Zavrieť

Porady

Nikdy Nemca

Milé baby.
Mnoho,a možno i väčšina voľných Sloveniek má tajný sen,vydať sa za sympatického a bohatého západniara.Podelím sa s vami o svoju skúsenosť so sobášom s Nemcom.
Pred tromi rokmi mi zomrela matka,takže som zostala v rodičovskom byte sama. Čo ďalej ? Žiadny vhodný adept na životného partnera sa v dohľade
nepohyboval a okrem toho skúsenosť zpred ôsmich rokov (zašité ucho po manželskej výmene názorov) mi velila dávať si pozor.Objavila som internet,takže som v práci a neskôr i doma trávila stále dlhší cas na
rôznych chatoch a ajsíkjú.Tam bolo chlapov... Keby som chcela,tak trávim v posteli pri radovánkach mesiace a mesiace bez prestania. Stacilo poslat fotku (nie som žiadna ohava) a len sa to na monitore hemžilo
ponukami.Samozrejme som pátrala po nejakom chlapovi,čo by bol iný a nešiel po 5 minútach na vec a dalo sa s ním tárať i o iných veciach,ako o spôsoboch ako rýchlo ma dovedie k orgazmu. Pomedzi ostatnými
sa zacal vyčlenovať stále viac a viac Adalbert z Nemecka.Dosť nesmelý ale s rozumnými názormi,vedel odpoveď na každý môj problém.Asi tri dni sme sa bavili len o tom,ako chce zazimovat kvety z balkóna,potom
o jeho cestách do Škandinávie,zvlášt na Lofoty (ak neviete,ostrovy pri
Nórsku,prišlo mi asi 200 fotiek), potom o mamá a tak dalej.Až som zacala mat strach,že ho ženy nezaujímajú a zacala som sama.Poslala som mu pár fotiek z Čuňovských jazier,kde som bola hore bez a na niek-
torých aj úplne bez.Následne som sa mu ospravedlnila,že sa tam "omylom" ocitol i môj akt,ktorý urobil môj priatel fotograf pred pár rokmi.A reakcia sa dostavila.V nasledujúcom emaili som sa dozvedela,že som
najkrajšia žena co pozná,že nevadí,že som Slovenka (!?) a chce sa so mnou stretnúť.O týžden sme už spolu vecerali v Mariánskych láznach a po mesiaci som s nabalenými kuframi sedela vo vlaku do malého
mesta v Nemecku,kde býval.Na stanici ma čakal Adalbert v prenajatom koči.Vôbec mi nevadilo,že pršalo,viezla som sa preštastná po čisťulinkých uličkách,okolo čisťulinkých domov.Adalberta každú chvílu ktosi na
ulici zdravil,každú chvílu sme zastavovali,predstavoval ma známim,no úplný raj na zemi.Býval sám v jednoposchodovej štýlovej vilke,kde z kvetinácov v oknách a na zábradlí balkóna splívali potoky kvetov. O týžden
sme mali decentný sobáš v spoločnosti asi šiestich známich a začal bežný život.Vtedy som urobila prvú hlúposť.Previedla som na naše "spoločné" konto 20 tisíc euro,dve tretiny penazí,čo som dostala za rodičovský
byt.Malo to byť akési gesto,niečo ako veno,že čosi prinášam i ja.Prvé dni boli super.Pekne vybavený a zariadený dom,nikto sa mi do ničoho nemiešal,varila som spokojnému Adalbertovi slovenské jedlá.Pred
príchodom do Nemecka som sa bála spolužitia s Adalbertovou mamou ale tá bývala v 20 km vzdialenej dedinke a bola tak zamestnaná,že som ju takmer nevidela.Potom to začalo byt horšie.Doma som bola zvyknutá
na stretnutia s kamarátkami,posedeli sme si u ktorejsi v byte,ci v kaviarni.Potárali všetko možné a ak som s nimi nebola tri dni,tak mi to chýbalo.No a tu to zrazu nebolo.Kamarátky pár stoviek kilometrov daleko a ten telefón predsa nie je to isté.Na dráte máte iba jednu.Poviete,však si najdi tam nejaké.Tiež som si to myslela.Ked som sa prihovorila súsede ponad živý plot,normálne hnusne ohrnula pery,akoby som bola cosi menej
cenné a odišla bez slova do domu.Ked som chcela dalšej susede pomôct vykladat samoobsluhový vozík do kufra auta,ohnala sa po mne,ako po nejakej zlodejke.Nebudete verit ale ani po pár mesiacoch to nebolo iné.
Maximáne mi chladne odzdravili.
Ked som sa to odvážila nadhodiť Adalbertovi,tak len mávol rukou,usmial sa a išiel si cosi zobrat do chladnicky.Po case som zistila,že tie jeho "múdrosti" a rady,co mi po internete dával,sú zlátaniny z rôznych
rodinných casopisov,ktorých tam vychádza majlant a pitvajú všetko,od partnerských problémov,až po pestovanie ríbezlí.Nalistujete si patricnú kapitolu a môžete mudrovat ako profesor psychológie..
Ak som nemala co robiť,tak som sedela pred veľkým televízorom a mačkala tlacítka na ovládaci. Doma
sme internet nemali,tak som sa k nemu dostala asi trikrát v internetovej kaviarni,kde sedeli samí pubertáci a prezerali si nahé baby.Majitel sa na mňa pozeral,ako na nejakú úchylnú raritu.Adalbert mi stále sľuboval,že
dá internet zaviest ale vždy mal nejakú výhovorku.Aj Adalbert sa postupne menil.Z nadšeného obdivovatela a gavaliera sa rýchle stával otrasný chlap,ktorý chodil v župane,alebo slipoch po baráku s plechovkou piva v ruke,stále sa
s kýmsi bavil cez mobil a hlučne sa rehotal.Postupne začal miznúť z domu a spolu s akousi partiou kdesi montoval akési buginy.Po case som zistila,že na "našom konte" je už iba pár tisíc a všetko odišlo na jeho
koníčka. Po pár
mesiacoch som ho prinútila sadnút si so mnou k stolu a predniesla som mu svoje ponosy.Miesto vážneho rozhovoru sa do mna pustil,že čo som vlastne čakala,mala by som byť rada,že som v kultúrnej krajine a nie
na "tom hnojisku",odkial ma vytiahol.Niekolko týždňov som ešte trpela a vecer v prázdnej posteli plakala.Potom som sa rozhodla.Nechala som na "našom konte" sto euro,zbalila najnutnejšie veci a nasadla na autobus. Na druhý deň som stála v Bratislave na Mlynských Nivách s dvomi kuframi v rukách a tisíc eurami.Teraz bývam u kamarátky,horko tažko som prehovorila bývalého zamestnávateľa,aby ma
zamestnal ako pomocnú silu s polovičným platom.Takže milé dievcatá, poučte sa z mojej biedy a dobre si rozmyslite,ak by ste snívali o takejto perspektíve.Nemca nikdy.
Usporiadat
katolik katolik

katolik je offline (nepripojený) katolik

Silne nezaujímavý,nudný a fádny chlap ...viac
Konečne to ktosi načal.Moja sestra tiež tak skoro naletela.Našťastie sa neponáhľala so sobášom a stačila sa rozhľadieť.Oni tam majú inú mentalitu a postoj k veciam.Mohol by som o tom rozprávať.Nemci vyzerajú s tými svojimi pivnými bruchami a spôsobom komunikácie veľmi solídne a dôveryhodne,čo pôsobí hlavne na ženy vyššieho stredného veku.Po čase človek zistí,že to je iba taká bublina a póza.V skutočnosti je tam veľa úchylákov a zo solídneho pána v audine,s ktorým ste včera parili u Kelta,sa vykľuje maniak na malé dievčatká.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Aj ja som toho dosť počula o Nemcoch, samozrejme nie až také veci ale moja učiteľka nemčiny si našla priateľa v Nemecku a bola tam skoro kazdy mesiac, no ona mala štastie, bol z tých slušnejších. Často nám rozprávala o Nemecku ale aj o ľuďoch, ktorí tam žijú.
Ale pravdu povediac ELANA, vziať si niekoho za manžela len po pár týžňoch, to chce fakt odvahu!!
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
elana..mám veľa kamarátov aj kamarátky, ktorí sa oženili, alebo vydali do Nemecka a vraj sa majú dobre.
Fakt si mala odvahu sa tak rýchlo vydávať. Skutošne život píše neuveriteľné príbehy človek je rád, že to iba číta.

Prajem Ti aby si zabudla na zlú skúsenosť a našla dobrého človeka s ktorým ešte prežiješ veľa pekného

Hela
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ja si myslim, ze zoznamovat sa po internete je velka odvaha. Napisat sa da vsetko, aj to, ze mam okolo hlavy svatoziaru. Pri osobnych stretnutiach pri praci, pri turistike ale aj pri zabave sa da cloveka lepsie odhadnut, aj ked je to do urcitej miery vzdy loteria. Moja dcera sa vydala za americana, poznali sa pred svadbou 3 mesiace, uz su spolu 5 rokov, zatial je vsetko v poriadku. Na narodnosti ani tak velmi nezalezi, skor na charaktere cloveka a aj na ochote a schopnosti prisposobovat sa tomu druhemu.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

durisovad
Ja si myslim, ze zoznamovat sa po internete je velka odvaha. ......... Na narodnosti ani tak velmi nezalezi, skor na charaktere cloveka a aj na ochote a schopnosti prisposobovat sa tomu druhemu.
Ozaj na národnosti nezáleží. Veď to by som sa asi pred štvrťstoročím (!!!) ako úplne mladé chlapčisko neoženil. Manželku "podozrievam" kvôli dievčenskému priezvisku, že je z x-minulosti maďarka (viď niektoré ostré reakcie ), ona hovorí čosi o nejakých nemeckých koreňoch v rodine a ja zas čosi viem o svojom slovensko-ukrajinsko a snáď aj poľskom "mišungu".
Spokojné manželstvo považujem, o.i. teda, za umenie kompromisu. ((a ženskej trpezlivosti - niekedy ))
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

STRELEC
Ozaj na národnosti nezáleží. Veď to by som sa asi pred štvrťstoročím (!!!) ako úplne mladé chlapčisko neoženil. Manželku "podozrievam" kvôli dievčenskému priezvisku, že je z x-minulosti maďarka (viď niektoré ostré reakcie ), ona hovorí čosi o nejakých nemeckých koreňoch v rodine a ja zas čosi viem o svojom slovensko-ukrajinsko a snáď aj poľskom "mišungu".
Spokojné manželstvo považujem, o.i. teda, za umenie kompromisu. ((a ženskej trpezlivosti - niekedy ))

Typicky slovenske manzelstvo - pozostatok Rakusko-Uhorska. :p:p
:p:p:p:pTa - trimce se aj dalej!:p:p:p:p
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Lepšie než nemca, je vybrať si podnikateľa, ktorý je spoločníkom v čo najväčšom počte sročiek.... na Slovensku
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Božemôj Elana, ty si mala odvahu!
Viem, a aj chápem, že si po nevydarenom vzťahu hľadala nejaký únik, a niekoho, s kým sa oplatí žiť, sedieť len tak na balkóne a trebárs aj mlčať.
I mlčanie vo vzťahu je krásne, keď sú na to dvaja, ktorým stačí pohľad a rozumejú si. Dúfam, že nájdeš takého človeka v živote, bez ohľadu na výšku bankového konta, na vilu, alebo auto vychytenej značky. Želám ti to zo srdca, len si dúfam už dosť dospelá, aby si podobnú chybu nezopakovala! Nehľadaj tam, kde sa dá schovať za monitor, za noviny, za mobil, hľadaj tam, kde vidíš človeku do očí, v situáciach, kde najviac robia ľudia chyby - tam môžeš nájsť ČLOVEKA, ktorý ti môže byť partnerom pre chvíle mlčania i pre chvíle zábavy. Len prosím ťa nehľadaj za účelom zoznámenia, lebo to fajn vyzerá, ale hľadaj, lebo chceš nezáväzne pokecať. Neotváraj sa nehodným, viem, že to ťažko poznáš, ale pri troške trpezlivosti nájdeš toho, čo si zaslúži tvoju dôveru.
Želám ti, aby si našla správny smer, krásnu lásku a tiché šťastie. A želám ti to zo srdca.
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Elana a co dalej? Rozvod? Nebojis sa, ze este budes mat vyzivovaciu povinnost svojho manzela, ako je to v Nemecku a uz i v Cechach bezne?
0 0
sklenkova sklenkova

sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

Nehnevaj sa na mňa Elana, keby to spravila pobláznená osemnástka povedala by som,poučila sa a pôjde ďalej.Každý sme dostali nejakú facku od života, ale ty si si ju zapríčinila sama! Predpokladám,že si staršia, mojej mladej vždy hovorím:
ak má niekto 20 a nemá rozum dá sa to pochopiť, ale keď má už 25 a ešte ten rozum nedostal už ho nedostane nikdy. Ospravedlňujem sa,ale nemienim ťa lutovať, lebo nemám prečo.
0 0
kacena kacena

kacena je offline (nepripojený) kacena

som aká som ....
sklenkova
Nehnevaj sa na mňa Elana, keby to spravila pobláznená osemnástka povedala by som,poučila sa a pôjde ďalej.Každý sme dostali nejakú facku od života, ale ty si si ju zapríčinila sama! Predpokladám,že si staršia, mojej mladej vždy hovorím:
ak má niekto 20 a nemá rozum dá sa to pochopiť, ale keď má už 25 a ešte ten rozum nedostal už ho nedostane nikdy. Ospravedlňujem sa,ale nemienim ťa lutovať, lebo nemám prečo.
Ťažko je niekoho súdiť pokiaľ ste to nezažili sami. Je jedno v akom je človek veku , pokiaľ sa zaľúbi , je schopný asi všetkého. Málokto dokáže v stave zaľúbenosti uvažovať s rozumom a triezvou hlavou a vopred si partnera preverovať. Tiež som v tomto smere veľmi spontánna , neuvažujem nad dôsledkami svojho konania.Pokiaľ ľúbim som pre milovaného človeka schopná spraviť asi všetko. A preto som sa v živote už toľkokrát sklamala. Ale neľutujem , patrí to predsa všetko k nášmu životu.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

"Milujem", keď starší ľudia chcú radiť v situáciách, ktoré nezažili. Niekedy sa správajú ako keby oni nikdy neboli mladí. Veď aj oni porobili kopu hlúpostí, a určite ich to dodnes mrzi, možno aj preto by chceli zabrániť tomu aby sa to stalo ich deťom. (Uvediem Vám príklad, mojej kamarátky mamina otehotnela nečakane keď mala 18, samozrejme sa hneď musela vydávať, a teraz sa silou mocou snaží aby sa to isté nestalo aj jej dcére. Ale takto tomu nezabráni, že chce vedieť o každom jej kroku, a vychádzky len občas aj to len do ôsmej. Sama vidím, že to nemá žiaden význam, práve naopak.)Nemám nič proti radám starších ľudí, vážim si ich, zažili toho viac a majú viac skúseností, da sa od nich veľa naučiť, ale doba ide stále dopredu a niektorí to nikdy nepochopia, pretože majú svoj svet, vidia to ako to bolo kedysi. Možno je to , ale chcela som Vám len napísať svoj názor, hlavne preto, že ma trošku zarazil príspevok od kiky.
Plne súhlasím s príspevkom od kacenky, presne vystihla stav zaľúbenosti. A ten kto to nechápe, tak buď nikdy nebol naozaj zaľúbený, alebo bol zaľúbený, len to nechce pochopiť, pretože sa veľmi sklamal.

Prajem pekny deň
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

No, rozmýšľam nad všetkým čo som tu práve čítala a mám z toho veľmi zmiešané pocity.
Na jednej strane je veľmi jednoduché povedať človeku, ktorý si prežil svoje, aj keď čiastočne svojím pričinením, "je to tvoja vina, môžeš si za to sám". Je na tom troška pravdy, ale má niekto z nás právo odsúdiť človeka za to, že spravil chybu len preto, lebo chcel byť aspoň troška šťastný a spokojný v živote, po všetkom tom čo si prežil? Jednoducho si myslím, že to bolo síce troška neuvážené a rýchle rozhodnutie, ale stalo sa a nikto z nás nemá právo ju za to odsudzovať. Sme len ľudia a každý jeden z nás chce od života viac ako mu dáva. Niekto chce byť zdravý, niekto chce peniažky, niekto lásku, niekto viac šťastia a niekto všetko dokopy. A každý urobí pre to, aby to získal všetko možné. A elana urobila to čo urobila. Nikto jej to nemôže vyčítať. A že sa zachovala ako 18 nástka ? Prečo urážať osemnástky, že ?
veď niekto nie je dospelý ani v 30tke a niekto je uvedomelý a vie čo od života chce už aj v osemnástich. A niekto to nevie ani v 50tke. /poznám osobne/
Lenže v určitých etapách a situáciach života sa vždy nedá uvažovať triezvo a na rovnakú situáciu nikto z nás nereaguje rovnako.

Na druhej strane je pravda, že by človek mal občas počúvať rady aj starších, lenže ako elana písala, mama jej zomrela a možno sa nemala s kým poradiť.
Ono sa dobre radí už po funuse. Možno, že práve ten, kto povie, že "čo si to urobila za chlúposť preboha", by na danú situáciu reagoval rovnako a možno ešte horšie. Nechcem sa tu moc zmieňovať o mojej svokre, ale tá stále žije niekde pred 40 rokmi a stále porovnáva ceny, hodnoty v živote, situácie a ako by som čo mala robiť a rozprávať podľa toho, ako sa to robilo kedysi. Ale to sa už jednoducho nedá. Nie som síce najstaršia, ale nemám už ani 25 ako tu bolo písané, ale jedno viem. Nemal by sa človek odsudzovať skôr, ako nepoznáme bližšiu situáciu a jeho myšlienkové pochody a pocity, prečo to, alebo ono urobil. Keby sa elana pýtala na náš názor skôr ako to urobila a my by sme jej radili, aby sa za Nemca nevydávala a ona by to napriek tomu urobila a spálila by sa, potom by sme jej mohli povedať, ale si hlupučká, lebo sme ti to povedali a radili, že sa toto môže stať a neposlúchla si.
Ale ona sa nemala možno s kým takto poradiť a rozobrať pre a proti, tak sa rozhodla tak ako to v tej danej situácii cítila.
Nikto z nás ani tu na Slovensku nevie koho si vlastne na 100% berie. Veľa ľudí sa ukáže až po svadbe čo sú zač. A viem, že nestačia ani tri roky chodenia na to, aby ste človek spoznali dokonale. Pretože pri stretávaní sa človek snaží vypadať čo najlepšie a v tom najlepšom svetle. A keď už získa čo chce, tak sa prejaví.

Preto elana, nenechaj sa odradiť, nebuď smutná. Život ide ďalej, ty sama si prišla na to, že si urobila chybu, ale vo všetko tom čo si urobila je jedna dobrá a rozumna vec. Zbalila si sa a odišla si. Teraz si už určite budeš dávať pozor a dobre si premyslíš čo urobíš. Našťastie sa nestalo nič horšie, si zdravá a možno len túto kúsok za rohom ťa čaká šťastie a ani o tom možno nevieš. Skús zabudnúť na to čo sa stalo, aj keď viem, že to neni také jednoduché, ale aspoň sa pokús.
Si späť na Slovensku a tu je kopec šikovných mužov, ktorí sú tiež možno smutní a nešťastní a možno práve hľadajú človeka ako si ty.
Len sa treba dobre poobzerať.
Sama už vieš, že netreba hneď všetko vidieť ružovo a netreba hneď slepo dôverovať.
Verím, že si to tvoje šťastie nájdeš a budeš žiť spokojná a toto všetko budú už len spomienky.
Ahoj
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Ja si vážim aj to, že sa nám zdôverila a priznala všetko!

A povedzme si otvorene, že vždy sa každý z nás poučí iba na svojich vlastných chybách.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Súhlasím s tebou Helka.
Dokonca si nemyslím, žeby sa elana sťažovala, ako to tu niekto pochopil, skôr asi chcela opísať svoju skúsenosť druhým dievčatám, ktoré možno tiež uvažujú nad niečím takýmto.
Chcela ich len varovať, aby neurobili rovnakú chybu ako ona.
Nemyslím si, žeby to písala za tým účelom, aby ju tu niekto ľutoval.
Preto neviem, prečo to niekto tak pochopil.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ako som všimla , je to nová členka tejto PORADY . Jej hneď prvý príspevok bol vlastne tento , ktorý si máme možnosť prečítať. Nemusela to písať ,bola to jej dobrá vôla.
Zadávateľka témy určite pociťovala potrebu to niekomu napísať , niekomu sa zdôveriť a niekoho varovať .

Nevidím na tom nič zlé . Určite dostala z celého osobného " zážitku " dobrú školu do života , ale netreba to zazlievať , pretože všetci nie sme dokonalí a z každej novej životnej situácie si berieme ponaučenie , čo a ako už nikdy v živote neurobíme, alebo urobíme .
Naposledy upravil Zita5 : 15.12.05 at 09:01
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Podľa mňa je to okopírované niekde z časopisu a elana to sem len tak buchla
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Peťo ja neviem, možno je a možno nie.
Ale ak sú tu na porade holky, ktoré majú v úmysle urobiť niečo také ako vydať sa do zahraničia, tu majú príklad, čo sa im môže veľmi ľahko stať.
Každopádne je to veľké ponaučenie a holky by si mali z neho zobrať príklad, či sa to už stalo elane alebo niekomu úplne inému.
0 0
JanaSys JanaSys

JanaSys je offline (nepripojený) JanaSys

Nech je to aj skopírované. Pokiaľ to niekomu pomôže, aby sa takýmto problémom vyhol (a zrovna to nečítal v tom časopise), tak to za to stojí.
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Kto si bez viny, hoď do mňa kameňom.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať