Zavrieť

Porady

PNka, kolko papierov...

prosim, objasnite mi kolko papierov treba dat zamestnavatelovi ak som na pnke.
viem, ze so zelenym chodim na kontroly, biely s cervenym davam zamestnavatelovi, ale mne dr. dala az dva zelene... nezmylila sa? teraz mi skoncila RD, ale dr. ma vypisala, pretoze cakame dalsie dieta.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa bodov

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

janaGT
zelený - s ním chodíš na kontroly
čierny - odovzdáš zamestnávateľovi, ten slúži na vyplácanie pre prvých 10 dní,
červený - ten dáš tiež zamestnávateľovi, zam. ho po 10 dňoch PN posiela na sociálnu poisťovnňu

izabelia je offline (nepripojený) izabelia

izabelia
mne dala dr. dva zelene... takze sa zmylila? lebo moj zamestnanec si vzal aj ten jeden zeleny, spolu s ciernym a cervenym. to by snad ekonomka mala vediet, co ma posielat na socialku, nie?

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Katy a R
izabelia Pozri príspevok
mne dala dr. dva zelene... takze sa zmylila? lebo moj zamestnanec si vzal aj ten jeden zeleny, spolu s ciernym a cervenym. to by snad ekonomka mala vediet, co ma posielat na socialku, nie?
v hornej časti - pod hrubou čiarou by malo byť napísané kam sa konkrétna časť odovzdáva ....
II.a - zamestnávateľ (čierna),... červená - pre SP, .. zelená - legitimácia, a po skončení .. Hlásenie o ukončení DPN (IV)
Naposledy upravil Katy a R : 05.03.11 at 19:21

izabelia je offline (nepripojený) izabelia

izabelia
mam DVA zelene ROVNAKE papiere, nemal by jeden patrit doktorke??? s jednym chodim na kontroly a druhy zeleny som dala ekonomke a nenamietala...

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Katy a R
izabelia Pozri príspevok
mam DVA zelene ROVNAKE papiere, nemal by jeden patrit doktorke??? s jednym chodim na kontroly a druhy zeleny som dala ekonomke a nenamietala...
.. rovnaké určite nie sú ... prečítať treba, čo je na nich!

Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

Ingrid G.
Časť II (ružový) a časť IIa (čierny) patrí zamestnávateľovi, so zeleným sa chodí k lekárovi na kontrolu. Čierny - II- zam-teľ spolu s potvrdením posiela SP - ak PN je dlhšia ako 10 dní.

Občas sa stáva, že lekár omylom dá pacientovi aj ďalší zelený, ktorý obvykle posiela lekár Sociálnej poisťovni - ak mi spolu s časťou II a IIa zamestnanec donesie aj tento zelený pre SP, tak tento doklad pošlem Sociálnej poisťovni, takže ak si ho nechala u zamestnávateľa a ten nenamietal, predpokladám, že ho pošle SP - takže je to OK.

izabelia je offline (nepripojený) izabelia

izabelia
Ingrid G. Pozri príspevok
Časť II (ružový) a časť IIa (čierny) patrí zamestnávateľovi, so zeleným sa chodí k lekárovi na kontrolu. Čierny - II- zam-teľ spolu s potvrdením posiela SP - ak PN je dlhšia ako 10 dní.

Občas sa stáva, že lekár omylom dá pacientovi aj ďalší zelený, ktorý obvykle posiela lekár Sociálnej poisťovni - ak mi spolu s časťou II a IIa zamestnanec donesie aj tento zelený pre SP, tak tento doklad pošlem Sociálnej poisťovni, takže ak si ho nechala u zamestnávateľa a ten nenamietal, predpokladám, že ho pošle SP - takže je to OK.
dakujem Ingrid, uz som spokojnejsia.

PNka, kolko papierov...

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.