Zavrieť

Porady

Mozem zalovat realitnu kancelariu za uverejnenie inzeratu bez mojho suhlasu?

Dobry den,

velmi by som potrebovala poradit. Len tak si prezeram internetove stranky, ked zrazu vidim na predaj moj dom, ktory som zdedila ako dedictvo po mame. Mam v nom jedno tretinovy podiel. Ja ho nechcem predat, no jeden z mojich pribuznych dal inzerovat predaj tohto domu, hoci ostatni dvaja vlastnici s tym nesuhlasia. Dokonca su uverejnene aj fotky z domu. Mozem teda zalovat realitnu kancelariu, ze tak urobila bez mojho vedomia a suhlasu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Linda11 Pozri príspevok
    Dobry den,

    velmi by som potrebovala poradit. Len tak si prezeram internetove stranky, ked zrazu vidim na predaj moj dom, ktory som zdedila ako dedictvo po mame. Mam v nom jedno tretinovy podiel. Ja ho nechcem predat, no jeden z mojich pribuznych dal inzerovat predaj tohto domu, hoci ostatni dvaja vlastnici s tym nesuhlasia. Dokonca su uverejnene aj fotky z domu. Mozem teda zalovat realitnu kancelariu, ze tak urobila bez mojho vedomia a suhlasu?
    A preco chces zalovat realitku? urobila nieco nezakonne?

    Svoju energiu a peniaze radsej vynalozte na dohodu s "tretim" spouvlastnikom...

    peterknazeje je offline (nepripojený) peterknazeje

    peterknazeje
    Osobne by som napisal email do realitky, ze nemoze sprostredkovavat predaj celeho domu, lebo dvaja spoluvlastnici s tym nesuhlasia. Moze sprostredkovat predaj tretiny domu, o co nikto nebude mat zaujem (navyse mate predkupne pravo). Ak je realitka v NARKS (Narodna asociacia realitnych kancelarii Slovenska), potom sa musi riadit etickym kodexom NARKS, takze skuste hladat aj tam.

    Erzebeth je offline (nepripojený) Erzebeth

    Erzebeth
    Realitka jednala zrejme po dohode s jedným zo spoluvlastníkov. Ak chce spoluvlastník za svoj podiel peniaze bolo by dobré sa s ním dohodnúť a jeho podiel od neho odkúpiť.
    To, že realitka ponúka váš dom na predaj neznamená, že ho môže celý predať. Kúpnu zmluvu by ste museli podpísať všetci traja spoluvlastníci.

    orlica je offline (nepripojený) orlica

    orlica
    Linda, realitku upozorni, že budúcich kupujúcich vedome klame,( a teda bude znášať aj škodu( bezdôvodné obohatenie, ktorá vznikne budúcim kupujúcim) v prípade, že by uzatvorili kúpnu zmluvu bez uplatnenia predkupného práva podľa § 140 občianskeho zákonníka určené Tebe ako 1/3-inovej podielovej spoluvlastníčke , čo môžeš do troch rokov od podpisu kúpnej zmluvy napadnúť ako relatívne neplatný právny úkon. Takže,ako sa písalo všade aj hore, bez Tvojho súhlasu nie je možný platný prevod vlastníctva k nehnuteľnosti , hoci aj v 1/3- tretine, okrem prípadu, že sa bude jednať o kupujúcich, ktoré sú osoby blízke( t.j. § 116, 117 OZ) hlavne, aby si ich upozornila, že konajú v rozpore s ust. § 140 OZ :-) .... a na to inzerciu asi by nem potrebovali, takže máš istotu, len si "kontroluj kataster", keby náááhodou riskovali predaj bez Teba ...

    Mozem zalovat realitnu kancelariu za uverejnenie inzeratu bez mojho suhlasu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.