Zavrieť

Porady

Nedoplatky energii v najomnom byte po smrti rodicov ?

Dobrý den,

Moji rodicia a 2 deti ( ja + moj brat) sme byvali v najomnom byte (byvalom skolskom byte) na zaklade pridelenia o skolskom byte z roku 1980 skolskou spravou za socializmu. Toto pridelenie dostali moji rodicia kedze boli ucitelia.

Nas byt bral teplo + studenu voda z prilahlej skoly.

Povodne v najomnom boli aj ceny energii. Skola sa stazovala ze jej plati stat malo za teplo ale sam stat to neriesil
Neskor prisiel list,ze si mame energie vyriesit sami zo skolou.
Preto moj otec podpisal zmluvu na energie so skolou na dodavku tepla + studena voda. To bolo v roku 2007.

Pri vyuctovani roku 2007 nam vsak poslali extremne vysoke nedoplatky, suma bola podla mna vymyslena a nicim nepodlozena.
Tie sme nezaplatili s tym, ze nesuhlasime a chceme ich dat prepocitat.
Toto sa opakovalo v rokoch 2008, 2009, 2010.
Moj otec zomrel v roku 2009, moja mama minuly rok v novembri 2010.
Skola stale pyta nedoplatky, dokonca to podala na sud za rok 2007.

Moja otazka je :

Musime my doplatit tieto energie kedze my nemame ziadnu zmluvu o energiach podpisanu ani najomnu zmluvu. Ja a moj brat tam mame trvale bydlisko. V dedickom konani sme dedicstvo odmietli.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Laicky: NIE - odmietli ste dedičstvo, tým pádom ste odmietli aktíva (zisky, majetok) i pasíva (dlhy). Ovšem to znamená aj to, že ste prípadne odmietli i ten byt (nemáte naň potom žiadny nárok!). Následne budete nútení sa buď vysťahovať (predpokladám, že trvalý pobyt vám tam bude zrušený), alebo druhá alternatíva - uzavretie nového nájomného vzťahu a zmluvy so všetkými náležitosťami.

    Nedoplatky energii v najomnom byte po smrti rodicov ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.