Zavrieť

Porady

Internetový obchod a predvolanie na SOI

Zdravíčko,

mám internetový obchod a dnes mi prišlo predvolanie na SOI. Celá vec sa mala tak, že mi prišla objednávka na za 3,99€, pričom samotné poštovné mám 3€. To sa mi zdalo prinajmenšom divné a tak som si zákazníčku trochu preklepol. Zistil som, že je to inšpektorka SOI. Takže som celú objednávku promptne vybavil, zabalil, priložil návod k tovaru, ktorý si objednala, faktúru a deň po jej objednaní tovar cestoval ku nej. Pár dní na to, mi prišlo mailom odstúpenie od zmluvy, na ďalší deň tovar s faktúrou a odstúpením od zmluvy s jej podpisom. Čo sa tovaru týka, išlo o gumené hrýzatko pre deti za 3,99€ v priehľadnom obale. Vrátila mi to, obal bol ale dokonale roztrhaný, čiže nepredajné. V odstúpení od zmluvy bolo samozrejme požiadané o vrátenie peňazí spolu s nákladmi, čiže 3,99 + 3€*za dobierku. Peniaze som do 15 dní odoslal poštovým poukazom na jej adresu. Týmto som považoval vec za vybavenú.
Dnes mi ale prišlo spomínané predvolanie "za účelom preverenia plnenia dodržiavania povinností ustanovených v platných právnych predpisoch v súvislosti s elektronickým obchodom na internetovej stránke xxx a v súlade s §4 ods. 3 pís. b) zákona č. 128/2002..." Nie som si vedomý žiadneho pochybenia z mojej strany tak ma to prekvapilo a som zvedavý čo odo mňa chcú.
Okrem toho je v predvolaní uvedené, že si mám doniesť OP, pečiatku, ŽL a všetky doklady týkajúce sa objednávky, dodávky tovaru, odstúpenia od zmluvy p. Ing. XX. V tom mám isté nejasnosti, mám za to, že nie je povinnosťou podnikateľa vlastniť pečiatku, tú ani nemám (faktúry iba podpisujem, doposiaľ žiadny problém). Taktiež to jej odstúpenie od zmluvy mám iba v elektronickej forme, to, ktoré mi ona poslala poštou som niekde asi stratil, podací lístok tiež nemám. Faktúru a ústrižok z poštového poukazu, ktorým som jej vracal peniaze samozrejme mám.

Nie som si vedomý, že by som tým porušil nejaký zákon. Moja otázka teda znie, myslíte že, budú robiť problémy kvôli neexistujúcej pečiatke, chýbajúcemu podaciemu lístku a odstúpeniu od zmluvy v elektronickej forme? Prípadne, je niekde v zákone definované, ktoré všetky doklady (okrem faktúry) musím archivovať? Je niekde definované, že musím odkladať každú blbosť ako napr. podacie lístky?
Chcem sa na nich pripraviť a poznať svoje práva a povinnosti .

Vopred ďakujem, za každú odpoveď .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    myslim ze si si svoju pracu urobil dokonale... a toto co robia to uz je snad "buzeracia" ... tak mi tu riesime v kazdej druhej teme neprevzatie objednavky,.. a tito ludia co sa tam nudia za nase dane nas este otravaju,.. toto by ma na...lo
    Naposledy upravil padro : 11.02.11 at 12:00

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Mňa skôr napadlo, či to hryzátko nie je zaradené medzi nejaký "nebezpečný" výrobok ...

    JpK je offline (nepripojený) JpK

    JpK
    No to ma napadlo ako prvé, aj som si to overoval, ale nikde som o danom výrobku nenašiel zmienku o tom, že by bol nebezpečný. Neviem či existuje nejaký komplexný zoznam nebezp. výrobkov na našom trhu.
    A jedná sa o značku Playskool, takže žiadny čínsky šmejd.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    JpK Pozri príspevok
    No to ma napadlo ako prvé, aj som si to overoval, ale nikde som o danom výrobku nenašiel zmienku o tom, že by bol nebezpečný. Neviem či existuje nejaký komplexný zoznam nebezp. výrobkov na našom trhu.
    A jedná sa o značku Playskool, takže žiadny čínsky šmejd.
    zoznam nájdeš tu

    http://www.soi.sk/sk/Nebezpecne-vyrobky.soi

    JpK je offline (nepripojený) JpK

    JpK
    Vďaka, je tam síce niečo od Playskool, ale toto hrýzatko nie. Takže v tom problém nebude. http://www.soi.sk/sk/Vyhladavanie.soi?s=playskool

    Mňa napadlo, že možno chcú iba nejaké potvrdenie o tom, že vykonávali "raziu", prípadne robia zápisnicu, alebo niečo podobné. Uvidíme

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    Mne osobne to pride tak, ze niekoho blizskeho SOI si asi nahneval a teraz Ti to chcu sprijemnit a ziadaju od teba aj to co ziadat od teba urcite nemozu (peciatku).

    riki77 je offline (nepripojený) riki77

    riki77
    ahoj...
    predvolanie si dostal, aby zistili, ci dodrziavas vsetky ustanovenia tykajuce sa zakona o elektronickom obchode...treba si ho poriadne precitat a riadit sa vsetkym co je tam uvedene...zameraj sa na paragraf 4 a 5...co sa tyka Tvojho vybavenia objednavky a tym aj odstupenia od zmluvy, tak vsetko bolo z Tvojej strany vykonane podla zakona...
    na poste by mali dat potvrdenie a odoslani zasielky, resp. dop.listu
    jedna rada: treba si odkladat vsetky doklady a papiere suvisiace s vybavenim objednavok, zasielanim objednavok, pri odstupeni od zmluvy...aj pod.listky. a to, ze ci mas mat alebo nemas mat peciatku nie je v kompetencii SOI, ale treba sa informovat na zivnostenskom...
    tejto kontroly sa nemusis bat...su aj horsie....potom sa ozvi....
    Je to neskutocna buzeracia co by sme cakali od ludi, ktorych vlastne my zivime
    Ma hryzatko certifikat? Pretoze vyrobky pre deti do 3. roku podliehaju dost prisnej kontrole. Mozno prave po tomto mila pani uradnicka isla...
    Drzim palceky, nech to dobre dopadne!

    pedrouan je offline (nepripojený) pedrouan

    pedrouan
    Pekne si ju odhalil, vdaka svojej sikovnosti si bol pred nou, zatial co ona si madlila ruky ze ako ta dostane. Potom frustrovana chcela od teba veci ktore nemala pytat a zacyklila sa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.