Zavrieť

Porady

prosím skontrolovať výpočet dane :)

Ahojte, prosím mohli by ste po mne skontrolovať výpočet dane z príjmov FO? :

Zo závislej činnosti: z paragr.5 som mala vyplatené príjmy 2986,19 Eur, zrazené poistné a príspevky 399,02 Eur a zrazené preddavky na daň 109,10 Eur

Zo živnosti : z paragr. 6 som mala príjem 3600 Eur, výdavky si uplatňujem paušálne a zaplatené poistné v roku 2010 vo výške 223,14 Eur

Moj výpočet:
ČZD 5: 2986,19-399,02 = 2587,17 Eur
ČZD 6: 3600-223,14-1440 (40%) = 1936,86 Eur

Základ dane: 4524,03 - 4025,70 (nezd.časť) = upravený Zd=498,33
Daň: 94,68 - preddavky : 109,10.....preplatok : 14,42 eur ( ak je to dobré, vyplatia mi ten preplatok, alebo do akej sumy to vyplácajú?

Ďakujem vopred
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    Anka Ha Pozri príspevok
    Ahojte, prosím mohli by ste po mne skontrolovať výpočet dane z príjmov FO? :

    Zo závislej činnosti: z paragr.5 som mala vyplatené príjmy 2986,19 Eur, zrazené poistné a príspevky 399,02 Eur a zrazené preddavky na daň 109,10 Eur

    Zo živnosti : z paragr. 6 som mala príjem 3600 Eur, výdavky si uplatňujem paušálne a zaplatené poistné v roku 2010 vo výške 223,14 Eur

    Moj výpočet:
    ČZD 5: 2986,19-399,02 = 2587,17 Eur
    ČZD 6: 3600-223,14-1440 (40%) = 1936,86 Eur

    Základ dane: 4524,03 - 4025,70 (nezd.časť) = upravený Zd=498,33
    Daň: 94,68 - preddavky : 109,10.....preplatok : 14,42 eur ( ak je to dobré, vyplatia mi ten preplatok, alebo do akej sumy to vyplácajú?

    Ďakujem vopred
    je to správne, daňový preplatok ti bude vrátený v tejto výške ako uvádzaš

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Anka Ha Pozri príspevok
    Ahojte, prosím mohli by ste po mne skontrolovať výpočet dane z príjmov FO? :

    Zo závislej činnosti: z paragr.5 som mala vyplatené príjmy 2986,19 Eur, zrazené poistné a príspevky 399,02 Eur a zrazené preddavky na daň 109,10 Eur

    Zo živnosti : z paragr. 6 som mala príjem 3600 Eur, výdavky si uplatňujem paušálne a zaplatené poistné v roku 2010 vo výške 223,14 Eur

    Moj výpočet:
    ČZD 5: 2986,19-399,02 = 2587,17 Eur
    ČZD 6: 3600-223,14-1440 (40%) = 1936,86 Eur

    Základ dane: 4524,03 - 4025,70 (nezd.časť) = upravený Zd=498,33
    Daň: 94,68 - preddavky : 109,10.....preplatok : 14,42 eur ( ak je to dobré, vyplatia mi ten preplatok, alebo do akej sumy to vyplácajú?
    preplatok ti vrátia, pretože od sumy 3,32 sa preplatky vracajú
    Ďakujem vopred
    v texte

    Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

    Zdenka175
    kvieta Pozri príspevok
    a co ked je nedoplatok 3,31 €.. tento sa nemusi zaplatit?
    Daň sa neplatí do sumy 16,60 eur. Vypočíta sa na riadku78 ale potom sa píše 0 na r.91, ak sa neuplatňuje DB.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    kvieta Pozri príspevok
    nerozumiem tomu, teda 3,32 € ci 16,60 €
    ide mi o vycisleny nedoplatok na r. 64 v DPFOA
    moju otazku som nepolozila konkretne ospravedlnujem sa

    § 46
    Minimálna výška dane
    Na začiatok

    Daň sa nevyrubí a neplatí, ak za zdaňovacie obdobie nepresiahne 16, 60 eura alebo celkové zdaniteľné príjmy daňovníka, ktorý je fyzickou osobou, za zdaňovacie obdobie nepresiahnu 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a). To neplatí, ak daňovník uplatňuje daňový bonus podľa § 33 alebo ak sa daň vyberá podľa § 43, alebo ak sa zrážajú preddavky na daň podľa § 35 alebo preddavky na zabezpečenie dane podľa § 44. Daňovník s neobmedzenou daňovou povinnosťou uvedený v § 11 ods. 7 § 11 ods. 6 daň neplatí, ak za zdaňovacie obdobie úhrn jeho zdaniteľných príjmov, okrem príjmov, z ktorých bola daň vybraná zrážkou a pri ktorých nepoužil postup podľa § 43 ods. 7, nepresiahne 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a). Tento postup použije aj daňovník s obmedzenou daňovou povinnosťou uvedený v § 11 ods. 7, ak úhrn jeho zdaniteľných príjmov zo zdrojov na území Slovenskej republiky (§ 16) v príslušnom zdaňovacom období tvorí najmenej 90 % zo všetkých príjmov tohto daňovníka, ktoré mu plynú zo zdrojov na území Slovenskej republiky a zo zdrojov v zahraničí. Daň sa neplatí, ak daň na úhradu vypočítaná v daňovom priznaní nepresiahne sumu 3,32 eur.
    Ak daňová povinnosť je nižšia ako 16,60 eur, tak sa neplatí. Ale nemýliť to s nedoplatkom. Nedoplatok vzniká vtedy, ak už nejaká daň bola uhradená (či z titulu povinnosti platiť preddavky, alebo preddavky zo závislej činnosti) zálohovo, a skutočná daňová povinnosť presiahne tieto zálohové platby.

    Anka Ha je offline (nepripojený) Anka Ha

    Anka Ha
    Timka1 Pozri príspevok
    je to správne, daňový preplatok ti bude vrátený v tejto výške ako uvádzaš
    Ďakujem veľmi pekne..

    kvieta je offline (nepripojený) kvieta

    kvieta
    nerozumiem tomu, teda 3,32 € ci 16,60 €
    ide mi o vycisleny nedoplatok na r. 64 v DPFOA
    moju otazku som nepolozila konkretne ospravedlnujem sa

    § 46
    Minimálna výška dane
    Na začiatok

    Daň sa nevyrubí a neplatí, ak za zdaňovacie obdobie nepresiahne 16, 60 eura alebo celkové zdaniteľné príjmy daňovníka, ktorý je fyzickou osobou, za zdaňovacie obdobie nepresiahnu 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a). To neplatí, ak daňovník uplatňuje daňový bonus podľa § 33 alebo ak sa daň vyberá podľa § 43, alebo ak sa zrážajú preddavky na daň podľa § 35 alebo preddavky na zabezpečenie dane podľa § 44. Daňovník s neobmedzenou daňovou povinnosťou uvedený v § 11 ods. 7 § 11 ods. 6 daň neplatí, ak za zdaňovacie obdobie úhrn jeho zdaniteľných príjmov, okrem príjmov, z ktorých bola daň vybraná zrážkou a pri ktorých nepoužil postup podľa § 43 ods. 7, nepresiahne 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a). Tento postup použije aj daňovník s obmedzenou daňovou povinnosťou uvedený v § 11 ods. 7, ak úhrn jeho zdaniteľných príjmov zo zdrojov na území Slovenskej republiky (§ 16) v príslušnom zdaňovacom období tvorí najmenej 90 % zo všetkých príjmov tohto daňovníka, ktoré mu plynú zo zdrojov na území Slovenskej republiky a zo zdrojov v zahraničí. Daň sa neplatí, ak daň na úhradu vypočítaná v daňovom priznaní nepresiahne sumu 3,32 eur.

    ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

    ANNAP
    robím :
    1- ročné zúčtovanie a vychádza mi daň na úhradu 9,75 €, úhrn preddavkov zaplatených je v sume 142,72 , vznikol preplatok 132,97 €.
    2 daňové priznanie A , a tam mi vyšiel celý preplatok na vrátenie v sume 142,72 lebo daň do 16.60€ sa neplatí.
    prečo to nie je jednotné ?
    idem spraviť radšej DP veď 9,75 € nezbieram na ulici

    Marikal je offline (nepripojený) Marikal

    Predaj nábytku na mieru. Marikal
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Ak daňová povinnosť je nižšia ako 16,60 eur, tak sa neplatí. Ale nemýliť to s nedoplatkom. Nedoplatok vzniká vtedy, ak už nejaká daň bola uhradená (či z titulu povinnosti platiť preddavky, alebo preddavky zo závislej činnosti) zálohovo, a skutočná daňová povinnosť presiahne tieto zálohové platby.
    SZČO + závislá činnosť - vnikla povinnosť dane na úhradu 0,4 €...podľa mňa sa neplatí, mám pravdu??

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Marikal Pozri príspevok
    SZČO + závislá činnosť - vnikla povinnosť dane na úhradu 0,4 €...podľa mňa sa neplatí, mám pravdu??
    Daň sa neplatí, ak daň na úhradu vypočítaná v daňovom priznaní nepresiahne sumu 3,32 eura.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.