Zavrieť

Porady

príspevok na opateru dieťaťa

Mohli by ste mi niekto poradiť v nasledovnom probléme?
Matka, ktorá sa stará o dieťa do 5 rokov života, ZP odvádza zdravotka, ostatné platí sociálka. Prac. pomer nemá uzatvorený nikde. Ale teraz lekári zistili nejaké zdrvotné problémy u dieťaťa, že je potrebná zvláštna starostlivosť o dieťa a že matka má nárok na príspevok 4 100,-- Sk. Viete mi poradiť o aký príspevok ide, kde sa vybavuje, čo k tomu treba, resp. čo o tom viete? Potrebovala by som to dosť súrne zistiť. Vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jonnie je offline (nepripojený) jonnie

    začinajuci učtovnik :), registrovany davno, ale uctujem len teraz (a zabudnute heslo na poradu :) ...viac jonnie
    Najlepsie info na okresnom urade prace,rodiny a soc. veci - odbor socialnych veci. Zavolala by som - za otazku nic nedas.

    Magma je offline (nepripojený) Magma

    Magma
    Malo by to byť oddelenie pre ťažko zdravotne postihnutých občanov, kde sa vybavuje jednak preukaz ZŤP pre dieťa a takisto príspevok na opatrovanie /predtým bolo toto oddelenie súčasťou Okresných úradov, a zrejme ani po 01012004 sídlo nezmenili, iba názov/. Inak sa s tým zaoberá zákon o sociálnej pomoci č. 195/1988.

    príspevok na opateru dieťaťa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.