Zavrieť

Porady

súvaha, DPPO, poznámky k účtovnej uzávierke r.2010

Dobry den,
minuly rok sme kupovali s.r.o., 23.12.2010, spolocnost bola zalozena 28.,05.2010. Menil sa konatel spolocnosti, nazov spolocnosti a adresa.
Co uviest v poznamkach. Za rok 2010 spolocnost nemala ziadne prijmy len vydavky po vzniku s.r.o. , teda vykazuje stratu.
Treba uviest predchadzajuceho konatela, ci bolo splatene ZI?
Suvaha a VZaS bude ku akemu datumu?
Dakujem
Usporiadat
Téma je uzavretá.
JANA LC JANA LC

JANA LC je offline (nepripojený) JANA LC

Ivana Halajová Pozri príspevok
Dobry den,
minuly rok sme kupovali s.r.o., 23.12.2010, spolocnost bola zalozena 28.,05.2010. Menil sa konatel spolocnosti, nazov spolocnosti a adresa.
Co uviest v poznamkach. Za rok 2010 spolocnost nemala ziadne prijmy len vydavky po vzniku s.r.o. , teda vykazuje stratu.
Treba uviest predchadzajuceho konatela, ci bolo splatene ZI?
Suvaha a VZaS bude ku akemu datumu?
Dakujem
Teraz som sa s tým trápila, v OMEGE je pre začínajúceho v priebehu roka dosť ťažké, veľa treba riešiť ručne.

V prvom rade netreba zabudnúť dať do súvahy údaje z otváracej súvahy, teda počiatočné stavy. Číselník-súvaha-možnosti-rozbaľ strom a cez tlačidlo oprav vstúpiť do príslušného riadku a doplniť do buniek minulé účtovné obdobie len Netto podrobne a netto v celých €.

Potom s dátumom máj-december/zatvorenie/ vytlačiť súvahu a VZaS.
Pri súvahe podľa mňa program robí chybu, lebo sám dá bezprostredne predchádzajúce obdobie od 01 2009 do 12 2009. Tam by nemalo byť nič, ako vo VZaS. Nedá sa to odkliknúť, tak ja si to zatriem.

Čo sa týka poznámok, to je kapitola sama o sebe. Treba sa s tým pohrať, mne veľmi pomohla publikácia Uzávierka roka v programe OMEGA. Budúci rok to budeme mať ľahšie, veľa program načíta sám.

Veľa zdaru!
0 0
Ivana Halajová Ivana Halajová

Ivana Halajová je offline (nepripojený) Ivana Halajová

Dobry den Janka,
som velmi rada, ze aspon nie som na tieto veci sama. Naozaj sa snazim hladat vela aj sama na forach, ale vela prispevkov je starsich a potom, naozaj chcem mat istotu, aby som to urobila dobre.
Preto Vam velmi pekne dakujem, ze mate trpezlivost a naozaj chcete pomoct.
Uz som mala otazky aj v teme zacinam s podv. uctovnictvom, kde ste mi tiez velmi pomohli. Tak ako ste mi pisali aj som zacala uctovat ZI ID 353/411 s datumom zapisu do OR
ID 378/353 s datumom zapisu do OR pohl. voci spravcovi dane
Avsak teraz som zastala. Mam si teraz vytlacit suvaha vykaz, otvorenie maj-zatvorenie maj, ma tam byt riadna uctovna uzavierka, uctovna zostavena schvalena 31.12.2010? Hore v suvaha by mal byt datum 31.05.2010? Spolu majetok riadok 001 5000, riadok 031 5000 a este riadky 047,54,66,67,68,69 EUR 5000 Mam to spravne? To by mala byt otvaracia suvaha? Takze bude len pre mna?
To co ste pisali ciselnik suvaha moznosti, nasla som to len neviem co tam mam doplnit do buniek netto podrobne a netto v celych EUR. Ktory riadok treba otvorit, len ZI alebo aj vydavky?
Potom mam v OMEGE zauctovat naklady ako notarske poplatky-blocek z 10.11.2010 VPD 518/211 zaplatene po vzniku s.r.o.
DFA po vzniku sr..o. 1.faktura30.05.2010 a 2.faktura 05.11.2010
518/379 a uhrada 379/211.
Je to spravne?Vytlacit suvahu a VzaS, co pojde na danovy urad?
Az potom mam urobit uzavierku a prechod do noveho roka?

Prosim, ak mi viete poradit, budem velmi rada.
Vopred dakujem
0 0
JANA LC JANA LC

JANA LC je offline (nepripojený) JANA LC

Ivana Halajová Pozri príspevok
Dobry den Janka,
som velmi rada, ze aspon nie som na tieto veci sama. Naozaj sa snazim hladat vela aj sama na forach, ale vela prispevkov je starsich a potom, naozaj chcem mat istotu, aby som to urobila dobre.
Preto Vam velmi pekne dakujem, ze mate trpezlivost a naozaj chcete pomoct.
Uz som mala otazky aj v teme zacinam s podv. uctovnictvom, kde ste mi tiez velmi pomohli. Tak ako ste mi pisali aj som zacala uctovat ZI ID 353/411 s datumom zapisu do OR
ID 378/353 s datumom zapisu do OR pohl. voci spravcovi dane
Avsak teraz som zastala. Mam si teraz vytlacit suvaha vykaz, otvorenie maj-zatvorenie maj, ma tam byt riadna uctovna uzavierka, uctovna zostavena schvalena 31.12.2010? Hore v suvaha by mal byt datum 31.05.2010? Spolu majetok riadok 001 5000, riadok 031 5000 a este riadky 047,54,66,67,68,69 EUR 5000 Mam to spravne? To by mala byt otvaracia suvaha? Takze bude len pre mna?
To co ste pisali ciselnik suvaha moznosti, nasla som to len neviem co tam mam doplnit do buniek netto podrobne a netto v celych EUR. Ktory riadok treba otvorit, len ZI alebo aj vydavky?
Potom mam v OMEGE zauctovat naklady ako notarske poplatky-blocek z 10.11.2010 VPD 518/211 zaplatene po vzniku s.r.o.
DFA po vzniku sr..o. 1.faktura30.05.2010 a 2.faktura 05.11.2010
518/379 a uhrada 379/211.
Je to spravne?Vytlacit suvahu a VzaS, co pojde na danovy urad?
Az potom mam urobit uzavierku a prechod do noveho roka?

Prosim, ak mi viete poradit, budem velmi rada.
Vopred dakujem
Vidím, že máte v tom chaos, už som Vám raz napísala, neriešte viac vecí naraz, lebo sa dopletiete. Tá otváracia súvaha je veľmi, veľmi dôležitá, takže sa venujme tomuto Vášmu problému, ostatné veci až potom, keď to budete mať.
Takže: obidva ID 378/353 a 353/411 máte správne ale dôležité je v evidencii úč. zápisov aby nebolo obdobie otvorenie, ale máj. Nenahadzujte žiadne iné doklady, ak Ste nahádzali, lepšie je ich vymazať, ak Ste si ešte nie istá v predkontáciách, ak Ste si istá, len označte ich v evidencii účt. dokladov NEÚČTOVAŤ.
Potom môžete vytlačiť otváraciu súvahu máj-máj, dajte riadna, zostavená, nemusí byť schválená.
Keď to budete mať ozvite sa, pôjdeme ďalej, priebežne budem sledovať poradu.
Teraz vytlačte otváraciu súvahu
0 0
JANA LC JANA LC

JANA LC je offline (nepripojený) JANA LC

Ešte som zabudla k tej otváracej súvahe dajte dátum zostavenia deň zápisu do OR, nepamätám si, asi 28.05.2010.
0 0
JANA LC JANA LC

JANA LC je offline (nepripojený) JANA LC

Teraz som pozrela tie riadky v otváracej súvahe, sú správne. SUPER!
Teraz treba vložiť tieto údaje do buniek minulé účt. obdobie do súvahy, ako som to popísala vyššie. Treba si rozbaliť strom a pohrať sa s tým, jednoducho nájsť na 100% príslušný riadok a cez opraviť tam vložiť údaje /5 000,-/. Robte to dovtedy, kým nebudete mať na presne tom istom riadku súvahy otváracej potom aj v NETTO 3. Teda laicky naľavo aj napravo. Ak sa náhodou pomýlite, a údaj sa Vám zobrazí v nesprávnom riadku, tak sa vráťte späť do rozbaľovacieho stromu súvahy a vymažte to.
0 0
Ivana Halajová Ivana Halajová

Ivana Halajová je offline (nepripojený) Ivana Halajová

Dakujem pekne..idem na tom pracovat..ten ID som mala zauctovany spravne..idem sa potrapit s tymi riadkami. Viem presne Vas postup, len neviem, ktory riadok si vybrat a opravit, ja som opravila poduroven A zakladne imanie 069-072? Avsak netto 3 sa mi neukazalo.
0 0
Ivana Halajová Ivana Halajová

Ivana Halajová je offline (nepripojený) Ivana Halajová

Chcem sa len spytat, nie su vsetky polozky zadefinovane uz programom a udaje sa automaticky prenesu? Mozno keby som prechadzala z ineho softveru. Alebo sa to robi pri 1. uctovnej uzavierke. Neviem ako to spravit, doplnila som do toho ZI netto a netto podrobne 5000, ale netto 3 mi to ukazalo, avsak neviem ako to ma byt.
0 0
Ivana Halajová Ivana Halajová

Ivana Halajová je offline (nepripojený) Ivana Halajová

Janka trapim sa s tym, avsak aby som vysvetlila mam v otvaracej suvahe, bezne uct.obdobie a potom bezprostredne predch. uct. obdobie. BEZNE uct. obdobie je rozdelene na brutto cast a netto cast 2. Pod bruttom je korekcia cast 2.
BEZPROSTR. PREDCH. UCT. pod tym je NETTO 3 , pod nim je riadok rozdeleny na pol a v tej prvej polke je 5000 EUR.
Ked som isla podla riadkov otvaracej suvahy, ktoru som si vytlacila z prehlady suvaha tlac, a zacala som od riadku 001spolu majetok, este som si to rozbalila, ale dalo sa mi zapisat len brutto, nie netto. Mam v tom naozaj zmatok. Dakujem
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
netto si program zvykne už vypísať sám.
vypisuješ len brutto a prípadne korekciu.
0 0
JANA LC JANA LC

JANA LC je offline (nepripojený) JANA LC

ZI , teraz som to pozrela, po rozbalení musí to byť riadok 069
a účet 378 je A.I.1. po rozbalení č.riadku 054. Vtedy sa rozbalí aj netto.

Normálne treba dať 5 000,- do netto podrobne a netto v celých sa doplní samo.

Potom treba skontrolovať súvahu, ako som popísala vyššie aby sedela naľavo aj napravo.
1 0
JANA LC JANA LC

JANA LC je offline (nepripojený) JANA LC

Prepáčte, pomýlila som sa v označení účet 378 BIII po rozbalení č.riadku 054.
Ospravedlňujem sa!
0 0
JANA LC JANA LC

JANA LC je offline (nepripojený) JANA LC

Ja som vychádzala z publikácie Uzávierka roka v programe OMEGA
strana 54 citujem: Minulé obdobie sa do výkazu uvádza z dôvodu porovnateľnosti údajov, za predchádzajúce obdobie sa vždy vykazuje iba netto stav.
Ak sa aj Vaším spôsobom vyrieši to isté, tak je potom dobre, aspoň je viacero spôsobov.
1 0
Ivana Halajová Ivana Halajová

Ivana Halajová je offline (nepripojený) Ivana Halajová

Dobry den,
tak som skusala rozbalit A I 1 riadok 069 dat netto aj netto dalo sa mi vpisat a aj si doplnilo netto podrobne zakladne imanie, ked som to tam vpisala, suvaha sa mi zmenila ze v pasivach riadky 068 069 som mala 5000 na obidvoch stranach, ale -5000 eur riadok 87. Co sa tyka riadku BIII. a cez oprav ukazalo mi riadok 047 kratkodobe pohladavky sucet, avsak tam sa mi netto neda vpisovat.
0 0
Ivana Halajová Ivana Halajová

Ivana Halajová je offline (nepripojený) Ivana Halajová

Este mam otazku, zatial som zauctovala len tie 2 ID, vytlacila otvaraciu suvahu, maj-maj 2010. Akokolvek sa snazim aby bolo tych 5000 z otvaracej suvahy aj v netto 3 v tom istom riadku aj v aktivach aj v pasivach, neviem napasovat riadky ktore tam mam dat. Este som nic viac neuctovala, tak neviem ci nemam zauctovat aj tie dalsie doklady a tak potom robit suvahu.
0 0
Ivana Halajová Ivana Halajová

Ivana Halajová je offline (nepripojený) Ivana Halajová

netto si vypisalo, avsak netto 3 tam nemam sumu 5000 v tom riadku.
0 0
Ivana Halajová Ivana Halajová

Ivana Halajová je offline (nepripojený) Ivana Halajová

Trapim sa s tym cely den.
Ked som doplnila A I 1, riadok 069 zakladne imanie, dala som netto 5000, potom som doplnila BIII riadok 053 danove pohl. a dotacie netto 5000, tak suvaha vyzerala takto:
vsetky riadky ako v otv. suvahe, akurat na pravej strane netto 3 je tiez 5000, avsak o riadok nizsie, ale v kolonke napr. 001.
Hospodarsky vysledok vychadza 0
Ak neopravim riadok 069, tak potom hospod. vysledok je 5000 EUR
Prosim poradte. Uz som odklikla hadam vsetko. Mozem takto vytlacit suvahu maj - december, riadna, zostavena k 31.12.2010, alebo tak isto k 28.05.10 ako otvaracia suvaha? schvalena nemusi byt? A ako Vz a S? aj tam treba nieco menit?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Ivana Halajová Pozri príspevok
Dobry den,
tak som skusala rozbalit A I 1 riadok 069 dat netto aj netto dalo sa mi vpisat a aj si doplnilo netto podrobne zakladne imanie, ked som to tam vpisala, suvaha sa mi zmenila ze v pasivach riadky 068 069 som mala 5000 na obidvoch stranach, ale -5000 eur riadok 87. Co sa tyka riadku BIII. a cez oprav ukazalo mi riadok 047 kratkodobe pohladavky sucet, avsak tam sa mi netto neda vpisovat.
Nerobím v tomto programe, ale možno princíp je rovnaký. Mne napríklad do riadku 47 a iných súčtových riadkov nedovolí napísať nič. Mala som teraz takýto istý prípad. ja som dopísala 5100 najprv do riadku 054 a všetky ostatané sa mi okamžite automaticky vypísali. A potom riadok 069. /predchádzajúce obdobie.

Vypísaní riadku 054 sa Ti vytvoria všetky súčtové aj 001, tým pádom nebudeš mať žiadny HV. Teda opakujem len dva riadky 054 a máš aktíva a 069 máš pasíva rovnajúce sa.
To predchádzajúce obdobie som tam vpísala pri vytvorení už súvahy za rok 2010 mesiace u mňa október - december./
Naposledy upravil evina : 06.03.11 at 14:32
1 0
Ivana Halajová Ivana Halajová

Ivana Halajová je offline (nepripojený) Ivana Halajová

Ja som skusala riadok 054 da sa mi otvorit len riadok 053, danove pohladavky a dotacie, ine pohladavky riadok 054 sa mi vobec neda ani otvorit. pasiva mam uz v poriadku teda riadok 069. HV vychadza 0 avsak neviem ci sa mi to spravne ukazuje, su tam v aktivach totiz sumy 5000 aj na pravej strane netto 3, ale nie v tom istom riadku . Ako mate napr. spolu majetok 001 stlpec je predeleny 2 riadkami, tak mam 2 x5000 EUR v riadku vrchnom a 5000 v riadku spodnom netto 3. Je to takto OK. Hospodarsky vysledok nemam ziadny. A ako si vpisala predchadzajuce obdobie, mne sa tam dostat neda. U mna by to zrejme malo byt ked bol zapis do OR 28.05.2010..BPO 05/2010-05/2010?
Dakujem
0 0
Ivana Halajová Ivana Halajová

Ivana Halajová je offline (nepripojený) Ivana Halajová

Dobry den akurat som nasla na internete toto na stranke firmy KROS :V účtovom rozvrhu podnikateľských subjektov bolo zmenené smerovanie účtov 346 a 347 do súvahy. Riadok 054 v súvahe bol premenovaný podľa platnej legislatívy.
Tak teraz neviem, ci namiesto riadku 054 je riadok 053, mozete mi napisat nazov toho riadku aby som si to vedela odkontrolovat.
Mozeme potom pokracovat dalej?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Ivana Halajová Pozri príspevok
Dobry den akurat som nasla na internete toto na stranke firmy KROS :V účtovom rozvrhu podnikateľských subjektov bolo zmenené smerovanie účtov 346 a 347 do súvahy. Riadok 054 v súvahe bol premenovaný podľa platnej legislatívy.
Tak teraz neviem, ci namiesto riadku 054 je riadok 053, mozete mi napisat nazov toho riadku aby som si to vedela odkontrolovat.
Mozeme potom pokracovat dalej?
riadok 054 je Iné pohľadávky. Je tam vlastne ten účet 378 /správca vkladu/
053 sú daňové pohľadávky a dotácie- to nemá s Tebou nič momentálne spoločné

v prvom riadku je to, aký stav je ku koncu roka napr. po zaúčtovaní poplatkov a pod....

4550 4550

5000 /to je to predchádzajúce obdobie/ ale celé je to riadok 001 . Je to taká úprava tlačiva

P.s. Tých 5000 sú akože vpravo, len tu sa mi to tak nedá napísať.


http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...ata/suvaha.pdf
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať