Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mazuma je offline (nepripojený) mazuma

    mazuma
    Ahoj, ja som cez nich predala byt a vsetko dopadlo v poriadku. Jednala som z p. Fasungovou.

    Spagueta je offline (nepripojený) Spagueta

    Spagueta
    Ahoj, treba si dat pozor v pripade, ze si v roli kupujuceho. Standardne uzatvaraju dvojstrannu zmluvu medzi RK a kupujucim o financnej zalohe, avsak v dalsom procese sa tvaria ako agenti predavajuceho, hoci s nim nemaju spisanu ziadnu exkluzivnu zmluvu. Ja som nastojila na trojstrannej zmluve o rezervacnom poplatku, teda medzi nimi ako sprostredkovatelom, nami ako kupujucimi a predavajucimi. Takisto sa hned na zaciatku pred akymkolvek podpisom treba s nimi dohodnut, co vsetko od nich ako sprostredkovatelov ocakavate (obaja, teda aj predavajuci aj kupujuci). Maju totiz sklon si vyberat, co ich povinnostou je a co uz nie s argumentom, ze vsak aj tak nikde v zakone nestoji, co je ich povinnostou. Odporucam preto menne vymenovanie cinnosti, ktore je sprostredkovatel povinny v celej transakcii uskutocnit. Zabezpecite si tak cisty vzduch a zbytocne nervy. All in all by som ohodnotila tuto realitnu kancelariu ako slovensky standard - teda nepochopenie o com je praca s klientom a podstatnost referencii do buducej prace. Ich sluzby by som kamaratovi ani znamemu neodporucila. Ak nemate na vyber, odporucam jednat priamo s pani Meriovou. Pani Pauliakovej sa vyhnite oblukom.
    bubalus Chvalabohu sme si to vtedy na poslednu chvilu rozmysleli. Bolo nam podozrive ako na nas maklerka tlaci, ze sa mame cim skor rozhodnut a co najskor zaplatit zalohu, bez toho aby som este mal vobec vyjadrenie z banky, ci mi schvalia hypoteku. Neskor sa nam naskytla moznost kupit byt od rodinneho znameho bez akychkolvek pochybnych realitiek. Ale aj tak dakujem za radu.
    Spagueta ano, presne takyto postup volila RK aj v nasom pripade, natlak na okamzite podpisanie zmluvy, hoci my sme trvali na tom, ze skor ako nam pravnik odobri znenie zmluvy nic podpisovat nebudeme. V pripade realitnej kancelária Ardens ide skutocne o zastupovanie predávajuceho a nevystupuju ako mediatori medzi kupujucimi a predavajucimi. Na to si treba dat pozor a tak k transakcii aj pristupovat. Ako sa damy samy vyjadrili, plati ich predavajuci.. hoci zmluvu maju uzavretu s oboma stranami.. V ziadnom pripade sa nespoliahat na znenie zmluv, ktrore davaju k dispozicii a vsetko prejst s vlastnym pravnikom. Je neuveritelne, ze su clenmi NARKS, dufala som, ze aspon to moze byt garanciou urcitej profesionality a seniority v sluzbach.

    Chcem sa spýtať, ci máte niekto skúsenosti s realitnou kancelariou Ardens s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.