Zavrieť

Porady

Poisťovacie služby a DPH

Ahojte,
Chcela by som vás poprosiť o radu: s.r.o. platiteľ DPH, oslobodený od DPH podľa §37. Podniká len v oblasti poisťovníctva, t.j. celý výstup je oslobodený od DPH. Keďže jeho všetky vstupy slúžia v plnej miere len na oslobodené výstupy, nenárokojem si odpočítanie DPH. Tlačiva vyplňam len riadky: výstup riadok 06 a vstup riadok 14, riadok 22 mi ostáva nulový a tým pádom nemám ani vlastnú daňovú povinnosť ani nadmerný odpočet.
Otázka: V 11/2005 som dostala zahraničnú DF od platiteľa DPH v inom členskom štáte za inzerciu v časopise. Inzercia bola propagovaná v 06/2005 a aj DF bola vystavená v 06/2005. Mám robiť opravnú DPH na samozdanenie alebo nie??? Alebo to tiež spadá do služieb súviciach s poistením na výstupe? Ak mám urobiť opravnú DPH tak to uvediem : výstup - riadok 09,10 . Tým pádom musím vyplniť riadok 13. Vstup do riadku 15 a tým pádom aj riadok 18
Nejako som z toho dopletená. Prosím skúste mi niekto poradiť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Všetko ste napísali dobre, až na r. 18, v ktorom neuvediete nič, pretože nemáte nárok na odpočítanie tejto dane, pretože tým inzerátom propagujete poisťovaciu činnosť, ktorá je oslobodená.
    Službu-uverejnenie inzerátu považujete za reklamnú službu a teda musíte ju samozdaniť na výstupe. Poisťovaciu činnosť robia poisťovne, resp. sprostredkovatelia poistenia v zmysle zákona. Keďže píšete, že robíte poisťovaciu činnosť ako sro, vykonávate asi činnosť sprostredkovania poisťovania. Narážam týmto na to, či oprávnene nezdaňujete svoje výstupy aj voči tuzemským subjektom.

    žužika je offline (nepripojený) žužika

    ??? žužika
    Ale potom prečo mám odvádzať DPH s niečoho čo si nemôžem uplatniť na vstupe? Toto isté by bolo aj pri reklamných predmetoch nad 500,-Sk za kus. Daňový úrad ma upozornil, že keď si z niečoho neuplatňujem vstup nemám odvádzať ani výstup. Dovtedy som to robila tak, že na vstupe som si uplatnila DPH z takého reklamného predmetu ale zároveň pri vydaní zo skladu som odviedla daň a tú sme aj zaplatili (lebo všetko ostatné je oslobodené). Bolo mi povedané, že tie reklamné predmety sú súčasťou poisťovacích služieb a keď si nebudem uplatňovať vstup tak nemusím odvádzať výstup. Nejako začínam mať v tom guláš!!!

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Reklamné predmety sú iné kafe. podľa § 8.ods. 3. RP nad 500 podliehajú dani, t.j. na výstupe zdaníš, ale keď máš daň na výstupe , potom máš nárok aj na odpočítanie dane na vstupe podľa§ 49. Na tom Du sú dobre bl.... , veď keď vy k´úpite počítač na slovensku, zaplatíte s DPH a celá suma vám ide do nákladov a nemáte nárok na odpočet. Rovnako je to v rámci EU, berte to akoby to bolo jedno slovensko. Nemec vystaví Fa bez dane, ešte treba odviesť daň, túto povinnosť ale máte vy, spolu máte cenu s DPH. No a obe tieto položky dáte do nákladov. žiadny nárok na odpočet , len daň na vstupe namiesto nemca. Ver je to tak, ale môžme pokecať ak v tom nemáš jasno.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Ahojte,

    prosím Vás, len pre istotu, PZP vymerané poisťovňou je oslobodené od DPH podľa §37, správne? To len pre istotu, či náhodou niektorý typ poistnení nie je z toho vyňatý, niečo čo by som prehliadla.

    Ďakujem.
    Naposledy upravil zk24 : 15.10.11 at 14:28

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zk24 Pozri príspevok
    Ahojte,

    prosím Vás, len pre istotu, PZP vymerané poisťovňou je oslobodené od DPH podľa §37, správne? To len pre istotu, či náhodou niektorý typ poistnení nie je z toho vyňatý, niečo čo by som prehliadla.

    Ďakujem.
    Pre istotu, áno, je.

    Poisťovacie služby a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.