Zavrieť

Porady

Výpoveď z nájmu bytu

shi shi

shi je offline (nepripojený) shi

Chcel by som poprosiť o radu niekoho kto sa vyzná v práve. Mám uzatvorenú nájomnú zmluvu na byt a nájomca by mi ju chcel vypovedať. V zmluve je uvedená výpovedná lehota 3 mesiace a hneď ďalšia veta znie: "Pre výpoveď z nájmu podľa tejto zmluvy sa nepoužije ustanovenie § 685 zákona č. 40/1964 Z.z. v aktuálnom znení."
Nájomca tvrdí, že na základe tejto vety v zmluve má právo kedykoľvek a bez akejkoľvek výpovednej lehoty ma vysťahovať. Je to pravda? A ak áno, mám také isté právo aj ja?
Vopred ďakujem za odpoveď.
Usporiadat
lucia.sal lucia.sal

lucia.sal je offline (nepripojený) lucia.sal

dobrý deň, prosím Vás o radu. máme s manželom prenajatý byt do 2/13. teraz sme si kupili byt a chceme dať vypoveď.je nejaky zákon, ktorý určuje kolko ma byt vypovedná lehota?? dakujem
0 0
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

lucia.sal Pozri príspevok
dobrý deň, prosím Vás o radu. máme s manželom prenajatý byt do 2/13. teraz sme si kupili byt a chceme dať vypoveď.je nejaky zákon, ktorý určuje kolko ma byt vypovedná lehota?? dakujem
áno, pozri zmluvu, či nemáte dohodnutú inú dobu, ak nie, platí §710 ods. 3 Občianskeho zákonníka (40/1964 Zb.) "Ak bola daná písomná výpoveď, skončí sa nájom bytu uplynutím výpovednej lehoty. Výpovedná lehota je tri mesiace a začína plynúť prvým dňom mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom bola nájomcovi doručená výpoveď. Prenajímateľ môže nájomcovi písomne určiť dlhšiu výpovednú lehotu. Na doručovanie písomnej výpovede nájmu bytu sa primerane použijú ustanovenia osobitného predpisu."
0 0
lucia.sal lucia.sal

lucia.sal je offline (nepripojený) lucia.sal

dakujem, takže nájom musim plati 3 mesiace.aj ked tam nebudem.
0 0
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

lucia.sal Pozri príspevok
dakujem, takže nájom musim plati 3 mesiace.aj ked tam nebudem.
to je už na tebe skús sa dohodnúť s prenajímateľom na skoršom skončení nájmu, možno si rýchlo nájde druhého podnájomníka
0 0
lucia.sal lucia.sal

lucia.sal je offline (nepripojený) lucia.sal

jasne skusim sa s nim dohodnut. a chcela som poprosiť, nema niekto návrh vypoved najomne zmluvy??
0 0
lucia.sal lucia.sal

lucia.sal je offline (nepripojený) lucia.sal

dobrý deň,
prosím Vás o radu. volala som teraz majiteľovi,že chceme dať výpoveď nájomnej zmluvy ku dňu 30.9.2012. my sme mu pri podpise zmluvy dali jeden mesačný nájom dopredu a depozid. on nám tvrdí,že vzhľadom na to,že odchadzame skor z bytu ako je určene zmluve tak mu to musime nechať. nájom máme na dobu určitu do februára 2013.
0 0
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

lucia.sal Pozri príspevok
dobrý deň,
prosím Vás o radu. volala som teraz majiteľovi,že chceme dať výpoveď nájomnej zmluvy ku dňu 30.9.2012. my sme mu pri podpise zmluvy dali jeden mesačný nájom dopredu a depozid. on nám tvrdí,že vzhľadom na to,že odchadzame skor z bytu ako je určene zmluve tak mu to musime nechať. nájom máme na dobu určitu do februára 2013.

ak máte 3 mesačnú výpovednú dobu a tento mesiac prenajímateľovi stihneš doručiť výpoveď, výpovedná lehota začne plynúť 1.8. a uplynie až 31.10.

ani depozit, ani mesačné nájomné dopredu mu neostáva - ich účelom je napr. úhrada nedoplatkov z vyúčtovania energií, resp. spôsobených škôd na zariadení bytu (podľa dohody). Neexistuje právny titul, prečo by si mal prenajímateľ nechať tieto dve platby. O nejakej zmluvnej pokute nemôže byť ani reč.
0 0
lucia.sal lucia.sal

lucia.sal je offline (nepripojený) lucia.sal

dakujem a nemožem Vám zaslať zmluvu aby ste sa na nu pozreli ci to nahodou sa tam nepiše??
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

lucia.sal Pozri príspevok
dakujem a nemožem Vám zaslať zmluvu aby ste sa na nu pozreli ci to nahodou sa tam nepiše??
trojmesačná výpovedná lehota je zo zákona ... v niektorých prípadoch (ak sa dohodne písomne) aj dlhšia).
Nájomca môže žiadať nájomné do konca výpovednej lehoty ... alebo sa s ním treba dohodnúť.
Depozit je na prípadné škody v byte ...
0 0
lucia.sal lucia.sal

lucia.sal je offline (nepripojený) lucia.sal

Katy a R Pozri príspevok
trojmesačná výpovedná lehota je zo zákona ... v niektorých prípadoch (ak sa dohodne písomne) aj dlhšia).
Nájomca môže žiadať nájomné do konca výpovednej lehoty ... alebo sa s ním treba dohodnúť.
Depozit je na prípadné škody v byte ...
takže nema nárok na ponechanie depozitu a mesacného nájmu. on tvrdí,že ak mu neverim tak zavola právnika a on mi to vsetko vysvetli.
0 0
lucia.sal lucia.sal

lucia.sal je offline (nepripojený) lucia.sal

co mame robit neviem ako sa pohnut dalej. mame dat 3 mesacnu vypovednu alebo tu ostat do februara ale mi nechceme tu uz byt. 3 mesiace je v pohode ale viac to uz nie.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

lucia.sal Pozri príspevok
co mame robit neviem ako sa pohnut dalej. mame dat 3 mesacnu vypovednu alebo tu ostat do februara ale mi nechceme tu uz byt. 3 mesiace je v pohode ale viac to uz nie.
tak daj teraz výpoveď - ako už poradil matto - a do októbra tam bývajte. Ak potom odovzdáte byt v poriadku - a všetko bude OK - tak aj depozit ti vráti .. len ešte treba myslieť na to, či nejaké nedoplatky za vodu, kúrenie nehrozia ???
teraz pozerám, že ste mu hovorili o odchode k 30.9. .. Tak možnože to myslel tak, že vlastne má nárok na nájomné do 31.10. (to je ten jeden mesiac) - nebude to takto
Naposledy upravil Katy a R : 22.07.12 at 12:23
0 0
lucia.sal lucia.sal

lucia.sal je offline (nepripojený) lucia.sal

dakujem.tak to že sa mi vyhražali,že mi nedaju depozit a najom dopredu nemám si všimať??ked bude normálna vypovedna 3 mesiace je to všetko ok??oni mi este povedali,že mi zavolaju právnika aby mi vsetko vysvetlil,že maju narok na depozit a najom do predu. u mna to čini sumu vyse 1000 eur.tak nie je mi vsetko jedno. tak vam dakujem za odpovede.ohlahlo mi.bala som sa,že im budem musieť tie peniaze nechať.
0 0
KRISTINKA B. KRISTINKA B.

KRISTINKA B. je offline (nepripojený) KRISTINKA B.

Ahojte,
Mám problém s bývalou majiteľkou bytu, v ktorom sme bývali. Po troch mesiacoch od prebratia bytu preberacím protokolom ma kontaktovala mailom o nedoplatkoch na energiach, to som si vedomá, lenže k nim dopísala rôzne vady, o ktorých neviem, tvrdí že sú to skryté vady, teraz pýta odo mna za ne peniaze. Má nato právo, keď podpísala preberací protokol v ktorom je uvedene: Prenajímateľ podpisom tohto Protokolu potvrdzuje, že prebral od nájomcu predmet nájmu so zariadením, ako je bližšie špecifikované a oboznámil sa s jeho technickým stavom.
Teraz mi posiela platobné príkazy a vyhrážky s exekútorom a súdom. Užneviem čo mám robiť. Prosím poraďte...
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Podaj odpor voči platobnému rozkazu, bude súd, kde ti vady aj ich skrytosť musí dokázať.
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať