Zavrieť

Porady

Slovenska Posta - zmeny v dobierke?

Ahojte, mam otazku. Prevadzkujem 2 internetove obchody a 90% tovaru ide na dobierku cez Slovensku Postu.

V podstate doteraz som bol spokojny, nebol ziaden vacsi problem. Vcera ma vsak pracovnika neprijemne prekvapila tym, ze listy (vacsie obalky) na dobierku odmietka prijat s tym ze si musim zakupit a nalepit priesvitne obaly do ktorych sa vkladaju vyplnene seky.

Zjavne bola dost nervozna, preto je to pravda alebo som natrafil len na trafenu postarku? Stretli ste sa s tym? Rok sme fungovali bez problemov a teraz takato zmena. Dakujem
Usporiadat
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
no ja tie saciky lepim uz asi 2 roky... davaju mi ich zadarmo ale stane sa ze ich nemaju tak ich kupim cez eshop, aj ked uz som priesiel na kuriera tak cez postu toho ide minimalne... a to si este do terez len prilepil sek k zasielke ci kam si ho dal? to si pametam este par rokov do zadu ale saciky su tu uz dlho
0 0
EricDaze EricDaze

EricDaze je offline (nepripojený) EricDaze

Ja som s tym zatial problem nemal, priesvitne obalky na seky si stale vypytam v dostatocnom mnozste, ked ich uz mam malo, pytam si dalsie a bez problemov ich daju. Je to aj v ich zaujme, nemusia tie seky davat do obalok, kedze im ich uz nosim nalepene na zasielkach a tym im setrim im cas. Ale pravda je, ze naposledy som posielal cca v pred 3 dnami, mozno vydali nejaky genialny rozkaz z riaditelstva, o tom, ze kazdy si obalky bude kupovat sam
0 0
rivall rivall

rivall je offline (nepripojený) rivall

Normalne som prisiel na postu = obalka na dobierku, vyplneny sek a podaci listok. Pani za okienkom to zobrala, pekne poskladala sek a vlozila do tej obalky ktoru vytiahla.

Cize mojou uloho bolo len jej to dat a posta spravila ostatne. Preto ma to prekvapilo.
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
Tak to je divné, lebo ak posielaš klasickú dobierku v obálke na poistený list, tak je ich povinnosťou vložiť šek do sáčika a prilepiť sáčik na obálku. Priznám sa, že som nemala s tým problém nikdy a to sa mi tiež raz stalo, že ak nastupila nova posila na pošte mala v tom chaos, ale ja som ju kuštik navigovala čo a ako a teraz mi ona vychádza v ústrety-takže som si šplhla a mám od nej teraz trochu protekciu....:-) je síce pravda, že by si si ušetril čas - ako píše EricDaze, ale tých 20sekúnd ťa nezabije počkať navyše, no nie? Asi si len natrafil akurát na pani, ktorá nemala zjavne svoj deň...
0 0
rivall rivall

rivall je offline (nepripojený) rivall

Hovorim, len cez vianoce slo cez 150 veci takto a nikdy ziadna nefrflala alebo tak. Je sice pravda ze ked ma videli kazdy den tak si robili zarty ze som tam zas

Mne nerobi problem to vkladat a odovzdavat uz nalepene. Len aby sa mi nestalo ze zas pridem s 20 obalkami a da ma na bok aby som si to polepil...
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
To záleží na aku pracovníčku natrafíš-svedčí to o jej charaktere a pracovnej moralke....veľa šťastia na pošte...
0 0
rivall rivall

rivall je offline (nepripojený) rivall

Posta 1 v Ziline je este v celku v pohode. Pocul som o pripadoch ze kolegovia posielali veci na dobierku a posta to vydala len ako doporuceny balik bez nutnosti platit A ze sa to nestalo 1x
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Postup pri podávaní balíka späť


  1. Balík zabalený podľa podmienok pošty prineste na poštu (obal si môžete zakúpiť aj priamo na pošte).
  2. Vyplňte Poštovú sprievodku (podací doklad) podľa predtlače. Ak podávate viac kusov balíkov môžete podacie lístky (1. časť poštových sprievodiek) nahradiť podacím hárkom. Tlačivá poštových sprievodiek a podácích hárkov sú k dispozícii na každej pošte alebo si ich môžete stiahnuť na podstránke Tlačivá, resp. vám tlačivá pošleme po ich vyžiadaní na bezplatnej infolinke zákazníckeho servisu 0800 122 413.
  3. V Poštovej sprievodke vyznačte požadované služby a v prípade využitia 1. triedy aj poznámku "1. trieda", resp. o služby požiadajte pri priehradke pošty. Podľa toho akú službu požadujete, označte balík podľa podmienok pošty. V prípade zasielania balíka s doplnkovou službou Dobierka priložte aj vyplnený Poštový poukaz na účet alebo Poštový poukaz na adresu (2. triedy).
  4. Balík spolu s vyplnenou Poštovou sprievodkou odovzdajte pri priehradke pošty.

V prípade, že si chcete prevziať zásielku, ktorá vám prišla, viac informácií nájdete tu.
Tlačivá, ktoré môžte využiť k Balíku Slovensko nájdete v sekcii Tlačivá.
Rôzne druhy obalov, škatúľ a tubusov k zásielkam vám ponúka POSTshop - obchod na pošte.




[hore]Obal


  • balík je možné podávať v uzatvorenom obale alebo bez obalu (napr. uzamknuté kufre, pneumatiky a pod.), ako obal možno použiť: nepoužitý obal (nový) alebo použitý obal, z ktorého boli odstránené pôvodné nálepky, adresné údaje a uzávera (napr. lepiace pásky, spony a pod.)


Zdroj http://www.posta.sk/sluzby/balik-slovensko
0 0
rivall rivall

rivall je offline (nepripojený) rivall

Zda sa mi alebo tam nie je nic o tom ze to musim lepit ja?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
rivall Pozri príspevok
Zda sa mi alebo tam nie je nic o tom ze to musim lepit ja?
Aaale, tak to už by bol aký komfort


  1. Balík zabalený podľa podmienok pošty prineste na poštu (obal si môžete zakúpiť aj priamo na pošte).
0 0
rivall rivall

rivall je offline (nepripojený) rivall

za tie prachy by mi to mohli zabalit
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
Zita5 Pozri príspevok
Aaale, tak to už by bol aký komfort


  1. Balík zabalený podľa podmienok pošty prineste na poštu (obal si môžete zakúpiť aj priamo na pošte).
ale on myslel lepit ten sacik nie, zabalit balik
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
jááj , ja som myslela, že by už bol aj pohodlný ....že by chcel, aby mu to aj zabalili a mohli aj vopred vyplatiť
0 0
rivall rivall

rivall je offline (nepripojený) rivall

Nie zabalit. To balim ja samozrejme aby som mal istotu. Mne sa jedna len o ten hlupy sacok ze by mi za tie peniaze co platim mohli oni nalepit
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
rivall Pozri príspevok
Nie zabalit. To balim ja samozrejme aby som mal istotu. Mne sa jedna len o ten hlupy sacok ze by mi za tie peniaze co platim mohli oni nalepit
Ja som bola medzi sviatkami na Pošte , syn posielal na dobierku kamoške jednu šiltačku a poveril tým mňa . Ja som šiltačku preložila , strčila som ju do A4 obálky(pre nedostatok času) a išla som to podať . Okrem vypísania poukazu som si ani nevšimla, čo s tým pani za priehradkou robí .
0 0
rivall rivall

rivall je offline (nepripojený) rivall

Jo jej uloha je len zobrat sek, vlozit ho do obalky, nalepit obalku, odvazit, naleptit znamku a prastit to do velkeho kosa
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
mne to nerobilo problem nalepit sacik sam,... skor by som povedal ze vyhoda pre mna.. mam este postovne uverovane a taku dohodu ze len prinesiem zasielky a na druhy den si zoberiem harok ktory mi postarka vypise ked si to ona spracuje, takze na poste sa ani nezdzrim
0 0
rivall rivall

rivall je offline (nepripojený) rivall

mne to tiez neroby problem, dokonca je to aj mozno vyhoda... inak ako mozem mat postovne uverovane?
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
neviem uplne ake su podmienky mne to narhli ked som platil cca 8000,- Sk mesacne za postovne .. musel som tam ale nechat u nich 8000,-SK na ucte a stale su tam, potom uz je jedno kolko budes posielat... platis len fakturu raz za mesiac, ked to zrusis tu zabezpeku ti vratia.
0 0
rivall rivall

rivall je offline (nepripojený) rivall

hmm to by bolo fajn
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať