Zavrieť

Porady

Zanik/zrusenie obcianskeho zdruzenia

Dobry den,

zaujimala by ma jedna vec. Som clenom isteho obcianskeho zdruzenia, ktore sa rozpadne a teda ukonci svoju cinnost. Momentalne z clenskych prispevkov je na ucte par tisic eur, je tam aj majetok vo forme jedneho ci dvoch pocitacov. Co s tymito peniazmi a majetkom, ktory ostane? Komu pripadne alebo na ake ucely sa pouzije? Zdalo by sa mi nefer, aby by sa mal na tom nabalit napriklad predseda a podobne.

Dakujem za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dusan91 je offline (nepripojený) dusan91

    dusan91
    Odporucam naskôr prečitať 213/1997 Z.z. so zmenou 35/2002 Z.z. odsek § 17.

    § 17 Zánik a likvidácia

    (1) Nezisková organizácia zaniká ku dňu výmazu z registra. Jej zániku predchádza zrušenie s likvidáciou alebo bez likvidácie.

    (2) Likvidácia sa nevyžaduje, ak majetok neziskovej organizácie prechádza na inú neziskovú organizáciu alebo nadáciu po zlúčení alebo splynutí. V registri sa vykoná výmaz zaniknutej neziskovej organizácie a zápis neziskovej organizácie alebo nadácie vzniknutej splynutím k tomu istému dňu. Výmaz zlučovanej neziskovej organizácie a zápis zmeny pri neziskovej organizácii alebo nadácii, s ktorou sa zanikajúca nezisková organizácia zlúčila, sa takisto vykoná k tomu istému dňu.

    (3) Likvidačný zostatok môže byť prevedený len na inú neziskovú organizáciu alebo nadáciu.

    (4) Prioritný majetok podľa § 31a je likvidátor povinný ponúknuť štátu alebo inej neziskovej organizácii.

    (5) Odmenu likvidátora určí ten, kto likvidátora vymenoval.

    (6) Náklady likvidácie sa uhradia z majetku neziskovej organizácie.

    (7) Na zrušenie neziskovej organizácie s likvidáciou alebo bez likvidácie a na zánik neziskovej organizácie sa použijú primerane ustanovenia Obchodného zákonníka o zrušení a zániku obchodných spoločností, /6/ ak tento zákon neustanovuje inak.

    dusan91 je offline (nepripojený) dusan91

    dusan91
    Ak to nie je urcene v stanovach a ak su este funkcne organy spolocnosti, tak sa prakticky mozu nabalit.

    ecc je offline (nepripojený) ecc

    ecc
    A pokial to definovane nie je? Inak OZ ma svoju radu a aj ludi co dohliadaju na financie, akysi kontrolny organ financii.

    Zanik/zrusenie obcianskeho zdruzenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.