Zavrieť

Porady

Odpočítatelná časť na manželku a daňový bonus na dieta

Dobrý deň,
mám nasledujúcu otázku: Som od 1.1.2010 SZČO. V máji 2010 sa mi narodila dcérka. Aký daňový bonus si môžem uplatniť na dieťa v daňovom priznaní za rok 2010? Môžem životnú poistku manželky započítať(zvýšiť) do NČ za manželku?
Ďakujem vopred za odpovede
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

truch je offline (nepripojený) truch

truch
davis Pozri príspevok
Dobrý deň,
mám nasledujúcu otázku: Som od 1.1.2010 SZČO. V máji 2010 sa mi narodila dcérka. Aký daňový bonus si môžem uplatniť na dieťa v daňovom priznaní za rok 2010? Máš nárok na DB od mája. Môžem životnú poistku manželky započítať(zvýšiť) do NČ za manželku? Životnú poistku manželky si poslednýkrát môže uplatniť ona, môže si podať DP, alebo požiadať posledného zamestnávateľa o ročné zúčtovanie. Ty si môžeš nárokovať len rozdiel / ak výjde/ medzi príjmom manželky a NČ.
Ďakujem vopred za odpovede
odpoveď v texte

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

janaGT
DB od mája pri splnení ostatných podmienok.
Na manželku si môžeš odrátať sumu 4025,70 - nemoc. dávky, mínus PN, mínus očr, mínus materské a ten rozdiel si odrátaš

davis je offline (nepripojený) davis

davis
A ten daňový bonus je vo výške 20,02 eura/mesiac? Čiže v mojom prípade to je na rok 8*20,02=160,16 eur?

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

veronikasad
davis Pozri príspevok
Dobrý deň,
mám nasledujúcu otázku: Som od 1.1.2010 SZČO. V máji 2010 sa mi narodila dcérka. Aký daňový bonus si môžem uplatniť na dieťa v daňovom priznaní za rok 2010? Môžem životnú poistku manželky započítať(zvýšiť) do NČ za manželku?
Ďakujem vopred za odpovede
Uveď prosím výšku príjmu SZCO (tržby) a základ dane (zisk).

davis je offline (nepripojený) davis

davis
Výška príjmu je cca 8900 eur. Zisk zatial nemám vyrátaný. Platím paušálne (40 percent).

Odpočítatelná časť na manželku a daňový bonus na dieta

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.