Zavrieť

Porady

Ako protestovať proti likvidácii živnostníkov p.Mihálom, Miklošom

Nové odvody a dane ,ktoré chce zaviesť Mikloš a Mihál
sú likvidačné pre malých živnostníkov
- príkladom sú odvody do ZP, SP ktoré už nebudú
odpočítateľnou položkou pre DP

Doplnok:
-navrhujem protestovat posielaním e-mailu každý deň
proti likvidácii živnostnikov
ak má niekto e-mail na Mihal,Sulik,Mikloš,Figel,Radičova .....
nech to uvedie v príspevku

živostníkov je asi 230 000
Naposledy upravil dusanf : 08.03.11 at 16:39
Usporiadat
Téma je uzavretá.
rdb rdb

rdb je offline (nepripojený) rdb

jar88 Pozri príspevok
Pekné,
a to stále si zástancom odvodov.
-----------------------------------
Klobúk dole (to znamená poklona) Tomu sa povie solidarita? Alebo naivita? Či nebodaj hlúpa naivita, že to nejaké percentá vyriešia? 7%...14%....a iné dokonalé základy a nedajbože bonus....škoda niečo písať.
Nuz pravdu povediac, radsej si budem platit odvody a naozaj ich platim nemale, ako zit cely zivot napriklad bez noh a este si nechat nadavat, ze na mna musia viac odvadzat SZCO!
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Som velmi zvedava, kedy pride na scenu vlada, ktora bude podporovat poctivo pracujucich ludi a nebude brat ohlad na darebakov, ktorym sa robit nechce. Kedy bude platit KTO NEPRACUJE NECH NEJE?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

jar, ak to nechceš písať verejne napíš to za bodkami do SS (jednu volnú som ti nechala), lebo naozaj neviem z čoho ma obviňuješ ...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

rdb Pozri príspevok
Nuz pravdu povediac, radsej si budem platit odvody a naozaj ich platim nemale, ako zit cely zivot napriklad bez noh a este si nechat nadavat, ze na mna musia viac odvadzat SZCO!
rdb, tu sa rozoberá iná kategoria dôchodcov z mladosti - aby nedošlo k omylu ...
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

rdb Pozri príspevok
Nuz pravdu povediac, radsej si budem platit odvody a naozaj ich platim nemale, ako zit cely zivot napriklad bez noh a este si nechat nadavat, ze na mna musia viac odvadzat SZCO!
veronikasad nemala na mysli tých skutočných invalidov. Tým taký dôchodok nehrozí, lebo časť života pracovali.
---------------------------------------
U nás sú aj zdraví invalidi. Pritom sú akože invalidní od malička, napríklad na srdce. (väčšinou vyzerajú, ako by sa celý život len flákali a opaľovali) Chápeš?
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
veronikasad Pozri príspevok
rdb, tu sa rozoberá iná kategoria dôchodcov z mladosti - aby nedošlo k omylu ...
Tu sa rozoberaju tzv.dochodcovia, ktori len co im skonci povinna skolska dochadzka, hned su na invalidnom dochodku a popri tom veselo pobehuju a premiestnuju tovary.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Táto diskusia sa konečne začala uberať správnym smerom.

Čo na to absolutisticky vládca tohto portálu Ryšavé knieža Richard spolu so svojimi nohsledmi ????

je čas uzamknuť tému , páni.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

durisovad Pozri príspevok
Veronika, ved tuto nespravodlivost by bolo treba odstranit a hned by bolo penazi dost na normalne dochodky ludom, ktori cely zivot poctivo pracovali.
Poznám prípad chudáka invalida ktorý nič nemôže robiť ale zabávať sa na internete celý deň a noc áno, a má vyšší invalidný ako dôchodkyňa ktorý celý život makala ako biela .
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54 Pozri príspevok
Poznám prípad chudáka invalida ktorý nič nemôže robiť ale zabávať sa na internete celý deň a noc áno, a má vyšší invalidný ako dôchodkyňa ktorý celý život makala ako biela .
Nedávno bola reportáž v televízii o dôchodcoch, tuším že z Novej Dubnice, alebo Dubnice nad Váhom, ktorí prišli počas pobytu v nemocnici o byt. Teraz sú umiestnení v sociálnom zariadení, ale každý niekde inde.
To majú asi zato, že celý život pracovali a naviac žijú v "sociálnom štáte", kde skoro každý zákon je v nejakom rozpore s ústavou.
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Braňo Pozri príspevok
Mám konkrétny návrh pre zvýšenie príjmov do zdravotníctva :

- zrušenie externých poradcov ministra zdravotníctva (úspora 105-tisíc EUR
ročne)

- reálne zníženie platov poslancov a ústavných činiteľov o 10%
(viac ako 2 milióny eur)

- zdanenie nezdaniteľných paušálnych náhrad poslancov

- zrušenie poslaneckých bytov (nazdávam sa, že pri plate a náhradách
cez 4 tisíc euro sú poslanci schopní si zaplatiť tie 4-6 nocľahov v
Bratislave zo svojho za mesiac)
zanetth Pozri príspevok
A mohol by mi niekto vysvetliť prečo - keď už teda má byť spravodlivosť v odvodoch - sa radšej neznížia odvody zamestnávateľa za zamestnanca? Myslím si, že efekt by bol rovnaký ak nie lepší. Prečo sa vždy musí ísť cestou zdražovania a zvyšovania - takýmto spôsobom naplniť štátnu kasu dokáže každý. Ani sa nečudujem zamestnávateľom, že pri súčasnom odvodovom zaťažení si dobre rozmyslia, či niekoho prijmú do pracovného pomeru a oveľa radšej využívajú živnostníkov, alebo prinútia svojho zamestnanca založiť si živnosť.
Mrzelo by ma keby pán Mihál prehliadol tieto príspevky a mám tiež jeden návrh ako ušetriť :

- zrušiť úrady práce

Osobne za tie roky nepoznám jediného človeka, ktorému by pomohli sa zamestnať. Namiesto stoviek úradníkov, ktorí namiesto pomoci pri hľadaní zamestnania rozdávajú lístočky na zber pečiatok by stačila jedna pani v podateľni, ktorá by rozdávala žiadosti, zbierala ich vyplnené, rozdávala lístočky na pečiatky a zbierala ich vyplnené. V počítači - v evidencii SP by len pri každom nezamestnanom (tzn. bývalom zamestnancovi), ktorý donesie žiadosť dopísala dátum odkedy je evidovaný a keď prinesie potrebný počet pečiatok za mesiac zasa by len odklikla áno pre príslušný mesiac.

Považujem za šikanovanie nezamestnaného (bývalého zamestnanca) aj zamestnávateľa ak tento nezamestnaný musí otravovať bývalého zamestnávateľa s vydaním potvrdenia pre ÚP keď všetky údaje má SP.
8 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
pavol54 Pozri príspevok
Poznám prípad chudáka invalida ktorý nič nemôže robiť ale zabávať sa na internete celý deň a noc áno, a má vyšší invalidný ako dôchodkyňa ktorý celý život makala ako biela .
Asi som to tu niekde už spomínala...vyrastala som a žila aj v mladosti na "rómskom" sídlisku...no a čo?....povedľa nás rástol jeden celkom zlatý chlapec-Róm-
pokiaľ viem, nebol chorý..aspoň viditeľne ...zdravé ruky, nohy, hlava...
potom som sa z toho sídliska odsťahovala a dlhé roky som ho nevidela...
až raz na ulici mu poštárka odovzdávala "invalidný dúchod" v sume 12.000,-Sk...šla som náhodou okolo a započula som tú sumu /bolo to niekedy v roku 2007/ skoro som na r.ť padla, moja mama je už teda starobná dôchodkyňa, no o takých peniazoch mohla a môže len snívať...tak ozaj neviem, kde je spravodlivosť...alebo žeby som zle počula????
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Zo všetkého ma najviac dojíma neuveriteľná pseudo starostlivosť politikov o to ako budem žiť ja živnostník na dôchodku.
Pri tejto príležitosti si spomínam na rozhovor s jedným dílerom dlhodobého sporenia, ktorý keď videl že investujem do stavby domu ma veľmi dlho presviedčal aké by bolo pre mňa a moju starobu výhodné všetky peniaze zainvestovať do amerických hypotekárnych fondov už vtedy som cítil že je to jeden veľký blaf na okradnutie blbších až ma nasral a poslal som ho do r..i, ako dopadli vieme.
Ak si viem spočítať čo potrebujem pre podnikanie asi nie som totálne blbý , tak nech mi jasne povedia koľko budem % dostávať dôchodok vzhľadom k nejakému štandardu a koľko musí byť môj mesačný odvod, a ja sa podľa toho zariadim.
Prečo ak ja ako živnostník viem ako investovať, musím (ak by som bol v II.pilieri) šetriť na dôchodok len v politikmi určených firmách(nazvime ich DSS) aby boli odpočítateľnou položkou, prečo si nemôžem investovať kam ja chcem túto odpočítateľnú položku?
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Preto nemozes investovat podla svojej lubovole, lebo politici a majitelia DSS-iek by nemali z coho kralovsky zit. Na ich krasny zivot sa im treba poskladat.
2 0
slimak slimak

slimak je offline (nepripojený) slimak

Uz niekto niekde videl, navrh vlady ako to ma byt? Nie ? Preco, v com je problem?
0 0
745628 745628

745628 je offline (nepripojený) 745628

Viete čo? Veď načo platiť odvody. Maródovať si v dnešnej dobe nedovolí nikto, dôchodkov sa aj tak nedožijeme a lekár nás neošetrí, pretože naši "milí spoluobčania" stihnú prečerpať limity aj za nás.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Urobil som takéto tabuľky. V bunke A2 si zadáte ročný základ dane a malo by to vyrátať odvody do poisťovní, daň a čistý príjem za rok 2011.
V stlpcoch H a I je aj predpokladaný výpočet po novom. Aj keď ešte nikto nevie aký bude schválený.

V druhej tabuľke je porovnanie percenta "čistého zárobku" k hrubej(alebo superhrubej) mzdy. Vidieť z toho, že ako po starom tak aj po novom na to doplácajú nízko zarábajúci do 4800 € ročne, teda do 400 € mesačne.
Je to znázornené aj v grafe.

A v poslednej tabuľke je aj pecentuálne vyjadrené koľko zamestnanci zarábajú. Neviem prečo si tu niektorí myslia, že živnostníci by sa mali od tohoto odlišovať.
12 0
slimak slimak

slimak je offline (nepripojený) slimak

Velmi ocenujem tu tabulku. Dal by som bod, ale sam nemam 10, tak nemozem.
Ked zamestnanec ma 1000 v hrubom, celorocna CCP je 16 224 - tolko by mal mat aj SZCO, teda som si upravil zaklad dane pre SZCO C4*1,352. Ten sa znizi od 0 po neviem kolko(podla toho kolko zaplatil na povinnych odvodoch). Ty si ho znizil 4224. CO moze byt OK ale pre dalsie porovnavanie - po "novom" by to mali byt rovnake sumy. A tam mam problem. Dan ti vyjde rovnaka 2406 pre SZCO aj zamestnancov. Co je OK.
Ale preco to nevyjde podobne rovnako aj pri zdravotnej dani ci SP(tam su rozne len sadzby)? Resp. ako by sa mal vypocitavat vymeriavaci zaklad pre poistenia? Nie je to 16 224*0,09=1460 eur, to ti vychadza len pri SZCO a zamestnanec plati 1840.Preco? Nemalo by to byt rovnake? U SP to bude zrejme podobne.
Este raz velmi ocenujem a ako to je s tymi odvodmi po "novom"?
1 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

pavol54 Pozri príspevok
Poznám prípad chudáka invalida ktorý nič nemôže robiť ale zabávať sa na internete celý deň a noc áno, a má vyšší invalidný ako dôchodkyňa ktorý celý život makala ako biela .
Poznam tiež takú ,pri posudkovej odpadava,ale inak veselo chodí kšeftovat do Polska,Ukrajinu,robí Avon lady atd a plus taký počernejší invalidi,jeden sa tvaril ako keby zomieral a ked som mu povedal že čo si to dovoluje ked pri bytovke arogantne sa posmieval poctivo pracujúcim,tak sa chcel do bitky pustit,zrazu neumieral a mnoho takých poznám,poberajú okolo 400 eur,takmer nič nemajú odrobené a ja som robil 15 roky na prievane,prekladal tažké bremena,čo sa odrazilo na zdravotnom stave a mám plný invalidný 280 eur,dak kde je zasluhovost v invalidnom poistení?,ved zarobky v dobe kedy som pracoval boli na hranici priemernej mzdy aj viac ked sa pripočitali nadčasy.Nemal by mat aspon rovnaký dochodok ten kto dačo odrobí ako ten čo neodrobí takmer nič?/nie som jediný,ved sú taký čo aj viac odrobili a berú menej ako ,,naši diskriminovaný,,ktorý nikdy nerobili a robit už nebudú ani ich vnuci.
0 0
Jano24 Jano24

Jano24 je offline (nepripojený) Jano24

slimak Pozri príspevok
Uz niekto niekde videl, navrh vlady ako to ma byt? Nie ? Preco, v com je problem?
http://www.oks.sk/article.php?1403
Problém je v tom že SDKU a SaS nemá v tom podporu . Problémom sú poslanci Most-Hid, časť KDH a hlavne 4 poslanci za OKS ktorí sa najviac zastali živnostníkov, SZČO a dohadárov. Bez týchto poslancov to SDKU a SaS nepresadí.V tom je problém.
Naposledy upravil Jano24 : 23.03.11 at 12:56
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Nesledujem politiku - poslanci OKS sú súčasťou vládnej koalície ? To je nejaká nová strana, ktorá vznikla po volbách ? )
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať