Zavrieť

Porady

Kývanie zubov

Dobrý večer, už asi týždeň sa mi kývu všetky dolné zuby, čo by som nebrala za také príliš dôležité kebyže nemám 19 rokov. Pred dvoma dňami som bola u zubára a čistil mi zubný povlak a dal mi ústnu vodu ktorú poctivo používam. Bojím sa hlavne toho, žeby mi mohli všetky tie zuby vypadnúť. Mám sa toho obávať? Ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    Jascurka Pozri príspevok
    Dobrý večer, už asi týždeň sa mi kývu všetky dolné zuby, čo by som nebrala za také príliš dôležité kebyže nemám 19 rokov. Pred dvoma dňami som bola u zubára a čistil mi zubný povlak a dal mi ústnu vodu ktorú poctivo používam. Bojím sa hlavne toho, žeby mi mohli všetky tie zuby vypadnúť. Mám sa toho obávať? Ďakujem za odpoveď
    ..z toho čo píšeš je fakt na 99% pravda, že prídeš o zuby,pretože sa jedná fakt o paradentózu. Tie zuby aj keď ti odstraňoval zubný povlak sa nemajú čo kývať, ale ten tvoj lekár by ťa bol mal upozorniť na tento stav...
    parodontitída »zápal závesného aparátu zuba (ďasno, okolitá kosť zuba, väzy držiace zub v kosti, cement koreňa zuba), príznakom je krvácanie ďasien a pohyblivosť zubov

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Jascurka Pozri príspevok
    Dobrý večer, už asi týždeň sa mi kývu všetky dolné zuby, čo by som nebrala za také príliš dôležité kebyže nemám 19 rokov. Pred dvoma dňami som bola u zubára a čistil mi zubný povlak a dal mi ústnu vodu ktorú poctivo používam. Bojím sa hlavne toho, žeby mi mohli všetky tie zuby vypadnúť. Mám sa toho obávať? Ďakujem za odpoveď
    Najlepšie urobíš, ak sa s problémom obrátiš na svojho stomatológa .

    jadranka111 je offline (nepripojený) jadranka111

    jadranka111
    no keď sme pritom kývaní zubov, synovi sa kývu dolné stoličky - mliečne, treba ísť s tým k zubárovi aby ich vytiahol, či to zvládneme aj doma? Má 9 rokov.

    Jascurka je offline (nepripojený) Jascurka

    Jascurka
    hej tak ale viete on má 9 rokov a ja mám 19 a to nie je normálne si myslím...a bojím sa hlavne toho že o moje pekne rovné zuby prídem.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    jadranka111 Pozri príspevok
    no keď sme pritom kývaní zubov, synovi sa kývu dolné stoličky - mliečne, treba ísť s tým k zubárovi aby ich vytiahol, či to zvládneme aj doma? Má 9 rokov.
    http://zena.atlas.sk/trhat-doma-ci-u...ti/569121.html

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Je normalne že ak ich čistil tak sa budú istý čas kyvať.Ak to bude trvať dlhšie tak s tým treba ísť k zubárovi.Dlhodobé kývanie má na svedomí, paradentóza.

    HankaH je offline (nepripojený) HankaH

    HankaH
    jadranka111 Pozri príspevok
    no keď sme pritom kývaní zubov, synovi sa kývu dolné stoličky - mliečne, treba ísť s tým k zubárovi aby ich vytiahol, či to zvládneme aj doma? Má 9 rokov.
    Náš 10 ročný syn to zvláda sám - kýve si ho dovtedy, dokedy ho nedostane von. Vlani tak prišiel o 7 zubov a tento rok už išli dva. Práve včera to bola ďalšia stolička.

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    paradentóza?

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Som sa práve vrátil od zubára.Čistenie 31€ cca 20min.Plomba 2x +injekcia 77€/40min.Rentgen 10€.

    Psycholog je offline (nepripojený) Psycholog

    obyčejný člověk s tituly PhDr., PaedDr., M.D. - čínská medicína, bylinkář, mistr REIKY, CSc. ...viac Psycholog
    Na tento problém - v každém věku a bez stomatologa je babská, ale osvědčená rada: vyplachovat ústa odvarem stejného dílu mateřídoušky/tymián, šalvěje/šalvia lekárska, třezalky/ľubovník bodkovaný, kůry dubové a listu ořechu vlašského. 2 lžíce směsi na šálek vlažné vody, macerovat 60 minut. Procedit a vyplachovat několikrát denně. Jíst cibuli, kedlubny, rajčata, jablka, jeřabiny. Postup nemoci - začínající paradentózy lze zpomalit i žvýkáním sušených trnek - švestek (křížal), podáváním vitamínů dle určení lékařem.
    Petr

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.