Zavrieť

Porady

Internetové obchody a zákon o odpadoch a zákon o obaloch

Zaujímalo by ma, či ste už niekto, kto prevádzkujete internetový obchod a aj dovážate tovar zo zahraničia už riešili povinnosti vyplývajúce z týchto dvoch zákonov.
Po pravde, doteraz mi nedošlo, že sa ma to zjavne týka tiež
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
My sme dovozcovia obalov, pred 4 rokmi sme sa zaregistrovali na rec.fonde /www.recfond.sk/, pravidelne posielame výkazy každý kvartál a platíme poplatky, na tom portály nájdete všetko...
pokiaľ je obal z papiera, do 10 ton ročne sa voči rec.fondu neplatí nič, ale musí byť evidencia aj hlásenia....kópiu hlásení ešte posielame na prísl.obvodný úrad živ.prostredia....aj nám nedávno volala jedna firma, čo sa chce "priživiť", ale som ich poslala het....vysvetlila som im, že nemienime dávať peniaze aj do rec.fondu aj im... tvária sa, že akože znodnocujú odpady, a som
presvedčená, že len vystavia papier , že "akože zhodnotili"...no určite!!!!
P.S.: nový zákon platný od 1.5.2010 je ešte prísnejší v tom, že stačí, keď prevádzka dovezie viac ako 200 kg ročne...už vtedy sa treba zaregistrovať... a riešiť minimálne evidenciu...
4 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
...iba obaly...napr.papierové krabice...
Podľa § 2 písm. g) zákona 119/2010 Z. z. o obaloch je povinnou osobou fyzická osoba podnikateľ a právnická osoba, ktorá
1. používa obaly na balenie výrobkov alebo plní výrobky do obalov,
2. uvádza na trh výrobky v obaloch,
3. uvádza na trh obaly s výnimkou výrobcov a dovozcov obalov, ktorí dodávajú nepoužité prázdne obaly povinným osobám uvedeným v prvom bode.

Teda podľa zákona o obaloch sa nemusí registrovať ten, kto vyrába alebo dováža obaly a tieto dodáva nepoužité prázdne fyzickej osobe podnikateľovi alebo právnickej osobe, ktorá do nich balí alebo plní svoje výrobky.
Všetko toto bolo už preberané v téme http://www.porada.sk/t138494-p2-zako...gistracia.html
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Obaly sú riešené v téme http://www.porada.sk/t138494-p21-zak...gistracia.html, na konci témy sa spomínajú už aj nové vyhlášky, ktoré dlho absentovali.

Pozrite si odkazy na legislatívu s výkladom.
Zákon o obaloch: http://www.envipak.sk/sk/Legislativa...-znenie-1.alej

http://www.envipak.sk/sk/Legislativa....alejyhláška k zákonu o obaloch http://www.envipak.sk/sk/Legislativa...-vykladom.alej
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Žiadny internetový obchod, ktorý nakupuje tovar zo zahraničia toto neriešil?
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
ja som raz posielal otazku na nejaky recyklacny neviem co ze ci sa tam mam registrovat, ze dovazam nejake veci, a odpovedali mi ze nie, nikam sa nemusim registrovat ani platit, v podstate teraz uz len takmer zo slovenska nakupujem ale vtedy som bral nejake elektro z polska...
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

a bolo to pred 1. majom minuleho roku alebo po 1. maji ?

naviac, nejde mi o elektor odpad, ale skôr o kartóny, plast - proste bežné obaly.
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
tak 2 roky dozadu.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

padro Pozri príspevok
tak 2 roky dozadu.
zakon sa menil k 1.5.2010 - takže ty si sa asi pytal este podla stareho zakona.

no nič, zisťujem ďalej. Mne zatial stále vychádza, že je to povinnosť
0 0
karfiol karfiol

karfiol je offline (nepripojený) karfiol

Zistila si nieco? Ja ani neviem, ze o co vlastne ide, mozes mi to prosim Ta objasnit? Dakujem :-)
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
dnes mi volali z nejakej firmy envigo.sk ze vraj je to povinnost kazdeho kto nieco dovaza, poslali mi aj zakon este som to necital a nejake ponuka ze 100 eur stvrtrocne vsetko vybavia, ale to nemienim dat tolko penazi,... co to je zas za zakon?? zase sa len niekto nabali
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

padro Pozri príspevok
dnes mi volali z nejakej firmy envigo.sk ze vraj je to povinnost kazdeho kto nieco dovaza, poslali mi aj zakon este som to necital a nejake ponuka ze 100 eur stvrtrocne vsetko vybavia, ale to nemienim dat tolko penazi,... co to je zas za zakon?? zase sa len niekto nabali
Poštuduj si aj tu, nedávno vyšli už aj vyhlášky k tomuto zákonu. http://www.porada.sk/t138494-zakon-c...gistracia.html
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

padro Pozri príspevok
dnes mi volali z nejakej firmy envigo.sk ze vraj je to povinnost kazdeho kto nieco dovaza, poslali mi aj zakon este som to necital a nejake ponuka ze 100 eur stvrtrocne vsetko vybavia, ale to nemienim dat tolko penazi,... co to je zas za zakon?? zase sa len niekto nabali
Ja sa už na to chystám.

Medzi nami dievčatami, neprišli na teba z tejto diskusie ??????
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
Dáša_ Pozri príspevok
Ja sa už na to chystám.

Medzi nami dievčatami, neprišli na teba z tejto diskusie ??????

po odporucaniach som si tu uz zrusil kontakt na seba mozno len volaju vsetkym eshopom co najdu, len ma to s*re ze jedine na co je to dobre aby sa nabalili take firmy... skusim to prestudovat co treba na to. Je beriem len minimum veci zo zahranicia tak im nemienim dat 400 E za rok.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

no nič, pustíme sa do toho. Idem preštudovat diskusiu
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Chcem sa spýtať skúsenejších

Ako dovozca sa musím registrovať v recyklačnom fonde. Pokiaľ nie je viac ako 10t odpadu ročne, tak nič neplatím. A musím niekde niečo hlásiť?

A potom sa ešte musím registrovať na MŽP - vyplýva zo zákona o obaloch.
Ak posielam baliky na slovensko v obaloch a tych obalov je viac ako 200 kg ročne, tak musim robiť evidenciu a posielať niekam nejaké hlásenie? Ako často?

mmch, najskôr sa mi zdalo 200kg veľa, ale ak krabica váži 0,5 kg, tak je to 400 balíkov. A počítajú sa aj krabice, v ktorých je výrobok zabalený z výroby?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
My sme dovozcovia obalov, pred 4 rokmi sme sa zaregistrovali na rec.fonde /www.recfond.sk/, pravidelne posielame výkazy každý kvartál a platíme poplatky, na tom portály nájdete všetko...
pokiaľ je obal z papiera, do 10 ton ročne sa voči rec.fondu neplatí nič, ale musí byť evidencia aj hlásenia....kópiu hlásení ešte posielame na prísl.obvodný úrad živ.prostredia....aj nám nedávno volala jedna firma, čo sa chce "priživiť", ale som ich poslala het....vysvetlila som im, že nemienime dávať peniaze aj do rec.fondu aj im... tvária sa, že akože znodnocujú odpady, a som
presvedčená, že len vystavia papier , že "akože zhodnotili"...no určite!!!!
P.S.: nový zákon platný od 1.5.2010 je ešte prísnejší v tom, že stačí, keď prevádzka dovezie viac ako 200 kg ročne...už vtedy sa treba zaregistrovať... a riešiť minimálne evidenciu...
dovážate iba obaly alebo tovar zabaleny v tych obaloch?
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
...iba obaly...napr.papierové krabice...
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Kvaka Pozri príspevok
Podľa § 2 písm. g) zákona 119/2010 Z. z. o obaloch je povinnou osobou fyzická osoba podnikateľ a právnická osoba, ktorá
1. používa obaly na balenie výrobkov alebo plní výrobky do obalov,
2. uvádza na trh výrobky v obaloch,
3. uvádza na trh obaly s výnimkou výrobcov a dovozcov obalov, ktorí dodávajú nepoužité prázdne obaly povinným osobám uvedeným v prvom bode.

Teda podľa zákona o obaloch sa nemusí registrovať ten, kto vyrába alebo dováža obaly a tieto dodáva nepoužité prázdne fyzickej osobe podnikateľovi alebo právnickej osobe, ktorá do nich balí alebo plní svoje výrobky.
Všetko toto bolo už preberané v téme http://www.porada.sk/t138494-p2-zako...gistracia.html

včera som to lúskala, ale nepokročila som veľmi

je jasné, že sa musím registrovať. Len nejak neviem zistiť, čo všetko musím evidovať a potom hlásiť. Tovar, ktorý dovážam z EU príde zabalený v nejakých plastových obaloch. Tie zruším a do papierových krabíc balím tovar po jednotlivých kúskoch.

Mám osobitne evidovať na vstupe plastové vrecia na m2?

Krabice nenakupujem, ale používam už také, ktoré iná firma vyhadzuje. Tovar je rôznorodý, rôzne množstvá, rozmery. Nedokážem použiť dva ani 10 rozmerov krabíc. Ak by som mala krabice vážiť, musela by som použiť certifikovanú váhu, pravidelne ciachovať...
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
este som sa ku tomu nedostal, ale predpokladam ze to snad nebude treba nejak ratat kazdu krabicku a neviem co,.. to si neviem predstavit ze by to niekto tak robil.
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
aj ja to leraz lúskam, ale veľmi múdrejšia nie som,
ako ste na tom vy? lebo každý e-shop by sa mal registrovať podľa toho čo som zatiaľ zistila...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať