Zavrieť

Porady

Hlásenie o vyúčtovaní dane r.2010

Vie mi niekto poradiť ohľadom Hlásenia o vyúčtovaní dane z príjmu r. 2010?Na stranu 2 dám súčty zo štvrťročných prehľadov. Zaujíma ma čo sa dáva do koloniek jednotlivých zamestnancov. riadok 8- Daňový bonus sa dáva iba vyplatený-bez doplatku v ročnom zúčtovaní? riadok 9- aká zamestnanecká prémia tam ide, za rok 2009?
Ďakujem Anna
Usporiadat
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

zuzana164 Pozri príspevok
Takže dohodári, ktorých boli zdananí zrážkovou danou sa v tejto časti ozaj neuvádzaju a ja to tak ani nerobím. Ak mám iba dohodárov prílohu k hláseniu neprikladám.

Áno, pokiaľ mali príjem zdanený iba podľa § 43 ods. 3 písm. j. V prípade, že mali príjem zdanený "kombinovane", do časti V. patria, pričom sa v nej uvádza len príjem zdanený preddavkom.
3 0
rrrrr rrrrr

rrrrr je offline (nepripojený) rrrrr

V casti 1 je uvedena celkova suma vyplatenej zamestnaneckej premie.v casti 5 sa uvadzaju ludia so zdan. prijmom. mam ale zamestnankynu, ktora skoncila pracovny pomer koncom roka 2009, robili sme jej vsak RZD za 2009, kde jej bola vyplatena zamestn.premia. dava sa tato zamestnankyna do casti 5? nemala ziadne zdan. prijmy v roku 2010, len vyplatenu zamestn.premiu. Dakujem za pomoc.
0 0
Adiks Adiks

Adiks je offline (nepripojený) Adiks

účtovník
Adiks Pozri príspevok
V hlásení uvádzaš aj dohodárov, ktorí nemajú podpísané vyhlásenie, veď keď mali príjem vyšší ako 165,97 EUR mesačne, aj oni boli zdaňovaní preddavkovo. A keď mali príjem nižší ako 165,97 EUR mesačne, ktorý bol zdanený zrážkovou daňou uvádzaš ich v hlásení tiež. Prečo by dohodári nemali byť uvádzaný v ročnom hlásení ? Veď či už dohodári boli zdanení preddavkovo alebo zrážkovou daňou, tieto preddavky, resp.zrážková daň boli vykázané v štvrťročných prehľadoch a ročné hlásenie je sumarizáciou štvrťročných prehľadov.
V hlásení sa uvádzajú iba zdaniteľné príjmy zdanené preddavkami na daň. Príjmy zdanené zrážkovou daňou sa v hlásení neuvádzajú. Svoj predošlý názor, ktorý tu citujem, je hlúposť na n-tú a beriem ho späť.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

má sa mi v hlásení niekde premietnuť aj vyplatená zam. prémia z r. 2009 vyplatená v r. 2010, lebo program mi ju tam stále hádže ale mám tam aj predd. daň a urobí mi rozdiel medzi ZP a daňou a to nie je dobre?????
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

má byť na niektorom riadku vyplatená ZP z min. roka?
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

vôbec to neviem vypísať, program mi to robí nejako divne, chcela som to ručne ale mi to nesedí, v prehľade za I.Q. som mala uvedenú zam. pr. za 2009 = 181,03, v II.Q som mala preddavky na daň 110,66= boli aj uhradené. ZP bola vrátená na BU. Na ktorých riadkoch by to malo byť? mne tam robí stále rozmiel medzi 181,03-110,66 a čo si myslím, že nie je dobre. prosím súúúúúúúúrne. díky moc
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

poradí niekto kde má byť tá ZP vyplatená v r. 2010? dík
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

neviem si s tým poradiť, program mi to hádže nejako čudno?
poradí mi s tým niekto? r.0= 2509,34, r.1=110,66 preddavky, r.4=110,66, r. 6=-110,66, r.7=0 čo asi nie je dobre, r.8=0 tam by malo byť asi 110,66-odvedené, E=181,03, F=110,66, G,H=70,37-neviem prečo mi to robí rrozdiel, poradí niekto? dík
0 0
mnkl mnkl

mnkl je offline (nepripojený) mnkl

rrrrr Pozri príspevok
V casti 1 je uvedena celkova suma vyplatenej zamestnaneckej premie.v casti 5 sa uvadzaju ludia so zdan. prijmom. mam ale zamestnankynu, ktora skoncila pracovny pomer koncom roka 2009, robili sme jej vsak RZD za 2009, kde jej bola vyplatena zamestn.premia. dava sa tato zamestnankyna do casti 5? nemala ziadne zdan. prijmy v roku 2010, len vyplatenu zamestn.premiu. Dakujem za pomoc.
Ja som mala ten istý problém, zavolala som do BB a tam mi povedali, že túto zamestnankyňu neuvádzam nikde, keďže nemala žiadny príjem v roku 2010.
0 0
Maria3 Maria3

Maria3 je offline (nepripojený) Maria3

optimista
Ešte sa trochu vratim k zrážkovej dani. Máme zamca, ktorý pracoval v r. 2010 na dohodu u ineho zamestnávateľa a ten mu z príjmu zrazil daň. Potom sa zamestnal u nás, TPP. Požiadal ma o RZD. Daň zo ZČ mu u nás vyšla napr. 50, zrážkovú daň mal predtým 20, celkový príjem nižší ako NZD, čiže mu vyšiel preplatok z RZD 70,-. V Hlásení od nás sa uvádza len tých našich 50 a v Hlásení býv. zamestnávateľa sa neuvádza vôbec, keďže išlo o zrážkovú daň. Nepoznám celý ten proces, ako sa teda DU dozvie, že tento zamestnanec ma preplatok na dani za rok 2010 vo výške 70? Predpokladám, že si kvôli tomu nemusí sám robiť DPA... Ďakujem.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ja si zasa myslím, že kvôli zrážkovej dani si musí podať DP -A sám.
0 0
nela07 nela07

nela07 je offline (nepripojený) nela07

V samotnej žiadosti o vykonanie RZ je v časti VI., že môže uplatniť postup podľa par. 43 ods. 7 -tak asi nemusí podať DP.
1 0
Maria3 Maria3

Maria3 je offline (nepripojený) Maria3

optimista
presne toto ma teda mätie. V žiadosti o RZD je táto možnosť uvedená, ale ako je to teda potom ďalej? To, že má takýto zamestnanec preplatok v XY výške sa potom DÚ dozvie až z môjho Prehľadu za Q1 2011?
0 0
nela07 nela07

nela07 je offline (nepripojený) nela07

Maria3 Pozri príspevok
Ešte sa trochu vratim k zrážkovej dani. Máme zamca, ktorý pracoval v r. 2010 na dohodu u ineho zamestnávateľa a ten mu z príjmu zrazil daň. Potom sa zamestnal u nás, TPP. Požiadal ma o RZD. Daň zo ZČ mu u nás vyšla napr. 50, zrážkovú daň mal predtým 20, celkový príjem nižší ako NZD, čiže mu vyšiel preplatok z RZD 70,-. V Hlásení od nás sa uvádza len tých našich 50 a v Hlásení býv. zamestnávateľa sa neuvádza vôbec, keďže išlo o zrážkovú daň. Nepoznám celý ten proces, ako sa teda DU dozvie, že tento zamestnanec ma preplatok na dani za rok 2010 vo výške 70? Predpokladám, že si kvôli tomu nemusí sám robiť DPA... Ďakujem.
Všetky údaje obsahuje RZ.
0 0
Maria3 Maria3

Maria3 je offline (nepripojený) Maria3

optimista
Ak to ale chápem správne, RZ zostáva u zamentnanca a zamestnávateľa, neposielam ho na DÚ. Alebo sa mýlim?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nemýliš sa.
0 0
petacuckova petacuckova

petacuckova je offline (nepripojený) petacuckova

Dobrý deň. Vypisujem tlačivo ročné hlásenie dane a potrebovala by som sa utvrdiť v jednej veci. V mesiaci 2/2010, kde bolo zahrnutú RZ Dane za rok 2009 boli preddavky nižšie ako preplatky a ešte aj v ďalšom mesiaci sa preddavky ponižovali. V prehľade za 1Q/2010 boli riadky zamestnaneckej prémie nulové a tiež riadky vyplatený daňový bonus...-tak nám to kázali na DÚ, vraj do mínusu sa nemôže ísť. Tie sme premietli do riadkov uhradené z prostriedkov ZĽ ( riadok C a G)... V praxi sme postupovali tak, že v mesiaci február sme zaslali daňovému úradu len zrážkovú daň a v marci sme preddavky ponížili ešte o preplatok a zaslali sme rozdiel - bolo to dorovnané, len sme vlastne nezaslali preddavky vypočítané a vyžiadali sme si spätne od DÚ preplatok z RZD ale rovno sme poslali ponížené preddavky o preplatky... Viem,že ročné hlásenie je súhrnom štvrťročných prehľadov, ale neviem ako tam zapísať trebárs DB : riadok A - celková suma DB, riadok B- DB vyplatený h preddavkov, C - DB vyplatený z prostriedkov ZĽ - ak by som mala kopírovať prehľady, tak by som to musela zapísať ako hradené z prostriedkov ZĽ, ale v podstate mi sme si o danú sumu ponížili preddavky v ďalšom mesiaci... Ako to zapísať aby to bolo správne ? Ďakujem za odpoveď.
Naposledy upravil petacuckova : 22.03.11 at 11:34
0 0
Maria3 Maria3

Maria3 je offline (nepripojený) Maria3

optimista
Ďakujem. Takže tú informáciu voči DÚ rieši až Prehľad za Q1 2011, v Hlásení sa hlásia len príjmy a dane za zamestnávateľa, ktorý to hlási, nič iné (za/od iných zamestnávateľov). Je tak?
0 0
petacuckova petacuckova

petacuckova je offline (nepripojený) petacuckova

Vie mi prosím vás niekto poradiť ? Vopred ďakujem...
0 0
avodes avodes

avodes je offline (nepripojený) avodes

Dobrý deň.Prosím Vás, ak by mi niekto vedel poradiť ohľadom DB v Hlásení za rok 2010 - v časti I. na r.5 sa uvádza DB bez zohľadnenia RZD za rok 2009 a teda sčítam r.2 z Q.prehľadov 2010 ? A v časti IV. r. A je suma DB vrátane RZD 2009 alebo opäť DB týkajúci sa iba r.2010 (bez RZD 2009)? V časti V. r.8 aká suma DB? A to by sa mi všetky tieto riadky DB vlastne asi mali rovnať a sadnúť taktiež na prehľady. Ďakujem pekne ak sa niekto ozve.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať