Zavrieť

Porady

Ako protestovať proti likvidácii živnostníkov p.Mihálom, Miklošom

Nové odvody a dane ,ktoré chce zaviesť Mikloš a Mihál
sú likvidačné pre malých živnostníkov
- príkladom sú odvody do ZP, SP ktoré už nebudú
odpočítateľnou položkou pre DP

Doplnok:
-navrhujem protestovat posielaním e-mailu každý deň
proti likvidácii živnostnikov
ak má niekto e-mail na Mihal,Sulik,Mikloš,Figel,Radičova .....
nech to uvedie v príspevku

živostníkov je asi 230 000
Naposledy upravil dusanf : 08.03.11 at 16:39
Usporiadat
Téma je uzavretá.
AnnaK AnnaK

AnnaK je offline (nepripojený) AnnaK

Škoda, že som nebola na porade v sobotu alebo v nedeľu. Spýtala by som sa pána Mihála, prečo menili systém EZU (elektronický zber údajov) v Sociálnej poisťovni, keď starý systém fungoval bez problémov? Ktorá firma to robí a koľko za to dostáva peňazí?

Prečo donesie lekár faktúru za výkony pre SP 9. novembra do Sociálnej poisťovne a pracovníčky nie sú schopné skontrolovať jednoduchú faktúru ani do 24. februára nasledujúceho roka? A samozrejme ani faktúru zaplatiť. Tú zaplatia až v marci.

Všimli ste si, že tento rok sa nezvyšuje maximálny vymeriavací základ pre sociálne odvody od júla 2011, ale až od 1. januára 2012? Sociálna poisťovňa tým príde o podstatnú časť prostriedkov, ktoré treba niekde zobrať.

Osobne som bola pri tom, keď riaditeľ firmy ešte za Fica nútil ekonomický úsek, aby vypracoval návrh na vyplácanie časti mzdy zamestnancom ako odmenu za pohotovosť, lebo to osobne konzultoval s panom Sulíkom. Keď sa mu nezdalo to, že úsek argumentoval zákonníkom práce, spolu s výrobnou námestníčkou nariadili mzdárke vyplatiť celému manažmentu tzv. polročné odmeny za pohotovosť bez akýchkoľvek podkladov. Samozrejme okrem vedúcej ekonomického oddelenia. Pokutu od Sociálnej poisťovne ale asi platiť nebude ani pán riaditeľ ani výrobná námestníčka. Mzdárky vedia o čom hovorím.

Dnes mi volala pani - obyčajná predavačka, ktorú núti šéfka, aby robila na živnosť predavačku. Bez toho, aby si prenajala obchod a podobné veci. Táto drzosť ma už úplne položila.
Naposledy upravil AnnaK : 16.03.11 at 13:47
4 0
Onko Onko

Onko je offline (nepripojený) Onko

evina Pozri príspevok
A z akých dôvodov vyhovuje, lebo za posledné dni počujem také vyjadrenia o práci a možnostiach živnostníkov, že sa nestačím čudovať...
Ja stále hovorím, že živnostníci sú samozamestnávatelia a majú aj postavenie svojho vlastného šéfa. Z toho dôvodu získavajú aj všetky výhody a nevýhody tohoto postavenia. Problém je, keď kvázi-živnostník prejde od zamestnania k živnosti, odberateľovi fakturuje iba výšku svojej bývalej mzdy, nevyužije všetky výhody živnosti a pociťuje potom iba nevýhody.

Výhody: môžem robiť všetko, čo v zamestnaní riadili moji nadriadení. Určovať si pracovnú dobu, ceny, mať viac odberateľov, meniť svoje aktivity, a hlavne tým, že to robím ja, nemusím živiť svojou prácou tých, čo by ma riadili.

Keď niekto ako živnostník robí závislú prácu, tak je jasné, že tie výhody nevyužije. Závislá práca by sa však na živnosť robiť nemala, a keď už sa robí, tak nech si fakturujú toľko, čo pokryje všetky skutočné náklady, ktoré živnosť navyše prináša.

Keď niekto nevyužíva všetky výhody živnosti, to nie je dôvod na nižšiu sadzbu odvodov. Na živnosť by sa malo prechádzať práve kvôli tým výhodám, nie kvôli odvodom.

Je mi jasné, že tu začnú vyskakovať rôzne argumenty, že zamestnanci sú k tomu tlačení, nemajú inú šancu, a podobne. Ale to nie je pravda, vždy je nejaká šanca získať konkurenčnú výhodu oproti iným a zamestnať sa, alebo mať možnosť fakturovať viac. Len treba byť aktívny a niečo pre to urobiť, nie iba čakať výhody a pomoc od štátu, ktorý sa má starať.

Ja ako pedagóg a zároveň človek, ktorému pomohlo vzdelanie, dávam do popredia hlavne to. Treba sa učiť, snažiť sa byť lepší v tom, čo robím, alebo sa naučiť robiť niečo iné, za čo by mi boli ochotní zaplatiť viac. Jasné, že nemá každý možnosť so všetkým prestať a ísť študovať, ale dá sa aj vo voľnom čase po troche a úspech sa prejaví neskôr. Nemôže byť všetko hneď naraz lepšie.

Ale aby som sa vrátil k téme, bavíme sa o odvodoch a ich sadzbe, stále nevidím dôvod, prečo by sa mali platiť z príjmov rozdielne odvody, nech boli nadobudnuté akýmkoľvek spôsobom. A tým myslím úplne všetko rovnako bez výnimky. Rovnaké sadzby, rovnaké základy, rovnaké minimá (žiadne), rovnaké maximá pre zamestnancov, živnostníkov, dividendy, úroky, prenájmy, odmeny, atď.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Onko, súhlasím s argumentami o ktorých píšeš v prísp. č. 583. Boli dôvodom, prečo som začala robiť účto (po zrelom zvážení všetkých za a proti) na živnosť. Bolo to pred 8 rokmi a svoje rozhodnutie nelutujem - napriek kríze mám práce dosť ...

Nevyjadril si sa k tomuto môjmu príspevku - prečo živnostníci majú platiť z minima, keď ich staviaš na úroveň zamestnancov, pre ktorých okrem min. mzdy žiadne obmedzenia neplatia. A pri skrátenom úväzku je min.mzda úmerná úväzku. Alebo sa predpokladá, že živnostníci musia robiť min. 8 hod. denne ?

http://www.porada.sk/1689115-post550.html
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

A ešte jedna vec ma zaujíma - prečo sa v budúcnosti, keď ty považuješ príjem zamestnanca a živnostníka za to isté (ja čistým príjmom živnostníka rozumiem jeho zisk, ktorý môže byť totožný s príjmom zamestnca) neuvažuje s povinnou registráciu v SP nie na základe príjmu, ale zisku.

Viem - na Slovensku je to tak. Živnostníci budú tlačiť umelo zisky dole, aby povinne registrovaníé nemuseli byť. Ale čoskoro zistia, že na vlastnú škodu, lebo na zadné koliečka nemyslia. Ak nebudú platiť odvody na nem.poistenie, nebudú mať nárok na nemocenské dávky ...

Keď sa zrušilo povinné poistenie v nezamestnanosti, väčšinu klientov som upozorňovala, že je vhodné platiť si ho dobrovolne. Počúval ma málokto, prišla kríza, strata príjmu, rušenie živností - teraz nadávajú na vládu. Naozaj je v tomto prípade na vine len vláda ?

Ešte k tomu vzdelávaniu : Kurz podnikatelského minima by som doporučila každému začínajúcemu živnostníkovi, nielen žiadatelovi o dotáciu z UP. A rovnako testy zo základných znalostí z oblasti podnikania - potom by bolo na Slovensku menej nešťastných rodín, ktoré sa bezhlavo pustili do podnikania (ako povinné by som ich zaviedla pri živnosti na spracovanie účtovníctva).
Naposledy upravil veronikasad : 16.03.11 at 13:37
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

veronikasad Pozri príspevok
A ešte jedna vec ma zaujíma - prečo sa v budúcnosti, keď ty považuješ príjem zamestnanca a živnostníka za to isté (ja čistým príjmom živnostníka rozumiem jeho zisk, ktorý môže byť totožný s príjmom zamestnca) neuvažuje s povinnou registráciu v SP nie na základe príjmu, ale zisku.

Viem - na Slovensku je to tak. Živnostníci budú tlačiť umelo zisky dole, aby povinne registrovaníé nemuseli byť. Ale čoskoro zistia, že na vlastnú škodu, lebo na zadné koliečka nemyslia. Ak nebudú platiť odvody na nem.poistenie, nebudú mať nárok na nemocenské dávky ...

Keď sa zrušilo povinné poistenie v nezamestnanosti, väčšinu klientov som upozorňovala, že je vhodné platiť si ho dobrovolne. Počúval ma málokto, prišla kríza, strata príjmu, rušenie živností - teraz nadávajú na vládu. Naozaj je v tomto prípade na vine len vláda ?

Ešte k tomu vzdelávaniu : Kurz podnikatelského minima by som doporučila každému začínajúcemu živnostníkovi, nielen žiadatelovi o dotáciu z UP. A rovnako testy zo základných znalostí z oblasti podnikania - potom by bolo na Slovensku menej nešťastných rodín, ktoré sa bezhlavo pustili do podnikania (ako povinné by som ich zaviedla pri živnosti na spracovanie účtovníctva).
Veronikasad, tento rébus s daňami a odvodmi nikdy nikto nevyrieši. V skutočnosti je to mlátenie prázdnej slamy.
Hlavne čo sa týka toho vzdelávania. Väčšina SZČO nevie poriadne ani malú násobilku, zlomky a nedajbože percentá, sú pre nich Španielska dedina, rovnako ako ústava pre drvivú väčšinu našich pánov poslancov.
Ako chcete dosiahnuť, aby bežný živnostník študoval zákony, keď ich neštudujú ani zákonodarcovia.
---------------------------------------
Ja som presvedčený, že odvody sú odsúdené k zániku, aj keď s tým nikto nebude súhlasiť a aj keď budú všetci poslanci za zachovanie tejto zvrhlosti, nič s tým nenarobia, lebo to zbankrotuje a bez peňazí stratí význam. Nakoniec to nebude z čoho financovať a ľudia aj tak budú potrebovať platiť lekárov. Bez ohľadu na to, či budú dostávať dôchodok, alebo nie, budú potrebovať peniaze na zaplatenie nájmu a celkovo na zaplatenie živobytia. Niektorým pomôže štát z daní a zvyšku pomôže rodina - deti a vnúčence.
------------------------------------------------------------
Tak či tak ten rébus budú riešiť mladí.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Onko Pozri príspevok
Ja stále hovorím, že živnostníci sú samozamestnávatelia a majú aj postavenie svojho vlastného šéfa. Z toho dôvodu získavajú aj všetky výhody a nevýhody tohoto postavenia. Problém je, keď kvázi-živnostník prejde od zamestnania k živnosti, odberateľovi fakturuje iba výšku svojej bývalej mzdy, nevyužije všetky výhody živnosti a pociťuje potom iba nevýhody.

Nič nové pod slnkom

Výhody: môžem robiť všetko, čo v zamestnaní riadili moji nadriadení. Určovať si pracovnú dobu, ceny, mať viac odberateľov, meniť svoje aktivity, a hlavne tým, že to robím ja, nemusím živiť svojou prácou tých, čo by ma riadili.
Tiež nič nové pre nás

Keď niekto ako živnostník robí závislú prácu, tak je jasné, že tie výhody nevyužije. Závislá práca by sa však na živnosť robiť nemala, a keď už sa robí, tak nech si fakturujú toľko, čo pokryje všetky skutočné náklady, ktoré živnosť navyše prináša.

Keď niekto nevyužíva všetky výhody živnosti, to nie je dôvod na nižšiu sadzbu odvodov. Na živnosť by sa malo prechádzať práve kvôli tým výhodám, nie kvôli odvodom.

Nespoznala som jediného živnostníka v praxi ktorý by kvôli odvodom prešiel na živnosť /čím netvrdím, že takí nie sú/
. Ludia sú radšej zamestnaní aby nemuseli za seba rozhodovať všetko sami

Je mi jasné, že tu začnú vyskakovať rôzne argumenty, že zamestnanci sú k tomu tlačení, nemajú inú šancu, a podobne. Ale to nie je pravda, vždy je nejaká šanca získať konkurenčnú výhodu oproti iným a zamestnať sa, alebo mať možnosť fakturovať viac. Len treba byť aktívny a niečo pre to urobiť, nie iba čakať výhody a pomoc od štátu, ktorý sa má starať.

Je to pravda. Jednoducho životná realita je taká. Toto sú krásne poučky z učebnice, ale v živote môže byť napríklad 50-ročný človek /mimo Bratislavy/ aktívny od rána do večera a nepomôže mu to nič. Samozrejme, že je veľa takých, ktorí len kecajú nerobia a nie sú iniciatívni, ale na to nemôžu doplácať vždy len Tí, ktorí sú pravým opakom....



Ja ako pedagóg a zároveň človek, ktorému pomohlo vzdelanie, dávam do popredia hlavne to. Treba sa učiť, snažiť sa byť lepší v tom, čo robím, alebo sa naučiť robiť niečo iné, za čo by mi boli ochotní zaplatiť viac. Jasné, že nemá každý možnosť so všetkým prestať a ísť študovať, ale dá sa aj vo voľnom čase po troche a úspech sa prejaví neskôr. Nemôže byť všetko hneď naraz lepšie.

Znova pripomínam, že hovoríme o živnostníkoch....Od svojich 27-tich rokov sa o to snažím /myslím, že ste z hruba plus mínus v tomto veku/, ale snažia sa i iní a sú objektívne príčiny pre ktoré to je úplne ináč. Neviem, ako napríklad v remeselných činnostiach pomôže to o čom píšete
Ale aby som sa vrátil k téme, bavíme sa o odvodoch a ich sadzbe, stále nevidím dôvod, prečo by sa mali platiť z príjmov rozdielne odvody, nech boli nadobudnuté akýmkoľvek spôsobom. A tým myslím úplne všetko rovnako bez výnimky. Rovnaké sadzby, rovnaké základy, rovnaké minimá (žiadne), rovnaké maximá pre zamestnancov, živnostníkov, dividendy, úroky, prenájmy, odmeny, atď. Stále mi nikto nedokázal nespravodlivý rozdiel v odvodoch medzi SZČO a zamestnanec plus zamestnávateľ, vidím len ten, že SZČO platí vždy z minima, aj keď by si musel na odvody požičať, lebo práve nemá zákazky, nemá príjem....
Moja otázka bola s miernou nadsádzkou ako reakcia na pre mňa nie vtipné konštatovania citujem Vás: "Ale však nie je cieľom vykynožiť všetkých živnostníkov "

Vysvetlovať výhody a nevýhody podnikania formou živnosti na tejto stránke /pokiaľ sa na to nepýta niekto mladý alebo študent, začínajúce živnostník/.... to by stačilo prečítať množstvo príspevkov/, kde väčšina z nás pracuje na živnosť a pracujeme tak x rokov sa mi ani nezdá vhodné.
len pre Vašu informáciu - mám vysokoškolské vzdelanie, podnikám 16-ty rok a nesťažujem si.
Ak by ste si pozornejšie prezreli túto stránku, tak niekoľnonásobne pýtajúcich sa upozorňujeme, že nemajú "zamestnávať" živnostníkov a dokonca vysvetľujeme o.i., ktoré ustanovenia zákonov porušujú.
Som pravicový volič, takže aj reformy, aj ťažkú situáciu vo verejných financiách atď. atď. chápem a som naučená sa starať sama o seba, som pragmatik a nemám rada, ak sa tvrdenia odkláňajú od reality a pravdy.... Súhlasím dokonca s tým, aby sa urobil poriadok v odvodoch a platili všetci a.....
S teraz pripravovaným krokom však nesúhlasím, lebo v prvom rade nepríjimám argument o nespravodlivom platení živnostníkov / o tom sa už nebudem rozpisovať/

Poviem taký záver s trocha nadsádzkou /takže hľadajte zmysel a nechytajte ma za slovíčka/:
Keby vláda prijala opatrenia a povedala by - musíme teraz všetkým zdvihnúť odvody o 2 možno 3%, to len tak trepem o %, vrátane odvody z paušálnyh náhrad poslancov lebo jednoducho systém padá nie sú peniaze, vrátane skutočného zníženia platov v štátnom aparáte - poviem si do kelu zas prídem o x EUR musím zobrať nejakú robotu navyše...., a medzitým pripraví komplexnú reformu, kde sa odvody vyrovnajú to znamená všetko, superhrubá mzda, daňový bonus atď. atď. ok. - budem ticho- teda týkajúcu sa všetkých.....
Nesúhlasím s tým, že po prvé sa tu vytvorila atmosféra nepoctivých a málo platiacich živnostníkov /takí sú v každej skupine profesií/ a práve len ich sa má dotknúť zníženie mesačného príjmu napríklad aj o tých deklarovaných 100 /1208 EUR ročne / mesačne - Pri stúpajúcich cenách, kríze je tá suma neúmerná. Možno taká nebude, lebo veď nevieme presne ako to bude, potom však vôbec nechápem prečo a takýmto spôsobom sa o tom diskutuje a zbytočne rozburuje verejnosť....
Naposledy upravil evina : 16.03.11 at 15:01
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Ak sa zvýšia odvody, ľudia si mesiac pofrflú a ak na to budú mať peniaze zaplatia. Ak nebudú mať na zaplatenie, stanú sa dlžníkmi (neplatičmi) štát im dá na dudku a ide sa ďalej.
Bude menší výber na daniach a odvodoch, samozrejme že zároveň bude aj menej podnikateľov a všetko bude aj drahšie. Bude sa totiž podnikať len pre tých, čo majú na zaplatenie drahších služieb a zároveň pre tých, čo budú potrebovať jesť, piť, obliecť sa a bývať.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

jar88 Pozri príspevok
Ak sa zvýšia odvody, ľudia si mesiac pofrflú a ak na to budú mať peniaze zaplatia. Ak nebudú mať na zaplatenie, stanú sa dlžníkmi (neplatičmi) štát im dá na dudku a ide sa ďalej.
Bude menší výber na daniach a odvodoch, samozrejme že zároveň bude aj menej podnikateľov a všetko bude aj drahšie. Bude sa totiž podnikať len pre tých, čo majú na zaplatenie drahších služieb a zároveň pre tých, čo budú potrebovať jesť, piť, obliecť sa a bývať.
Áno, ale už to určite nestrávime vo svojom vnútri tak ako všetko doteraz, a to bude mať tiež nejaké následky ....
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

evina Pozri príspevok
Keby vláda prijala opatrenia a povedala by - musíme teraz všetkým zdvihnúť odvody o 2 možno 3%, to len tak trepem o %, vrátane odvody z paušálnyh náhrad poslancov lebo jednoducho systém padá nie sú peniaze, vrátane skutočného zníženia platov v štátnom aparáte - poviem si do kelu zas prídem o x EUR musím zobrať nejakú robotu navyše...., a medzitým pripraví komplexnú reformu, kde sa odvody vyrovnajú to znamená všetko, superhrubá mzda, daňový bonus atď. atď. ok. - budem ticho
A komu že tu nejakú robotu navyše zoberieš?
Alebo, inak. Čo bude robiť ten nebožiak, ktorého možno pripravíš o posledné legálne živobytie. Neponúkne svoje služby tak trochu načierno (bez papiera) bez dph a odvodov?
--------------------------------
Alebo si myslíš, že sa pôjde pásť aj s rodinou, alebo na pracák a následne na sociálku?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

jar88 Pozri príspevok
A komu že tu nejakú robotu navyše zoberieš?
Alebo, inak. Čo bude robiť ten nebožiak, ktorého možno pripravíš o posledné legálne živobytie. Neponúkne svoje služby tak trochu načierno (bez papiera) bez dph a odvodov?
--------------------------------
Alebo si myslíš, že sa pôjde pásť aj s rodinou, alebo na pracák a následne na sociálku?
Vychádzala som z toho, že nie som na Porade mesiac a poznáme sa, ale upresním:

Myslela som so tak, že zoberiem ďalšiu firmu, ktorej ja budem spracovávať účto

Ináč súhlasím s Tebou, že táto situácia podporí čiernu prácu, lebo každý nemá možnosť urobiť to čo ja, i keď už teraz robíme dosť ...........
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

jar88 Pozri príspevok
Veronikasad, tento rébus s daňami a odvodmi nikdy nikto nevyrieši. V skutočnosti je to mlátenie prázdnej slamy.
Hlavne čo sa týka toho vzdelávania. Väčšina SZČO nevie poriadne ani malú násobilku, zlomky a nedajbože percentá, sú pre nich Španielska dedina, rovnako ako ústava pre drvivú väčšinu našich pánov poslancov.
Ako chcete dosiahnuť, aby bežný živnostník študoval zákony, keď ich neštudujú ani zákonodarcovia.
.
Jar88, robím účto živnostníkom takmer 20 rokov - nemôžem s tebou súhlasiť. Nežiadam, aby živnostníci sypali zákony z rukáva (s ich aplikáciou v praxi majú dosť starostí aj účtovníci, ktorí svoju profesiu berú vážne).
Nie je však väčším nešťastím pre začínajúceho živnostníka, ak sa považuje za "odborníka na všetko", dostane dotáciu z UP pred koncom roka - a uplatní si napr. paušálne výdavky, lebo si to niekde prečíta, že neplatí dane a je to pre neho výhodné. Vyjdu mu také odvody do ZP a SP, ktoré samozrejme neplatí, lebo o tom nevie. Otvoria sa mu oči, až keď mu príde "pozdrav" zo SP, ktorému nevenuje pozornosť - a následne exekúcia na účet ...

Neidem sa s tebou púšťať do debaty o "budúcnosti" odvodov. Súčasnosť je taká, že na dlhy zdravotníckych zariadení, skrachovaných štátnych podnikov, či s.r.o.-čiek, ktoré niekolkokrát zmenili majitelov - SP nemá. Ale dlžnik-živnostník je najzranitelnejší. Inak by sme na Porade neriešili toľko prípadov nešťastných rodín ... Zverejnenie zoznamov na stránke SP je len začiatok.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
veronikasad Pozri príspevok
Jar88, robím účto živnostníkom takmer 20 rokov - nemôžem s tebou súhlasiť. Nežiadam, aby živnostníci sypali zákony z rukáva (s ich aplikáciou v praxi majú dosť starostí aj účtovníci, ktorí svoju profesiu berú vážne).
Nie je však väčším nešťastím pre začínajúceho živnostníka, ak sa považuje za "odborníka na všetko", dostane dotáciu z UP pred koncom roka - a uplatní si napr. paušálne výdavky, lebo si to niekde prečíta, že neplatí dane a je to pre neho výhodné. Vyjdu mu také odvody do ZP a SP, ktoré samozrejme neplatí, lebo o tom nevie. Otvoria sa mu oči, až keď mu príde "pozdrav" zo SP, ktorému nevenuje pozornosť - a následne exekúcia na účet ...

Neidem sa s tebou púšťať do debaty o "budúcnosti" odvodov. Súčasnosť je taká, že na dlhy zdravotníckych zariadení, skrachovaných štátnych podnikov, či s.r.o.-čiek, ktoré niekolkokrát zmenili majitelov - SP nemá. Ale dlžnik-živnostník je najzranitelnejší. Inak by sme na Porade neriešili toľko prípadov nešťastných rodín ... Zverejnenie zoznamov na stránke SP je len začiatok.
Veronika, suhlasim s tebou az na to, ze poistovne nemozu vymoct dlhy od podnikov a s.r.o., ktore zmenili majitelov. Existuje presa zakon, ktory pojednava o odporovatelnosti pravnych ukonov 3 roky dozadu a stat by mohol taketo spekulacie postihnut. Zatial som ale takyto pripad nezaznamenala, stat sa tvari, ze je vsetko v poriadku. Pes je zakopany aj v sudnictve, ktore pokial sa rozhybe, vinnik je uz davno niekde na slniecku v danovom raji.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

evina Pozri príspevok
Vychádzala som z toho, že nie som na Porade mesiac a poznáme sa, ale upresním:

Myslela som so tak, že zoberiem ďalšiu firmu, ktorej ja budem spracovávať účto

Ináč súhlasím s Tebou, že táto situácia podporí čiernu prácu, lebo každý nemá možnosť urobiť to čo ja, i keď už teraz robíme dosť ...........
Ja som to pochopil. Pochopil som, že si priberieš ďalšiu firmu na spracovanie dokladov.
Len ty si ma asi nepochopila. Tú firmu, čo si ako že priberieš, buďto už niekto účtuje, alebo niekto v nej účtuje ako zamestnanec, alebo na živnosť a podobne. Tým že ju zoberieš pre seba, pridáš roboty svojim a tých cudzích pripravíš o doterajší príjem.
-----------------------------------
Naviac ešte, nezabúdaj na to, že aby si mohla niečo vôbec účtovať, pracovať a tým pádom zarábať, musí najskôr byť niekto, kto niečo urobí a niekomu to naúčtuje. Až potom môže vzniknúť nejaký dod. list, nejaký daňový doklad, nejaký nárok na mzdu, nejaká odhláška, či hlásenie do poisťovne, či daňové priznanie.
-----------------------------------
Je jasné, že vždy tu budú nejaké daňové subjekty, rôzne krčmy, masážne salóny, internetové obchody, prevádzkovatelia hracích automatov a aj rôzne káblikárne či montovne TV, hospice a čo ja viem čo ešte, ale to je len podnikanie v službách, závislé na podnikaní, ktoré je skutočne schopné zarobiť nové peniaze. Takto sa budú peniaze len točiť v službách a ak pri každej otáčke z nich zostane na daňovom úrade polovica, kde to skončí?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

durisovad Pozri príspevok
Veronika, suhlasim s tebou az na to, ze poistovne nemozu vymoct dlhy od podnikov a s.r.o., ktore zmenili majitelov. Existuje presa zakon, ktory pojednava o odporovatelnosti pravnych ukonov 3 roky dozadu a stat by mohol taketo spekulacie postihnut. Zatial som ale takyto pripad nezaznamenala, stat sa tvari, ze je vsetko v poriadku. Pes je zakopany aj v sudnictve, ktore pokial sa rozhybe, vinnik je uz davno niekde na slniecku v danovom raji.
Daška, bohužial - na Slovensku je to tak ...
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Veronika, ale nemali by sme sa s tym len tak lahko uspokojit. Uz to kritizoval aj americky velvyslanec. V nedelu pan minister na tejto stranke ziadal o namety na zlepsenie situacie-tu ich ma viac ako dost, len aby si ich vsimol a preniesol dalej.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

durisovad Pozri príspevok
Veronika, ale nemali by sme sa s tym len tak lahko uspokojit. Uz to kritizoval aj americky velvyslanec. V nedelu pan minister na tejto stranke ziadal o namety na zlepsenie situacie-tu ich ma viac ako dost, len aby si ich vsimol a preniesol dalej.
P. minister si z celej debaty asi všimol len reakciu na cenu kanc.papiera na ministerstve práce.
Súhlasím, netreba sa s touto situáciou uspokojiť. Ak sú však s ňou spokojní poslanci, hlas ľudu vyslyšaný nebude.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ja som myslela, ze ti clenovia Porady, ktori maju k panovi ministrovi blizko, by ho mohli trochu upozornit. Alebo ze by boli aj oni spokojni tak ako su spokojni poslanci?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

veronikasad Pozri príspevok
P. minister si z celej debaty asi všimol len reakciu na cenu kanc.papiera na ministerstve práce.
Súhlasím, netreba sa s touto situáciou uspokojiť. Ak sú však s ňou spokojní poslanci, hlas ľudu vyslyšaný nebude.
ak kúpili pod cenu a naviac od SZČO, tak mu vlastne znížili príjem a aj VZ
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

jar88 Pozri príspevok
Ja som to pochopil. Pochopil som, že si priberieš ďalšiu firmu na spracovanie dokladov.
Len ty si ma asi nepochopila. Tú firmu, čo si ako že priberieš, buďto už niekto účtuje, alebo niekto v nej účtuje ako zamestnanec, alebo na živnosť a podobne. Tým že ju zoberieš pre seba, pridáš roboty svojim a tých cudzích pripravíš o doterajší príjem.

No väčšinou beriem ako nové novovznikajúce firmy napr. na doporučenie mojich klientov, alebo také, ktoré momentálne nemajú účtovníkov, takže to je normálne. Len pre mňa z toho vzniká viac roboty. Predsa, či a akú firmu si zoberiem nerozhodujem sama, že ukážem prstom túto a pripravím niekoho o prácu....no veď už nemôžeme ísť do takýchto situácií

-----------------------------------
Naviac ešte, nezabúdaj na to, že aby si mohla niečo vôbec účtovať, pracovať a tým pádom zarábať, musí najskôr byť niekto, kto niečo urobí a niekomu to naúčtuje. Až potom môže vzniknúť nejaký dod. list, nejaký daňový doklad, nejaký nárok na mzdu, nejaká odhláška, či hlásenie do poisťovne, či daňové priznanie.

No to už v mojom veku a praxi som pochopila, ale zatiaľ ešte stíham zohnať firmy, ktoré potrebujú moju prácu a dúfam, že do dôchodku to vydržím

-----------------------------------
Je jasné, že vždy tu budú nejaké daňové subjekty, rôzne krčmy, masážne salóny, internetové obchody, prevádzkovatelia hracích automatov a aj rôzne káblikárne či montovne TV, hospice a čo ja viem čo ešte, ale to je len podnikanie v službách, závislé na podnikaní, ktoré je skutočne schopné zarobiť nové peniaze. Takto sa budú peniaze len točiť v službách a ak pri každej otáčke z nich zostane na daňovom úrade polovica, kde to skončí?
No ale to má predsa riešiť niekto iný práve a či nie .... Ja mám jednoducho profesiu v službách a nie sú len účtovníci, samozrejme živnostníci sú i v iných sférach a písala som, že žiaľ nemá každý takú možnosť dokonca ani v mojej profesii nie...

....
0 0
Jano24 Jano24

Jano24 je offline (nepripojený) Jano24

veronikasad Pozri príspevok
P. minister si z celej debaty asi všimol len reakciu na cenu kanc.papiera na ministerstve práce.
Súhlasím, netreba sa s touto situáciou uspokojiť. Ak sú však s ňou spokojní poslanci, hlas ľudu vyslyšaný nebude.
http://www.oks.sk/article.php?1391

Je tam aj zvukový záznam tlačovej konferencie OKS, /poslanec Peter Zajac/teda stanovisko 4 poslancov NR ktorí pôsobia v poslaneckom klube MOST HID k reforme daňovo-odvodového systému.
Naposledy upravil Jano24 : 16.03.11 at 18:12
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať