Zavrieť

Porady

Hlásenie o vyúčtovaní dane r.2010

Vie mi niekto poradiť ohľadom Hlásenia o vyúčtovaní dane z príjmu r. 2010?Na stranu 2 dám súčty zo štvrťročných prehľadov. Zaujíma ma čo sa dáva do koloniek jednotlivých zamestnancov. riadok 8- Daňový bonus sa dáva iba vyplatený-bez doplatku v ročnom zúčtovaní? riadok 9- aká zamestnanecká prémia tam ide, za rok 2009?
Ďakujem Anna
Usporiadat
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Zoltán Kovács Pozri príspevok
Ročné hlásenie je vlastne súčtom kvartálnych prehľadov predsa, či nie?
A tam zamestnanecké prémie za rok 2010 nie sú.
ewita888 Pozri príspevok
ZP je aj v kvartálnych prehľadoch, strana 3
Zle ste Zoliho pochopili. Zamestnaneckú prémiu za rok 2010 riešime predsa v týchto dňoch a vyplatíme ju v marcovej mzde najneskôr v apríli 2011 a bude predmetom ročného hlásenia v roku 2012.


ewita888 Pozri príspevok
ZP je aj v kvartálnych prehľadoch, strana 3
To s Tebou súhlasím, ale ak sa Ti prejavila v Q. prehľade, ktorý sa vlastne iba "prekopíruje" do ročného hlásenia, potom tá ZP nemohla byť za obdobie roku 2010, ale bola to ZP za rok 2009 vyplatená v marcovej mzde vyplatenej najneskôr v apríli 2010 .

nicolet Pozri príspevok
Mne program dáva ZP za rok 2010 vyplatenú teraz v r.2011, čo je teda správne???
To nie je správne.
4 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

zuzana164 Pozri príspevok
Takže dohodári, ktorých boli zdananí zrážkovou danou sa v tejto časti ozaj neuvádzaju a ja to tak ani nerobím. Ak mám iba dohodárov prílohu k hláseniu neprikladám.

Áno, pokiaľ mali príjem zdanený iba podľa § 43 ods. 3 písm. j. V prípade, že mali príjem zdanený "kombinovane", do časti V. patria, pričom sa v nej uvádza len príjem zdanený preddavkom.
3 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ročné hlásenie je vlastne súčtom kvartálnych prehľadov predsa, či nie?
A tam zamestnanecké prémie za rok 2010 nie sú.
2 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Iruška Pozri príspevok
ročné hlásenie sa odovzdáva do 31.3.2011 ?

Stačilo prečítať si prvú vetu zhora na str. 1 na príslušnom tlačive .
2 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
simonova815 Pozri príspevok
Ok, takze ak to spravne chapem, v prehlade nic neuvediem, v hlaseni v riadku 2 to co som zrazila z preddavkov a v riadku 3 to co som nezrazila z preddavkov. Ten rozdiel z riadku 3 poziadam o vratenie.
[/LEFT]
Na riadku č. 2 uvádzaš sumu, ktorá je súčtom všetkých riadkov 2 zo štvrťročných prehľadov.
Na riadku č. 3 uvádzaš sumu, ktorá je súčtom všetkých riadkov 3 zo štvrťročných prehľadov.
2 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
otec zomrel? asi nie, pardon - trochu morbídna otázka.
Syn nemôže pokračovať v živnosti, musel si založiť svoju. Prevzal zam-cov a splní si tieto povinnosti za seba.
Otec mal odovzdať ELDP, ked zam-ci odišli a teraz si vysporiada povinnosti voči DU - hlásenie podá za obdobie, ked zamestnával on.
2 0
zuzana164 zuzana164

zuzana164 je offline (nepripojený) zuzana164

Adiks Pozri príspevok
V hlásení uvádzaš aj dohodárov, ktorí nemajú podpísané vyhlásenie, veď keď mali príjem vyšší ako 165,97 EUR mesačne, aj oni boli zdaňovaní preddavkovo. A keď mali príjem nižší ako 165,97 EUR mesačne, ktorý bol zdanený zrážkovou daňou uvádzaš ich v hlásení tiež. Prečo by dohodári nemali byť uvádzaný v ročnom hlásení ? Veď či už dohodári boli zdanení preddavkovo alebo zrážkovou daňou, tieto preddavky, resp.zrážková daň boli vykázané v štvrťročných prehľadoch a ročné hlásenie je sumarizáciou štvrťročných prehľadov.
V poučení ktoré je prílohou hlásenia o vyučtovaní dane zo závislej činnosti sa v tomto poučení za časť V uvádza:
Táto časť slúži na na určenie správnej výšky úhrnu príjmov zo závislej činnosti jednotlivých zamestnancov za bežné obdobie, ktoré im boli v tomto období vyplatené a zadanené podľa § 35 zákona, pričom príjmy, z ktorých sa daň vybrala zrážkou podľa § 43 zákona sa v tejto časti neuvádzajú.
Takže dohodári, ktorých boli zdananí zrážkovou danou sa v tejto časti ozaj neuvádzaju a ja to tak ani nerobím. Ak mám iba dohodárov prílohu k hláseniu neprikladám.
2 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Tony1 Pozri príspevok
Na tretej strane,kde je rozpísané podľa jednotlivých zamestnancov tam je rozpísaný aj DB aj ZP.
áno, v tlačivách za rok 2010 strana 3 už je aj ZP.. takže dá sa tam ZP vyplatená v roku 2010 za rok 2009
1 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
slavkavar Pozri príspevok
Možem poprosiť o pomoc. SZČO zamestnaval zamestnanca - ukončenie prac. pomeru bolo v skušobnej dobe po troch mesiacoch. odvtedy nezamestnáva - nepodávali sme ani žiadne hlásenie na DU. Akurát sme sa na začiatku zaregistrovali ako zamestnávatelia. Pracovník mal vyplatenú minimálnu mzdu 3 krat. Ako uviesť všetko na pravu mieru????
Pokiaľ ste boli registrovaní na DÚ ako platitelia preddavkovej, alebo zrážkovej dane, bolo vašou povinnosťou zaslať na DÚ aj Štvrťročný prehľad o zrazených preddavkoch ...
Zrejme vás aj tak neminie pokuta, ale je potrebné za uvedené obdobie, kedy bola zamestnancovi vyplatená mzda zaslať Štvrťročný prehľad ... a do 31. 03. tiež zaslať Ročné hlásenie ...
1 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
renča123 Pozri príspevok
Ahojte. Prosím o odpoveď na možno triviálnu otázku, ale nie som si istá . Ak firma - FO ukončila živnosť k 30.6.2010, musí podať ročné hlásenie o dani za zamestnancov? Prehľad za 2.Q. v júli podala, tak si myslím, že áno, ale potrebujem to odobriť alebo vyvrátiť. Ďakujem moc a prajem slnečný deň.
Zákon o dani z príjmov
§ 39
Povinnosti zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane


(9) Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) je povinný predkladať miestne príslušnému správcovi dane v lehote podľa § 49

a) prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň <STRIKE>a dani vyberanej podľa § 43 </STRIKE>z príjmov zo závislej činnosti, ktoré zamestnancom vyplatil o zamestnaneckej prémii, a o daňovom bonuse za uplynulý kalendárny štvrťrok (ďalej len "prehľad"),
b) hlásenie o vyúčtovaní dane a o úhrne príjmov zo závislej činnosti znížených o sumy podľa § 5 ods. 8 o zamestnaneckej prémii a o daňovom bonuse (ďalej len "hlásenie"), poskytnutých jednotlivým zamestnancom bez ohľadu na to, či ide o peňažné alebo nepeňažné plnenie za uplynulé zdaňovacie obdobie, a o zrazených preddavkoch na daň; hlásenie obsahuje aj meno, priezvisko, adresu trvalého pobytu osoby, ktorej bol príjem poskytnutý, jej rodné číslo, výšku zrazeného preddavku na daň, sumu priznaného a vyplateného daňového bonusu vyplatenú sumu zamestnaneckej prémie a zrazenú daň a základ dane, ak nejde o osoby, na ktoré sa vzťahujú osobitné spôsoby vykazovania údajov podľa osobitného predpisu.132)

(10) Prehľad a hlásenie podľa odseku 9 sa predkladá na tlačive, ktorého vzor určí ministerstvo.

(11) Prehľad a hlásenie podľa odseku 9 nie je povinný podať len ten zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane122) alebo zahraničným platiteľom dane podľa § 48, ktorý v príslušnom období nevyplácal príjmy zo závislej činnosti.

Z uvedeného odseku vyplýva, že ak ste v príslušnom zdaňovacom období vyplácali príjmy zo závislej činnosti máte povinnosť podať hlásenie.

1 0
nela07 nela07

nela07 je offline (nepripojený) nela07

V samotnej žiadosti o vykonanie RZ je v časti VI., že môže uplatniť postup podľa par. 43 ods. 7 -tak asi nemusí podať DP.
1 0
tigy tigy

tigy je offline (nepripojený) tigy

nikulik Pozri príspevok
Poprosim vas, surne by som potrebovala z HLASENIA tu V.časť, lebo som sa pomylila a v e-dane nie je hlasenie len prehlad. Pomozete mi kde by som si to stiahla?
No, bohuzial, kedze stranka DRSR je zase raz nedostupna, a v e-dane Hlasenie nie je (nechapem preco), tak som si stiahla vzory odtialto a vyplnam rucne, perom

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...i/vzoryhl.html

- este som sem linky nikdy nedavala, tak neviem, ci som to vlozila spravne, ak nie, ospravedlnujem sa...zaujimave je, ze stranka drsr je nedostupna, ale toto otvori
1 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Hlásenie za 2010 = súčet prehľadov za 2010.
1 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

evčaKA Pozri príspevok
Prosím poraďte. Za r.2009, bola v marci 2010 Zam.Prémia v sume 181,03-vypočítaná,vyplatená a uvedená v Prehľade za 1.Q/10. Moja otázka je- Teraz pri Hlásení za 2010 vo IV.časti, do r.E,G,H-mám dať sumu 181,03? -A v V.časti na r.9-uvediem tiež sumu 181,03?, alebo urobím výpočet novej ZP podľa príjmu za 2010 z r.4,5,6- t.j.157,04? Mám v tom chaos. Poraďte aspoň tú- V.časť r.9, ako to má byť.?.
Nasčítaj si presne štvrťročné prehľady a výsledok dáš do "Hlásenia za r. 2010".
1 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
evčaKA Pozri príspevok
Paula -Viem, že Hlásenie 2010-je súčet prehľadov za 2010. Ale neviem ČI v Hlásení za rok 2010 v V.ĆASTI NA RIADKU 9. - sa robí výpočet ZP podľa príjmu za 2010 z riadkov 4,5,6?-a tým mi výjde suma 157,04. A za 1.Q.2011 sa tá suma uvedie v Prehľade-tak je to správne??? ALEBO sa NA R.9. - dáva ZP na 2009 suma 181am bolo uvedené/. ,03.? /Nemám k dispozícií Hlásenie za 2009 tak neviem ako to tam bolo/
Veď predsa v prehľade za I. Q 2010 máš ZP, ktorá bola vyplatená v roku 2010 (ročné zúčtovanie dane za rok 2009). Takže v Hlásení bude ZP v sume 181,03 a nie 157,04 (táto bude až v Hlásení za rok 2011).
Preto ti bolo poradené, aby si spočítala štvrťročné prehľady za rok 2010 a dostaneš Hlásenie za rok 2010.
1 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Veď Hlásenie je "rekapitulácia" prehľadov.
1 0
Tony1 Tony1

Tony1 je offline (nepripojený) Tony1

Do hlásenia dávaš daňový bónus vyplatený za rok 2010 bez DB vyplateného za rok 2009 v ročnom zúčtovaní. A zamestnaneckú prémiu podľa mňa dávaš aká ti vyšla teraz v ročnom zúčtovaní za rok 2010. hlásenie robíš po ročnom zúčtovaní. aspoň tak to robím ja.
0 0
annasoltesova annasoltesova

annasoltesova je offline (nepripojený) annasoltesova

Nezdá sa mi. Lebo urobila som Ročné zúčtovania za r. 2010 a keď som si dala urobiť Hlásenie, tak mi nedáva do Hlásenia zamestnaneckú prémiu za rok 2010. Ale dáva mi do Hlásenia komu som urobila Ročné zúčtovanie za rok 2010. Anna
0 0
Tony1 Tony1

Tony1 je offline (nepripojený) Tony1

Na tretej strane,kde je rozpísané podľa jednotlivých zamestnancov tam je rozpísaný aj DB aj ZP.
0 0
Tony1 Tony1

Tony1 je offline (nepripojený) Tony1

Nie nemyslím, že by som sa mýlila. Práve pozerám na tlačivo na DRSR a tam na tretej strane sú rozpisy podľa jednotlivých zamestnancov.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať