Zavrieť

Porady

Výsluhový dôchodok v daňovom priznaní

Prosím o radu. Som SZČO a počas zdaňovacieho obdobia 2010 som poberal aj výsluhový dôchodok.Čo sa týka živnosti, tak som bol v strate. Kde všade v daňovom priznaní mám tento dôchodok uviesť? Viem, že to bude v odieli III r.29 a 30.Ale neviem, či ho uviesť aj v odieli VIII r.8. Keď som ho tam skúšobne dal, tak mi vychádza strašne vysoká daň. Poraďte prosím, ako mám tento dôchodok správne zapísať a ako mi ovplyvní daň, keď som bol v strate. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ľubomír Klimek Pozri príspevok
    Prosím o radu. Som SZČO a počas zdaňovacieho obdobia 2010 som poberal aj výsluhový dôchodok.Čo sa týka živnosti, tak som bol v strate. Kde všade v daňovom priznaní mám tento dôchodok uviesť? Viem, že to bude v odieli III r.29 a 30.Ale neviem, či ho uviesť aj v odieli VIII r.8. Keď som ho tam skúšobne dal, tak mi vychádza strašne vysoká daň. Poraďte prosím, ako mám tento dôchodok správne zapísať a ako mi ovplyvní daň, keď som bol v strate. Ďakujem.
    Ak si bol poberatelom VD k 1.1.2010, nemáš nárok na odpoč.položku /NČZD/. Uvádzaš ho len evidenčne, v r. 29 zaškrtneš ano, sumu uvedieš v r. 30.

    Pokial si bol v strate, výška VD nemá vplyv na daň

    Výsluhový dôchodok v daňovom priznaní

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.