Zavrieť

Porady

Rady ako si pomôcť bez drahej kozmetiky.

Viem že si vieme pomôcť aj bez drahých prípravkov, v reklámách.Dobré rady ako zvládnúť suché vlasy,pehy,akné,popraskané ruky, pery,kruhy pod očami a iné.Prosím sem sa rady ,ako zvládnúť problémy bez zavádzajúcich reklám, ktoré nefungujú.
Naposledy upravil rozum : 27.02.11 at 14:10
Usporiadat
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Kvaka Pozri príspevok
Neviem, ako sa stravuješ, ale našla som pre zdravé nechty potrebné potraviny, v ktorých je najmä železo (mäso, strukoviny, listová zelenina), vápnik (mlieko, mliečne produkty, zelenina) a zinok (strukoviny, orechy a semienka). Ako doplnok kremík. http://www.adcc.sk/web/potravinove-d...olom-3705.html
mäso jedávam, strukoviny ani nie nerobia mi dobre, ôistová zelenina málo, mliečne výrobky málo, zelenina občas, orechy a semienka zriedka
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
pasuliatko Pozri príspevok
a niečo na krehké a lámavé nechty mi neviete poradiť? už som skúšala kadečo od vápnika po zinok... a nič
Tento prípravok mi dal nechty do poriadku, je vynikajúci :
http://eshop.finclub.sk/vyzivove-dop...ky/fintabs-pro

Pokiaľ sa máme riadiť len prírodou, tak veľa tvrdého syra.
6 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Na suche ruky a slabe nechty pomahaju kupele v teplom olivovom oleji
Naposledy upravil arizona : 05.03.11 at 06:00 Dôvod: preklep
7 0
abovejob abovejob

abovejob je offline (nepripojený) abovejob

Nie som sedlák ale rád používam sedliacky rozum... odkiaľ ho beriem? :) ...viac
pasuliatko Pozri príspevok
a niečo na krehké a lámavé nechty mi neviete poradiť? už som skúšala kadečo od vápnika po zinok... a nič
Minerálne latky (ako aj vitamíny a ostatné) je podstatné aby boli v určitom pomere a hlavne aby boli pre organizmus biologicky prístupné.
Ak to majú byť doplnky výživy tak je to naozaj ťažká úloha nakoľko tie funkčné produkty málokedy uprednostníme - spravidla sú na množstvo obsiahnutých prvkov drahšie ako syntetické.
Veľmi dobre však fungujú orechové plody a zelenina vypestovaná prirodzene - podľa klimatických podmienok (nie skleníky a hnojprodukty navyše so zberom v nedozretom stave).
Dôvodom nefunkčnosti čohokoľvek môže byť nadmerné prekyslenie organizmu, kedy je veľmi sťažená schopnosť vstrebávania výživných látok. Najviac škodí konzumácia sladkostí a nadmerného množstva mäsa.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

pasuliatko Pozri príspevok
a niečo na krehké a lámavé nechty mi neviete poradiť? už som skúšala kadečo od vápnika po zinok... a nič
horčík, potierať olivovým olejom, citrónom
3 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Od bolesti na potieranie zvonku je výborná vodka alebo iný biely alkohol a do nej namočený rozmarín, asi 3 - 4 stonky, dĺžky 10 - 20 cm.

Dá sa to na parapetu, aby na pohár svietilo aj slniečko a nechá sa tam lúhovať aspoň 2 týždne. Potom sa odloží na studené miesto do špajze. Rozmarín sa nevyberá, zostáva tam celú dobu až do vypotrebovania.
6 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Hrozno
Tajomstvo hrozna je ukryté v kôstkách a jadierkách tzv. polyfenoly a tie spomaľujú starnutie kože a preto trocha kozmetiky z hrozna.

Utišujúci obklad
V hrozno obsiahnuté magnézium uvoľňuje, utišuje pokožku.
Tip:
- namočiť uteráčik do šťavy z hrozna a položiť na tvár na 5 minút, pokožka bude uvoľnená
a osviežená


Hrozno proti vyrážkam
-hneď ako objavíte vyrážku, viackrát denne ju natierajte tampónikom nasiaknutým čerstvou hroznovou šťavou.

Pekný dekolt vďaka hroznu
- hrozno prekrojiť na polovice a tie poukladať na vopred umytý dekolt – 15 minút, pokožka bude hladká a hebká.
6 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

pasuliatko Pozri príspevok
a niečo na krehké a lámavé nechty mi neviete poradiť? už som skúšala kadečo od vápnika po zinok... a nič
Keďže nechty sú zrkadlom nášho zdravia je potrebné všímať si ich tvar, veľkosť, sfarbenie a týka sa to aj mesiačika nad koreňom nechta, všetky zmeny poukazujú na stav nášho zdravia. Choroby, nešťastie, trauma a prísne diéty odoberajú telu živiny a práve naše nechty nás na to dokážu upozorniť, sú "zdvihnutým prstom". Ak má niekto teda opakujúce sa problémy s nechtami mal by vedieť, že to nie je bez príčiny a mal by načúvať týmto varovným signálom.
Zmeny na nechtoch a možné poruchy:
Krehké, lámavé nechty - nedostatok vitamínu C, oxid kremičitý, vitamín E a H (biotín) zásobujú necht zvnútra dôležitými výživnými látkami.
Nechty bez lesku, lyžicovité, ploché, tiež lámavé - nedostatok železa.
Tvrdé a lámavé nechty - znaky kalcifikácie.
Lámavé nechty, záderové - poruchy látkovej výmeny, alebo nedostatok minerálov a živín.
Jemné, lámavé lyžicovité, ktorým pod nechtom chýba ružová farba a majú dlhé ryhy - nedostatok železa, poruchy prekrvenia, poruchy krvného obehu.
Jemné, lámavé a tenké nechty - nedostatok kalcia a silícia.
Lámavé a suché nechty - nesprávny pitný režim, vyskytujú sa hlavne pri prísnych odtučňovacích diétach.
Namodralé nechty - srdcovo - pľúcne problémy, pri ktorých dochádza k zníženiu saturácie kyslíka v krvi a poruchy krvného obehu.
Hlbšie ryhy priečne cez necht - hromadenie odpadových a jedovatých látok tele, pri poruchách trávenia a nedostatku živín.
Priehlbiny, jamky nechta - psoriáza.
Žlté sfarbenie - problémy s pečeňou, žlčníkom a lymfatickými cestami.
Zelenkasté sfarbenie - znak zápalu v krvi alebo orgánoch a problémy lymfatického systému.
Biele škvrny na nechtoch - nedostatok zinku alebo poškodenie nechtového kožného okolia alebo koreňa.
Nechty vyzerajúce ako pazúry, stočené dovnútra - chronické ochorenie v tele.
Prsty bez nechtov a celkovo zlý stav nechtov - možná otrava selénom.
Veľmi bledé nechty - zlé prekrvenie.
Čierno - biele sfarbenie - poruchy pečene, krvná nerovnováha.
Tmavé sfarbenie pri koreni nechta - včasný príznak pri rakovine kože.
Horná časť ružova a pri koreni biele sfarbenie - ochorenia obličiek a poruchy krvného obehu.
7 0
rozum rozum

rozum je offline (nepripojený) rozum

Prosím a čo kruhy pod očami?A ešte ako si pomôcť keď ste ráno unavené a prebdeli ste noc pri dieťatku s teplotou no treba fungovať ďalej.ĎAKUJEM.
0 0
rozum rozum

rozum je offline (nepripojený) rozum

Prosím o masky na tvár a dekolt mastná a zmiešaná pokožka.Aké sú vhodné teraz na jar?
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
... dobrá sťahujúca maska je z bielka a citróna - z bielka tuhý sneh a pridať 1 ČL citrónovej šťavy. Masku nechať pôsobiž 20min. pokožka zostane matná.
Čistiaca sťahujúca maska - Mlieko, citrónovú dreň a pšeničnú múku vymiešať na pastu - naniesť na tvár a nechať zaschnúť . Po 20min. doporučujem umyť teplým záparom z harmančeka.
Vynikajúca je drožďová maska- závisí aký typ pleti- podľa toho prídavok . Na zmiešanú pleť je dobré pridať mlieko a dobre vymiešať a naniesť na pleť.
... je toho habadej... kombinácia s mrkvou alebo tvarohovú z celého vajca....
Dobré je kombinovať s domácky robenými odvarmi- na umývanie pleti - výluhy. Bylinky si ale najlepšie kúpite v špecializovaných obchodoch - sypané . Napr. na mastnú uhrovitú pleť je výborný zápar z kvetu podbeľa- obsahuje síru 10g drogy/100g vriacej vody 20min. postáť- scediť. Používame denne alebo zápar z prasličky roľnej 2hrste /2litre vody 15min. nechať a scediť. Raz za týždeň oplachovať tvár - výborné- dostupné Zápar z rebríčka obyčajného- známeho myší chvostík. 5 Pol. lyžíc prelejeme 0,5l vriacej vody- lúhujeme 30min. Umývame mastnú pleť, látky dobre čistia pleť, sťahujú pory a obmedzujú vznik kožného mazu...
Hádam trochu pomôže...

Je toho naozaj na každú pleť dosť čo sa dá aplikovať
2 0
Aankaa Aankaa

Aankaa je offline (nepripojený) Aankaa

rozum Pozri príspevok
Prosím a čo kruhy pod očami?A ešte ako si pomôcť keď ste ráno unavené a prebdeli ste noc pri dieťatku s teplotou no treba fungovať ďalej.ĎAKUJEM.
...účinný je aj tento spôsob:
Vložiť dve polievkové lyžice do mrazničky na pár minút a priložiť na oči. V prípade potreby opakovať 2-3 razy. Oči odpuchnú, kruhy sa zmiernia.
...používam to aj v prípade na unavené oči od pc
4 0
rozum rozum

rozum je offline (nepripojený) rozum

Prosím vás viete mi poradiť ? Boli sme včera v bazéne v ktorom bola slaná voda no dnes ma strašne svrbí celé telo no hlavne ruky, teda chrbát ruky.ĎAKUJEM ZA RADU.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Myfungar.
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

Myfugar? no to asi nie.....
Myfungar krém sa používa k liečbe plesňových a kvasinkových ochorení končatín, trupu, vlasatej časti hlavy a vonkajších pohlavných orgánov (na zabránenie opakovanej infekcie je potrebné liečiť aj partnerov), ďalej ako doplnok liečby plesňového ochorenia nechtov.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Asi ano, ktovie, kolko bolo soli v bazene. Mrtve more to snad nebolo. :-)
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

arizona Pozri príspevok
Na suchu,aj citlivu pokozku je velmi dobra teglikova kysla smotana, namiesto vyzivnej masky.


Na mastnu pokozku (aj na plet s nabehom na akne) je dobre posuchat polovickou citrona,nechat trochu posobit a potom zmyt.
Stonka, co sa ti zda na tomto prispevku NEUZITOCNE ???
...su to stare, odskusane veci
1 0
stonka stonka

stonka je offline (nepripojený) stonka

arizona Pozri príspevok
Stonka, co sa ti zda na tomto prispevku NEUZITOCNE ???
...su to stare, odskusane veci
arizona, ospravedlňujem sa ti, asi som omylom dala neužitočné. Ani som si to vtedy nevšimla, až vďaka tvojmu odkazu. Ak sa dá, tak prosím o vymazanie. Fakt sorry, malo to byť presne naopak.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

inú tému som nenašla tak to dám sem.... rozmýšľala som rovnako..... tiež som spokojná aj ked dané výrobky nakupujem v At.
Koupačka s Lidlem



Nikdy by mě nenapadlo, že budu chodit kupovat kosmetiku do Lidlu a že by něco za 29 Kč mohlo být tak dobré. Ale jednou jsem při pravidelném rodinném nákupu sáhla do regálu pro šampon, že to risknu a vyzkouším. A musím říct, že jsem s ním vážně spokojená. Mám rychle se mastící vlasy s lupy a tenhle šampon mi jejich stav vážně zlepšil. A má příjemnou vůni. A když jsem s nákupem byla tak spokojená, při další návštěvě jsem přibrala i sprchový gel za stejnou cenu. Ze třech nabízených vůní jsem si vybrala s mandlovým olejem a meruňkou. A opět jsem měla šťastnou ruku. S ním jsem taky moc spokojená, vůně má celkem výdrž a je vážně příjemný.

Takže i když tenhle řetězec nějak zvlášť ráda nemám, s kosmetikou Cien mám zatím jen samé dobré zkušenosti a jak praví reklama, musím říct, že Lidl byla správná volba... :-D


zo stránky:http://mujblondblog.blogspot.com/201...1_archive.html
1 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

arizona Pozri príspevok
Tej modrej indulone asik zmenili recepturu . Nedavno som ju kupila, ale je otrasna!!!
Modrú INDULONU treba KUPOVAŤ ???????

Jeden čas som jej mal toĺko,žeby sa mohol s ňou ohadzovať .

A mne vobec nevońala ta indulona, natieral som z ňou pracovné baganče aby boli nepremokavé
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať