Zavrieť

Porady

panicka porucha

Dlhe roky mám zdr.problém....vraj je to Panická porucha. no napriek liečbe mi nič nepomaha.Viem, že táto stránka je predovšetkým o účtovníctve, ale keď je tu toľko ľudí, chcela by som sa spýtať, či niekto ju má tiež a aké sú jeho skúsenosi a rady.
Za všetko vopred ĎAKUJEM!!!
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Iwett Pozri príspevok
no práve, neviem, či mám ísť vymeniť lieky, alebo to sú normálne príznaky, že mi je horšie.
Prípadnú zmenu lieku posúdi lekár, je to tak ako som písala. Zhoršenie je normálny príznak, potom sa to zlepší.
0 0
andyKEpp andyKEpp

andyKEpp je offline (nepripojený) andyKEpp

Som cloviecik bludiaci v obrovskom vesmire,stretavajuci dobro aj zlo...hladam tu spravnu cestu k lepsiemu JA :-) ...viac
ahoj ja som z Ke a som typiše PP aj mna by zaujimalo kde sa taketo sedenia konaju. mam to dg pol roka a beriem paretin ale aj tak mam milion otazok a nebolo by spatne pokecat aj s ostnymi panikarmi ))
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Iwett Pozri príspevok
Dobrý deň,
prosím, má niekto skúsenosti s užívaním ESOPREXU?
Začala som ho užívať, a je mi oveľa horšie ako na začiatku.
Iwett ešte počkaj pár dni a keď sa ti nezačne zlepšovať, tak choď za lekárom nech ti vymení ten liek. Antidepresíva začnú zaberať pomalšie, trvá to týždeň, alebo aj dlhšie, to záleží , že v akom stave si. či v ťažšej alebo ľahšej, mne predpísala moja lekárka esoprex, ale aj mirtazen a rivotril, začali mi zaberať až po nejakej dobe. musíš si vsugerovať, že je ti lepšie a lepšie. držím palčeky, no čo ti mám hovoriť je tá depka sviňa.
2 0
NinK NinK

NinK je offline (nepripojený) NinK

Volám sa Nina Kuľhová a študujem psychológiu na Masarykovej univerzite.
Venujem sa skúmaniu skúsenosti s užívaním antidepresív. Hľadám záujemkyne do môjho výskumu, ženy trpiace panickou poruchou a užívajúce antidepresíva, ochotné podeliť sa so svojimi skúsenosťami. Získať môžete analýzu (metódou Interpretatívnej fenomenologickej analýzy) a iné náhľady na Vašu skúsenosť a problém, ktoré Vám môžu lepšie pochopiť seba a svoju situáciu. V súlade s etickým kódexom psychológa je účasť vo výskume anonymná. Rohovor môže prebehnúť osobne alebo elektronickou formou (skype, google talk).
Vopred ďakujem za Vašu ochotu a aj prípadné zúčastnenie sa vyskumu.
Ak by ste mali záujem, alebo poznáte niekoho, kto by mohol mať záujem, kontaktujte ma na mojom maily:
nina.kulhova@gmail.com, kde sa dozviete viac.
0 0
gymka gymka

gymka je offline (nepripojený) gymka

prosím, máte niekto skúsenosti s liekom Trittico? Mne ho predpísala psychiatrička k lieku Seroxat, lebo sa mi zhoršil stav, úzkostné stavy ( viacej stresu v práci). Aké má účinky, nezhorší sa mi stav?
0 0
marions marions

marions je offline (nepripojený) marions

Ako komu aké lieky zaberú...je to individuálne, ja mám brať už tretie....a je mi stále horšie. Bojím sa, že to nezvládnem, cítim sa ako pokusný králik.
Som úplne zúfalá..idú sviatky...čo mám robiť? Poradte mi niekto..je lepšia fyzická práca, spánok, alebo behanie po obchodoch??? Prosím, poraďte mi.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

marions Pozri príspevok
Ako komu aké lieky zaberú...je to individuálne, ja mám brať už tretie....a je mi stále horšie. Bojím sa, že to nezvládnem, cítim sa ako pokusný králik.
Som úplne zúfalá..idú sviatky...čo mám robiť? Poradte mi niekto..je lepšia fyzická práca, spánok, alebo behanie po obchodoch??? Prosím, poraďte mi.
Držím palce, aby sa stav len zlepšoval... ja keď sa dostanem do zlej nálady robím robotu, ktorá je pre mňa príjemná.... pri ktorej sa cítim dobre.... poradiť, čo je to, je ťažké, lebo pre každého je to niečo iné...
0 0
AIMA AIMA

AIMA je offline (nepripojený) AIMA

Marions, skús cvičenie, úplne ideálna je joga, pre ducha aj pre telo, skoč do kina, do divadla, na plaváreň, čítaj knihy typu ako na to. Mne pomohli od Louisy Hay, napr. Miluj svoj život., Je skvelá. Neseď doma sama, choď medzi ľudí, zavolaj kamoške...Pracovná terapia je fajn, skús maľovať, nejaký kurz, pozri čo je možné v Tvojom regióne....Držím palce, Vianoce budú krásne, uvidíš, len chci tomu uveriť....
Naposledy upravil AIMA : 20.12.12 at 10:57 Dôvod: chyba
0 0
marions marions

marions je offline (nepripojený) marions

aj by som, ale nič nevládzem....stále čakám, že bude lepšie, lieky zaberú...už dva mesiace..a stále je to horšie....nevládzem robiť nič z toho, čo si uviedla, ale dakujem
0 0
marions marions

marions je offline (nepripojený) marions

a aj tie knihy mám prečítané, a v tomto stave nevládzem ani čítať...
0 0
Mery2141 Mery2141

Mery2141 je offline (nepripojený) Mery2141

Zita5 Pozri príspevok
Cipralex nepoznám , já beriem SEROXAT . Mne sa to nezdá normálne , aby po nasadení liekov sa ztav zhoršoval . Však ak pôjdeš na kontrolu , podľa toho čo povieš doktorke , tak ona to prehodnotí a uvidíš , či Ti liečbu zmení alebo nie .
Ahoj

viacerý tu hovoríte že po nasadení liekov sa vám stav zhoršil.. Ja trpím panickou poruchou už 10 rokov a musím povedať že sú to hrozné stavy... Prvý krát som začala brať lieky v 2005 Citalec a doktor mi hneď na začiatku jasne povedal žena začiatku liečby prvé 2-3 týždne sa moja choroba - príznaky môžu zhoršiť, a presne tak to aj bolo a postupne sa to začalo lepšiť..., je to písane aj v príbalových letákoch..
Keď ti lekár predpisoval lieky nepodal ti túto informáciu?

želám ti aby si sa držal lebo žiť s touto chorobou je ťažké, ja stále hovorím kto to nezažil NIKDY nepochopí čo človek v záchvate prežíva a ako sa cíti...
0 0
gup gup

gup je offline (nepripojený) gup

Ahojte,
ja sa s uzkostnou poruchou prebijam uz 7 rokov s malou prestavkou na zivot. Všetkým novým pacientom s touzo zákernou diagnozou chcem povedať, najlepšie takto z ostra, ze uzkostna porucha je jedna z najhorsich moznych diagnoz. Samozrejme, aj ona ma svoje stupne, u mna je to vyostrene do maximalnych cisel, ktore si pravda urcujem sam. beriem lieky ale neviem zhodnotit ci mi zeberaju, aj preto, ze su dni pokoja a potom fni zufalstva kedy ma UP poziera celeho. Ma nedmierne somaticke ucinky, ktore ma degraduju do pozicie hypochodra. To striedanie dni - dobrych a zlych, to je ako s gumou- ked ju casto natahujete, straca pruznost. Stratil som aj ja, vypluvlo ma to ako apaticke stvorenie plne strachu a bolesti, hlavne dusevnej. Doktori, poklona vynimka, celu odbornu pomoc podkopli na obchod s liekmi. Preto Tu pisem, aby hladajuce duše počuli moju radu, ze s touto diagnozou si neporadite, pokial nemate pri sebe pevnu- dobru bytost a Boha. ne po ra di te.
0 0
gymka gymka

gymka je offline (nepripojený) gymka

a ked si na tú chorobu ( ja PP) sama? čo potom?
0 0
perdo72 perdo72

perdo72 je offline (nepripojený) perdo72

Ja mam podobne stavy PP vysadzam Xanax, je toabsolutne peklo kdo to nezazil nepochopi. Ktomu sa pridavaju aj fyzicke problemy s chrbtom a podobne, je to cele na nevydrzanie. Mam pocit nutkavy, ze to je najlspei ukoncit cele aby som uz nezatazoval okolie a hlavne mal pokoj,lebo ttonei je ani zivorenie, toje len zavijanie v duchu a niekedy aj nahlas. Uz neviem kam sa mam obratit , tak toto je len taky vykrik do tmy malicky.
0 0
mirec zbirec mirec zbirec

mirec zbirec je offline (nepripojený) mirec zbirec

Caute vsetci. Zastavil som sa tu opat po roku az 1,5 roku. Nedalo mi to nenapisat vam kam som dospel s mojim sukromnym vyskumom.

Ako som uz mozno spominal, odmietam klasicku chemicku liecbu (xanax, antidepresiva) a venujem sa naturalnejsej forme. Tzn.ze hladam prostriedky/pomocky ktore nemaju vedlajsie ucinky a pod.na baze extraktov z rastlin atd.

Za posledny rok som sa sustredil kde to cele vznika, co je kamenom urazu. Studoval som vela odbornej literatury a clankov. Zakladom su stresove hormony (kortizol, adrenalin), ktore sposobuju nasledne najvacsi "bordel" v tele. Totiz nase myslienkove pochody panikarov (strach, otravne myslienky, destruktivne myslenie a pod.vsak vsetci to poznate) sposobuju ze sa tvori nadmerne mnozstvo stresovych hormonov. Ak tieto hormony prevladnu kontrolu nad nasim telom a dlhodobo bombarduju nas organizmus, deje sa presne to co vsetci dobre pozname. Ako tu uz vacsina ludi pisala, kto nepozna tieto stavy, tak tomu v zivote neporozumie.

Klasicka premisa - Zakladom je relax (joga, cvicenie, citanie knih a pod.). To je sice fajn a pravidelne to pouzivam ako najzdravsiu metodu, ale nie vzdy to funguje. Skor by som to nazval ako udrzovatel uz dobre nadobudnutej nalady. Preto som skumal dalej, ze ako byt teda v relativne dobrej pohode bez cvicenia a potom az nasledne cvicit O).

Vyskusal som cca 10-15 suplementov typu - 5-htp, l-thenine, GABA, rhodiola rosea, omega-3, magnezium+B6, l-glutamine, passion flower, St.james worth (lubovnik), valerian a ine...Kazdy suplement/doplnok urcitym sposobom pomohol ale pre mna osobnym vitazom
je L-Theanine - vytazok zo zeleneho caju. Keby niekto to chcel nahradit cisto zelenym cajom, tak to musi denne vypit asi 20ks salok co nedoporucujem O

Konkretne produkt od spolocnosti NOW L-theanine Double Strenght 200mg
http://www.iherb.com/Now-Foods-L-The...-60-Vcaps/6916

Pouzivam 2x denne. Rano a poobede. Je mi fajn, citim sa super. Lepsie som sa necitil za posledne 4 roky

PS1 - neriesim tu ziadnu reklamu. Snazim sa pomoct vsetkym ktori si prechadzaju tym cim so prechadzal aj ja.
PS2 - kludne si precitajte na webe najprv o tomto produkte. Nema ziadne vedlajsie efekty, dokonca zlepsuje kardiovaskularny system.
PS3 - vela ludi nahradilo xanax a podobne bobule prave tymto doplnkom.
PS4 - jednu vec si treba ale uvedomit. Ze sice ak sa clovek uz citi dobre, vzdy moze prist tzv.setback/navrat a dostane raz zacas facku od PP. Toto musime ale akceptovat ako fakt a NERIESIT. To same vzdy odide.

Drzte sa a dufam ze som aspon trochu pomohol.
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

alaya1
mirec zbirec
Caute vsetci. Zastavil som sa tu opat po roku az 1,5 roku. Nedalo mi to nenapisat vam kam som dospel s mojim sukromnym vyskumom.

Ako som uz mozno spominal, odmietam klasicku chemicku liecbu (xanax, antidepresiva) a venujem sa naturalnejsej forme. Tzn.ze hladam prostriedky/pomocky ktore nemaju vedlajsie ucinky a pod.na baze extraktov z rastlin atd.

Za posledny rok som sa sustredil kde to cele vznika, co je kamenom urazu. Studoval som vela odbornej literatury a clankov. Zakladom su stresove hormony (kortizol, adrenalin), ktore sposobuju nasledne najvacsi "bordel" v tele. Totiz nase myslienkove pochody panikarov (strach, otravne myslienky, destruktivne myslenie a pod.vsak vsetci to poznate) sposobuju ze sa tvori nadmerne mnozstvo stresovych hormonov. Ak tieto hormony prevladnu kontrolu nad nasim telom a dlhodobo bombarduju nas organizmus, deje sa presne to co vsetci dobre pozname. Ako tu uz vacsina ludi pisala, kto nepozna tieto stavy, tak tomu v zivote neporozumie.

Klasicka premisa - Zakladom je relax (joga, cvicenie, citanie knih a pod.). To je sice fajn a pravidelne to pouzivam ako najzdravsiu metodu, ale nie vzdy to funguje. Skor by som to nazval ako udrzovatel uz dobre nadobudnutej nalady. Preto som skumal dalej, ze ako byt teda v relativne dobrej pohode bez cvicenia a potom az nasledne cvicit O).

Vyskusal som cca 10-15 suplementov typu - 5-htp, l-thenine, GABA, rhodiola rosea, omega-3, magnezium+B6, l-glutamine, passion flower, St.james worth (lubovnik), valerian a ine...Kazdy suplement/doplnok urcitym sposobom pomohol ale pre mna osobnym vitazom
je L-Theanine - vytazok zo zeleneho caju. Keby niekto to chcel nahradit cisto zelenym cajom, tak to musi denne vypit asi 20ks salok co nedoporucujem O

Konkretne produkt od spolocnosti NOW L-theanine Double Strenght 200mg
http://www.iherb.com/Now-Foods-L-The...-60-Vcaps/6916

Pouzivam 2x denne. Rano a poobede. Je mi fajn, citim sa super. Lepsie som sa necitil za posledne 4 roky

PS1 - neriesim tu ziadnu reklamu. Snazim sa pomoct vsetkym ktori si prechadzaju tym cim so prechadzal aj ja.
PS2 - kludne si precitajte na webe najprv o tomto produkte. Nema ziadne vedlajsie efekty, dokonca zlepsuje kardiovaskularny system.
PS3 - vela ludi nahradilo xanax a podobne bobule prave tymto doplnkom.
PS4 - jednu vec si treba ale uvedomit. Ze sice ak sa clovek uz citi dobre, vzdy moze prist tzv.setback/navrat a dostane raz zacas facku od PP. Toto musime ale akceptovat ako fakt a NERIESIT. To same vzdy odide.

Drzte sa a dufam ze som aspon trochu pomohol.

Tolko si studoval a badal v clankoch a casopisoch, ze je to na Nobelovu cenu a vobec to nieje reklama linku, ktory si pridal.
dokonca neschvalene v SR.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

pre alayu1
1. Načo cituješ, ak reaguješ hneď pod príspevkom? Dokonca dvakrát?
2. Aspoň raz by si mohla dakoho povzbudiť, nepamätám sa, že by som taký príspevok od teba čítala, opačných mraky.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

kukučka
pre alayu1
1. Načo cituješ, ak reaguješ hneď pod príspevkom? Dokonca dvakrát?
2. Aspoň raz by si mohla dakoho povzbudiť, nepamätám sa, že by som taký príspevok od teba čítala, opačných mraky.

Pozri Kukucka, ako klinicky psycholog nebudem predsa suhlasit s tym, aby ludia s psychickymi diagnozami, ktori maju indikovanu liecbu od profesionalnych lekarov, po precitani nejakeho prispevku na internete liecbu zahodili a dali sa na uzivanie nejakeho pripravku, ktory ani nie je schvaleny u nas. Tak to naozaj na takuto temu, odomna suhlasny prispevok citat nebudes.Inak je to bohapusta reklama.

Tento pripravok tu propagoval uz pred jeden a pol rokom.
Naposledy upravil alaya1 : 07.10.13 at 20:09 Dôvod: dopln.
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

to mirec zbirec: niekedy stačí oveľa menej bádania - stačí zmeniť ženu a lokalitu pôsobenia.

a ostatní ma ukameňujte
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
srska
to mirec zbirec: niekedy stačí oveľa menej bádania - stačí zmeniť ženu a lokalitu pôsobenia.

a ostatní ma ukameňujte
Hm .......

Autor: mirec birec [08.10.2012, 21:04]
kto maže,ten jede /jebe/
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať