Zavrieť

Porady

panicka porucha

Dlhe roky mám zdr.problém....vraj je to Panická porucha. no napriek liečbe mi nič nepomaha.Viem, že táto stránka je predovšetkým o účtovníctve, ale keď je tu toľko ľudí, chcela by som sa spýtať, či niekto ju má tiež a aké sú jeho skúsenosi a rady.
Za všetko vopred ĎAKUJEM!!!
Usporiadat
bmwx bmwx

bmwx je offline (nepripojený) bmwx

asi je to ozaj stres a panicka porucha u mňa, som tak unavený, že pri bežno umytí riadu sa unavím, o práci ani nehovorím, radšej nerobím, užívam z lekárne persen forte, bez toho neviem fungovať, to ma utlmuje, ked si to nedám, búši mi srdce, čudný pocit na hrudi a mám čudné stavy, tak teraz mi poradte, koho vyhladať: psycholog? kineziolog?? reikista?? myslel som, že to mam z chrbta, ale nič ma v chrbte nebolí, nerv zacviknutý to nie je, idem si dať vybrať mandle, vraj možno je to streptokok, kedže mám ASLO 550, už neviem kam z konopí.....
0 0
bmwx bmwx

bmwx je offline (nepripojený) bmwx

alkohol? ja som sa snažil odviazať, zabaviť, vypil som pár vodiek, ale nič, stále som cítil napätie pri grilovačke, vodku som vobec necitil, že by som pil, mne alkohol nepomáha...preto ho nepijem, ale pred rokom som si dal na odviazanie požehnane, teraz sa ho stránim...
0 0
bmwx bmwx

bmwx je offline (nepripojený) bmwx

najnovšie sa pridružili bolesti v podbrušku, močenie plytké, prostata však OK aj mechur, takže asi mám skutočne problem, ktorý popisujete, a riešiť ho musím okamžite, už nejdem nič odkladať....


bmwx Pozri príspevok
asi je to ozaj stres a panicka porucha u mňa, som tak unavený, že pri bežno umytí riadu sa unavím, o práci ani nehovorím, radšej nerobím, užívam z lekárne persen forte, bez toho neviem fungovať, to ma utlmuje, ked si to nedám, búši mi srdce, čudný pocit na hrudi a mám čudné stavy, tak teraz mi poradte, koho vyhladať: psycholog? kineziolog?? reikista?? myslel som, že to mam z chrbta, ale nič ma v chrbte nebolí, nerv zacviknutý to nie je, idem si dať vybrať mandle, vraj možno je to streptokok, kedže mám ASLO 550, už neviem kam z konopí.....
0 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

bmwx Pozri príspevok
najnovšie sa pridružili bolesti v podbrušku, močenie plytké, prostata však OK aj mechur, takže asi mám skutočne problem, ktorý popisujete, a riešiť ho musím okamžite, už nejdem nič odkladať....
Môže to byť aj totálna vyčerpanosť...išla by som v prvom rade k psychiatrovi.
0 0
bmwx bmwx

bmwx je offline (nepripojený) bmwx

Vyčerpanosť?? a z čoho? ked tak rozmýšlam, vela som sa nenamakal za posledný mesiac, vyčerpaný môžem byť akurát tak z premýšlania a uvažovania, vyčerpaný vnútorne myslíte?? nechápem prečo mi sily odišli, nemám sa premôcť a ísť do fitka zacvičiť?

BIZAL Pozri príspevok
Môže to byť aj totálna vyčerpanosť...išla by som v prvom rade k psychiatrovi.
0 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

bmwx Pozri príspevok
Vyčerpanosť?? a z čoho? ked tak rozmýšlam, vela som sa nenamakal za posledný mesiac, vyčerpaný môžem byť akurát tak z premýšlania a uvažovania, vyčerpaný vnútorne myslíte?? nechápem prečo mi sily odišli, nemám sa premôcť a ísť do fitka zacvičiť?
Prečo je človek, ktorý je dlhodobo chorý, nič nerobí len spí, vyčerpaný? Práve o Tom to je. Aj to, ze sa nad tým trapis tá vyčerpáva.
0 0
Marcela91 Marcela91

Marcela91 je offline (nepripojený) Marcela91

AHoj Aima,
chcem sa spytat ako sa ti dari a ci by si mi nepopisala, ako prebiehalo liecenie /citala som tvoj prispevok , odkaz na stranku slnieckova.sk/
a ci to malo efekt aj neskor.dakujem pekne, nech sa ti dari nadalej marcela
0 0
Snajper2 Snajper2

Snajper2 je offline (nepripojený) Snajper2

pred približne pol rokom som začal mávať mierne točenie hlavy, ktoré sa postupom času pomaly stupňovalo. keď som doma tak to nepociťujem, ale keď idem von, tak moja myseľ akoby chcela aby som na to myslel. podľa psychiatričky ide o posttraumatickú stresovú poruchu, ale aj o sociálnu fóbiu. stáva sa mi to aj v sprche. keď som vonku, tak sa ku tomu točeniu pridáva aj potenie rúk a ich trasenie, a aj úzkosť. kvôli tomu všetkému mám strach aj chodiť von. psychiatrička mi pred 2mesiacmi predpísala Sulpirid 50mg, ale zatiaľ nijaký účinok nepociťujem. skôr je to čoraz horšie, a horšie
0 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

Snajper2 Pozri príspevok
pred približne pol rokom som začal mávať mierne točenie hlavy, ktoré sa postupom času pomaly stupňovalo. keď som doma tak to nepociťujem, ale keď idem von, tak moja myseľ akoby chcela aby som na to myslel. podľa psychiatričky ide o posttraumatickú stresovú poruchu, ale aj o sociálnu fóbiu. stáva sa mi to aj v sprche. keď som vonku, tak sa ku tomu točeniu pridáva aj potenie rúk a ich trasenie, a aj úzkosť. kvôli tomu všetkému mám strach aj chodiť von. psychiatrička mi pred 2mesiacmi predpísala Sulpirid 50mg, ale zatiaľ nijaký účinok nepociťujem. skôr je to čoraz horšie, a horšie
neboj sa, prejdes si najhorsou fazou a ak sa s tym zmieris, zacnes na sebe pracovat aby to vsetko odislo....
0 0
LenkaPet LenkaPet

LenkaPet je offline (nepripojený) LenkaPet

Ahojte,
mávala som panické záchvaty pred 5rokmi, trvalo to asi rok.
DOSTALA SOM SA Z TOHO!

príčiny: -ťažký vztah a rozchod s priatelom a s tym suvisiace rodinne konflikty, nasledny odchod do skoly na internat do KE na druhy koniec republiky. zle stravovanie(musi byt teple ranajky, teply obed-hlavne polievka, tepla večera)
T.J. strata istoty.

pomohlo: prestala som fajčiť,
prestala som piť alkohol (len uplne vynimočne poharik vina)
vyhodila som black sabath a nasla som si harmonickejsiu hudbu
davala som si magnesium B6-len šumive-to mi šlapalo najrychlejšie a najlepsie pri zachvate
+ Sedatif PC(homeopatikum)
zašla som k p. Valovičovi (zBA,myslim ze fy Valosun) zistil ze mam problem so stitnou zlazou a ze nie som sisi a prejavuje sa to prave panickou poruchou. dal mi kvapky na prirodnej baze z jeho vyroby a odvtedy sa to dramaticky zlepšilo a nakoniec zmizlo) ,inak pyta si len za lieky, za pracu nič.

dala som sa dokopy s novym muzom a ten mi povedal najkrajšiu vetu aku som kedy počula: SER NA TO , A ĽÚBIM ŤA! a odvtedy vždy, keď som sa cítila zle (čo bolo spočiatku stale) som si tuto vetu opakovala dokolečka dokola snad milion krat. Vratila som sa domov do BA a začali sme byvať spolu a byvame doteraz ,uz 4roky.

je to len rokmi vystupnovany strach a tuzba po bezpeci a proti to sa da bojovat hlavne laskou a humorom. drzim palce vsetkym co sa trapia.prajem vam plnohodnotny zivot, ktory je fakt tazko zit v takomto stave.
5 0
JANCl JANCl

JANCl je offline (nepripojený) JANCl

Panicka porucha

:moje syndromy:

zavrate, busenie srdca, striedanie nizkeho a vysokeho tlaku, trpnutie tvare, pier, nosa, celej hlavy hore na stranach v zadu aj na spankoch, tlaky pri srdci, pocit umierania, strata koordinacie pohybov, stahovanie sije, trpnutie malicka na lavej ruke...

:priciny:

kazdy mame svoje...je to len psychickeho charakteru

:co mne pomaha:

-civicenia 5 tibetanov
-spanok
-zonglovanie (lopticky, kludne aj jedna,diabolo atd.)
-zmenil som komplet jedalnicek!!

(odporucam pozriet jedalnicek podla krvej skupiny...zo zvlastnych pricin som zistil ze sa stravujem presne opacne)

-obmedzenie cigariet
-obmedzenie pocitaca a inych digitalnych aparatov

(kvoli digitlalnemu smogu-je dobre sa potom umyt studenou vodou)

-chodza na boso(podla okolnosti)
-priroda, beh, meditacia, cerpanie vesmirnej energie

(ak uvidite niekoho v meste obymat strom tak to som zrejme ja: )

+++ +++ +++ +++ +++ +++ +++ +++ +++ +++
Je tu zivot na to, aby si umieral? Alebo je tu smrt na to, aby si zil?
+++ +++ +++ +++ +++ +++ +++ +++ +++ +++
Naposledy upravil JANCl : 15.11.11 at 10:37 Dôvod: vylepseny style
2 0
AIMA AIMA

AIMA je offline (nepripojený) AIMA

Marcela91 Pozri príspevok
AHoj Aima,
chcem sa spytat ako sa ti dari a ci by si mi nepopisala, ako prebiehalo liecenie /citala som tvoj prispevok , odkaz na stranku slnieckova.sk/
a ci to malo efekt aj neskor.dakujem pekne, nech sa ti dari nadalej marcela
Cauko, odpisala so Ti ss.
Drzim palce vsetkymPodobne ako LEnka som sa z toho dostala aj ja, skutocne to funguje!! Doporucujem vsetkym.
0 0
knoflik123 knoflik123

knoflik123 je offline (nepripojený) knoflik123

AIMA Pozri príspevok
Cauko, odpisala so Ti ss.
Drzim palce vsetkymPodobne ako LEnka som sa z toho dostala aj ja, skutocne to funguje!! Doporucujem vsetkym.
Podobne, prosim nejak konkretnejsie. Napr, co je to: zašla som k p. Valovičovi (zBA,myslim ze fy Valosun).fy Valosun - je firma Valosun? Dakujem za odpoved.
0 0
mirec zbirec mirec zbirec

mirec zbirec je offline (nepripojený) mirec zbirec

Caute vsetci

Po dlhom case mam novu vec pre Vas vsetkych na test.
Nakolko mojim cielom je hladat podstatu nasej poruchy a nemam rad chemicke pripravky/oblbovaky tak stale hladam nove veci postavene na prirodnej baze.
Pri poslednom surfovani som nadabil na pripravok/vytazok zo zeleneho caju a to aminokyselinu L-theanine po slovensky L-teanin.
Zacal som hladat kto predava tento pripravok. Na slovensku je to klasicky brainway.
V USA toho mate na kyble. Objednal som si z portalu iherb znacku NOW, nakolko tuto znacku mam rad. No a vysledok - L-theanine mi normalne zabral a citim sa super.

Ak niekto rad experimentuje:
1/ skuste si objednat tento produkt (je mi jedno od kadial)
2/ postudujte si o tejto latke od Japoncov ktori piju zeleny caj furt. Pozor v zelenom caji
je l-teanin len v stopovych mnozstvach.
3/ precital som dost studii a vyzera to dobre.

Z ineho sudku - cela nasa podstata vypliva zo strachovania. Cize treba sa drzat toho aby sme nestresovali. Totiz ako nahle zacneme stresovat, vyplavia sa nam stresove hormony (napr.kortizol), ktory nasledne dava palivo pre uzkost. Cize musime sa naucit relaxovat (behanie,joga,plavanie,meditacia,konicky)...
Majte sa pekne

PS: cital so vyskum kde L-theanine prirovnavaju ku xanaxu. Ale
nie je navykovy a pod.
Naposledy upravil mirec zbirec : 23.04.12 at 23:13
0 0
Snajper2 Snajper2

Snajper2 je offline (nepripojený) Snajper2

mirec zbirec: "u diagnostikovaných nervových poruch nemůže nahradit léčiva" - informácia z lekárenskej stránky
0 0
gymka gymka

gymka je offline (nepripojený) gymka

mirec mirec ty si blbec
0 0
slavka731 slavka731

slavka731 je offline (nepripojený) slavka731

ja tiež trpím panickou poruchou a presne viem o čom píšeš. u mňa sa to prejavuje závratmi ak je niekde viac ľudí a musím čakať v rade liečim sa , ale lieky nezaberajú, tak som dostala odporúčanie na psychologa som zvedavá ako mi pomôže ak neviem sama sebe pomôcť. nemôžem cestovať autobusom , nemôžem ísť do banky, či nakupovať v hypermarketoch, to už nehovorím o lekárňach kde treba čakať. začnem sa potiť triasť a stále sa mi zdá že každú chvíľu odpadnem je to veľmi nepríjemné ak vystrelím odniekaľ ako guľa pretože mám pocit že sa nemôžem nadýchnúť ked to odoznie trasiem sa ako osika asi 3minúty beriem Alventu150 a Xanax a liečim sa už 2roky a stále nijaké zlepšenie
0 0
mirec zbirec mirec zbirec

mirec zbirec je offline (nepripojený) mirec zbirec

Musim reagovat lebo som sa rovno nahneval:
1/ Snajper2 - to si kde vytiahol tento blud. To uz si sa rovno stotoznil s tym ze budes zrat bobule? Vsak jedna z metod je kognitivno behavioralna metoda (vid Dr.Prasko) a tam neriesis lieciva ale ucis sa ako spravne reagovat na stresove situacie. Nemam rad tie to striktne slova ze "NEMOZE nahradit leciva". Chapem ze mame problem a casom sa mozno najde jasny liek/metoda ktory nam opravi hlavy. Ale pokym sa to bude volat porucha a nie choroba, tak s tym budem bojovat prirodnou cestou.
2/ gymka - preco som blbec? Nauc sa reagovat faktami a nie urazkami. Trapné a bez hodnoty odpoved...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
mirec zbirec Pozri príspevok
Musim reagovat lebo som sa rovno nahneval:
1/ Snajper2 - to si kde vytiahol tento blud. To uz si sa rovno stotoznil s tym ze budes zrat bobule? Vsak jedna z metod je kognitivno behavioralna metoda (vid Dr.Prasko) a tam neriesis lieciva ale ucis sa ako spravne reagovat na stresove situacie. Nemam rad tie to striktne slova ze "NEMOZE nahradit leciva". Chapem ze mame problem a casom sa mozno najde jasny liek/metoda ktory nam opravi hlavy. Ale pokym sa to bude volat porucha a nie choroba, tak s tym budem bojovat prirodnou cestou.
2/ gymka - preco som blbec? Nauc sa reagovat faktami a nie urazkami. Trapné a bez hodnoty odpoved...
...Mirečku ....občas sa pozriem tu alebo aj tam ....niekedy zareagujem , niekedy aj nie ...tentoraz došlo k prvej variante .

Že prečo ???....Ty si sa nahneval , no mňa ten Tvoj príspevok skôr do pomykova dostáva ...

Ide totiž o to , že pokiaľ si jeden prečíta Tvoje príspevky k danej téme ( vid http://www.porada.sk/search.php?searchid=812498 ) , tak tieto začínaš slovami v duchu nejakého vedeckého pracovníka z labáku :
- Nakolko mojim cielom je hladat vedecku podstatu nasej poruchy ...
- Moj vyskum pokracuje dalej a chcel by som sa podelit s mojim najnovsim poznatkom...
- Presne ako som pisal. Inak moj vyskum pokracuje a aminokyseliny realne funguju....
- Novinka odo mna vam vsetkym...

Zaujímavé je ale aj iné ....za cca jeden rok si sa prepracoval od laika do vyššieho levelu , už ideš proste prednášať ???
Psychológiu ???
Psychiatriu ???
Farmáciu ???

...a čo sa týka KBT ???...
...tak to je už fakt pre iných , nie pre nás ...alebo sa mýlim ???
0 0
mirec zbirec mirec zbirec

mirec zbirec je offline (nepripojený) mirec zbirec

Barbara Pozri príspevok
príčina je, že hladina serotoninu v mozgu je nízka. Z prvej ruky od psychiatra.
preto treba užívať lieky, ktoré tú hladinu vyrovnajú. napr. anidepresíva, ktoré vychytajú serotonin v tele.
kto trpí panickou poruchou, nie je cvok. to je iné kaffé
Nie je uz dnes pravda ze priama pricina PP je nizka hladina serotoninu. A toto mam tiez z pravej ruky od modernej psychiatricky (nova generacia psychiatrov). Povedala peknu vec - pred par rokmi sa PP ani nepoznala ako panicka porucha ale ako depresia. A preto sa liecila pomocou antidepresiv. Dnes uz je vyskum inde. Preto antidepresiva uz nie su plne ucinne. Je jasne ze ked si v srackach nejaku dobu a stale sa stresujes tak automaticky si znizujes hladinu serotoninu a potom antidepresiva ti pomozu. Ale neriesis pravu pricinu... Za par rokov mozno vsetci budeme mudri ked zisti moderna medicina kde je hacik.
Zaklad je ZLE naucena reakcia na stresove podnety. Ako je mozne ze ked sa zahlbis do nejakej oblubenej veci - precitas si perfektny motivacny clanok, knihu, alebo budes lustit krizovky, zasportujes si, tak PP je odrazu prec?? Ide o to ze zamestnas mozog peknou vecou ktora ta zaujima a zrekaxujes ho.

Precitajte si knihu od Tomana - debordelizace hlavy. Ten clovek nema panicku poruchu a predsa pise o tych istych veciach, o chaose v hlave a ze kde robi vacsina ludi chybu. Perfektna kniha ktora ti ukaze cestu.

Pacil sa mi jeden figel cloveka co tu pisal na fore, ze na relaxaciu pouziva zonglovanie. Vsak to je super finta pre mozog, ktory sa musi sustredit len na jednu vec a to lopticku a neriesi ine veci...toto je recept >> sustredit sa na prijemne veci a neriesit otazky co ked, mozno a ine otazky ktore ta vedu len k dalsim otazkam a polemikam...

Drzte sa
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať