Zavrieť

Porady

Trvaly pobyt do podnájmu, je to možné? Ako požiadať majitela bytu?

Bez mojho vedomia ma ex manzel odhlasil z trvaleho pobytu. Zijem v podnájme a mam riadnu zmluvu. Ako sa mám dopracovať k trvalemu pobytu?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Požiadaj o vyporiadanie BSM s tým, že tam zahrnieš aj trhovú hodnotu bytu - polovica patrí tebe. Ak bude treba, odporuj právny úkon prevodu bytu na matku. Konaj čím skôr, aby sa to všetko nepremlčalo.

    Hlasovalo 8 pouzivatelov

    Užitočné (8)
    Flinstone, Lubaba, terezamaria, danushka, truch, veronikasad, Danielle369, arizona
    8

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    stela12 Pozri príspevok
    byt bol kupeny pocas manzelstva. Zmluvu som nikdy nevidela, a ked som sa nahodou dostala k vypisu z katastra, tak tam bol uvedeny len manžel, na moju otazku, ze preco tam nie som uvedena aj ja povedal, ze aj tak budem mat na neho ako manželka narok ak by niečo. Neviem kedy ( tusím este pred rozvodom ) daroval byt matke. Tiež som sa to dozvedela nahodou, cize ako vlastnicka je exsvokra. Rozvedeny nie sme 3 roky, tak mi drzte palce.
    Prepac za blbu otazku,...ale kde si bola ty,ked manzel pocas manzelstva zo spolocnych penazi kupoval a predaval nehnutelnost?...

    Sice nepises nic blizsie, ale mozno by sa ti oplatilo navstivit sikovneho pravnika, aby si neobisla celkom naprazdno a dostala to, co ti pravom patri..
    Naposledy upravil arizona : 27.02.11 at 13:35 Dôvod: preklep

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    Flinstone, terezamaria, Lubaba, truch, Danielle369, Mária27
    6

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ak ti TP nepovoli prenajimatel bytu, tak sa nahlas na obec. Tam ti bude chodit aj posta.

    daj si do vyhladavaca "trvaly pobyt", najdes stovky prispevkov...

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    stela12 Pozri príspevok
    Bez mojho vedomia ma ex manzel odhlasil z trvaleho pobytu. Zijem v podnájme a mam riadnu zmluvu. Ako sa mám dopracovať k trvalemu pobytu?
    Ďakujem
    Komu patrí byt? (taká dôležitá maličkosť).

    stela12 je offline (nepripojený) stela12

    stela12
    byt bol kupeny pocas manzelstva. Zmluvu som nikdy nevidela, a ked som sa nahodou dostala k vypisu z katastra, tak tam bol uvedeny len manžel, na moju otazku, ze preco tam nie som uvedena aj ja povedal, ze aj tak budem mat na neho ako manželka narok ak by niečo. Neviem kedy ( tusím este pred rozvodom ) daroval byt matke. Tiež som sa to dozvedela nahodou, cize ako vlastnicka je exsvokra. Rozvedeny nie sme 3 roky, tak mi drzte palce.

    Trvaly pobyt do podnájmu, je to možné? Ako požiadať majitela bytu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.