Zavrieť

Porady

Študent strednej školy a živnosť

Ahojte Poradaci,
som v poslednom ročníku strednej školy, potrebujem si však založiť živnosť. Veci, ktoré nechápem:
Aké budú moje povinnosti, čo sa týka odvodov
Ako je to s rôznymi bonusmi a prispevkami na dieťa, čo poberajú moji rodičia? Zrušia sa alebo ako ?
Chystám sa aj na výšku, avšak ak ma nevezmú, čo všetko musím urobiť pre to, aby štát vedel, že už neštudujem ?
Môj čistý mesačný príjem z podnikania bude do mája cca 300 €+ a od mája, teda po maturite cca 500+

Veľmi pekne vám ďakujem za každú odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ak budeš mať živnosť, budeš mať hrubý - fakturovaný príjem, nie čistý.
    Po skončení školy sa povinne prihlásiš do ZP, rodičia nahlásia, že už neštuduješ.......ďalšie odpovede odporúčam preštudovať na Porade v mnohých príspevkoch sa opakuje to isté.

    derek191919 je offline (nepripojený) derek191919

    Muž derek191919
    Prosím Vás a ked je denný študent VS do 25 rokov a zároven živnostník, platí sa do ZP od 1.1.2011 či nie?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ja sa asi nechám zmiasť. Podľa mňa študent neplatí ZP.
    Ako SZČO platí podľa bežných pravidiel pre SZČO.

    derek191919 je offline (nepripojený) derek191919

    Muž derek191919
    nie to som Vas nechcel zmiasť , to je moj pripad, som študent denného študia a zaroven SZCO, do konca minuleho roka som ZP platit nemusel, lebo som bol poistenec štatu, ale počul som že od 1.1.2011 už musim platit. Ale dalšiu variantu som počul, že nemusim platit do 25 rokov ak som študent a zaroven SZCO a od 25 rokov musim platit aj ked som študent, stak ma zaujimalo či tu nieje taky niekto kto to vie na 100%, lebo v zakone mi to nieje jasne..

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    sú tu väčšie kapacity, takto aspoň posúvame tému do popredia, mojou doménou nie je JU a SZČO, ale PÚ.
    Podľa mňa neplatíš do 30.6.2011, potom podľa DPFO za rok 2011. Teda ako klasický SZČO. Lenže v tomto nevidím zmenu medzi rokom 2009,2010, 2011.
    Urcite ti uz domov prislo, ze si dlznikom ZP. Takze platit budes musiet uricte, ale pocul som, ze by sa to malo zrusit... skuste este niekto nam poradit... lebo ja teraz musim platit ako student VŠ 48eur mestacne co sa mi uz neoplati vies zivnost...

    derek191919 je offline (nepripojený) derek191919

    Muž derek191919
    Hej maš attackina pravdu, už mi to prišlo . A ked to v aprili zrušia, teda ak, tak nám to vrátia či nie?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ja by som s platením počkala..........

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    len formou RZZP - aj to len možno.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.