Zavrieť

Porady

Ako protestovať proti likvidácii živnostníkov p.Mihálom, Miklošom

Nové odvody a dane ,ktoré chce zaviesť Mikloš a Mihál
sú likvidačné pre malých živnostníkov
- príkladom sú odvody do ZP, SP ktoré už nebudú
odpočítateľnou položkou pre DP

Doplnok:
-navrhujem protestovat posielaním e-mailu každý deň
proti likvidácii živnostnikov
ak má niekto e-mail na Mihal,Sulik,Mikloš,Figel,Radičova .....
nech to uvedie v príspevku

živostníkov je asi 230 000
Naposledy upravil dusanf : 08.03.11 at 17:39
Usporiadat
Téma je uzavretá.
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

slimak Pozri príspevok
To nie je celkom tak. Tie cisla co nam davaju si mozme prepocitat, ak nam nechcu ukazat viac ani my im neukazeme,resp. neposleme. Alebo ukazeme nieco ine. Ziadne bludne protesty, ak mate co len trosku vsebe ucty tak Miklos si nedovoli sem tam trepat novely, ci klamstva, na ktoreho nachytam aj spomerne malo zverejnenych udajov. Ked setrit tak na state, nie na obcanoch, nie na podnikateloch.
Ked som precital prvych 17 stran tejto diskusie bolo mi zle.
...veď som napísala, že máme aj nejaké údaje...
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
Ked som precital prvych 17 stran tejto diskusie bolo mi zle.[/QUOTE]


....teraz nechápem a z čoho Ti bolo zle? veď toto je len diskusia....mne bude skutočne zle až vtedy, keď sa "hore" odklepne nejaká blbosť a moja rodina sa bude musieť mesačne uskromniť o xxxxEUR, len preto, že manžel SZČO bude musieť platiť výrazne vyššie odvody...no ale všetko je zatiaľ v teoretickej rovine, uvidíme, aká varianta sa nakoniec "uvarí"....
0 0
slimak slimak

slimak je offline (nepripojený) slimak

OK, nenapisal som to najstastnejsie. Od diskusie som ocakaval viac. Hlavne cisla, prepocty, argumenty, zamyslenia. Sam neviem kolko ma ta reforma bude stat(ked bude na svete spocitam). Spravim vsetko preto aby co najmenej, som odhodlany aj prestat fajcit:-). Uvidime ako sa im podari zapchat diery v systeme. A protesty? Nie som som proti, ale snad mame aj naviac.

Uz len poopravim sa. Ja som to ani necital, hladal len nejake cisla a preletel. Je tu strasne vela prispevkov.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

slimak Pozri príspevok
OK, nenapisal som to najstastnejsie. Od diskusie som ocakaval viac. Hlavne cisla, prepocty, argumenty, zamyslenia. Sam neviem kolko ma ta reforma bude stat(ked bude na svete spocitam). Spravim vsetko preto aby co najmenej, som odhodlany aj prestat fajcit:-). Uvidime ako sa im podari zapchat diery v systeme. A protesty? Nie som som proti, ale snad mame aj naviac.

Uz len poopravim sa. Ja som to ani necital, hladal len nejake cisla a preletel. Je tu strasne vela prispevkov.
Čísla sú tu také, aké vyšli na verejnosť. To znamená, že aj tie prepočty, ktoré sú tú vychádzajú z predpokladov, lebo zatiaľ nevieme nič ako to bude vyzerať, takže ani jeden z výpočtov nemusí byť presný. Možno miesto odvodov budeme prepočítavať dane /zrušenie paušálu..../ a možno ešte vyjdú iné teórie....
Tie presné, ktoré sme uvádzali boli hlavne tie, ktoré poukazujú na to, že zamestnanec versus SZČO sa nerovná, pri zamestnancovi sú brané do úvahy i odvody zamestnávateľa a tie sú vlastne aj kameňom úrazu prechádzania ľudí na kvázi živnosti atď. atď. Argumenty a zamyslenia tu nájdeš - tiež nie som za kritiku len tak.... ale určite tu nejaké nájdeš.

Ja som čítala niekoľko diskusií na iných webových stránkach, a to mi odobralo chuť čítať už čokoľvek, lebo ....
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

slimak Pozri príspevok
OK, nenapisal som to najstastnejsie. Od diskusie som ocakaval viac. Hlavne cisla, prepocty, argumenty, zamyslenia. Sam neviem kolko ma ta reforma bude stat(ked bude na svete spocitam). Spravim vsetko preto aby co najmenej, som odhodlany aj prestat fajcit:-). Uvidime ako sa im podari zapchat diery v systeme. A protesty? Nie som som proti, ale snad mame aj naviac.

Uz len poopravim sa. Ja som to ani necital, hladal len nejake cisla a preletel. Je tu strasne vela prispevkov.
urobila som podrobný prepočet dopadov navrhovaných opatrení na základe môjho daň.priznania za rok 2010.

Ak prejdu navrhované opatrenia

1. Základ dane sa nebude znižovať o zaplatené poistné
2. Vymeriavacím základom živnostníka nebude doterajší koeficient (SP 2,00, ZP 2,14), ale základ dane
3. Znížená NČZD oproti roku 2010

budem platiť na odvodoch a daniach ročne o 1445 € viac pri doterajšom spôsobe výpočtu.
4 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
No prosím!!!! 1445EUR!! To je kopec peňazí!! Presne o tomto som písala...rodina alebo jednotlivec o túto sumu /alebo podobnú/ napr.aj veronikasad si zníži svoju živ.úroveň, ako k tomu prídeme?
Len preto, že štát.pokladnica je prázdna?...a čo za to môžeme očakávať...vyššie dôchodky, lepšiu zdrav. starostlivosť...nie!!!!
alebo máme generačne jednoducho smolu /ak sa takýto blud odklepne/, že nás niekto ide oholiť až do špiku kosti???
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

To čo sa snažia vyrobiť v zmenách v odvodoch a daniach nemá absolútne nič spoločné so starostlivosťou o nás budúcich dôchodcov, ale len potrebou nahrabať do štátnej kasy. Ak je niekto v druhom pilieri, dss-ky mu presne spočítali koľko musí platiť aby mal taký alebo onaký dôchodok.
Ak mi niekto nahodí tabuľku koľko budem dôchodok v závislosti na odvodoch, tak budem platiť toľko koľko uznám za vhodné a viac robiť nemusím.
Treba panovať a rozdeľovať, aby to išlo čo najľahšie, treba rozhádať dve skupiny ekonomicky činného obyvateľstva ktorého príjmy sa pohybujú v intervale minimálna mzda - priemerná mzda. tých čo sú nad touto hranicou toto čo sa deje trápi ako mŕtveho chýbajúci zimník.
Apropo z čoho sa počíta priemerná mzda v NH?
Kto má nastavené odmeny odvíjajúce sa od priemernej mzdy v NH?
ak poklesne zákonnou úpravou počet tých ktorí majú minimálnu mzdu, zvýši sa priemerná mzda že?
To je krásne premyslené.
1 0
Jano24 Jano24

Jano24 je offline (nepripojený) Jano24

Najprv vláda ma starostí, že 80% živnostníkov si platí iba minimálne odvody a že z tých minimálnych odvodov si nenašetria ani na minimálne dôchodky a tie sa budú musieť dorovnávať .A zrazu je tu od Sulíka návrh, že tí živnostníci čo majú nízke príjmy alebo sú v strate, tak nebudú platiť žiadne odvody. Je dosť možné , že teraz z tých 80% ,čo doteraz platili minimálne odvody bude možno aj polovica čo /aj vďaka kreatívnemu účtovníctvu/ nebudú platiť žiadne odvody.Teda okruh tých čo neplatia do socialnej a zdravotne poisťovne sa rozšíri o ďalšie desatisíce osôb..Takže okrem dlhodobo nezamestnaných, tých čo sú na sociálnych dávkach celý život a nedvádzajú do sociálnej a zdravotnej poisťovne ani cent, pribudne ešte tisíce ďalších živnostníkov a SZČO čo nebudú odvádzať žiadne odvody do sociálnej a zdravotnej poisťovne.Z čoho potom budú dorovnané ich starobné dôchodky ?Kto sa na tie dôchodky potom poskladá, ak sa ešte okruh neplatičov rozšíri ?
PS: Na Slovensku asi stále platí, že toho koňa najviac bijú , ktorý najviac ťahá...
Naposledy upravil Jano24 : 27.03.11 at 15:20
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
Nedá mi ešte doplniť...dúfam, že si to prečíta aj náš p.minister:
manžel SZČO...poctivo platí odvody, dane, je platca DPH, čiže ešte aj odvádza DPH-čku...posledné roky má podobné obraty /príjmy/ a náklady, predpokladajme, že rok 2011 bude
v podobných číslach, svojou prácou živí mňa /moju maličkosť, keďže som momentálne na MD/ a 2 malé deťúrence...za rok 2010
dal do štátnej kasy cca 2000,-EUR /mimo platieb DPH-jeto celkom slušné číslo/, predpoklad podľa nového...ak ho dáme na úroveň zamestnanca s priemer.platom v NH /neviem, kde na toto číslo štatistika chodí...????už tu sa mi rozum zastavuje/...takže človek s týmto príjmom odvedie ročne do štátu cca 5200,-EUR!!!/už sa to tu niekde spomínalo/...takže, aby som to zhrnula, pre našu rodinu to robí 3.200,-EUR ročne, aby manžel "dobehol" na daniach a odvodoch "bežne"
zamestnaného človeka....musíte uznať, že 100.000,-v starej mene
je pre nás ako rodinu "likvidačné...no čo urobí manžel?? pravdepodobne zruší živnosť a pôjde na ÚP....neviem, či sa takýto "vabank" štátu s istou kategóriou SZČO oplatí...
Naposledy upravil Ingrid Ondruskova : 27.03.11 at 15:42
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Jano24 Pozri príspevok
Najprv vláda ma starostí, že 80% živnostníkov si platí iba minimálne odvody a že z tých minimálnych odvodov si nenašetria ani na minimálne dôchodky a tie sa budú musieť dorovnávať .A zrazu je tu od Sulíka návrh, že tí živnostníci čo majú nízke príjmy alebo sú v strate, tak nebudú platiť žiadne odvody. Je dosť možné , že teraz z tých 80% ,čo doteraz platili minimálne odvody bude možno aj polovica čo /aj vďaka kreatívnemu účtovníctvu/ nebudú platiť žiadne odvody.Teda okruh tých čo neplatia do socialnej a zdravotne poisťovne sa rozšíri o ďalšie desatisíce osôb..Takže okrem dlhodobo nezamestnaných, tých čo sú na sociálnych dávkach celý život a nedvádzajú do sociálnej a zdravotnej poisťovne ani cent, pribudne ešte tisíce ďalších živnostníkov a SZČO čo nebudú odvádzať žiadne odvody do sociálnej a zdravotnej poisťovne.Z čoho potom budú dorovnané ich starobné dôchodky ?Kto sa na tie dôchodky potom poskladá, ak sa ešte okruh neplatičov rozšíri ?
PS: Na Slovensku asi stále platí, že toho koňa najviac bijú , ktorý najviac ťahá...
Ono to kreatívne účtovníctvo už dnes akosi nemá veľa možností ako optimalizovať odvodovú a daňovú povinnosť. Inak aj mňa šokovalo to že ak živnostník bude v strate nebude platiť nič, naopak ja by som bol za to aby platili aj nezamestnaní z rôznych dávok aspoň toľko aby dostávali v dôchodku solidárne minimum
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Vyberám z článku nasledovné a s tým súhlasím:

http://hnonline.sk/ekonomika/c1-5137...m-znizi-penzie

Aj tento krok však v sebe skrýva riziká. "Pre niektorých živnostníkov to môže znamenať razantné zvýšenie odvodov. Potom je otázne, či neskončia so živnosťou, alebo sa nebudú snažiť prejsť na inú formu podnikania,“ konštatoval Ďurana.
Podľa Baláža by zrušenie paušálnych výdavkov mohlo zasiahnuť takzvané intelektuálne profesie. "Tí, ktorí pracujú hlavou, si napríklad výdavky na materiál neuplatnia.“


"Veď kde je napísané, že dôchodca nesmie dostávať sociálne dávky. Keď si nenašetril, tak dostane.“
Zrazu už nie je problém doplácanie na penzie živnostníkov....

Mám pocit, že všetko dobré, čo bolo na Miklošovej reforme dobre nasmerované v predchádzajúcom období - rovná daň atť. atď. a pomohla najmä v tom, aby ľudia priznávali svoje príjmy /hovorím to tak skrátene.../ sa ide teraz rozbúrať.
Neviem, čo bude z toho platiť, ale ....
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Dane môžu byť akékoľvek, aspoň pre mňa základ dane je v intervale 1 -50€ takže by som zniesol aj 100% daň z príjmu. horšie je to s dph
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

zaujimavé že radikalne idú menit to čo samy prijali a kvetnato ospevovali,pokial dobré pametam,ako napríklad paušalne náklady živnostníkov,rovná dan a danová reforma,socialný systém,spotrebné dane atd-pochopim keby to robil Fico a oni po nom tie zmeny,ale on to nechal a sami menia svoje vychvalované reformy, potom ale nech priznajú že urobili kopec chýb,nech to prezentujú v predvolebných programoch ako aj povedia to dokedy chcú robit reformy,reformy reforiem atd,život je síce zmena,ale v základoch by mal byt aj prvok stability, živnostníci,účtovničky,občania majú aj inú robotu ako takmer neustalé sledovat zmeny zákonov a pravidiel,kalkulovat,prisposobovat sa a žit v spoločenskej a právnej neistote-dnes dakto založí živnost za určitých podmienok a za dva roky je všetko úplne inač.
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
pavol54 Pozri príspevok
Dane môžu byť akékoľvek, aspoň pre mňa základ dane je v intervale 1 -50€ takže by som zniesol aj 100% daň z príjmu. horšie je to s dph
Nonono Pavol...nemysli len na seba poniektorí majú ZD omnoho vyšší ako Ty, takže 100% daň z príjmu ako píšeš, by bola neúnosná!!!!
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Ingrid Ondruskova Pozri príspevok

Nonono Pavol...nemysli len na seba poniektorí majú ZD omnoho vyšší ako Ty, takže 100% daň z príjmu ako píšeš, by bola neúnosná!!!!
Nech toľko nehrabú a dajú zarobiť aj iným, možno by sa zvýšila priemerná mzda.
Najhoršie by na tom boli rôzni poradcovia :
náklady na dva listy papiera a dva lístky na električku
Príjem vo výške ako sa nehanbí povedať. 40% paušál = vreckové pre zadávateľa.
Už aby všetko sprivatizovali nebude treba poradcov, zrušia aj tento paušálny spôsob zdaňovania a potom to už pôjde pekne naostro.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ale ved sprivatizovane je uz takmer vsetko a aj napriek tomu pocet uradnikov a kadejakych poradcov neklesol, prave naopak.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Tu vidíme DVOJTVÁRNOSŤ čiže POKRYTECTVO tejto celej vládnej KOALÍCIE,

ktorá síce káže "piť VODU, ale sama VÍNO PIJE !"

AK by naozaj CHCELI vyriešiť problém kvázi "fiktívnych" ŽIVNOSTNÍKOV, tak

prijmu ZÁKON , ktorý by viazal výkon živnosti na PREVÁDZKÁREŇ !

Jednoducho ak nahlasiš ŽIVNOSŤ, do povedzme 60 dní, MUSÍŠ nahlasiť aj PREVADZKAREŇ, kde mieniš tú živnosť VYKONÁVAŤ !

Ak nenahlásiš PREVADZKAREŇ, živnosť jednoducho ZANIKNE !

Lenže Miklošovi a jeho suite PENIAZE získané z ODVODOV , jednoducho

NESMRDIA .

A sú radi ak získajú tieto ODVODY aj od fiktívnych živnostníkov.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Fiktívna živnosť nie je o tom, či má alebo nemá prevádzkareň. Nie každý potrebuje miestnosť naviac, mnohým stačí domáca adresa. Načo by ešte platili aj za prenájom?

Naviac by sa tým nič nevyriešilo: ak niekto "zamestnáva na živnosť", tým svojim živnostníkom dá súhlas na umiestnenie prevádzky.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Rozalka Pozri príspevok
Fiktívna živnosť nie je o tom, či má alebo nemá prevádzkareň. Nie každý potrebuje miestnosť naviac, mnohým stačí domáca adresa. Načo by ešte platili aj za prenájom?

Naviac by sa tým nič nevyriešilo: ak niekto "zamestnáva na živnosť", tým svojim živnostníkom dá súhlas na umiestnenie prevádzky.

Práve , že by sa tým vyriešilo VŠETKO !

prevadzkareň zahrňa strojové a materialno-technické vybavenie na výkon živnosti.

Nie je to len nejaká poštová schránka na nejakej adrese.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
ak je toto pravda, tak sa netreba diviť zvyšovaniu všetkého:

http://kormidlo.blog.pravda.sk/2011/...-alebo-pravda/

a toto s tým súvisí:

http://boriskacani.blog.cz/1103/pyra...kych-nominacii
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať