Zavrieť

Porady

MRP - opravné výkazy do ZP

Prosím o radu, ešte nikdy som nerobila žiadny opravný výkaz ateraz ich odo mňa pýtajú do ZP. Mzdy robím od apríla, opravila som staré chyby v odvodoch do ZP, napísala som sprievodný list, súhlasili aj s mínusmi aj s nulami aby sa veci vyrovnali, len teraz mám dodatočne poslať opravné výkazy. V programe vo výstupoch dáva možnosť že opravný výkaz, ale nechápem ako to urobiť, veď v starých mzdách už nič nemôžem zmeniť a inak vytlačiť. Viem iba ručne vypísať prázdne tlačivá výkazov a poslať. Fakt neviem ako sa to robieva, prosím poraďte.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    To že MRP ponúkne možnosť riadny, opravný, dodatočný znamená len to, že na výkaze sa zobrazí označenie krížika na práve vybratom riadku, buď sa zobrazí pri riadnom, opravnom či dodatočnom. Pokiaľ neopravuješ mzdy, a neprepočítavaš poistné, tak sa Ti výkaz vytlačí v pôvodnej verzii. Tak ako keď sa tlačil ako riadny výkaz.

    pingino je offline (nepripojený) pingino

    pingino
    Ak su raz mzdy vystavene, vykazy odovzdane, vsetko je uhradene a riadne zauctovane tak je podla mna aj tak cistejsie spätne mzdy neopravovať a radšej rozdiely zaučtovať do miezd v aktualnom vyplatnom obdobi. Vo win mzdach su na to kolonky zvysenie/znizenie poistneho.

    Ak sa mylim opravte ma.

    MáriaPaM je offline (nepripojený) MáriaPaM

    MáriaPaM
    Ďakujem za rady (týždeň som sa sem nedostala tak až teraz),opravy mám v programe už urobené, uhradené a zaúčtované je všetko dobre, myslím že chcú, aby som poslala výkazy ako by vyzerali keby neboli bývali chyby a opravy. Nerozumiem síce aký to má zmysel, ale to môžem urobiť jedine mimo programu, lebo tam uz nič opraviť netreba.

    MRP - opravné výkazy do ZP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.