Zavrieť

Porady

Predaj domu v ČR

Od septembra roku 2000 som vlastníkom ideálnej polovice domu v ČR. Túto budem teraz predávať. Spľňam teda podmienku, že som bol vlastníkom nehnutelnosti viacej ako5 rokov a budem teda oslobodený od platenia dane z príjmu. Musím aj v takomto prípade podať Daňové priznanie?
A vie mi ešte niekto poradiť ako je to s platením Dane z prechodu a prevodu nehnutelností. Tu na Slovensku je táto daň zrušená, ale nakoľko je nehnutelnosť v ČR, tak ju tam pravdepodobne budem musieť zaplatiť. Je to tak či sa mýlim?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    svojar
    Od septembra roku 2000 som vlastníkom ideálnej polovice domu v ČR. Túto budem teraz predávať. Spľňam teda podmienku, že som bol vlastníkom nehnutelnosti viacej ako5 rokov a budem teda oslobodený od platenia dane z príjmu. Musím aj v takomto prípade podať Daňové priznanie?
    A vie mi ešte niekto poradiť ako je to s platením Dane z prechodu a prevodu nehnutelností. Tu na Slovensku je táto daň zrušená, ale nakoľko je nehnutelnosť v ČR, tak ju tam pravdepodobne budem musieť zaplatiť. Je to tak či sa mýlim?
    Ďakujem.
    Z titulu oslobodeného príjmu DP nepodávaš. Daň z prevodu a prechodu nehnuteľnosti sa týka miesta, kde sa nehnuteľnosť nachádza. Od 1.1.2004 sa daň z prevodu a prechodu nehnuteľnosti v ČR znížila z 5% na 3%. Boli však aj návrhy na jej zrušenie. Myslím, že sa zatiaľ nič nezmenilo.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.