Zavrieť

Porady

Sony Vegas alebo iný program na strihanie videa - kvalita po renderovaní

Ahojte,

má niekto z vás skúsenosti so strihaním videa? Robil som si svoj film v Sony Vegas 9 a aj 10. Po zrenderovaní videa sa mi nepodarilo dostať takú kvalitu obrazu ako v originálnych, nespracovaných súboroch (HD). Obraz vo výslednom filme je skôr taký trhaný v určitých momentoch pri pohybe. Je to problém programu alebo neviem nájsť najoptimálnejší spôsob renderácie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Jasne, ved tam len strihnes video a spojis ho s dalsim videom. Cisto na strih som skusal (ale to bolo uz davno) H264 cutter.
    Este by mal byt dobry soft ts packet editor ale ten sa pouziva hlavne na strih DVB streamu, pretoze ten ma 188 packet size a stream z kamery ma 192.
    Mohol by som otestovat spominany TSPE, ale len na strih DVB stremu

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Ak do videa pri strihu pridavas rozne prechody, titulky a podobne somarinky, tak video sa musi enkodovat, cize straca na kvalite bez ohladu na biterate.
    Ak chces len skutocne strihat pouzi soft, ktory len striha bez enkodovania streamu. Zatial som HD nestrihal, ale soft by mohol byt napr videoredo HD

    Letko je offline (nepripojený) Letko

    ...letom-svetom... Letko
    To znamená, že ak by som strihal, ale nedával prechody a iné veci, tak mi to pôjde ako v originále (teda tá kvalita).

    Letko je offline (nepripojený) Letko

    ...letom-svetom... Letko
    Redo 4 (H264) som vyskúšal aj ja, no jeho ovládanie a funkcie (aspoň po krátkom teste) my nevyhovovalo. A ani výstupné video nebolo v originálnej kvalite.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Pri video redo (H264) je mozne len povystrihavat nepotrebne veci a ulozit, nic sa nemusi reenkodovat, takze video ostava povodne

    Letko je offline (nepripojený) Letko

    ...letom-svetom... Letko
    Skúsil som postrihať a výsledná kvalita nebola totožná s originálnou. Už neviem, kde robím chybu. V originále je 1 minúta rovná cca 100 MB. Najradšej by som to chcel poriešiť so Sony Vegas, obsahuje funkcie, ktoré využijem aj ja. Alebo by som mal najprv nejak degradovať moje HD nahrávky?
    Na Sony Vegas pokial viem fici STV. Je to spickovy soft, lepsi je uz len asi Adobe Premiere ale je aj paricne zlozitejsi. A potom HW strizne ale tie uz su cenovo inde.

    Takze odporucam zostat pri Sony Vegas. Je to spicka. Treba si potom, ked si Vegas video nacita, pozriet v akom je video kodeku, aku ma fps, prekladanie, rozlisenie, atd atd a potom video postrihat pridat prechody, efekty atd atd a renderovat.
    Samozrejme na to treba mat rychly komp.

    Somariny co tu pise Fero ignorovat, aj ked to zrejme mysli dobre.Rozne hrackarske softy freeware a pod...zmazat z pevneho disku.

    Kvalitny strih videa nie je jednoduchy, preto sa presne neda povedat kde robite chybu. Mozte to sice postrihat v nejakom "redo" s podobnych SW ale po case, ked uz nebudete mat originalny subor, budete lutovat. Trocha studia nezaskodi.
    Pripadne odporucam forum tvfreak.cz sekciu strih videa.

    Prvym dolezitym krokom je odinstalovat z PC vsetky "all in one" kodeky a nainstalovat len tie, ktore sa realne budu pouzivat. Tento krok je zaklad, ako sa vyvarovat roznym problemom s videom

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    To je ako keby si chcel prejst cez dunaj a pouzijes na to Queen Mary a v podstate ti staci kompa
    Treba sa drzat pri zemi a neverit na to, ze vsetko co je najvacsie a najdrahsie, je aj najlepsie.
    Este hodne davno ked som pracoval s SD videom, tak som skusal vselico aj vegas aj adobe, ale verny som ostal virtualdubu (s kvalitnymi pluginmi) v spojeni s tmpgenc

    Letko je offline (nepripojený) Letko

    ...letom-svetom... Letko
    embeathome Pozri príspevok
    Na Sony Vegas pokial viem fici STV. Je to spickovy soft, lepsi je uz len asi Adobe Premiere ale je aj paricne zlozitejsi. A potom HW strizne ale tie uz su cenovo inde.

    Takze odporucam zostat pri Sony Vegas. Je to spicka. Treba si potom, ked si Vegas video nacita, pozriet v akom je video kodeku, aku ma fps, prekladanie, rozlisenie, atd atd a potom video postrihat pridat prechody, efekty atd atd a renderovat.
    Samozrejme na to treba mat rychly komp.

    Somariny co tu pise Fero ignorovat, aj ked to zrejme mysli dobre.Rozne hrackarske softy freeware a pod...zmazat z pevneho disku.

    Kvalitny strih videa nie je jednoduchy, preto sa presne neda povedat kde robite chybu. Mozte to sice postrihat v nejakom "redo" s podobnych SW ale po case, ked uz nebudete mat originalny subor, budete lutovat. Trocha studia nezaskodi.
    Pripadne odporucam forum tvfreak.cz sekciu strih videa.

    Prvym dolezitym krokom je odinstalovat z PC vsetky "all in one" kodeky a nainstalovat len tie, ktore sa realne budu pouzivat. Tento krok je zaklad, ako sa vyvarovat roznym problemom s videom
    Ďakujem za radu ohľadom tvfreak.cz. Po takom zbežnom preštudovaní ich fóra som pravdepodobne došiel k záveru, že nemám správne nastavené parametre pri renderovaní a pri vlastnostiach projektu. No zatiaľ sa mi nepodarilo to trhanie vo výslednom videu opraviť. Ak by tu bol niekto, kto je v tom odborník a vedel mi poradiť nastavenie, bol by som veeeeľmi rád

    unidat je offline (nepripojený) unidat

    unidat
    Robím to dosť dlho, Vegas 8c, urobil som stovky vieí. A to trhá, je to len otázka nastavenia détového toku. Max, average (priemer) a min.
    Priemer sa spočíta z doby trvania videa, max, býva cca 8 500 000 (staršie DVD prehrávače nemusia rýchlejší tok spracovať) a min. býva cca 4 000 000, pri menších to môže sekať. Primemer je dobre zachovať aspoň 6 000 000. Pri športe potreba viac, pri pokojných scénach menej.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Na zaciatku pise, ze ide o HD video, uz si nepamatam ake spominal rozlisenie ak sa jedna o Full (1920x1080) tak pri tomto rozliseni, je kludne BR aj 20mbps. Ak pri reenkodovani videa nastavi aj 20 mbps, tak video bude oproti zdrojovemu degradovane. Samozrejme volnym okom to nie je vidiet, mozno by sa to prejavilo pri rychlich scenach na velmi velkych uhloprieckach

    Letko je offline (nepripojený) Letko

    ...letom-svetom... Letko
    unidat Pozri príspevok
    Robím to dosť dlho, Vegas 8c, urobil som stovky vieí. A to trhá, je to len otázka nastavenia détového toku. Max, average (priemer) a min.
    Priemer sa spočíta z doby trvania videa, max, býva cca 8 500 000 (staršie DVD prehrávače nemusia rýchlejší tok spracovať) a min. býva cca 4 000 000, pri menších to môže sekať. Primemer je dobre zachovať aspoň 6 000 000. Pri športe potreba viac, pri pokojných scénach menej.
    Ďakujem za radu, len kde to nastavím alebo ako sa to vypočíta? (teda ten dátový tok) Nastavuje sa to pri renderovaní alebo vo vlastnostiach videa?

    Vlastnosti súboru:
    Video: 00:00:17,280, 25,000 fps interlaced, 1920x1080x12, AVC
    Audio: 00:00:17,280, 48*000 Hz; Stereo, Dolby AC-3
    Fero11 Pozri príspevok
    To je ako keby si chcel prejst cez dunaj a pouzijes na to Queen Mary a v podstate ti staci kompa
    Treba sa drzat pri zemi a neverit na to, ze vsetko co je najvacsie a najdrahsie, je aj najlepsie.
    Este hodne davno ked som pracoval s SD videom, tak som skusal vselico aj vegas aj adobe, ale verny som ostal virtualdubu (s kvalitnymi pluginmi) v spojeni s tmpgenc
    no ale ved ja "neverim" ja to mam odskusane na mnohych projektoch. Vyrobil som tony DVD atd.

    Virtualdub uz vobec neni pre novacika, tmpgenc v tomto pripade co pozaduje autor otazky je bezpredmetny...

    To Letko: Tazko povedat presne kde robs chybu. Tvoje vstupne video je prekladane (interlaced), ma 25 fps, ale to nestaci na to aby sme vedeli kde je chyba.
    Odporucam oznacit kusok (minutu) videa vo Vegase a renderovat len ten kusok vzdy a vylucovacou metodou prist na to, kde je chyba. Treba si vybrat projekt z prednadstavenych co najblizsi k tvojmu a potom este doladit cez "custom" tak, aby to sedelo ako rit na serbel --> co davas dnu musi ist aj von. Vegas ti ukaze presne ake video vkladas a presne take musi st von. To tiez nemusi ale pomoct takze treba skusat, uspech sa dostavi...pripadne potom polozit otazku na fore tvfreak, chalani urcite poradia...tiez som tam kedysi zacinal...
    Inak neni to take sekanie ze to akoby de dopredu a hned dozadu a stale takto dookola? Tazko to opisat ale casto to vidno v TV sportovych spravach nama pr hokeji a fotbale z domacich lig, kde nadstava nespravne prekladanie...potom to vyzera hrozne trhane hlavne ked sa hybe kamera...na tom sa vzdy dobre bavim, ze ludia, co sa profesionalne zaoberaju videom a este to ide aj do TV (Markiza, Joj uplne bezne) a nevedia ani nadstavit prekladanie ))

    Letko najlepsie by bolo keby si kusok toho videa niekde uploadol aby sme sa na to mohli kuknut ze o ake sekanie ide...posli link na subor ked uploadnes a budeme mudrejsi.
    Naposledy upravil embeathome : 23.02.11 at 22:14

    Letko je offline (nepripojený) Letko

    ...letom-svetom... Letko
    Tak napr. toto video pri posunoch po krajine:

    V originálnom videu je to všetko krásne vykreslené, tu je to také nijaké.

    FrantišekK je offline (nepripojený) FrantišekK

    Pomáham lídrom v rôznych oblastiach šíriť ich hodnotné posolstvá do sveta, vďaka on-line videu, aby mohli efektívnejšie meniť tento svet k lepšiemu. ...viac FrantišekK
    Ak máš vstupný video súbor HD, tak aj súbor po vyrenderovaní by mal byť v HD kvalite, resp. nižšej ak to tak nastavíš. Osobne strihám v programe Camtasia Studio a zostrihal som v ňom viac ako 200 videí. Videá nahrávam buď v HD alebo FullHD kvalite a následne ich aj v tak renderujem. Tu som natočil krátke predstavenie programu Camtasia a práve ku koncu ukazujem ako vyprodukovať finálne video buď v HD, alebo FullHD kvalite >>>

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.