Zavrieť

Porady

nie som platca DPH a vystavujem Fa za služby do ČR firme neplatcovi DPH

čítam čítam...

Dodávka služby, ktorej miesto dodania je mimo územia SR nie je predmetom dane na Slovensku a teda ani podľa slovenského zákona o dani z pridanej hodnoty. Zdaňuje sa v zahraničí. Do daňového priznania v SR ju slovenský podnikateľ neuvádza. Dodávka sa však zaznamená podľa § 70 v záznamovej povinnosti ako dodávka služby dodaná v zahraničí.

Pri vystavovaní faktúry platcovi DPH napríklad do ČR, vystavujete faktúru s oslobodením od dane, ak by ste faktúrovali odberateľovi do ČR neplatcovi DPH, čiže povedzme - občan, musíte vystaviť faktúru s daňou platnou v SR.

Tak ako vlastne mam tu Fa vystavit?
dakujem, volako mi to prestalo mysliet
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Ja 2004 Pozri príspevok
    čítam čítam...
    Dodávka služby, ktorej miesto dodania je mimo územia SR nie je predmetom dane na Slovensku a teda ani podľa slovenského zákona o dani z pridanej hodnoty. Zdaňuje sa v zahraničí. Do daňového priznania v SR ju slovenský podnikateľ neuvádza. Dodávka sa však zaznamená podľa § 70 v záznamovej povinnosti ako dodávka služby dodaná v zahraničí.
    Hovoríme o službách.

    Ja 2004 Pozri príspevok

    Pri vystavovaní faktúry platcovi DPH napríklad do ČR, vystavujete faktúru s oslobodením od dane, ak by ste faktúrovali odberateľovi do ČR neplatcovi DPH, čiže povedzme - občan, musíte vystaviť faktúru s daňou platnou v SR.
    Hovoríme o tovare. Oslobodená je intrakomunitárna (cezhraničná v rámci EÚ) dodávka tovaru.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Pre správne určenie miesta dodania služby je potrebné ju bližšie špecifikovať. Predchádzajúca odpoveď bola všeobecne nasmerovaná k vysvetleniu, aký rozdiel je medzi miestom dodania v inom ČŠ a fakturáciou bez DPH a ak sa jedná o oslobodenú dodávku.

    Ja 2004 je offline (nepripojený) Ja 2004

    Ja 2004
    je to tlač odborných materiálov pre účely infocesty, výroba publicitných prostriedkov, kompletný desing manuálu pre značku XY, tlač návodu na pouzitie desing manuálu.... /celkom vysoké ceny/

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Ja 2004 Pozri príspevok
    je to tlač odborných materiálov pre účely infocesty, výroba publicitných prostriedkov, kompletný desing manuálu pre značku XY, tlač návodu na pouzitie desing manuálu.... /celkom vysoké ceny/
    V zadaní otázky ste citovali zrejme z odpovedí na Porade bez zadania otázky. Ak máte konkrétnu otázku zadajte ju. Uveďte kto, komu fakturuje a asi aj čo. Čo si obchodný partner objednal ... výrobu reklamných materiálov? Dodali ste im hotové tlačoviny?

    Ja 2004 je offline (nepripojený) Ja 2004

    Ja 2004
    otazka je ako mam vystavit Fa do ČR za služby. Nie som platca DPH a ani firma v ČR nie je platca DPH.
    uz mam v tom úplny chaos
    ďakujem

    nie som platca DPH a vystavujem Fa za služby do ČR firme neplatcovi DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.