Zavrieť

Porady

môžem podať trestné oznámenie?

Dobrý deň,

prosím Vás o radu, aj keď viem, že sama som si na vine...
Našla som inzerát na internete ohľadom telefónu po ktorom som veľmi túžila a bol asi o 100 eur lacnejsi, nez za aku cenu sa predavaju, tak som inzerentovi napisala. Bola to zena, ktora mi odpisala, ze je teleofn v poriadku a ze mi ho zasle ak jej prevediem peniaze na ucet, islo o sumu 200 eur. Pomyslela som si, že žena by neurobila taký podraz, že by niekoho chcela okradnúť a k tomu tie maily boli tak dôveryhodné, že sa nedalo tomu neuveriť. Telefón som si objednala už pred týždňom, ale ešte nedošiel.. aj keď ako mi povedala, bol zaslany prvou triedou.. vraj sa jej balik jeden krat vratil spat, lebo sa rozmazala adresa a bola necitatelna, ale ani na druhy krat mi ten balik zatial nedosiel..
Písala som konkrétnej osobe, aby mi napísala, čo je stým, a aby mi okamžite zaslala doklad o zaslaní balíka poštou, pretože jej ináč neuverím, že ho zaslala... no zatiaľ som sa žiadnej odpovede nedostala.
Je to moja hlúposť, že som verila, ale predsa... Už som jej aj napísala, že ak mi telefón nedôjde do konca víkendu, okamžite v pondelok na ňu idem podať trestné oznámenie.
Prosím Vás, mohla by som na túto osobu podať trestné oznámenie ak viem iba jej meno a e-mail?

Ďakujem veľmi pekne za odpovede a rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov
    To mi taktiež napadlo...mám číslo účtu, a predpokladám, že je správne, pretože mi napísala keď peniaze už došli.
    Čo si myslíte, ako by som mala postupovať?

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    pozri tuto temu http://www.porada.sk/t146031-obsah-dobierky-podvod.html


    toto ti teraz uz moc nepomoze,ale do buducna...http://forum.iphone.cz/viewtopic.php?f=96&t=30704

    nezakladaj duplicity, duplicitnu temu som ti zmazala, pokracuj v tejto
    http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    lenusienka233 Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    prosím Vás o radu, aj keď viem, že sama som si na vine...
    Našla som inzerát na internete ohľadom telefónu po ktorom som veľmi túžila a bol asi o 100 eur lacnejsi, nez za aku cenu sa predavaju, tak som inzerentovi napisala. Bola to zena, ktora mi odpisala, ze je teleofn v poriadku a ze mi ho zasle ak jej prevediem peniaze na ucet, islo o sumu 200 eur. Pomyslela som si, že žena by neurobila taký podraz, že by niekoho chcela okradnúť a k tomu tie maily boli tak dôveryhodné, že sa nedalo tomu neuveriť. Telefón som si objednala už pred týždňom, ale ešte nedošiel.. aj keď ako mi povedala, bol zaslany prvou triedou.. vraj sa jej balik jeden krat vratil spat, lebo sa rozmazala adresa a bola necitatelna, ale ani na druhy krat mi ten balik zatial nedosiel..
    Písala som konkrétnej osobe, aby mi napísala, čo je stým, a aby mi okamžite zaslala doklad o zaslaní balíka poštou, pretože jej ináč neuverím, že ho zaslala... no zatiaľ som sa žiadnej odpovede nedostala.
    Je to moja hlúposť, že som verila, ale predsa... Už som jej aj napísala, že ak mi telefón nedôjde do konca víkendu, okamžite v pondelok na ňu idem podať trestné oznámenie.
    Prosím Vás, mohla by som na túto osobu podať trestné oznámenie ak viem iba jej meno a e-mail?

    Ďakujem veľmi pekne za odpovede a rady.
    Treba podať trestné oznámenie na neznámeho páchateľa( meno je určite vymyslené) a policajti keby chceli, tak sa v pohode do toho pustia a keďže je známy účet,tak by to nemal byť problém ju vysliediť...-i keď aj ten účet može byť na nejakého bieleho koňa, nejakého bezdomovca...
    Ďakujem veľmi pekne za rady.
    Skúsim o podanie trestného oznámenia ihneď v pondelok, ak sa ho nedočkám.
    Arizona- bol to presne Iphone, po ktorom som veľmi túžila.. a tým pádom mi ubudlo z účtu 205 eur
    Stanislav 1975- Ďakujem!

    deha je offline (nepripojený) deha

    deha
    "policajti keby chceli" to bolo vtipné, lebo policajti nikdy nechcú! Sedia ako štatisti na tých svojích tučných zadkoch a odpr..ia do stoličky 8 hodín, také mám ja skúsenosti a s vážnymi kauzami. Sorry, už budem vačší optimista.
    Naposledy upravil deha : 03.04.11 at 06:12

    medvedik21 je offline (nepripojený) medvedik21

    Som mladá žena a keď môžem tak pomôžem ...viac medvedik21
    Alebo skus sa obratit na banku, mozno budu vediet vratit peniazky spat na ucet. Za opytanie nic nedas
    nie,ten moj pripad bol z okolia trebisova...
    bola som na policii, len zial, legislativa je pravdepodobne nedoriesena a povazuju to len za priestupok a nie za trestny cin, vzhladom k tomu, ze to nepresahuje ciastku cez 260 eur. tym padom banka nie je povinna poskytnut policii udaje o cisle uctu, v pripade, ak by to bol trestny cin, tak by bola povinna, ale pri priestupku nie je.
    este od podania nepresiel mesiac, takze cakam na vyjadrenie policie.
    Poriešilo sa to, videla som v lampárni reportáž, kde hovorili o podobnom prípade a poradili, že človek môže požiadať v banke, aby mu príjemca sumy poslal peniaze späť. Banka ho osloví, samozrejme, trvá to nejaký čas, ale ujde to. Keď príjemca sumy zaslanú sumu neprevedie na spätný účet, môžete požiadať banku o informácie o účte prijímateľa. Banka Vám potom zašle list v ktorom budú jeho osobné údaje, s ktorými môžete ísť na políciu. A predtým im samozrejme všetko do podrobna oznámiť. Potom si policajti konkrétnu osobu vypočujú a podľa toho urobia záver.
    Mne to veľmi pomohlo, osoba bola vypočutá, a musí mi zaslať späť zaslanú sumu, keďže záver bol v môj prospech...
    Všetko trvá nejaký čas, aj keď to nie je krátky čas, ale stojí to za vyriešenie. Nedajte sa odradiť.

    jasomja2 je offline (nepripojený) jasomja2

    jasomja2
    Dobrý den,chcela by som sa opýtať či je možné podat trestné oznamenie za falsovanie správ na socialnych sietach ? Ako napriklad facebook ? Ďakujem....

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    jasomja2 Pozri príspevok
    Dobrý den,chcela by som sa opýtať či je možné podat trestné oznamenie za falsovanie správ na socialnych sietach ? Ako napriklad facebook ? Ďakujem....
    už vám to dobre "hrabe" z tých vašich sociálnych sietí...halooo...budíček.....existuje aj normálny svet-život nie len ten virtuálny...

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    lujza.j Pozri príspevok
    už vám to dobre "hrabe" z tých vašich sociálnych sietí...halooo...budíček.....existuje aj normálny svet-život nie len ten virtuálny...
    krajšie by som to nenapísal

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    jasomja2 Pozri príspevok
    Dobrý den,chcela by som sa opýtať či je možné podat trestné oznamenie za falsovanie správ na socialnych sietach ? Ako napriklad facebook ? Ďakujem....
    podať môžeš hocičo na hocikoho, OČTK na SVK ti to najskôr sfúknu zo stola

    čisto hypoteticky by si mohla byť úspešná, ale nepíšeš konkrétnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.