Zavrieť

Porady

prispevok na stravu

Dobry den, nastupila som do prace, takze som v skusobnej letohe ktora bude 3mes. Zamestnavatel mi povedal,ze nedava stravne listky, ale ze namiesto toho dava prispevok na stravu ktora sa mi zahrna do hrubem mzdy. V praci niesu vytvorne podmienky na stravovanie{ziadna mikrovlnka, v kancelarii nieje mozne sa stravovat pretoze chodia klienti a nemame kuchynku, iba umyvadlo, wc a varnu kanvicu} takze sa tam neda stravovat. V blizkosti mame restauracie, ale kedze nedostavame stravne listky tak sa nechodime stravovat. Je to normalne aby zamestnavatel prispieval na stravu a bolo to zahrnute v hrubej mzde? Zamestnavatel mi to zdovodnil ze moja mzda je navysena o ciastku stravneho, avsak moja mzda v hrubom je 535. Aky mam narok na prispevok na stravu?viem ze to ma byt 55% z hodnoty hlavneho jedla ale nieco sa este prispieva zo soc, fondu sa mi zda. pracujem 8hod. denne..Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.