Zavrieť

Porady

Nárok na dovolenku pocas materskej dovolenky?

Dobry den, u zamestnavatela pracujem od 12/2009, tento rok nastupujem na matersku dovolenku konkretne 4.4.2011, chcem sa spytat na kolko dni z novej dovolenky (narok mam na 25 dni ) mam narok a mozem si ju vycerpat uz pred nastupom na matersku dovolenku? Nasa ekonomka mi vypocitala, ze mam narok na 4 dni z novej dovolenky a to sa mi zda malo. Dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Beatrixi Pozri príspevok
    Dobry den, u zamestnavatela pracujem od 12/2009, tento rok nastupujem na matersku dovolenku konkretne 4.4.2011, chcem sa spytat na kolko dni z novej dovolenky (narok mam na 25 dni ) mam narok a mozem si ju vycerpat uz pred nastupom na matersku dovolenku? Nasa ekonomka mi vypocitala, ze mam narok na 4 dni z novej dovolenky a to sa mi zda malo. Dakujem za odpoved.
    Zatiaľ do 4.4. vznikne nárok na 3/12 z ročného nároku, ale nakoľko dni na MD sa pozažujú za odpracované, takže aj za tieto dni budeš mať nárok. Summa summárum, nárok budeš mať na celú dovolenku za KR. Dovolenku, ktorú si nevyčerpeš, budeš môcť vyčerpať po skončení M resp. RD.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Beatrixi Pozri príspevok
    Dobry den, u zamestnavatela pracujem od 12/2009, tento rok nastupujem na matersku dovolenku konkretne 4.4.2011, chcem sa spytat na kolko dni z novej dovolenky (narok mam na 25 dni ) mam narok a mozem si ju vycerpat uz pred nastupom na matersku dovolenku? Nasa ekonomka mi vypocitala, ze mam narok na 4 dni z novej dovolenky a to sa mi zda malo. Dakujem za odpoved.
    Do nástupu na MD budeš pracovať, alebo si na PN-ke ?

    Doba materskej dovolenky sa považuje za odpracovanú dobu, dovolenka za rok 2011 sa ti krátiť nebude. Nástup na dovolenku určuje zamestnávatel a je len na ňom, či ti nástup určí pred začiatkom MD. Dovolenka ti neprepadne, môžeš si ju vyčerpať po skončení rod.dovolenky.

    Beatrixi je offline (nepripojený) Beatrixi

    Beatrixi
    zatial pracujem, PN si nechcem brat, ale dr. mi doporucila nech zostanem uz doma, tak by som si chcela vycerpat dovolenku aj tu novu, aby som nemusela ist na PN

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Beatrixi Pozri príspevok
    zatial pracujem, PN si nechcem brat, ale dr. mi doporucila nech zostanem uz doma, tak by som si chcela vycerpat dovolenku aj tu novu, aby som nemusela ist na PN
    So súhlasom zamestnáv. môžeš čerpať dovolenku aj tú, na ktorú zatiaľ nevznikol nárok.
    Dobrý deň,tiež sa chcem opýtať:
    do 5.4.2009 som pracovala (žiadna PN)
    od 6.4. - 18.10. - materská
    od 19.10. - rodičovská
    pred nástupom som vyčerpala 2 dni novej dovolenky.
    mám vyrátaný nárok na 18,5 dňa,ja si myslím,že mám nárok na celú,čiže 25-2(už vybraté).
    Je to dobré?Ďakujem

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    adrika3800 Pozri príspevok
    Dobrý deň,tiež sa chcem opýtať:
    do 5.4.2009 som pracovala (žiadna PN)
    od 6.4. - 18.10. - materská
    od 19.10. - rodičovská
    pred nástupom som vyčerpala 2 dni novej dovolenky.
    mám vyrátaný nárok na 18,5 dňa,ja si myslím,že mám nárok na celú,čiže 25-2(už vybraté).
    Je to dobré?Ďakujem
    Kedze MD sa považuje za odpracovanú dobu, čo znamena ze si odpracovala od 01.01. do 18.10., vznikol ti celoročný nárok na dovolenku. Kedze RD sa nezapočítava do odprac.doby a môže sa za tieto dni krátiť dovolenka. Na RD ti ale nevyšlo prvych 100 dni ktoré sú potrebné na kratenie, nekrati sa teda nič. To znamena, ze ak si vyčerpala 2 dni, malo by to byť tak ako píšeš, 25-2. Ak si teda nemala dovolenku za minuly rok ešte nejakú, a ak si mala narok na 25 dni, nie na 20 dni.
    Ďakujem Nikulik a to krátenie,platí to aj vtedy,keď sa vrátim z rodičovskej?Teraz k 1.5. mám nastúpiť,to je menej ako 100 dní od zač. roku.Mám aj v tomto roku po odpracovaní 60 dní nárok na celú dovolenku?Teda samozrejme,pokiaľ by som nešla PN alebo OČR.Ďakujem za odpoveď.

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    adrika3800 Pozri príspevok
    Ďakujem Nikulik a to krátenie,platí to aj vtedy,keď sa vrátim z rodičovskej?Teraz k 1.5. mám nastúpiť,to je menej ako 100 dní od zač. roku.Mám aj v tomto roku po odpracovaní 60 dní nárok na celú dovolenku?Teda samozrejme,pokiaľ by som nešla PN alebo OČR.Ďakujem za odpoveď.
    Ano, pokiaľ splnis podmienku odprac. min.60 dni, mas narok na celu dovolenku, samozrejme za obdobie RD sa ti krati dovolenka ak RD trvala viac ako 100 dni. Ale pozor, dovolenka sa krati len za daný rok. To znamena, ze tento rok sa ti kratit bude len od 01.01. do 01.05. Minuly rok sa uz do kratenia nerata.

    JanaJanov je offline (nepripojený) JanaJanov

    JanaJanov
    Dobry vecer, prosim vie mi niekto poradit na kolko dni dovolenky som mala vlastne narok?
    V roku 2011 som odpracovala od 1/2011 do 4/2011 a od 1.5.2011 som isla na rizikove a od 1.7.2011 som na materskej....na aku cast dovolenky som mala narok? Dakujem vopred vsetkym

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    JanaJanov Pozri príspevok
    Dobry vecer, prosim vie mi niekto poradit na kolko dni dovolenky som mala vlastne narok?
    V roku 2011 som odpracovala od 1/2011 do 4/2011 a od 1.5.2011 som isla na rizikove a od 1.7.2011 som na materskej....na aku cast dovolenky som mala narok? Dakujem vopred vsetkym
    Kedy ti končila materská dovolenka ?

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    JanaJanov Pozri príspevok
    Dobry vecer, prosim vie mi niekto poradit na kolko dni dovolenky som mala vlastne narok?
    V roku 2011 som odpracovala od 1/2011 do 4/2011 a od 1.5.2011 som isla na rizikove a od 1.7.2011 som na materskej....na aku cast dovolenky som mala narok? Dakujem vopred vsetkym
    Máš nárok na celú dovolenku za rok 2011, nekráti sa Ti lebo tvoja PN nebola dlhšia ako 100 pracovných dní, a materská sa berie pre účely posúdenia dovolenky ako výkon práce.
    Takže ak je tvoj ročný nárok 20 dní, tak toľko dní máš za rok 2011.

    JanaJanov je offline (nepripojený) JanaJanov

    JanaJanov
    Dobre ranko, dakujem pekne za pomoc, moja MD tvala do polky januara 2012, mam aj za 2012 teda narok?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    JanaJanov Pozri príspevok
    Dobre ranko, dakujem pekne za pomoc, moja MD tvala do polky januara 2012, mam aj za 2012 teda narok?
    Myslíš na rok 2012? Ak ten, a si momentálne na RD, nárok nevznikol.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    JanaJanov Pozri príspevok
    Dobre ranko, dakujem pekne za pomoc, moja MD tvala do polky januara 2012, mam aj za 2012 teda narok?
    Nie, nemáš nárok ani na dovolenku za odprac.dni - MD netrvala 21 prac.dní.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.