Zavrieť

Porady

DILEMA -paušál alebo skutočné výdavky?

Klientovi vediem JU, má dotáciu z ÚP. Zistila som však, že ak sa v DP budem držať skutočných výdavkov, vyjde mu oveľa väčšia daň ako keby som mu urobila pauš. výdavky. Je to možné?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alikam je offline (nepripojený) alikam

    alikam
    Je to možné, keď nemá toľko výdavkov, ale pozor, keď sa vedie paušál musí sa dať do príjmu celá dotácia v roku, v ktorom sa prijala. Keď vedie skutočné výdavky, dá do príjmu dotáciu vo výške výdavkov, ktoré v tom roku skutočne vynaložil z dotácie.

    jadranka111 je offline (nepripojený) jadranka111

    jadranka111
    hm, no ja som myslela tak, že to JU ostane, uzavrie sa, ale potom v DP sa uplatnia pauš. výdavky. Čiže vlastne v JU by bola dotácia zúčtovaná správne, teda len tá časť ktorú skutočne použil, ale v DP by som mu dala 40%. Je to protizákonné?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    jadranka111 Pozri príspevok
    hm, no ja som myslela tak, že to JU ostane, uzavrie sa, ale potom v DP sa uplatnia pauš. výdavky
    jadranka111 Pozri príspevok
    . Čiže vlastne v JU by bola dotácia zúčtovaná správne, teda len tá časť ktorú skutočne použil, ale v DP by som mu dala 40%. Je to protizákonné?
    A takémuto postupu ste kde prišli ?

    jadranka111 je offline (nepripojený) jadranka111

    jadranka111
    Zita5 Pozri príspevok
    [U][B]

    A takémuto postupu ste kde prišli ?
    no
    čiže aby to bolo "kóšer". JU normálne uzavrieme. A ideme robiť DP, ale keďže paušál vyjde lepšie ako skutočné daň. výdavky, takže bude to vyzerať asi takto: príjem + celá dotácia - paušál + odvody /ale tie odvody sú vlastne platené z dotácie/ a zo zbytku 19% bude daň. Takže bude aj úrad práce spokojný, aj klient.

    alikam je offline (nepripojený) alikam

    alikam
    jadranka111 Pozri príspevok
    no
    čiže aby to bolo "kóšer". JU normálne uzavrieme. A ideme robiť DP, ale keďže paušál vyjde lepšie ako skutočné daň. výdavky, takže bude to vyzerať asi takto: príjem + celá dotácia - paušál + odvody /ale tie odvody sú vlastne platené z dotácie/ a zo zbytku 19% bude daň. Takže bude aj úrad práce spokojný, aj klient.
    Takýto postup je O.K.
    Naposledy upravil alikam : 04.03.11 at 10:18 Dôvod: chyba v texte

    DILEMA -paušál alebo skutočné výdavky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.