Zavrieť

Porady

Kto je vlastníkom MC DONALDU na Slovensku

Dobrý deŇ.Mna by zaujimalo že kto je majitelom mc donaldu naprikald v bystrici povedal som priklad nejaký sukromny podikatel ktorý len kupuje vyrobky od nejakeho distributora produktov mc donald a predava to ci je to jeden majitel ktory ma vsetky mc donaldi na celom svete ? Dakujem s pozdravom Alberty
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    borisalberty7299 Pozri príspevok
    Dobrý deŇ.Mna by zaujimalo že kto je majitelom mc donaldu naprikald v bystrici povedal som priklad nejaký sukromny podikatel ktorý len kupuje vyrobky od nejakeho distributora produktov mc donald a predava to ci je to jeden majitel ktory ma vsetky mc donaldi na celom svete ? Dakujem s pozdravom Alberty
    Každý Mc Donald má na slovensku iného majiteľa a vlastne to ani nieje žiadny Mc Donald- to je iba zakúpená,prenajatá obchodná značka- nič viac...-v Amerike ani poriadne nevedia,že tu také niečo existuje...

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    dovolim si nesuhlasit s tvrdenim, ze kazdy mcdonald's na slovensku ma ineho majitela.
    Cca 50% prevadzok na slovensku su tzv. McDonald's operated by cooperation, teda prevadzky riadene priamo spolocnostou z ameriky.

    Slovensky McDonald's Slovenská Republika, spol. s r. o. má jediného spoločníka a síce McDonald's Restaurant Operations Inc so sídlom priamo v Delaware a je to taký isty mcdonald ako ten v amerike.

    Co sa tyka moznosti zakupenia licencie, odporucam prestudovat http://www.mcdonalds.sk/file/sk/onas...na_brozura.pdf a vlastne celkovo cely web spolocnosti

    SalveQ je offline (nepripojený) SalveQ

    Podnikám s registračnými pokladnicami a počítačmi. ...viac SalveQ
    V minulosti som počul, že MC Donald vlastní všetky pozemky, na ktorých sa nachádzajú jednotlivé prevádzky. MC Donaldu akurát majiteľ reštaurácie platí za prenájom tohto obchodného priestoru a samozrejme za licenciu. Ta je ale podmienená tzv. franchisingom, takže majiteľ prevádzky musí riadiť prevádzku a predávať tovar výlučne podľa pravidiel MC Donald.

    Ak sa mýlim, ospravedlňujem sa, ale toto som sa raz dočítal v jednej buziness knihe.

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    mozno to tak funguje u niektorych spolocnosti, no nemyslim si, ze McDonald's odkupil pozemok pod Auparkom napriklad... alebo inym nakupnym centrom

    SalveQ je offline (nepripojený) SalveQ

    Podnikám s registračnými pokladnicami a počítačmi. ...viac SalveQ
    Má to logiku, ale ako som písal, neopieral som sa o môj názor. Dočítal som sa to v knihe "Bohatý táta, chudý táta". Je to kniha dosť známa najmä medzi top menežermi.
    Tiež mi ale príde logickejšie to, že majiteľ prevádzky asi platí iba za licenciu. Najlepšie by ale bolo, keby sem hodil poznatky priamo nejaký majiteľ takejto prevádzky, že kde je pravda...

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    Z http://www.mcdonalds.sk/file/sk/onas...na_brozura.pdf

    Investícia McDonald’s:

    1. Kúpa ( alebo prenájom) nehnuteľnosti a jej vyhľadanie
    2. Vybudovanie vlastnej reštaurácie alebo adaptácia nebytových priestor
    Investícia franšízanta:

    1. Investícia do zariadenia reštaurácie –
     Zariadenia kuchyne – grily, toastery, príručné chladničky a mrazničky, fritézy, vyrobník
    ľadu, stroj na výrobu shaku a zmrzliny, pokladní systém, počítačový systém, systém
    McDrive, veľká chladnička a mraziaci sklad atd.
     Zariadenia priestoru pre hostí – interiér reštaurácie, stoly a stoličky, zariadenia detského
    kútika, parkoviska, ozvučný systém, zariadenie toaliet apod.
    2. Prevádzkové zásoby surovín
    3. Jednorazové platb

    Kto je vlastníkom MC DONALDU na Slovensku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.