Zavrieť

Porady

Hlásenie o vyúčtovaní dane r.2010

Vie mi niekto poradiť ohľadom Hlásenia o vyúčtovaní dane z príjmu r. 2010?Na stranu 2 dám súčty zo štvrťročných prehľadov. Zaujíma ma čo sa dáva do koloniek jednotlivých zamestnancov. riadok 8- Daňový bonus sa dáva iba vyplatený-bez doplatku v ročnom zúčtovaní? riadok 9- aká zamestnanecká prémia tam ide, za rok 2009?
Ďakujem Anna
Usporiadat
Tony1 Tony1

Tony1 je offline (nepripojený) Tony1

Do hlásenia dávaš daňový bónus vyplatený za rok 2010 bez DB vyplateného za rok 2009 v ročnom zúčtovaní. A zamestnaneckú prémiu podľa mňa dávaš aká ti vyšla teraz v ročnom zúčtovaní za rok 2010. hlásenie robíš po ročnom zúčtovaní. aspoň tak to robím ja.
0 0
annasoltesova annasoltesova

annasoltesova je offline (nepripojený) annasoltesova

Nezdá sa mi. Lebo urobila som Ročné zúčtovania za r. 2010 a keď som si dala urobiť Hlásenie, tak mi nedáva do Hlásenia zamestnaneckú prémiu za rok 2010. Ale dáva mi do Hlásenia komu som urobila Ročné zúčtovanie za rok 2010. Anna
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ročné hlásenie je vlastne súčtom kvartálnych prehľadov predsa, či nie?
A tam zamestnanecké prémie za rok 2010 nie sú.
2 0
Tony1 Tony1

Tony1 je offline (nepripojený) Tony1

Na tretej strane,kde je rozpísané podľa jednotlivých zamestnancov tam je rozpísaný aj DB aj ZP.
0 0
Tony1 Tony1

Tony1 je offline (nepripojený) Tony1

Nie nemyslím, že by som sa mýlila. Práve pozerám na tlačivo na DRSR a tam na tretej strane sú rozpisy podľa jednotlivých zamestnancov.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Tony1 Pozri príspevok
Na tretej strane,kde je rozpísané podľa jednotlivých zamestnancov tam je rozpísaný aj DB aj ZP.
áno, v tlačivách za rok 2010 strana 3 už je aj ZP.. takže dá sa tam ZP vyplatená v roku 2010 za rok 2009
1 0
psps psps

psps je offline (nepripojený) psps

Zarátava sa do Prehľadov a následne do Hlásenia aj jednorázová daň?
Mám v jednom mesiaci vyplácané odstupné a vypočítalo mi z toho jednorázovú daň.
Ráta sa táto daň ako preddavková daň?
Zahŕňa sa odstupné do príjmu, do ročného zúčtovania?
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Zoltán Kovács Pozri príspevok
Ročné hlásenie je vlastne súčtom kvartálnych prehľadov predsa, či nie?
A tam zamestnanecké prémie za rok 2010 nie sú.
ZP je aj v kvartálnych prehľadoch, strana 3
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

psps Pozri príspevok
Zarátava sa do Prehľadov a následne do Hlásenia aj jednorázová daň?
Mám v jednom mesiaci vyplácané odstupné a vypočítalo mi z toho jednorázovú daň.
Ráta sa táto daň ako preddavková daň?
Zahŕňa sa odstupné do príjmu, do ročného zúčtovania?
Odstupné je zdaniteľný príjem predsa, takže zaratáva..
0 0
annasoltesova annasoltesova

annasoltesova je offline (nepripojený) annasoltesova

Ewita888, ďakujem Ti za Tvoju odpoveď. Aj ja som si tak myslela, ale nebola som si istá. Zmýlilo ma, že doplatok Daňového bonusu z Ročného zúčtavania k jednotlivým zamestnancom nedáva.Ďakujem a prajem Ti aj všetkým ostatným, ktorí reagovali na moju otázku krásny slnečný deň. Anna
0 0
veeronika veeronika

veeronika je offline (nepripojený) veeronika

pozerala som ročné hlásenie na drsr.sk za rok 2010, ale sa mi zda že nesúhlasí s kolonkami 1/4 ročného prehladu pre rok 2010, pretože by mal byť súčtom riadkov týchto prehľadov, čiže pre žrážkovú daň by mal byť zhodný riadok 9,12,13 a nie je
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
číslovanie nesúhlasí, predsa je to len iné tlačivo, ale obsah riadkov má nadväzovať na Q-prehľady.
0 0
veeronika veeronika

veeronika je offline (nepripojený) veeronika

ďakujem Kejka, takže ho môžem vypísať?
0 0
brcko1 brcko1

brcko1 je offline (nepripojený) brcko1

V rocnom zuctovani za r.2009 nam vysiel preplatok. Vzhladom k tomu, ze sme nemali dostatok financnych prostriedkov, poziadali sme DU o vratenie preplatku. objavi sa tento preplatok v hlaseni za r.2010 na r.2? ak ano, bude + alebo -? trosku som z tohto noveho hlasenia mimo.
0 0
nicolet nicolet

nicolet je offline (nepripojený) nicolet

ewita888 Pozri príspevok
áno, v tlačivách za rok 2010 strana 3 už je aj ZP.. takže dá sa tam ZP vyplatená v roku 2010 za rok 2009
Mne program dáva ZP za rok 2010 vyplatenú teraz v r.2011, čo je teda správne???
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Zoltán Kovács Pozri príspevok
Ročné hlásenie je vlastne súčtom kvartálnych prehľadov predsa, či nie?
A tam zamestnanecké prémie za rok 2010 nie sú.
ewita888 Pozri príspevok
ZP je aj v kvartálnych prehľadoch, strana 3
Zle ste Zoliho pochopili. Zamestnaneckú prémiu za rok 2010 riešime predsa v týchto dňoch a vyplatíme ju v marcovej mzde najneskôr v apríli 2011 a bude predmetom ročného hlásenia v roku 2012.


ewita888 Pozri príspevok
ZP je aj v kvartálnych prehľadoch, strana 3
To s Tebou súhlasím, ale ak sa Ti prejavila v Q. prehľade, ktorý sa vlastne iba "prekopíruje" do ročného hlásenia, potom tá ZP nemohla byť za obdobie roku 2010, ale bola to ZP za rok 2009 vyplatená v marcovej mzde vyplatenej najneskôr v apríli 2010 .

nicolet Pozri príspevok
Mne program dáva ZP za rok 2010 vyplatenú teraz v r.2011, čo je teda správne???
To nie je správne.
4 0
zuzana164 zuzana164

zuzana164 je offline (nepripojený) zuzana164

Dorý den,
chcem sa opýtať ak mame takých zamestnancov čo pracovali u nás v TPP v mesiacoch 1 - 4 , potom dohoda 5 - 10 a znova TPP 11-12, tak program mi v hlásení časť V. vypisuje týchto zamestnancov po 2krát ako zamestnanec xy prijem za 1-4 a ten istý zamestnanec xy prijem za 11-12, je to takto dobre alebo mám tie prijmy spočítať a dať do prílohy zamestnanca xy iba raz?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
aj ja mám ten problém. Chyba je, že si evidovala tých zamestnancov ako dvoch ľudí. keby si im iba ukončila PP a zaevidovala novú PZ, alebo dohodu, tak by to program bral ako jedného človeka-zamestnanca. Robíš v Kros/OLYMPe?
Ja som to vyriešila tak, že som poslala Hlásenie so sprievodným listom, a upozornila som na túto skutočnosť.
Ako urobíš ročné zúčtovanie?
Ja som usela z dohody urobiť Potvrdenie o príjme, to som nahrala ako keby šlo o iného zamestnávateľa a takto sa mi podarilo všetky príjmy zahrnúť do jedného RZD.

Inak - môžeš zobrať svoje tlačivo a prepísať ho zosúčtované ručne.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Kejka, keď vytlačíš Potvrdenie o zdanitelnej mzde, máš jedno, alebo dve tlačivá ? Netreba to v takomto prípade zadávať ako súbežný pracovný pomer ?
0 0
zuzana164 zuzana164

zuzana164 je offline (nepripojený) zuzana164

robím v Pohode,
no musela som toho človeka zadať viac krát ved ked bol výstup z PP 30.04. a od 03.05. - 30.10. dohoda a od 01.11 - 31.12 znova PP inak sa to ani neda. mam teda jedného človeka v roku 2010 zadaného v programe až 3x
Ja som si to ručne sčítala aby som tam nemala v tej prilohe "milion" zamestnancov len či to tak može byť kedže aj potvrdenie o prijme dostali moji zamestnanci viac krát - 2x z PP a 1x z dohody
Ročné zučtovanie ani nerobím, zamestnanci si podávaju DPA sami
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať