Zavrieť

Porady

Cavte poradaci vie mi niekto poradit z vlastnej skusenosti?alebo nejaky statik?

Obvodove murivo ytong 375mm a priecky ytong 150mm sirka domu 11m od obvodu bude prva priecka vzdialena 4m od nej je dalsia priecka vzdialena 3m a k obvodu ostava 3m po obvode a po prieckach bude veniec sirka podla tvarnic a vyska bude 25cm.Trochu sa obavam ci mi udrzi ta150mm ci by nemala byt sirsia lebo na nej bude odlahceny drevenny strop a stolica krovu kritina bude plech.Prosim poradte vopred vam dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Na priečky sa veniec nerobí ani sa na ne strop neukladá.Možno ste sa len zle pozreli do plánov.Niekde tam určite bude stredový nosný múr o hrúbke 250mm.

    day je offline (nepripojený) day

    day
    v pripade, ze odlahceny znamena vaznikovy, tak krov moze byt navrhnuty bez potreby vnutornych nosnych murov

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    day Pozri príspevok
    v pripade, ze odlahceny znamena vaznikovy, tak krov moze byt navrhnuty bez potreby vnutornych nosnych murov
    Píše o stolici.11 metrov!K čomu by to bolo dobré?Jedine ,že by to bola garáž výrobná hala,predajňa.Takýto projekt by som projektantovi vrátil na prerobenie alebo by som jednu priečku zmenil na nosný múr.

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    jasne, ked tam tie priecky su tak z nich treba spravit nosne steny a ziadne 11 metrove haly
    a najlepsi bude ten vykres.

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    jasne, ked tam tie priecky su tak z nich treba spravit nosne steny a ziadne 11 metrove haly
    a najlepsi bude ten vykres.

    fedo78 je offline (nepripojený) fedo78

    fedo78
    Mne projektant tiež vykoumal takýto akože preklad či ako sa to volá a pod ním 150 mm priečku. V strede mal byť žb stĺp, na preklade mal byť stĺpik na stolicu. Šupol som tam nosnú stenu 250 a celé som to previazal a zabetónoval aj s vencom. Samozrejme som pod nosnú stenu vykopal a vybetónoval aj základ.

    Cavte poradaci vie mi niekto poradit z vlastnej skusenosti?alebo nejaky statik?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.