Zavrieť

Porady

Ako protestovať proti likvidácii živnostníkov p.Mihálom, Miklošom

Nové odvody a dane ,ktoré chce zaviesť Mikloš a Mihál
sú likvidačné pre malých živnostníkov
- príkladom sú odvody do ZP, SP ktoré už nebudú
odpočítateľnou položkou pre DP

Doplnok:
-navrhujem protestovat posielaním e-mailu každý deň
proti likvidácii živnostnikov
ak má niekto e-mail na Mihal,Sulik,Mikloš,Figel,Radičova .....
nech to uvedie v príspevku

živostníkov je asi 230 000
Naposledy upravil dusanf : 08.03.11 at 16:39
Usporiadat
Téma je uzavretá.
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

Onko Pozri príspevok
Súhlasím, konečne sa na niečom zhodneme

Inak mnohé návrhy, ktoré v diskusii boli predostreté, tak sú plánované do ďalších krokov reformy. Ak bude zavedený Odvodový bonus, tak všetci budú platiť zo skutočného príjmu, a ako tu niekto iný navrhoval, najnižším zárobkom bude doplatený bonus do výšky životného minima.
No plánovať je jedna vec, prijať solídny zákon druhá.... Aj vy píšete "Ak bude zavedený odvodový bonus"
Ja to beriem zatiaľ len ako JPP...
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Len hľadajú ako naplniť kasu. Zvýšením daní a odvodov to dokáže každý blbec. Keby tak radšej šetrili na výdavkoch. Ale to sa netýka iba tejto vlády.
Tu je ukážka ako vedia ušetriť v zdravotníctve.
http://spravy.pravda.sk/uhliarik-pla..._sk_domace_p58

A nič sa nedeje. Odmeny si vedia vyplácať aj keď sú dva týždne vo funkcii. Veď daňoví poplatníci to zatiahnu.
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Onko Pozri príspevok
V súčasnosti pri rovnakej čistej mzde zamestnanca a kvázi-živnostníka-zamestnanca zaplatí v druhom prípade zamestnávateľ na odvodoch menej. Preto ich do toho tlačí. Keď budú odvody rovnaké, tak pri čistej mzde zaplatí rovnako, neušetrí, nemá dôvod tlačiť. Neviem to lepšie vysvetliť.
Tak povedz koľko ľudí zamestnávaš?
1 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
Onko Pozri príspevok
A prečo ste z môjho príspevku nespomenuli aj skutočnosť, že som za to, aby sa rovnaké odvody platili zo všetkých príjmov, teda aj z dividend? Vyberáte len to, čo sa Vám hodí... Ja aj keby som prišiel o moje zvýhodnenie, tak súhlasím, lebo by to bolo spravodlivé.
V žiadnom prípade nevyberám, že čo sa mi hodí, len konštatujem Vašu
súčastnú situáciu a že asi ťažko sa viete vcítiť do situácie živnostníka,
keď ním nie ste / a logicky ani neplatíte a zrejme ani nebudete platiť
odvody o ktorých sa tu stále dookola hovorí.../
...ono pri s.r.o.-čkách sa vždy nejaká cestička nájde, že ...??
P.S.: veď už len ten základný princíp v ručení majetku...porovnanie
SZČO a s.r.o.....veď je to smiešne!!!!
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Inak ciste z matematiky, nejako si stale nikto neuvedomil, ze ti /kolko je ich podla p.Miklosa? 85 percent?/, ktori platia minimalne odvody , platia 51 percent a viac zo svojho prijmu, cize v tomto ma p. Mihal pravdu, tym sa nepritazi. Inak mne uz davno nie je jasne, ako sa bude tymto ludom pocitat dochodok, kedze aj pri prijme 634 eur su tieto odvody rovnake, zatial.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
tetrisss Pozri príspevok
Inak ciste z matematiky, nejako si stale nikto neuvedomil, ze ti /kolko je ich podla p.Miklosa? 85 percent?/, ktori platia minimalne odvody , platia 51 percent a viac zo svojho prijmu, cize v tomto ma p. Mihal pravdu, tym sa nepritazi. Inak mne uz davno nie je jasne, ako sa bude tymto ludom pocitat dochodok, kedze aj pri prijme 634 eur su tieto odvody rovnake, zatial.
Len aby mal kto platiť tie dôchodky. DDS-kám previedli časť peňazí zo sociálnej poisťovne a tie teraz chýbajú na súčasných dôchodcov. DDSky desať rokov nemusia rátať s vyplácaním dôchodkov, a peniažky si presúvajú ako sa im chce. Ktovie ako sa zatvária keď bude treba začať platiť.
A privatizovať pomaly už nie je čo, aby sa vykryl schodok.
1 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

A nebolo by najlepšie, keby sme boli všetci zamestnaní, mali rovnaký plat a platili rovnaké odvody- to by bolo sveta žiť nie?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Onko Pozri príspevok
Písal som o inom: Keď budú odvody živnostníkov a zamestnancov rovnaké, zamestnávateľ nebude mať motiváciu zamestnancov tlačiť k tomu, aby prešli na živnosť, lebo na tom neušetrí ako teraz. Ako sa s tým vyrovnajú tí, čo už boli k živnosti dotlačení, je iná vec.
Hm... niekto si to predstavuje ako hurvínek válku.

Stále existujú odvetvia ktoré sa riadia trhom a požiadavkami na trhu. Týka sa to sezonnych prác napr. v stavebníctve. Ak má podnikateľ s.r.o. abo a.s abo komanditná abo hocjaká spoločnosť kmeňových zamestnancov. Tak tých musí platiť aj ked nemá pre nich prácu, obsmrdajú v robote alebo sedia doma so 60% alebo čerpajú dovolenky ... ak taká fy má aj živnostníkov tak naozaj tú fy nemusí zaujímať či ten živnostník v čase ked je menej práce má z čoho žiť a má z čoho platiť odvody.

Takže motivácia mať živnostníkov bude stále.
Tiež spolupracujeme so živnostníkmi, ak je práce pomenej tak prvoradí sú kmeňoví zamestnanci aby mali splnený fond pracovného času ... aby nesedeli doma na riti a neprodukovali nič. Čo je zo szčo to nás ako fy nezaujíma. Ako náhle sa však rozbehne činnosť, tak mi je zase jedno či ten živnostník na pracovisku je 16 hodín denne abo 10 hodín. Hlavne, že je v čas všetko urobené.

Takže prečo si zakrývame oči a klameme sa, že prestane byť výhodné kvôli zmenám čo chystá táto vláda ("zamestnávať") spolupracovať s drobnými živnostníkmi. Kto si to myslí je riadne naivný.
3 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Myslim, ze vam unikla podstata mojho prispevku, lebo ti co platia minimalne odvody uz teraz platia tolko ako zamestnanci a zamestnavatelia dokopy. A este viac, lebo aj pri nulovom prijme stale tolko platia.
Naposledy upravil tetrisss : 16.03.11 at 15:11
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

evina Pozri príspevok
A nebolo by najlepšie, keby sme boli všetci zamestnaní, mali rovnaký plat a platili rovnaké odvody- to by bolo sveta žiť nie?
Počkaj, to tu bolo hádam nie. Volalo sa to komunizmus či socializmus.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

marjankaj Pozri príspevok
Len aby mal kto platiť tie dôchodky. DDS-kám previedli časť peňazí zo sociálnej poisťovne a tie teraz chýbajú na súčasných dôchodcov. DDSky desať rokov nemusia rátať s vyplácaním dôchodkov, a peniažky si presúvajú ako sa im chce. Ktovie ako sa zatvária keď bude treba začať platiť.
A privatizovať pomaly už nie je čo, aby sa vykryl schodok.
Ako že by sa mali tie DDSky tváriť, keď bude treba začať platiť?
Skôr by sme sa mali zaujímať, ako sa budú tváriť poistenci. Veď tie peniaze sú povinne platiacich poistencov, či nie?
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Povinne platime kadeco, ale ked pride na to, aby sa nam z nasich povinnych platieb nieco zaplatili, uz nastavaju problemy. Vid povinne poistenie aut, povinne odvody na zdravotnictvo atd. Zo zakonnej poistky auta vam vyplatia minimum, na zdravotnu starostlivost musime cakat, pokial prideme na rad. Ale my musime platit nacas a presnu sumu.
0 0
Onko Onko

Onko je offline (nepripojený) Onko

Xanti Pozri príspevok
Takže prečo si zakrývame oči a klameme sa, že prestane byť výhodné kvôli zmenám čo chystá táto vláda ("zamestnávať") spolupracovať s drobnými živnostníkmi. Kto si to myslí je riadne naivný.
Ale však nie je cieľom vykynožiť všetkých živnostníkov Cieľom je potlačiť odvodové zvýhodnenie, ale keď živnostník vyhovuje z iných dôvodov, prečo nie.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Onko Pozri príspevok
Ale však nie je cieľom vykynožiť všetkých živnostníkov Cieľom je potlačiť odvodové zvýhodnenie, ale keď živnostník vyhovuje z iných dôvodov, prečo nie.
A z akých dôvodov vyhovuje, lebo za posledné dni počujem také vyjadrenia o práci a možnostiach živnostníkov, že sa nestačím čudovať...
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

durisovad Pozri príspevok
http://spravy.pravda.sk/miklos-refor..._ekonomika_p01
myslite, ze aj napriek protestom to presadia?
No jasné že to presadia. Máš to tam hneď v úvode jasne napísané.
Návrh reformy daňového a odvodového systému nemá podľa ministra financií Ivana Mikloša alternatívu. Naďalej tvrdí, že zmeny sú potrebné, aj keď budú niektoré skupiny bolieť.
Mikloš ďalej píše
Čiastkové reformy však podľa neho nie sú riešením, prinášajú totiž náklady, ale neprinášajú výsledky. Navyše, podľa Mikloša sa kráti aj čas a zásadné politické stanovisko k tejto téme by malo byť vyslovené už budúci týždeň.
Tými výsledkami myslí možnosť získania pôžičky. Čas sa kráti, lebo potrebuje čím skôr tú pôžičku. No a tú dostane za predpokladu, že preukáže, že vedia ľuďom naložiť čokoľvek. Čím viac nám dokážu naložiť, tým lepší úrok dostanú.
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

durisovad Pozri príspevok
Povinne platime kadeco, ale ked pride na to, aby sa nam z nasich povinnych platieb nieco zaplatili, uz nastavaju problemy. Vid povinne poistenie aut, povinne odvody na zdravotnictvo atd. Zo zakonnej poistky auta vam vyplatia minimum, na zdravotnu starostlivost musime cakat, pokial prideme na rad. Ale my musime platit nacas a presnu sumu.
to nie je chyba zdrav zariadenia ale poisťovní. napr.: vyšetrenie mag. rezonanciou denne poisťovňa preplatí 7 vyšetrení ale to zariadenie dokáže urobiť denne tých vyšetrení viac - kto im ale zaplatí za to 250 eur za to vyšetrenie zo svojho?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Onko Pozri príspevok
Ale však nie je cieľom vykynožiť všetkých živnostníkov Cieľom je potlačiť odvodové zvýhodnenie, ale keď živnostník vyhovuje z iných dôvodov, prečo nie.
Prepáč aké je odvodové zvýhodnenie? Robila som DP živnostníkovi, ktorý položil živnosť k 31.12.2010 nakoľko jeho príjmy klesli na hranicu 250 eur za mesiac.
Ak zaplatil odvody cca bajočko 150 eur ostalo mu ... ach bože až 100 eur, z ktorých mal existovať.

Možno si povieš, že bol neschopný že sa mu robiť nechcelo. No ja viem, že jeho hodinová sadzba bola 2 eura ( agentúra toľko platila a bolo jedno či je dohodár abo živnostník ), za dokladanie tovaru v supermarkete. A firmy odchádzali, prichádzali a rušili dokladačov a príjem z 600 eur klesol na 250 ... tak Ti poviem on bol neskutočne zvýhodnený.

Ked nemal ani len minimálnu mzdu za svoju prácu. Lebo v "čistom" mu ostalo 0,80 eur na hodinu. A začiatkom roka ked zarábal až 600 eur mal v čistom po prepočte cca 1,5 eura za hodinu. A to som ani neodrátala náklady čo mal za telefonáty a poslané mms, nakoľko vyložený tovar trebalo fotiť a posielať agentúram. Fakt neskutočne zbohatol, ani len tú posratú minimálnu mzdu nemal čo má garantované zamestnanec. A to nehovorím o dovolenke a ostatných výhodách zamestnancov.
2 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Ináč je úplne úžasné čítať na mnohých portáloch reakcie ľudí na to čo si vydumal Mikloš o odvodoch živnostníkov. Tuším ten je prekliaty do 5teho pokolenia od ľudí.

Aj toto sa poflakuje kdesi na nete
http://www.magnificat.sk/old/nd/clanky/modrahra.pdf
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
Xanti Pozri príspevok
Hm... niekto si to predstavuje ako hurvínek válku.

Stále existujú odvetvia ktoré sa riadia trhom a požiadavkami na trhu. Týka sa to sezonnych prác napr. v stavebníctve. Ak má podnikateľ s.r.o. abo a.s abo komanditná abo hocjaká spoločnosť kmeňových zamestnancov. Tak tých musí platiť aj ked nemá pre nich prácu, obsmrdajú v robote alebo sedia doma so 60% alebo čerpajú dovolenky ... ak taká fy má aj živnostníkov tak naozaj tú fy nemusí zaujímať či ten živnostník v čase ked je menej práce má z čoho žiť a má z čoho platiť odvody.

Takže motivácia mať živnostníkov bude stále.
Tiež spolupracujeme so živnostníkmi, ak je práce pomenej tak prvoradí sú kmeňoví zamestnanci aby mali splnený fond pracovného času ... aby nesedeli doma na riti a neprodukovali nič. Čo je zo szčo to nás ako fy nezaujíma. Ako náhle sa však rozbehne činnosť, tak mi je zase jedno či ten živnostník na pracovisku je 16 hodín denne abo 10 hodín. Hlavne, že je v čas všetko urobené.

Takže prečo si zakrývame oči a klameme sa, že prestane byť výhodné kvôli zmenám čo chystá táto vláda ("zamestnávať") spolupracovať s drobnými živnostníkmi. Kto si to myslí je riadne naivný.
Xanti, do bodky máš pravdu.
Ale filozofia všetkého spočíva vo vládnej politike.....
Terajšia vláda pozastavila výstavbu dialníc...tým pádom veľké firmy prišli o zákazky a tlačia sa do verejných súťaží na akcie,o ktoré by predtým ani nezakopli: napr.rekonštrukcia nejakej malej budovy na východe.
Samozrejme, že so zahraničným kapitálom si môžu dovoliť ísť aj 30 % pod cenu,čím vytláčajú z trhu stredné podniky.Tie zase pre záchranu idú do súťaží aj s nulovým ziskom /niekedy mierne pod cenu/, no šanca uspieť aspoň v jednej z 20 súťaží je už výhra.Profitujú na tom samozrejme banky, ktoré vystavujú bankové záruky za nie malé poplatky a notári...nechci vidieť tie kvantá overovaných dokladov.
Ak stredný podnik /ako sme aj my/ vyhrá zákazku, jednoznačne využíva svoje pracovné sily, pretože ináč sa to ani nedá.
Ak si však spočítame náklady na stravovanie, ubytovanie, cestovné ,pracovné pomôcky, školenia, mzdy ,odvody....prídeme často na to, že výhodnejšie je zamestnať malých živnostníkov, pretože tam sa zadá zákazka a firma sa nestará,ako to živnostník zvláda.
Ten zase musí prijať i nevýhodnú zákazku,ak nechce skrachovať......
Takže toto všetko mi pripadá v konečnom dôsledku ako systém padajúceho ho..a.
5 0
Klívia Klívia

Klívia je offline (nepripojený) Klívia

Heleč Pozri príspevok
naozaj nebude žiaden protest, živnostníci????
Treba sa im postaviť na odpor , len nás zdierajú a užívajú si za naše zatiaľ čo my ostatný doslova živoríme !!!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať