Zavrieť

Porady

panicka porucha

Dlhe roky mám zdr.problém....vraj je to Panická porucha. no napriek liečbe mi nič nepomaha.Viem, že táto stránka je predovšetkým o účtovníctve, ale keď je tu toľko ľudí, chcela by som sa spýtať, či niekto ju má tiež a aké sú jeho skúsenosi a rady.
Za všetko vopred ĎAKUJEM!!!
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alaya1
kukučka
pre alayu1
1. Načo cituješ, ak reaguješ hneď pod príspevkom? Dokonca dvakrát?
2. Aspoň raz by si mohla dakoho povzbudiť, nepamätám sa, že by som taký príspevok od teba čítala, opačných mraky.

Pozri Kukucka, ako klinicky psycholog nebudem predsa suhlasit s tym, aby ludia s psychickymi diagnozami, ktori maju indikovanu liecbu od profesionalnych lekarov, po precitani nejakeho prispevku na internete liecbu zahodili a dali sa na uzivanie nejakeho pripravku, ktory ani nie je schvaleny u nas. Tak to naozaj na takuto temu, odomna suhlasny prispevok citat nebudes.Inak je to bohapusta reklama.
Pre kukučku :
Neber ako nejaké drukovanie alayi ....
Alayiu kľudne pod čiernu znosím ....nemám absolútne problém ....

Lenže teraz sa nedá nič iné ako súhlasiť s jej názorom .

Nehnevaj sa , ale nejaký súkromný výzkum v oblasti je totálna kravina ( a to sa slušne vyjadrujem , lebo by som inak napísal - ch*****na dokopy s 3,14vinou ) ...

Povzbudiť ???
Skôr pridrbať poriadnu po hlave , do otvoru dať lievik a doliať nejaký kvalitný olej z Rimavske Soboty ...a nie nejaké povzbudzujúce slová .

S Mirecom súhlasím akurát v tejto myšlienke :

Ako tu uz vacsina ludi pisala, kto nepozna tieto stavy, tak tomu v zivote neporozumie.

P.S.:
....a ozaj ...mám dojem , že Mirec už svoje " múdrosti " dával pod iným nickom v https://www.google.com/url?q=http://...gj9Lz6rbUV9TUA
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

No nebudem teraz spätne čítať všetky jeho príspevky a klikať na linky, či to bola, alebo nebola reklama. Mňa zaujal tým, že so sebou niečo robí, nielen chodí do lekárne ako do drogérie.
Mne je bližší postoj pomôž si človeče, aj Boh ti pomôže.
A aby sme neboli celkom mimo témy, o tom, čo dokáže človek ak chce skúste čítať Norbekova.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kukučka
No nebudem teraz spätne čítať všetky jeho príspevky a klikať na linky, či to bola, alebo nebola reklama. Mňa zaujal tým, že so sebou niečo robí, nielen chodí do lekárne ako do drogérie.
Mne je bližší postoj pomôž si človeče, aj Boh ti pomôže.
A aby sme neboli celkom mimo témy, o tom, čo dokáže človek ak chce skúste čítať Norbekova.
Mne nejde o tú reklamu , tú mám na háku ........

Ibaže na háku už nemám tie myšlienkove pochody a prípadné experimentovanie dotyčného ...
Dobre - beriem , že skúša atď ...ale nech nejde až do takýchto podrobností . Sú predsa jedinci , ktorí sú do seba schopní narvať krista krážom všeličo možné a potom to aj tak vyzerá ...

Ak by som šiel do extrému , tak sa budeme baviť o tom , či je lepší magorák alebo perník ...

A aby sme neboli mimo témy ...teda o tom , čo dokáže jedinec , tak nemusím Norbekova čítať ........
Mne totiž , kua stačí / lo , čo som si zažil ...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

kukučka
No nebudem teraz spätne čítať všetky jeho príspevky a klikať na linky, či to bola, alebo nebola reklama. Mňa zaujal tým, že so sebou niečo robí, nielen chodí do lekárne ako do drogérie.
Mne je bližší postoj pomôž si človeče, aj Boh ti pomôže.
A aby sme neboli celkom mimo témy, o tom, čo dokáže človek ak chce skúste čítať Norbekova.
Psychicke ochorenia, ku ktorym zaradujeme aj panicke poruchy, su ochorenia, ako kazde ine. Naviem, preco si ludia myslia, ze samoliecbou zvladnu toto ochorenie eliminovat, ci vyliecit. Nepopieram suhlas s tym, ze sa clovek zaujima o svoje ochorenie, studuje co je jeho pricinou, ale ludska psychika, cinnost ludskeho mozgu je velmi zlozity proces, do ktoreho ked vstupi laik,vykona viac zla, ako osohu. Neviem, ak niekoho boli slepe crevo, vie o tejto diagnoze dost, vie, ake su prejavy, aka ma byt liecba, ale urcite si nikto sam to crevo nevylieci, ci neoperuje. Preto sa cudujem, ze na psychicke ochorenia je kazdy druhy, ci je pekar, ci rusnovodic, odbornikom, ktory dokonca propaguje vyrobky, ktore ani nie su na nasom uzemi povolene.
P.S. ty si si proste musela do mna rypnut.
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

buchač
A aby sme neboli mimo témy ...teda o tom , čo dokáže jedinec , tak nemusím Norbekova čítať ........
Mne totiž , kua stačí / lo , čo som si zažil ...
aj mne
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Štuchni do mňa keď niekoho povzbudíš, či pochváliš, aby som neprehliadla.
0 0
Makiitka Makiitka

Makiitka je offline (nepripojený) Makiitka

Dobry den volam sa martina a mam 19 rokov neviem ci som na spravnej adrese ale som na pokraji zrutenia. Niektore priznaky su tu podobne tym mojim . Hlavne je to povit ze odpadnem mam to asi 4 mesiace ..ked som von je to fajn . No zrazu pridem napr. Do ochodneho centra. Restauracie. Baru a pod. A som ako vymenena prvy priznak je ze sa mi uplne spoti dlane druha je ze zacne mi po chrbte ist taky horuci pot a potom posledny pocit je ze citimakoby som mala odpadnut. Je to neznesitelne nic mi nikto nezistil a ja si to neviem vysvetlit.mam 19 rokov pre toto som musela nechat skolu posim poradte mi . A predsa je jeden sposob kedy mi nevadi nic ked som opita tedy mozem ist vsadal a nieje mi nic. Co mam byt alkoholik??
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Maklitka, tu si dobre zaradila svoj príspevok nato, aby ti niekto odpovedal. Je tu veľa ľudí s PP nato, aby niekto zareagoval. Ak sa dá, vymaž novozaloženú tému.
Ešte nezabudni pripísať, či si to už riešila s nejakým lekárom. To je dôležitá informácia.
V tomto veku riešiť čokoľvek alkoholom je cesta ešte do väčšieho pekla ako samotná PP. Zničíš si život.
Podľa mňa to u teba nie je PP.
Zatiaľ aspoň počúvaj svoje telo, ak ti pricháda zle v baroch, tak ich dočasne nenavštevuj.Dôležitejšia je škola, alebo zamestnanie. Potrebuješ stáť pevne na zemi.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

alaya1
kukučka
No nebudem teraz spätne čítať všetky jeho príspevky a klikať na linky, či to bola, alebo nebola reklama. Mňa zaujal tým, že so sebou niečo robí, nielen chodí do lekárne ako do drogérie.
Mne je bližší postoj pomôž si človeče, aj Boh ti pomôže.
A aby sme neboli celkom mimo témy, o tom, čo dokáže človek ak chce skúste čítať Norbekova.
Psychicke ochorenia, ku ktorym zaradujeme aj panicke poruchy, su ochorenia, ako kazde ine. Naviem, preco si ludia myslia, ze samoliecbou zvladnu toto ochorenie eliminovat, ci vyliecit. Nepopieram suhlas s tym, ze sa clovek zaujima o svoje ochorenie, studuje co je jeho pricinou, ale ludska psychika, cinnost ludskeho mozgu je velmi zlozity proces, do ktoreho ked vstupi laik,vykona viac zla, ako osohu. Neviem, ak niekoho boli slepe crevo, vie o tejto diagnoze dost, vie, ake su prejavy, aka ma byt liecba, ale urcite si nikto sam to crevo nevylieci, ci neoperuje. Preto sa cudujem, ze na psychicke ochorenia je kazdy druhy, ci je pekar, ci rusnovodic, odbornikom, ktory dokonca propaguje vyrobky, ktore ani nie su na nasom uzemi povolene.
P.S. ty si si proste musela do mna rypnut.
Verím, že aj psychiatri musia z niečoho žiť. Keď už sami psychológovia nesúhlasia s ich prístupom k liečbe svojich pacientov, niečo nebude v poriadku. Psychiatri dnes dobre ryžujú z predpisovania liekov. Dostanú človeka do závislosti. Človek si pripadá ako narkoman.
Na pacientov nemajú čas. Akoby aj mali, keď každý desiaty človek ma Slovensku má založenú kartu u psychiatra.
Psychiatria je stále v plienkach. Dohady bez dôkazov. Sú dobrí akurát na predpispvanie oblbovákov. Je nádej, že takýmto spôsobom vrátia uzdraveného
človeka do života? Sotva. Iba neustále podporovanie farmabiznisu a ľudia neskutočne trpia.
Som za, aby ľudia boli sami aniciatívni a hľadali si aj svoju vlastnú cestu za informáciami. Mnohým sa podarilo vyjsť z mnohých dg aj bez lekárov.
Naposledy upravil korela : 05.12.13 at 08:36
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

korela
Verím, že aj psychiatri musia z niečoho žiť. Keď už sami psychológovia nesúhlasia s ich prístupom k liečbe svojich pacientov, niečo nebude v poriadku. Psychiatri dnes dobre ryžujú z predpisovania liekov. Dostanú človeka do závislosti. Človek si pripadá ako narkoman.
Na pacientov nemajú čas. Akoby aj mali, keď každý desiaty človek ma Slovensku má založenú kartu u psychiatra.
Psychiatria je stále v plienkach. Dohady bez dôkazov. Sú dobrí akurát na predpispvanie oblbovákov. Je nádej, že takýmto spôsobom vrátia uzdraveného
človeka do života? Sotva. Iba neustále podporovanie farmabiznisu a ľudia neskotučne trpia.
Som za, aby ľudia boli sami aniciatívni a hľadali si aj svoju vlastnú cestu za informáciami. Mnohým sa podarilo vyjsť z mnohých dg aj bez lekárov.
súhlas - napr. práca, zmena prostredia, ... liečia
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Všetci vieme čo je v neporiadku korela.Psychiater má na pacienta platených 10 minut.Co by si za ten čas stihla ty?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

BXLmiami
Všetci vieme čo je v neporiadku korela.Psychiater má na pacienta platených 10 minut.Co by si za ten čas stihla ty?
a to je koľko? len aby sme mali prehľad.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

3,8503 €
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

BXLmiami
3,8503 €
radosť žiť. nech robí 5 hodín denne - za 10/2013 = 2656 evri v hrubom. ak mu teda zaplatia za 690 pacientov
Naposledy upravil srska : 05.12.13 at 07:16 Dôvod: oprava dátumu
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

srska
BXLmiami
3,8503 €
radosť žiť. nech robí 5 hodín denne - za 10/2013 = 2656 evri v hrubom. ak mu teda zaplatia za 690 pacientov
Plus za objednanie pacientov na čas, čo zhruba činí polovica pracovného času. To je 10 eur. A pacient je u lekára i tak 10 min.
Objednanie na konzultáciu 30 min., tá je vynútená pre nedostatok času pri normálnej návšteve, činí 20 eur. Hodinová asi viac.
Psychológ, ktorý má prehľad vo svojej oblasti, pretože pracuje s pacientami po návrate s nemocičnej liečby, tvrdí, že vzťah k pacientom im siaha asi tak niže kolien, za predpisovanie liekov absolvujú ako vďačné od farma firiem 3 a4 zahraničné dovolenky aj s celou rodinou ročne.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

korela
srska
BXLmiami
3,8503 €
radosť žiť. nech robí 5 hodín denne - za 10/2013 = 2656 evri v hrubom. ak mu teda zaplatia za 690 pacientov
Plus za objednanie pacientov na čas, čo zhruba činí polovica pracovného času. To je 10 eur. A pacient je u lekára i tak 10 min.
Objednanie na konzultáciu 30 min., tá je vynútená pre nedostatok času pri normálnej návšteve, činí 20 eur. Hodinová asi viac.
Psychológ, ktorý má prehľad vo svojej oblasti, pretože pracuje s pacientami po návrate s nemocičnej liečby, tvrdí, že vzťah k pacientom im siaha asi tak niže kolien, za predpisovanie liekov absolvujú ako vďačné od farma firiem 3 a4 zahraničné dovolenky aj s celou rodinou ročne.
a ich odbory stále pyskujú, že majú málo
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela

Plus za objednanie pacientov na čas, čo zhruba činí polovica pracovného času. To je 10 eur. A pacient je u lekára i tak 10 min.
Objednanie na konzultáciu 30 min., tá je vynútená pre nedostatok času pri normálnej návšteve, činí 20 eur. Hodinová asi viac.
Psychológ, ktorý má prehľad vo svojej oblasti, pretože pracuje s pacientami po návrate s nemocičnej liečby, tvrdí, že vzťah k pacientom im siaha asi tak niže kolien, za predpisovanie liekov absolvujú ako vďačné od farma firiem 3 a4 zahraničné dovolenky aj s celou rodinou ročne.
Trochu aj preháňaš ....
Ale aj si sa pomýlila ....raz psychiatera a potom psychológa spomínaš v tej istej situácii .
No lieky predpisuje iba ten prvý ....a až také terno s tými oblbovákmi to nie je ...

Psychológ je trochu iná káva - ten zarába na viacerých frontoch :
- od poisťovní
- od klienta - záujemcu za psycho vyšetrenie na VP , ZP
- od " klienta " - nútený si urobiť to psycho za odobratý VP
Hlavne tie klientské položky sú pravidelné - každodenné , nakoľko " klientov " je dostatok a čo je dôležité , tie platby sa pohybujú v desiatkach € za jedinca ...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

korela
alaya1
kukučka
No nebudem teraz spätne čítať všetky jeho príspevky a klikať na linky, či to bola, alebo nebola reklama. Mňa zaujal tým, že so sebou niečo robí, nielen chodí do lekárne ako do drogérie.
Mne je bližší postoj pomôž si človeče, aj Boh ti pomôže.
A aby sme neboli celkom mimo témy, o tom, čo dokáže človek ak chce skúste čítať Norbekova.
Psychicke ochorenia, ku ktorym zaradujeme aj panicke poruchy, su ochorenia, ako kazde ine. Naviem, preco si ludia myslia, ze samoliecbou zvladnu toto ochorenie eliminovat, ci vyliecit. Nepopieram suhlas s tym, ze sa clovek zaujima o svoje ochorenie, studuje co je jeho pricinou, ale ludska psychika, cinnost ludskeho mozgu je velmi zlozity proces, do ktoreho ked vstupi laik,vykona viac zla, ako osohu. Neviem, ak niekoho boli slepe crevo, vie o tejto diagnoze dost, vie, ake su prejavy, aka ma byt liecba, ale urcite si nikto sam to crevo nevylieci, ci neoperuje. Preto sa cudujem, ze na psychicke ochorenia je kazdy druhy, ci je pekar, ci rusnovodic, odbornikom, ktory dokonca propaguje vyrobky, ktore ani nie su na nasom uzemi povolene.
P.S. ty si si proste musela do mna rypnut.
Verím, že aj psychiatri musia z niečoho žiť. Keď už sami psychológovia nesúhlasia s ich prístupom k liečbe svojich pacientov, niečo nebude v poriadku. Psychiatri dnes dobre ryžujú z predpisovania liekov. Dostanú človeka do závislosti. Človek si pripadá ako narkoman.
Na pacientov nemajú čas. Akoby aj mali, keď každý desiaty človek ma Slovensku má založenú kartu u psychiatra.
Psychiatria je stále v plienkach. Dohady bez dôkazov. Sú dobrí akurát na predpispvanie oblbovákov. Je nádej, že takýmto spôsobom vrátia uzdraveného
človeka do života? Sotva. Iba neustále podporovanie farmabiznisu a ľudia neskotučne trpia.
Som za, aby ľudia boli sami aniciatívni a hľadali si aj svoju vlastnú cestu za informáciami. Mnohým sa podarilo vyjsť z mnohých dg aj bez lekárov.
Z akeho dovodu citujes moj prispevok a pises o psychiatrii. Ja nie som psychiater, nepredpisujem lieky, avsak, ani nepodporujem sarlatanov, ktori ryzuju napr. na kineziologii a ovela vacsie prachy. Tak ako pise Buchac, zamienas si pojmy psychiater, psycholog, co je ale dost velky rozdiel.
Moj prispevok bol o tom, ze vzhladom k psychike je kazdy odbornikom.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

BXLmiami
Všetci vieme čo je v neporiadku korela.Psychiater má na pacienta platených 10 minut.Co by si za ten čas stihla ty?
Čo by som robila ja? Ak by som si vybrala tento odbor ako celoživotné povolanie, a zistila by som, že iba na základe liekov všetky dg neviem riešiť, ale sú možnosti sa dovzdelať inou cestou, tak ako to robia niektorí ľudia aj mimo vlastnenia oficiálneho diplomu z medicíny, a cítia sa na to, spravila by som to tak. Myslím tým napr. Ing. Martina Mareka a mnoho iných. Koľko ľudí "vychoval" Dr. Rosinský? A nielen on. A tí ľudia sú úspešnejší ako psychiatri v liečbe.
Ako mohol byť ministrom zdravotníctva Dr. Rakús, psychiater, ktorý dokáže "vyliečiť "homosexualitu? Vziať diplom a aj miniterskú funkciu po tomto výroku na verejnesti. Nuž, ale KDH.
Koho uznávam zo slovenských psychiatrov je Dr. Rosinský a Dr. Breier. Prvý však má už svoj vek, a druhý sa realizuje v Británii. Ich som považovala za špičku v slovenskej psychiatrii.
Na niečo bolo bývalé plánované hospodárstvo dobré.Od revolúcie zosmiešňujeme päťročnice, ale bez plánovania to jednoducho nejde ani dnes. Aj v domácnostiach predsa plánujeme, nieto ešte v štáte. Akoby sa na západe aj vtedy neplánovalo.
V súčasnosti by sa mal štát zamerať vhodnou formou získať rovnováhu v jednotlivých oblastiach ako v zdravotníctve, tak aj v školstve, znížila by sa nezamestnanosť, zvýšil by sa vďaka vývinu niektorých dg potrebný počet lekárov danej odbornosti. Údajne aj zubári vymeriajú.
Aj tak všetko so všetkým súvisí.
V parlamente ročne padne toľko neefektívnych rečí, preberajú sa nepodstatné veci. Toto všetko je dôsledok pre dnešné dni.


P.S. http://zdravi.e15.cz/clanek/priloha-...egory=z-domova
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ja si teda pojmy psychiater a psychológ určite nezamieňam.
A kto je podľa teba šarlatán? Ten, kto dokáže zbaviť človeka utrpenia a uzdraviť ho?
Kedysi liečili iba šamani, a dobre bolo. Nakoniec aj dnes. Týchto ľudí by som nepodceňovala ešte ani dnes.
Mám v rodine klinickú psychologičku, pracuje v zahraničí 20 rokov.

Je dokázané, že serotonín sa vytvára iba v mozgu a už nikde v tele?

Vy si myslíte ešte i dnes, že psychické poruchy resp. aj psychiatrické, sa vytvárajú iba vďaka nejakým zažitým negatívnym zážitkom? Určite áno, tie sa dajú mnohokrát odblokovať, ale fyzická rovina určite zasahuje aj do psychiky.

Zacitujte mi alaya1 aj s Buchačom, kde sa mýlim v povolaniach?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať