Zavrieť

Porady

Šuhajdy - plnka

AGRO AGRO

AGRO je offline (nepripojený) AGRO

Prosím o plnku na šuhajdy. Len nie z mliekom lebo to sa mi seklo a teraz neviem ako ďalej.
Usporiadat
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Pravdepodobne myslíš s cukrom?! Jednu pridám :
Mleté orechy 15 dag, vanilkový cukor, rum, možno pridať aj sekané ovocie.
A pridám aj druhú :
Lieskovcová nugeta, opražené olúpané celé mandle - opražiť ich nasucho na panvici, rum.
Do košíčka dať čokoládu na šuhajdy, lieskovcovú nugetu rozriediť s trochou rumu ( alebo esencie ), dať na čokoládu, na to položiť opraženú mandľu,opäť nugát.krém a na vrch čokoládu.
Stačí, či ešte nejaké?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
AGRO AGRO

AGRO je offline (nepripojený) AGRO

Tá prvá plnka - je to riedke ? Nie je to velmi suché ?
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
ja dávam ešte na plnu trošku ríbezľového lekváru - nie je to potom také príkro sladké
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Viď link. A neboj, nezrazí sa Ti. Je veľmi dobrá. Do tej svojej zrazenej nastrúhaj piškóty, obaľ v kokose alebo v mletých orechoch.

http://www.porada.sk/showpost.php?p=151734&postcount=21
0 0
Bambit Bambit

Bambit je offline (nepripojený) Bambit

AGRO
Prosím o plnku na šuhajdy. Len nie z mliekom lebo to sa mi seklo a teraz neviem ako ďalej.
Ja robievam šuhajdy tieto : 30 dag. var.čokolády , 15 dag. stuž.tuku - rozpustím v hrnci nad vodou.Vlejem na dno do košíčkov, dám plnku a tú opäť zalejem čokoládou.
Plnka : 12,5 dag.práš.cukru, 5 dag. masla - vymiešať. Potom pridať 7,5 dag. ml.orechov, 5 dag. hrozienok a 0.5 dcl rumu. Skús sú výborné a z tejto dávky spravíš asi 25-30 košíčkov.
0 0
ewap ewap

ewap je offline (nepripojený) ewap

Čokoláda: 400g čokolády, 200g IVA - rozpustiť nad parou

Plnka: 1 balíček kandizované ovocie - nakrájať, želé cukríky - nakrájať, balík hrozienok, 1 dcl mlieka, 100g postrúhaných orechov, 2 celé vajcia, 1 vanilka, 200g práš. cukru, 150g palmarin alebo iva, krájaná pom.kôra - UVARIŤ

Čokoládou natrieme košíčky, dáme plnku a zalejeme čokoládou. Sú fakt výborné.
0 0
Ferko Ferko

Ferko je offline (nepripojený) Ferko

Nugátové šuhajdy - výborné

Poleva: Dáme rozpustiť 1 várovú čokoládu s 1 Ivou.
Plnka: Vo vode varíme asi 2,5 hod. 1 sladené kondenzované mlieko. Vyklopíme ho ešte horúce do nádoby a potom pridáme
1 várovú čokoládu. Stále sa to mieša a po rozpustení tam pridáme celé maslo. Keď je z toho hustá hladká zmes plníme ňou košíčky. Na spodok košíčka sa dá trochu polevy, potom plnku a na vrch sa opäť dá poleva.
0 0
SERVIS SERVIS

SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

Roztopíme Ceru, pridám 2lyžice kakaa, 2lyžiice BB pudingu-prášku. Cukru neviem koľko.Plnku robíme zo Salka - sladkého, ktoré 2 hod.varím, po vychladnutí vymiešam s 125g masla. Tieto sú pre mńa najlepšie, ozaj.
0 0
lutik lutik

lutik je offline (nepripojený) lutik

Ja som už veľmi dávno šuhajdy nerobila, preto som sa ich toho roku rozhodla urobiť a skúsila som dnes recept, ktorý som tu kdesi našla priložený, ale bohužiaľ musím povedať, že nám nikomu doma ten rozpustený tuk s BB pudingom nechutil, pretože to malo akúsi praškovú chuť. Takže som ich ani nedokončila a zajtra kúpim varovú čokoládu, roztopím a polejem ňou tú plnku. Neviem, či som urobila niečo zlé , ale nezdá sa mi, veď je to tak jednoduchý recept.
Prikladám recept, možno mi niekto povie ako to robiť, aby to malo dobrú chuť......
dík....


1 bal BB puding
1 stužený tuk
2 lyžice kakao
2 lyžice cukor práškový
Všetko spustiť nad parou.
Plnka: 100 g hrozienka, 100 g orechy, 100 g cukor práškový, 1 dl rum, trochu vody - všetko zmiešať dokopy.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Ja osobne nepoužívam stužený tuk na pečenie - to je na vyprážanie miesto bravčovej masti alebo oleja. Ja dávam do šuhajdov čokoládu s maslom, kakao, práškový cukor a kakao. Neviem si predstaviť, že by som jedla ceru. To je moja kuchyňa, väčšinou používam len maslo všade, niekedy do plnky aj heru, ale na šuhajdy rozhodne nie ceru.Ináč ostatné ingrediencie ako si písala môžu byť. Pekný večer.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Ferko
Nugátové šuhajdy - výborné

Poleva: Dáme rozpustiť 1 várovú čokoládu s 1 Ivou.
Plnka: Vo vode varíme asi 2,5 hod. 1 sladené kondenzované mlieko. Vyklopíme ho ešte horúce do nádoby a potom pridáme
1 várovú čokoládu. Stále sa to mieša a po rozpustení tam pridáme celé maslo. Keď je z toho hustá hladká zmes plníme ňou košíčky. Na spodok košíčka sa dá trochu polevy, potom plnku a na vrch sa opäť dá poleva.
Moje nervy, ty máš odvahu otvoriť horúce Salko! Ja som to pred rokmi urobila a bola som 4 týždne stálym hosťom na chirurgii, čo mi odstraňovali popáleniny!
Zásadne otvárať až vychladnuté, je tam podtlak, vyskúšala som a bolesť je hrozná! To už môžeš potom otvoriť aj bublajúcu kuchtu!
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
tonkat
Ja osobne nepoužívam stužený tuk na pečenie - to je na vyprážanie miesto bravčovej masti alebo oleja. Ja dávam do šuhajdov čokoládu s maslom, kakao, práškový cukor a kakao. Neviem si predstaviť, že by som jedla ceru. To je moja kuchyňa, väčšinou používam len maslo všade, niekedy do plnky aj heru, ale na šuhajdy rozhodne nie ceru.Ináč ostatné ingrediencie ako si písala môžu byť. Pekný večer.
Tonka, ja už mám odpečené svoje a skutočne do šuhájd a na polevy často používam Ceru. Nie je to masť ani olej, je to rastlinný tuk, keď dáš 20 dag čokolády a 10 dag Cery, má to výbornú chuť, keď chcem na polevy dávam ešte orech masla a pár kvapiek oleja. Polevu mám krásne lesklú a tí z mojej rodiny, čo môžu cukor, tvrdia, že je vynikajúca.
Dám jednu dobrú radu, aby vám poleva pri krájaní nepopraskala a nemali ste koláčiky nepekné: plech s koláčikom, ktorý je poliaty čokoládou mám aspoň 15 minút pred krájaním v miestnosti, kde je teplo - kuchyňa, nôž musí byť ostrý, nahrievam ho nad plynom, utriem papierovou utierkou a krájam. Po každom reze cez plech ho utriem a opäť nahrejem. Skúste, je to bezva nápad. Takto krájam aj punčové rezy, ale to si potriem ostrie noža pap.utierkou, namočenou v oleji.
Príjemné pečenie.
0 0
Ferko Ferko

Ferko je offline (nepripojený) Ferko

ondrejvla
Moje nervy, ty máš odvahu otvoriť horúce Salko! Ja som to pred rokmi urobila a bola som 4 týždne stálym hosťom na chirurgii, čo mi odstraňovali popáleniny!
Zásadne otvárať až vychladnuté, je tam podtlak, vyskúšala som a bolesť je hrozná! To už môžeš potom otvoriť aj bublajúcu kuchtu!
Salko otváram nie celkom horúce, ale ešte teplé a stále len postupne - najprv konzervu len nakrojím, kúsok počkám, kým sa podtlak vyrovná a potom sa dá úplne v pohode otvoriť. Viackrát som už robila tieto šuhajdy - chutia aj mojim kolegyniam. Sú fakt dobré. Máš pravdu, že pri otváraní Salka si treba dať pozor, ale keď to robíš postupne, nemalo by sa Ti nič stať.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Robíme plnku tiež zo Salka - najlepšie nám chutí, ale Salko varíme vyliate do hrnca "na plotni" varíme za stáleho miešania, kým nezmení farbu - skaramelizuje, pridáme trochu kakaa a za horúca aj 25 Dg masla.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Prečo varíte zatvorené Salko v konzerve,niečo sa stane ak sa predtým otvorí?
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Robila som tie šohajdy podľa Ferka - príspevok č. 8 - a sú naozaj výborné. A Salko varím v konzerve z pohodlnosti tam mi neprihorí, občas len konzervu pregúľam, nemusím nič miešať, zatiaľ si pripravujem ostatné. Páči sa mi ako tu na porade sneží - určite sa Richard hrá na Perinbabu
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

abel
Páči sa mi ako tu na porade sneží - určite sa Richard hrá na Perinbabu
.............a ja čítam a stále žmurkám, že čo to mám s očami, čo sa mi tam mihá....
a to sneží na porade....... vďaka abel
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Ja viem že sme úplne mimo tému. Libuška, možno aj ja mám niečo s očami, len si to nechcem pripustiť a tak som si vymyslela, že je to sniežik. A možno som sa aj trafila.
0 0
Ferko Ferko

Ferko je offline (nepripojený) Ferko

abel
Robila som tie šohajdy podľa Ferka - príspevok č. 8 - a sú naozaj výborné. A Salko varím v konzerve z pohodlnosti tam mi neprihorí, občas len konzervu pregúľam, nemusím nič miešať, zatiaľ si pripravujem ostatné.
Som rada, že Ti chutili, u nás sú tieto šuhajdy najobľúbenejšie.
Ináč to gúľanie praktizujem aj ja - dám salko do hrnca nabok, aby sa pri vrení vody gúľala konzerva sama - lenivosť nadovšetko!.
0 0
nika123 nika123

nika123 je offline (nepripojený) nika123

AGRO
Prosím o plnku na šuhajdy. Len nie z mliekom lebo to sa mi seklo a teraz neviem ako ďalej.
Ja robím šuhajdy s 3 várových čokolád a jednej cery.Plnku len jednoduchú -2 hodiny variť salko do skaramelizovania.Čokoládu rozpustím s cerou nad parou,do papierových košíčkov vylejem trocha čokolády,nechám stuhnúť,po stuhnutí lyžičkou dám trochu salkovej plnky a uzatvorím to zvyšnou čokoládou,ozdobím lentilkou .Je to veľmi rýchle a neúnavné.Dobrú chuť.U nás idú na dračku.:p
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať