Zavrieť

Porady

Vymáhání dluhu bez smlouvy...

Minulý rok jsem známemu dal známému 4000 € na nákup zboží, které jsme pak měli společně prodat a o zisk se podělit.Mám svědka, jak jsem mu peníze předával, ale nemám nic jiného, co by to dokazovalo pro případný právní spor.Navíc svědek je moje přítelkyně a bojím se aby to potom soud nebral jako slabý důkaz pro zaujatost.Přemýšlel jsem jestli si nahrát telefonický rozhovor, kde se dozná k dluhu, případně zaslat doporučený dopis, kde žádám o uhrazení dlužné sumy např. do 1 měsíce nebo mě napadlo i dát to firmě na vymáhání dluhů, ale nevím co by bylo nejúčinější a nejrychlejší.Hlavně je problém v tom, že mi dotyčný nezvedá tel. a úplně mě ignoruje.Navíc jsem se dozvěděl, že dluží už více lidem a tak v tomto nekalém jednání asi umí chodit a jen tak něčeho se nezalekne...Prosím poraďte, co dělat v této nepříjemné situaci.Všem předem děkuji.....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Posli mu na zaciatok doporuceny list,kde ziadas vratit peniaze.
    Ak to bude ignorovat,mozes dat vec na sud,ale si vo velmi nevyhodnej pozicii, takze vysledok ti nik vopred nezaruci.
    Aj ked mas svedka, ze si peniaze odovzdal, druha strana moze povedat, ze si mu napr. vracal nejaky dlh,alebo nieco podobne. Takze, slovo proti slovu.
    Je na tebe, ci to risknes a ci sa dokazes obhajit (sam,alebo s pomocou nejakeho pravnika)...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    ripetti Pozri príspevok
    Minulý rok jsem známemu dal známému 4000 € na nákup zboží, které jsme pak měli společně prodat a o zisk se podělit.Mám svědka, jak jsem mu peníze předával, ale nemám nic jiného, co by to dokazovalo pro případný právní spor.Navíc svědek je moje přítelkyně a bojím se aby to potom soud nebral jako slabý důkaz pro zaujatost.Přemýšlel jsem jestli si nahrát telefonický rozhovor, kde se dozná k dluhu, případně zaslat doporučený dopis, kde žádám o uhrazení dlužné sumy např. do 1 měsíce nebo mě napadlo i dát to firmě na vymáhání dluhů, ale nevím co by bylo nejúčinější a nejrychlejší.Hlavně je problém v tom, že mi dotyčný nezvedá tel. a úplně mě ignoruje.Navíc jsem se dozvěděl, že dluží už více lidem a tak v tomto nekalém jednání asi umí chodit a jen tak něčeho se nezalekne...Prosím poraďte, co dělat v této nepříjemné situaci.Všem předem děkuji.....
    Nemáš papier ...nemáš pravdu ...

    Svedok je fajn , no takých nájdeš plno ...na každom rohu ...
    Telefonický rozhovor sa na súde akosi neakceptuje , zbytočná námaha ...jedine , ak by to bola polícia alebo iná zložka štátu , ktorá má na takéto činnosti oprávnenie ...
    Firma ???...vymáhačska...???...
    No neviem , ak je to oficiálna firma , aj tá sa musí o niečo oprieť ...tí " druhí " sú zasa veľmi drahí , no zároveň je pre nich takáto suma smiešna - neoplatí sa im to ...

    Ak by si pre zmenu Ty nejakú " aktivitu " vykonal ...hm , môže sa jedno stať ...totiž , že jedného krásneho dňa , skoro ráno ti URNA " zaklope " na dvere tým vyrážacím baranidlom a Ty skončíš v chládku vyšetrovačky...

    Takže fakt neostáva nič iné , len tie papiere skoncipovať a pekne poslať - doporučene samozrejme ...
    Za pokus nič nedáš ...a potom už len čakať , nakoľko je to beh na véééľmi dlhú trať ...

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    ripetti Pozri príspevok
    Minulý rok jsem známemu dal známému 4000 € na nákup zboží, které jsme pak měli společně prodat a o zisk se podělit.Mám svědka, jak jsem mu peníze předával, ale nemám nic jiného, co by to dokazovalo pro případný právní spor.Navíc svědek je moje přítelkyně a bojím se aby to potom soud nebral jako slabý důkaz pro zaujatost.Přemýšlel jsem jestli si nahrát telefonický rozhovor, kde se dozná k dluhu, případně zaslat doporučený dopis, kde žádám o uhrazení dlužné sumy např. do 1 měsíce nebo mě napadlo i dát to firmě na vymáhání dluhů, ale nevím co by bylo nejúčinější a nejrychlejší.Hlavně je problém v tom, že mi dotyčný nezvedá tel. a úplně mě ignoruje.Navíc jsem se dozvěděl, že dluží už více lidem a tak v tomto nekalém jednání asi umí chodit a jen tak něčeho se nezalekne...Prosím poraďte, co dělat v této nepříjemné situaci.Všem předem děkuji.....
    A nechceš aj mne požičať pár tisíc EUR len tak, bez dôkazov?

    Bože, kedy už konečne prestanú byť ľudia takí dôverčiví?? Asi nikdy, lebo ak im niekto sľúbi vysoký výnos, tak pri vidine vysokého zárobku sú schopní urobiť čokoľvek...

    Veľa šťastia pri vymáhaní. Obávam sa, že ti zostane len trpká skúsenosť. Dúfam, že si poučený...

    Vymáhání dluhu bez smlouvy...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.