Zavrieť

Porady

Zapekané BANÁNY ....niekto to rád horúce.

Ahoj...nedávno som vyskúšal nový "zákusok" (dezert).

Zapekaný banán v Rožku s čokoládou


Potrebujeme: rožok, banán, čokoláda (kto by len na to pomyslel )

Postup: Z rožku odkrojíme vrchnú 1/4, vnutro vybereme a na striedačku dovnútra naukladáme koliesko banánu, kocku čokoláda, koliesko banánu, kocku čokolády, kocku banánu, koliesko čokoláda ...... až do naplnenia. Sám som zvolil radšej lepšie vyzreté banány (pre intenzívnejšiu banánovú chuť) a mliečnu čokoládu (tú zas pre jumnejšiu chuť).
Takto naplnené rožky (množstvo podľa priania). Dáme na plech a šup do truby. cca 15 minút, cca 180°C (nech sa čokoláda roztopí a banán zohreje).... a je to !

Ako väčšinou, sám som bol rád, že sa mi ušiel aspoň kúsok na ochutnanie. Ako vačšinou u nás, sa po niečom sladkom nestihlo ani zaprášiť. Avšak vždy keď dôjde na čokoládu sa nájde aj dospelý expert/ka s celou pusou a bradou zababranou... pohľad na nazapletenie .

Výsledok: chutná banánovo čokoládova pochúťka.. no furt tomu podľa mňa niečo chýbalo...mmm.. niečo....

Poznáte čokoľvek podobné? Alebo aké máte skúsanosti so zapekaním banánov?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Do banánov injekčnou striekačkou naplniť rum, striekačku postupne ťahať, aby ten rum nebol na jednom mieste, zabaliť do palacinky, poliať čokoládou.

    Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

    Zdenka 0705
    ... no ja rada zase studené
    Dobre zrelé banány /ale nie čierne a prezreté/ ošúpte a dajte do mrazničky.
    Po zmrazení sa dajú nakrájať na koliečka a vymixovať ponorným mixérom. Neverili by ste, aká výborná je to zmrzlinka, naprostá delikatesa, žiaden cukor, žiadna smotana...

    rdb je offline (nepripojený) rdb

    rdb
    Vyzera to skvelo. Moj kamarat mi raz spravil banany na grile. Cele bananay aj so supkou griloval na horucom az kým neboli z kadej strany uplne hnede a vo vnutri sa prstom dalo zistit, ze su makke. Potom kazdy banan ulozil na misu ako lodicku zvrchu hop narezal a do hoduceho bananu natlacil cokolady aby sa roztopila. Navrch este trochu slahacky. Cele sa to vyjedalo z bananu lyzickou a bolo to skvele.

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    Robila som banánové toasty: toastový chlieb natrieť Nutelou, na to kolieska banánu a zapiecť v toastovači. Nakoniec pocukrovať (komu je málo sladké). Toasty chutili vynikajúco.

    Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

    Zdenka 0705
    Llívia, podľa toho, aký je výkonný ten mixér. Skús. Ak nepôjde, stačí len ozaj na chvíľu dať ohriať do mikrovlnky, pozor na to, ináč to bude len obyčajný rozmixovaný banán.

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    alebo ten domáci alkohol vypiť a potom ho zajesť banánom, aspoň sa nič neodparí :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
    znie to dobre... počul som už o podobnom recepte. Ak som si to správne zapamätal banán sa najprv narezal, dala doň čokoláda a v trube sa to zapieklo. ... Len teraz premýšlam nad tým, ako zabezpečiť, aby to nevytieklo... tento tvoj spôsob sa mi viac pozdáva.
    Nandrolon Pozri príspevok
    on ich griloval nenarezané a POTOM ich narezal a povkladal čokoládu...
    prídu teplé dni, prídu večeri pri grile, a isto prídu aj grilované banány.

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    Niekdy robíme presnidávku. Keď bola "akcia" na banány a neboli jablká, nakrájali sme banány na kolieska a dali ich zamraziť. A raz, keď som mala chuť na sladké, som zistila, aká jej to skvelá pochúťka, len také samotné zamrazené koliesko banánu.

    Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

    Zdenka 0705
    ...presne tak......a ľahko idú krájať aj zmrazené, je to zvláštne, ale je to tak

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    Presne tak. Banán nezmrzne až na "kosť". Lepšie (aspoň pre mňa ) je mraziť zrelšie banány - sú sladšie.
    Zdenka 0705, v mixéri sa dajú ľahko rozmixovať?

    hubatá je offline (nepripojený) hubatá

    hubatá
    zaujímavé .... a keď si vezmete že banán v Afrike nepozná ani chladničku nieto ešte mrazničku....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.