Zavrieť

Porady

Investičné živ.poistenie zrušiť alebo nechať?

Dobrý deň,

pred asi pol rokom som si založil IŽP s nulovou poistnou sumou - ako prostriedok na investovanie a šetrenie financii.

Už som tam vložil dokopy cca 300€ (v mesačných splátkach). Investičné portfólio som zvolil viac menej agresívne (akcie 60% dlhopisy a peňažný fond 40%)

Chcem sa opýtať, nakoľko počúvam dosť zlé ohlasy na IŽP, či sa mi oplatí pokračovať v sporení alebo si ho radšej ukončiť teraz, kým nie je škoda (300€) až taká extrémne vysoká. Viem, že ani jedna možnosť nie je ideálna, ale musím si vybrať menšie zlo tak vás prosím o radu.

Do financií sa nejak veľmi nevyznám, tak Vás poprosím o nejaké polopatistické dôvodu, prečo, a ako sa rozhodnúť.

Ospravedlňujem sa za prípadné zlé zaradenie témy.

Ďakujem
Madox
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

    stanco007
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    stančo nič v zlom, ale podla mňa si porobil hlúposti- práve tie pripoistenia sú zaujímavé-nemal si ich rušiť,mal si si ich nechať-moj názor...
    Prave naopak!!! Neviem ci sa moze priamo menovat poistovna ale v tej novej asi najväcsej na Slovensku mam daleko lepsie krytia za tu istu cenu ako v tej starej poistovni, kde som si nechal len sporiacu zlozku 10€ a pripoistenie kryt. chorob

    stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

    stanco007
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    Aha ano, beriem spať- ja som myslel,že si to len zrušil a nechal tak, ale keď si si vybral lepší produkt,tak sa ospravedlňujem...
    A máš pravdu Allianz je široko ďaleko najlepší na trhu...
    To je v pohode, ved si o tom nevedel presne ako to mam...Presne po novom mam Alianz. Axa ma max sklamala. A jednanie s nimi to je hotova katastrofa!!!!! Vies ked platis 5€ mesacne za denne odskodne urazu a dostanes v pripade urazu 8.3€ na den a v Alianzi mam za 5€ odskodne na den 20€! A to je sakra rozdiel!!! Okrem inych pripoisteni samozrejme....

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Madox Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    pred asi pol rokom som si založil IŽP s nulovou poistnou sumou - ako prostriedok na investovanie a šetrenie financii.

    Už som tam vložil dokopy cca 300€ (v mesačných splátkach). Investičné portfólio som zvolil viac menej agresívne (akcie 60% dlhopisy a peňažný fond 40%)

    Chcem sa opýtať, nakoľko počúvam dosť zlé ohlasy na IŽP, či sa mi oplatí pokračovať v sporení alebo si ho radšej ukončiť teraz, kým nie je škoda (300€) až taká extrémne vysoká. Viem, že ani jedna možnosť nie je ideálna, ale musím si vybrať menšie zlo tak vás prosím o radu.

    Do financií sa nejak veľmi nevyznám, tak Vás poprosím o nejaké polopatistické dôvodu, prečo, a ako sa rozhodnúť.

    Ospravedlňujem sa za prípadné zlé zaradenie témy.

    Ďakujem
    Madox
    IŽP s nulovou poistnou sumou? Aj také niečo existuje? Však to už potom nie je životné poistenie!, ak žiadnu sumu nedostaneš v prípade úmrtia. To si vôbec nemusel uzatvárať životné poistenie a mohol si to investovať priamo v nejakej správcovskej spoločnosti do nejakého podielového fondu.

    Jednoznačne sa nedá povedať, či si to máš nechať, alebo to zrušiť. Dôležité pri rozhodovaní je, či je to jediný tvoj produkt, kde sporíš. Ak áno, tak si spor v niečom konzervatívnejšom, ale kde budú tvoje rezervy istejšie. Ak máš ešte niekde inde uložené peniaze a tieto sú také, že si s nimi môžeš trochu zahazardovať, tak môžeš ponechať tú investíciu. Ak by si aj o časť prišiel, tak aby ťa to nezložilo. Pri IŽP je vždy riziko, že prídeš aj o časť vkladu, na druhej strane ale môžeš viac získať.

    Ivka B je offline (nepripojený) Ivka B

    Ivka B
    nuž,ty nemáš poistenie ale sporenie,ak ho teraz zrušíš tak nedostaneš vôbec nič, a či sa oplatí? poradím ti prečítaj si knihu ,,Sprisahanie bohatých,, a potom určite budeš vediet ,čo máš urobiť.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    fabrisia Pozri príspevok
    existuje aj IŽP s garantovanymi 80% a s možnym odkupnym už po roku
    Píšeš mimo témy. Na to sa nikto nepýtal.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Chobot Pozri príspevok
    IŽP s nulovou poistnou sumou? Aj také niečo existuje? Však to už potom nie je životné poistenie!, ak žiadnu sumu nedostaneš v prípade úmrtia. To si vôbec nemusel uzatvárať životné poistenie a mohol si to investovať priamo v nejakej správcovskej spoločnosti do nejakého podielového fondu.

    Jednoznačne sa nedá povedať, či si to máš nechať, alebo to zrušiť. Dôležité pri rozhodovaní je, či je to jediný tvoj produkt, kde sporíš. Ak áno, tak si spor v niečom konzervatívnejšom, ale kde budú tvoje rezervy istejšie. Ak máš ešte niekde inde uložené peniaze a tieto sú také, že si s nimi môžeš trochu zahazardovať, tak môžeš ponechať tú investíciu. Ak by si aj o časť prišiel, tak aby ťa to nezložilo. Pri IŽP je vždy riziko, že prídeš aj o časť vkladu, na druhej strane ale môžeš viac získať.
    Tiborko, vy ste sa zo zadávateľom temy nepochopili- on pod tou nulovou poistnou sumou myslel, že žiadna suma nieje garantovaná-že nieje určená suma pre dožitie...-aspoň ja som to tak pochopil...

    stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

    stanco007
    Ja to prave teraz riesim. Pripoistenia som vsetky porusil a nechal som si len na sporenia min sumu na mesiac co je 10€ a nechal som si aj pripoistenie rizikovych chorob lebo za tu cenu je to max vyhodne a ine poistovne to maju daleko drahsie. Na tom IZP som mal stanovenu sumu v pripade smrti alebo dozitia. Kamos manazer v inej poistovni mi povedal, ze pri tomto tipe poistenia Vam nikto negarantuje tu sumu. Nikto nikdy nevie ako sa to bude vyvijat na trhu a hlavne pri tych rizikovych fondoch. Tak som presiel na istotu radsej a nechal som si len 10€ mesacne na tie agresivne fondy lebo keby to teraz zrusim nedostanem nic a to mam nieco cez 2 roky to IZP

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    stanco007 Pozri príspevok
    Ja to prave teraz riesim. Pripoistenia som vsetky porusil a nechal som si len na sporenia min sumu na mesiac co je 10€ a nechal som si aj pripoistenie rizikovych chorob lebo za tu cenu je to max vyhodne a ine poistovne to maju daleko drahsie. Na tom IZP som mal stanovenu sumu v pripade smrti alebo dozitia. Kamos manazer v inej poistovni mi povedal, ze pri tomto tipe poistenia Vam nikto negarantuje tu sumu. Nikto nikdy nevie ako sa to bude vyvijat na trhu a hlavne pri tych rizikovych fondoch. Tak som presiel na istotu radsej a nechal som si len 10€ mesacne na tie agresivne fondy lebo keby to teraz zrusim nedostanem nic a to mam nieco cez 2 roky to IZP
    stančo nič v zlom, ale podla mňa si porobil hlúposti- práve tie pripoistenia sú zaujímavé-nemal si ich rušiť,mal si si ich nechať-moj názor...

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    stanco007 Pozri príspevok
    Prave naopak!!! Neviem ci sa moze priamo menovat poistovna ale v tej novej asi najväcsej na Slovensku mam daleko lepsie krytia za tu istu cenu ako v tej starej poistovni, kde som si nechal len sporiacu zlozku 10€ a pripoistenie kryt. chorob
    Aha ano, beriem spať- ja som myslel,že si to len zrušil a nechal tak, ale keď si si vybral lepší produkt,tak sa ospravedlňujem...
    A máš pravdu Allianz je široko ďaleko najlepší na trhu...

    zacik23 je offline (nepripojený) zacik23

    zacik23
    IZP je produkt s najvacsou proviziou pre "financnych poradcov", preto ho s velkou radostou predavaju, provizia pre nich je na urovni rocnej platby, vyhodnost pre klienta diskutabilna...preco sa ti tento produkt pred rokom zdal vyhodny a teraz uz nie?

    Ak chces realne investovat, nie 25Euro mesacne ako doteraz, tak sa skus stretnut s nejakym clovekom ktory nie je plateny proviziami od fondov/poistovni, ten ti urcite poradi...ak chces ostat pri sume 25 euro/mesiac tak ti doporucujem terminovany vklad

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Ivka B Pozri príspevok
    nuž,ty nemáš poistenie ale sporenie,ak ho teraz zrušíš tak nedostaneš vôbec nič, a či sa oplatí? poradím ti prečítaj si knihu ,,Sprisahanie bohatých,, a potom určite budeš vediet ,čo máš urobiť.
    Daj autora a vydavateľstvo,prosím,

    rád by som si tuto knihu aj aj prečítal.

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Madox Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    pred asi pol rokom som si založil IŽP s nulovou poistnou sumou - ako prostriedok na investovanie a šetrenie financii.

    Už som tam vložil dokopy cca 300€ (v mesačných splátkach). Investičné portfólio som zvolil viac menej agresívne (akcie 60% dlhopisy a peňažný fond 40%)

    Chcem sa opýtať, nakoľko počúvam dosť zlé ohlasy na IŽP, či sa mi oplatí pokračovať v sporení alebo si ho radšej ukončiť teraz, kým nie je škoda (300€) až taká extrémne vysoká. Viem, že ani jedna možnosť nie je ideálna, ale musím si vybrať menšie zlo tak vás prosím o radu.

    Do financií sa nejak veľmi nevyznám, tak Vás poprosím o nejaké polopatistické dôvodu, prečo, a ako sa rozhodnúť.

    Ospravedlňujem sa za prípadné zlé zaradenie témy.

    Ďakujem
    Madox
    Presne tak,čím skor to zruš,dokiaľ si neprišiel ešte o viacej peńazí.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.