Zavrieť

Porady

Predal som jazdene auto. Novému majitelovi sa po čase pokazilo. Som povinný uhradiť o

chcel by som sa spýtať,či mi niekto vie poradiť,že či som povinný zaplatiť človeku,ktorý si odo mňa kúpil auto opravu. Keď v deň kúpy auto bolo v poriadku a po dvoch týždňoch mi zavolá,že mu auto nejde. Ale v zmluve bolo napísané :
Kupujúci potrvrdzuje, že motorové vozidlo prevzal v deň podpísania tejto zmluvy,
a prevzatím nadobudol k nemu vlastnícke právo. Týmto prešlo na neho i nebezpečenstvo
náhodnej skazy a náhodného zhoršenia predmetu kúpy.
Dokonca som bol ochotný mu to dať opraviť kamarátovi do servisu,ale on ,že nie. že on už volal s právničkou,ona mu vraj povedala,že si to má dať opraviť a potom náklady budú žiadať súdnou cestou odo mňa. Poraďte mi prosím,čo mám v takejto situácii robiť. ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona

    nevytvaraj prosim ta duplicity !

    Netreba zadavat 4 temy, staci raz.
    Treba pocitat aj s tym, ze niekedy dostanes odpoved neskor, niekedy vobec...
    http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html

    Viper je offline (nepripojený) Viper

    Viper
    Co sa mu tam pokazilo?
    Asi by ti mal najprv dat vediet,ze reklamuje nejaku vadu(predpokladam pisomne) a dovtedy by s autom nemal robit nic.Akonahle ho rozoberie,alebo nebodaj opravi ide to na jeho triko.
    Ako mas vediet,ze ta neodrbava ?Moze ti volat kazdy tyzden,ze mam pokazene toto potom tamto a ty mi zaplat.

    Ma volaku cudnu pravnicku,ked mu radi aby si to opravil a tebe poslal ucet.
    Akonahle to rozoberie porusil zarucne podmienky.

    Ked nieco kupime nove tiez pri probleme si neopravujeme vec sami a potom neziadame od predajcu aby nam to preplatil.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Práve pre toto sa staré autá na západe nepredávajú ale rovno šrotujú.Nevim či mu musíte uhradiť opravu.Mám taký dojem že on musí prísť za vami a u vás ako predávajúceho reklamovať chybu.Ak tak neurobil tak by som mu nedal ani cent.

    day je offline (nepripojený) day

    day
    v pripade, ze si o chybe vedel, zaplat, ked to bola chyba o ktorej si nemohol vedet rozumne sa dohodnite, primerane na vek auta.
    aj na predane auto je zaruka, myslim, ze 6mesiacov

    p.s.: plne suhlasim s 220870, stare auto je stare auto, ma ist do srotu, skoda ze nasa financna sila este nie je dostatocna

    Chokma je offline (nepripojený) Chokma

    Chokma
    Ja by som bola zvedava, ake stare je auto a tiez o aku chybu ide...
    Lebo ked si niekto kupuje stare auto, musi pocitat tiez s tym, ze nebude ako nove, teda ze sa mozu vyskytnut nejake problemy...

    Brčo je offline (nepripojený) Brčo

    Brčo
    Tiez som kupil starsie auto v decembri-nisan micra,99,diesel.V bazary.Na skusobnej jazde vsetko ok,tak som ho zobral,vyplatil.Hned vecer zdochlo a musel som tlacit
    Zavzdusnovalo sa.Bazarista tyzden sluboval ,ze to pride pozret,po tyzdni mi prisiel odhlaseny TP a bazarista prestal zdvihat telefon,nereagoval na SMS.Poucenie? Ak kupujes starsie auto,nie je ziadna zaruka a pre mna,uz nikdy auto z bazaru.
    PS.Oprava stala 20 eur,nebolo to take strasne,ale ide o princip-kupis auto a nefunguje.A on vedel,ze sa zavzdusnuje,priznal to do telefonu...

    Chokma je offline (nepripojený) Chokma

    Chokma
    Brčo, 99 rocnik to bol?
    Hociako - myslim, ze mozes byt rad, ze to bolo len to zavzdusnovanie

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Kolega tiež kupoval z bazaru.Na takéto autá je oficiálne záruka pol roka.Po mesiaci sa mu rosypalo ložisko na prednom kolese .Bez námietok mu to na počkanie v bazáre vymenili.Akurát platil odťahovku.
    ale aj ja som mu to chcel opraviť. Ale ten človek s tým nesúhlasil. že on už je dohodnutý s právničkou,že si to má opraviť sám a ja že mu to musím zaplatiť. Teraz aby som doma trpol,čo vymysleli a o koľko ma budú chcieť ošklbať. Podľa mňa pokazené nemá nič. Takých blokov zo servisu sa dá zohnať aj na milion eur. Už som z toho na nervy....

    day je offline (nepripojený) day

    day
    muchotravek Pozri príspevok
    ale aj ja som mu to chcel opraviť. Ale ten človek s tým nesúhlasil. že on už je dohodnutý s právničkou,že si to má opraviť sám a ja že mu to musím zaplatiť. Teraz aby som doma trpol,čo vymysleli a o koľko ma budú chcieť ošklbať. Podľa mňa pokazené nemá nič. Takých blokov zo servisu sa dá zohnať aj na milion eur. Už som z toho na nervy....
    nic nepreplacaj, pisomne ziadaj vyjadrenie a pisomne odpis, ze si ochotny vadu odstranit, v pripade, ze Ti posle neake vyjadrenie zo servisu, ziadaj z autorizovaneho, znackoveho podla znacky co si predal

    pripadne spomen, ze Ti to poradila rodinna pravnicka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.