Zavrieť

Porady

Ziadost o vypocet dane - Cast VI.

Ahojte,

nie je mi jasna cast VI. V r.2010 som bola v normalnom zamestn.pomere do 30.9. Zvysok roka som brigadovala a zaroven bola evidovana na urade prace. Agentura mi z brigad ziadne preddavky na dan nezrazila nakolko vyska zarobku bola v ramci nezdanitelnej casti na danovnika (v potvrdeni o prijmoch je zarobok 296 a nezdanitelna cast 1006).
No a teraz neviem ako mam vyplnit tu Cast VI. Ak som to spravne pochopila, mam to vyplnit ak som mala pracu na dohodu, co som mala. Na 2.strane som vo vysvetlivkach k ziadosti nasla, ze sa to tyka zrazenych preddavkov od zamestnavatela s ktorym som mala pracu na dohodu. Mne ale nezrazil ziadne preddavky, ziadnu dan. Takze mam v oboch bodoch (a,b) vyciarknut "uplatnujem"?

Este sem pre istotu prepisem celu Cast VI:
Pri prijmoch podla § 5 ods. 1.pism. a) az g) zakona, z ktorych sa dan vybera zrazkou podla § 43 zakona, ktore vyplacal
a) zamestnavatel, ktory je platitelom dane, ktoreho ziadam o vykonanie vypoctu dane, neuplatnujem - uplatnujem - uplatnujem len pri prijmoch v sume ........ € postup podla § 43 ods. 7 zakona.
b) iny zamestnavatel, a o ktorych prikladam potvrdenia, neuplatnujem - uplatnujem - uplatnujem len pri prijmoch v sume ........... € postup podla § 43 ods. 7 zakona.

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Ziadost o vypocet dane - Cast VI.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.