Zavrieť

Porady

reklamacia tovaru - vratenie penazi

Dobry den,kupila som si digitalny teplomer na celo pre male dieta. Od zaciatku zle meria teplotu vzdy nizsie. Bola som ho uz raz reklamovat, tak ma pracovnicka presviedcala, ze neviem ho obsluhovat a poslala ma ho skusat dalej. Vzhladom na zle meranie som bola 3 krat so synom na pohotovosti a pri poslednom raze ho aj hospitalizovali. Znovu som isla teplomer reklamovat, ale uz ziadam vratenie penazi. Predsa nemozem dalej testovat dalsi teplomer, ktory mi chcu vymenit a ohrozovat zdravie dietata. Viete mi poradit ako postupovat, ked chcem vratenie penazi za teplomer a nie vymenu ? Jedna sa predsa o zdravotnicku pomocku, ktora ohrozuje zdravie a zivot cloveka. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    zuzspi Pozri príspevok
    Dobry den,kupila som si digitalny teplomer na celo pre male dieta. Od zaciatku zle meria teplotu vzdy nizsie. Bola som ho uz raz reklamovat, tak ma pracovnicka presviedcala, ze neviem ho obsluhovat a poslala ma ho skusat dalej. Vzhladom na zle meranie som bola 3 krat so synom na pohotovosti a pri poslednom raze ho aj hospitalizovali. Znovu som isla teplomer reklamovat, ale uz ziadam vratenie penazi. Predsa nemozem dalej testovat dalsi teplomer, ktory mi chcu vymenit a ohrozovat zdravie dietata. Viete mi poradit ako postupovat, ked chcem vratenie penazi za teplomer a nie vymenu ? Jedna sa predsa o zdravotnicku pomocku, ktora ohrozuje zdravie a zivot cloveka. Dakujem.

    Musela by si preukázať, že naozaj je zle nakalibrovaný - teda že ukazuje inú teplotu, než je teplota meraného telesa. Ak meria zle, tak môžeš vrátiť tovar.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Normalne teplomer reklamuj. Pisomne. A nech sa s tym predavajuci vysporiada. On ho bude musiet dat na preskusanie a na jeho naklady. A ked sa zisti ze je vadny tak ze nie je mozna jeho oprava, odstup pisomne od kupnej zmluvy a budes mat narok na vratenie penazi.

    ACCNT je offline (nepripojený) ACCNT

    ACCNT
    nemali by mat k nahliadnutiu nahodou reklamacny poriadok? v kazdom pripade by som si ho pytal a precital by som si ho, ci ma nejaka pipka za okienkom pravo posudzovat opodstatnenost reklamacie. a ak aj ma, stanovisko ti treba pisomne.

    podla nazvu sudim ze je tam napisane ako postupovat pri reklamacii...takze si ho treba precitat a postupovat podla toho.

    zuzspi je offline (nepripojený) zuzspi

    zuzspi
    tak dik, problem je ten, ze ak uznaju, ze ten teplomer je chybny, co je a budu mi ho chciet vymenit za novy, ja uz nie som ochotna ho testovat na ukor zdravia mojho dietata. Myslite, ze mam hned ziadat pisomne len vratenie penazi??? Ten reklamacny poriadok si vypytam, to urcite.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    zuzspi Pozri príspevok
    tak dik, problem je ten, ze ak uznaju, ze ten teplomer je chybny, co je a budu mi ho chciet vymenit za novy, ja uz nie som ochotna ho testovat na ukor zdravia mojho dietata. Myslite, ze mam hned ziadat pisomne len vratenie penazi??? Ten reklamacny poriadok si vypytam, to urcite.
    Taká otázka - koľko stál ten teplomer? Má zmysel sa s nimi naťahovať o pár euráčov? Ja by som na tvojom mieste kúpil iný. My máme tento:

    http://www.shoppie.sk/microlife-mt-3...107957-c-1636/

    a sme s ním spokojní. Teplotu odmeria do pol minúty, funguje už dobrých pár rokov. Dokonca je spoľahlivejší, ako infračervený teplomer do ucha, ten meria zakaždým inú teplotu. Pri troch meraniach v jednom uchu boli rozdiely v nameraných teplotách až 2 st.C.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Chobot Pozri príspevok
    Taká otázka - koľko stál ten teplomer? Má zmysel sa s nimi naťahovať o pár euráčov? Ja by som na tvojom mieste kúpil iný. My máme tento:

    http://www.shoppie.sk/microlife-mt-3...107957-c-1636/

    a sme s ním spokojní. Teplotu odmeria do pol minúty, funguje už dobrých pár rokov. Dokonca je spoľahlivejší, ako infračervený teplomer do ucha, ten meria zakaždým inú teplotu. Pri troch meraniach v jednom uchu boli rozdiely v nameraných teplotách až 2 st.C.
    teplomer do ucha? -aj také niečo existuje? Prvýkrát o tom počujem...

    zuzspi je offline (nepripojený) zuzspi

    zuzspi
    ved to, ze nebolo to zrovna par ecok. Ked som maleho cakala, tak som chcela co najlepsi, aby sa dieta nestresovalo a vidis. Stal 60 eur po zlave, inak stoji 80 a zmeria ti teplotu hned ako prilozis na celo. Inak navrhli mi vymenu za iny tovar, tak si nieco vyberiem. Teraz mam aj ja uz klasicky digitalny a som spokojna.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    zuzspi Pozri príspevok
    na stranke Zepter - teplomer na celo - ho mozes najst, ak si ho chces pozriet
    Pozriem, ale určite nekúpim.... podľa toho, čo si písala.

    kapedu je offline (nepripojený) kapedu

    kapedu
    Reklamacia teplomeru je velmi narocna, vacsinou sa vyrobca odvolava na chybnu manipulaciu .. ale aj tu plati, ze ak tri krat reklamujes tu istu vadu, musia ti vratit peniaze .. my mame Thermoval duo scan a doteraz sme nastastie reklamovat nemuseli, ale kamoska mala digitalnu rychlobezku a tiez az po tretej reklamacii dostala peniaze miesto tovaru. Chce to asi hlavne trpezlivost, ale mas pravdu, pri zdravotnickej pomocke, by mali byt promptnejsi.
    arizona netreba vytahovat z archivu temy stare zopar rokov. Pytajuci sa, uz urcite problem vyriesil

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.