Zavrieť

Porady

Ako protestovať proti likvidácii živnostníkov p.Mihálom, Miklošom

Nové odvody a dane ,ktoré chce zaviesť Mikloš a Mihál
sú likvidačné pre malých živnostníkov
- príkladom sú odvody do ZP, SP ktoré už nebudú
odpočítateľnou položkou pre DP

Doplnok:
-navrhujem protestovat posielaním e-mailu každý deň
proti likvidácii živnostnikov
ak má niekto e-mail na Mihal,Sulik,Mikloš,Figel,Radičova .....
nech to uvedie v príspevku

živostníkov je asi 230 000
Naposledy upravil dusanf : 08.03.11 at 16:39
Usporiadat
Téma je uzavretá.
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Jano24 Pozri príspevok
Myslím, že v prvom rade treba zaplatať diery v "štátotunelovaní" v malom alebo väčšom merítku,..a nie sa zameriavať na plátanie dier v rozpočte živnostníkmi a SZČO ,ktorým sa ešte ako tak darí ...
Asi uvazuju takto: 500 Eur rocne od 200 tisic zivnostnikov je viac ako par desiatok tisic od 200 beneficientov statnej spravy. Zivnostnici pohundru, ale beneficienti budu vdacni...
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

Jano24 Pozri príspevok
Myslím, že v prvom rade treba zaplatať diery v "štátotunelovaní" v malom alebo väčšom merítku,..a nie sa zameriavať na plátanie dier v rozpočte živnostníkmi a SZČO ,ktorým sa ešte ako tak darí ...
Janko, ja som reagovala na úplne iný príspevok. Ak si čítal všetky príspevky v téme, vieš, že ja tiež nemôžem prežrieť porovnávanie živnostníkov so zamestnancami. A že sa zaplátala napr. diera, ktorá bola roky v zákone o SP (stačilo aby si nebol 1.7. SZČO a vyhol si sa odvodom do SP) je podľa mňa správne.
Tak si ešte raz prečítaj, na aký príspevok som reagovala...

Inak s tebou súhlasím, že treba zaplátať aj iné, oveľa väčšie diery...
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

trisestri Pozri príspevok
nakoniec schvália takú odvodovú reformu o podobe ktorej možno netušia ani Mikloš z Mihálom,nieto ešte my,pridú ešte licitácie koaličných poslancov,potom pozmenovacie návrhy v parlamente, vylepšemia od OKS a Matoviča,po prijatí reformy sa zisí že tam sú nejaké blbosti, bude potrebná rýchla novelizacia,prax prinesie nové prekážky a aplikacii,tak budú potrebné dalšie novelizacie. Čudujem sa Mihálovi,na stranke Porady mimo iného radil ako využivat medzery na odrbanie štátu,teraz ako minister mál v prvom rade platat medzery o ktorých ako odborník vie.


Reagovala som na časť príspevku zvýraznenú červeným....
0 0
KAS15 KAS15

KAS15 je offline (nepripojený) KAS15

Vlada by mala zvyhodnovat PRAVE malych podnikatelov, ved v bohatych krajinach typu Rakusko je domace vykonne hospodarstvo postavene na malych rodinnych podnikoch. Nie, nase vlady, jedna za druhou chcu furt len tahat sem zahranicnych investorov, vsemozne ich zvyhodnovat a potom sa cuduju ze struktura nasho hospodarstva je nevyhovujuca...ja som za otvoreny protest pred parlamentom. Ak zvysia odvodove zatazenie SZCO, ja koncim a dam sa na urad prace. To sa Miklosovi asi bude pacit viac...?
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

KAS15 Pozri príspevok
Vlada by mala zvyhodnovat PRAVE malych podnikatelov, ved v bohatych krajinach typu Rakusko je domace vykonne hospodarstvo postavene na malych rodinnych podnikoch. Nie, nase vlady, jedna za druhou chcu furt len tahat sem zahranicnych investorov, vsemozne ich zvyhodnovat a potom sa cuduju ze struktura nasho hospodarstva je nevyhovujuca...ja som za otvoreny protest pred parlamentom. Ak zvysia odvodove zatazenie SZCO, ja koncim a dam sa na urad prace. To sa Miklosovi asi bude pacit viac...?
A práve aj preto znížia dávky v hmotnej núdzi a podpory pre neosadníkov-skor treba založit s.r.o,ved bude zakladanie za 1 euro,neplatit,zbavit sa jej a tak dookola......
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Zasa dalsi pokus:http://ekonomika.sme.sk/c/5827398/zr...ov-zaboli.html
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
...tá tabulečka je fakt úžasnááááá....jasne sa ide po cieľovej skupine...napr.murár SZČO ak má mesačný príjem
1000,-EUR /rozumej robí pre niekoho celý mesiac/ ja som to tak pochopila...
Naposledy upravil Ingrid Ondruskova : 29.03.11 at 17:05
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

KAS15 Pozri príspevok
Vlada by mala zvyhodnovat PRAVE malych podnikatelov, ved v bohatych krajinach typu Rakusko je domace vykonne hospodarstvo postavene na malych rodinnych podnikoch. Nie, nase vlady, jedna za druhou chcu furt len tahat sem zahranicnych investorov, vsemozne ich zvyhodnovat a potom sa cuduju ze struktura nasho hospodarstva je nevyhovujuca...ja som za otvoreny protest pred parlamentom. Ak zvysia odvodove zatazenie SZCO, ja koncim a dam sa na urad prace. To sa Miklosovi asi bude pacit viac...?
A z úradu práce ťa pošlú pracovať za almužnu tomu zahraničnému investorovi, a keď odmietneš tak dostaneš akurát jedno teplé jedlo denne a horúci pozdrav od ......
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
...a ešte nás čaká jeden fenomém Slovenska....najväčší počet s.r.o-čiek na m2.....
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

http://moje.hnonline.sk/node/6830
0 0
dolfort dolfort

dolfort je offline (nepripojený) dolfort

Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
...a ešte nás čaká jeden fenomém Slovenska....najväčší počet s.r.o-čiek na m2.....
no to je celkom možné
http://www.podnikajte.sk/start-podni...sro-2011.xhtml

prípadne hajde:
Bulharsko? Švajčiarsko?
http://en.wikipedia.org/wiki/Tax_rates_of_Europe
http://www.businesspundit.com/12-cou...est-tax-rates/
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
...tá tabulečka je fakt úžasnááááá....jasne sa ide po cieľovej skupine...napr.murár SZČO ak má mesačný príjem
1000,-EUR /rozumej robí pre niekoho celý mesiac/ ja som to tak pochopila...
No,zrovna murár nie je dobrý príklad,tie hrozné prachy čo berú bokom bez papiera.....už opakovane som povedala,že každý murár ktorý sa zjaví v mojich dverách bude mať bez milosti 300% prirážku na všetko...aj ked som to ešte nikdy nerealizovala,rozhodne táto profesia nepatrí k tým,ktoré by som ľutovala a ani nikto koho poznám.Nič v zlom.
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

BXLmiami Pozri príspevok
No,zrovna murár nie je dobrý príklad,tie hrozné prachy čo berú bokom bez papiera.....už opakovane som povedala,že každý murár ktorý sa zjaví v mojich dverách bude mať bez milosti 300% prirážku na všetko...aj ked som to ešte nikdy nerealizovala,rozhodne táto profesia nepatrí k tým,ktoré by som ľutovala a ani nikto koho poznám.Nič v zlom.
"Milujem" takéto hodnotenia... hádzať všetkých do jedného vreca... všetci murári robia bez papiera
Určite sa ti tiež nepáčia reči o tom, ako dobre sa majú všetci lekári a ako všetci do jedného berú úplatky... a tie hrozné prachy, ktoré zarábajú...
A to nevravím o tom, že takéto a podobné vyjadrenia sú úplne
2 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

dogicka Pozri príspevok
"Milujem" takéto hodnotenia... hádzať všetkých do jedného vreca... všetci murári robia bez papiera
Určite sa ti tiež nepáčia reči o tom, ako dobre sa majú všetci lekári a ako všetci do jedného berú úplatky... a tie hrozné prachy, ktoré zarábajú...
A to nevravím o tom, že takéto a podobné vyjadrenia sú úplne
Toto vôbec nie je mimo tému.
Presne toto chovanie ľudí vytvára nadmerné zdaňovanie, ale hlavne to nenormálne odvodové zaťaženie.
Je úplne normálne, ak sa človek stará najprv o svojich a až keď mu niečo zostane, môže byť solidárny.
-------------------------------
Držím palce každému, kto si nájde svoju cestičku, ako sa postarať o svojich.
Tým myslím o svojich rodinných príslušníkov, vrátane rodičov a starých rodičov.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

BXLmiami Pozri príspevok
No,zrovna murár nie je dobrý príklad,tie hrozné prachy čo berú bokom bez papiera.....už opakovane som povedala,že každý murár ktorý sa zjaví v mojich dverách bude mať bez milosti 300% prirážku na všetko...aj ked som to ešte nikdy nerealizovala,rozhodne táto profesia nepatrí k tým,ktoré by som ľutovala a ani nikto koho poznám.Nič v zlom.
Takto trhovo by si sa mala chovať na slobodnom trhu.
Ale ty podnikáš na odvodoch, preto nemáš ani najmenšie právo niekomu dávať 300 % prirážku.
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
Už sa nehádajte..myslela som to dobre...môj známy dal nedávno v normálnej práci výpoveď, lebo mal slabý plat...k 1.3.2011 si otvoril živnosť, že bude robiť murára...zobrali ho k sebe do nejakej
partie, kde jeden šéfuje a naháńa zakázky a stará sa o platby a pod. a kamoš si odrobí tých svojich 8 hodín na stavbe....vážne si myslíte že dostane viac ako 1000 EUR? veď to by šéfinkovi potom nič nezostalo....to že známy ide ešte po večeroch na nejakú fušku a či to robí bez papiera...to netuším...ale povedzme si úprimne...makáte na stavbe celý deň vo vetre, zime, v daždi...no mne by sa už ani náhodou nechcelo makať ešte večer u niekoho v kúpeľni...
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
...a ešte nás čaká jeden fenomém Slovenska....najväčší počet s.r.o-čiek na m2.....
Bodaj by ne,pozeram tie pijavice,mnohý majú aj po 30-40 s.r.o,zakladajú,rušia a znovu zakladajú nové,všelijaké až komické zmeny názvov,prečo asi?-moj bývaly spoužiak podnika z ministrom Miklošom a tam je aj bývaly lavicový primator Košíc Trebula zamotaný,auta za niekolko milionov mení ako ponožky /ten spolužiak/,to len potvrdzuje aka lumparina je náš štát a prečo sú tu mafianské zákony,všetko prehnité korupciou a že jedno či sa niekto hra na lavicu alebo pravicu,všetko jedna podvodnícka banda-neviem či ste všimli že Fico ktorý sa hra na lavicu bez výhrad ponechal všetky Kaníkové reformy,jedine zrušil Zajacovky a pridal vianočný príspevok aj to ktovie či nie na úkor valorizacii dochodkov.Včera chudáci boli koaličný poslanci taký domotaný že ani nevedeli čo schvalujú,tak čakajme čo vyúzlia pri reforme odvodov-jar88,nie každý ma nadelené možnosti postarat sa o rodinu,solidarita ma ovela širšie súvislosti ako si ty ochotný ich vnímat pri svojej nafukanosti-napríklad ochrana pred drastickou kriminalitou,ak budú taký čo nebudú mat čo jest a ich rodina tiež,tak ti skočia po krku alebo niekomu z tvojích blizkých-dost ti unikajú mnohé súvislosti,napríklad aj taká že kde je najvyšia miera solidarity,je aj najniššia kriminalita/severské krajiny/Pravicová demagogia o výške odvodov,najme pre živnostníkov je skor ich výška neunosná,lebo niektoré živnosti si leedva zarobia na vlastný príjem nie to ešte na odvody-velké,stredné firmy a s.r.o ich možu kludne zaplatit.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

jar88 Pozri príspevok
Takto trhovo by si sa mala chovať na slobodnom trhu.
Ale ty podnikáš na odvodoch, preto nemáš ani najmenšie právo niekomu dávať 300 % prirážku.
Odkiaľ len ty tak dobre vieš,v čom ja podnikám.Ved aj podnikateľ roka 2010 je lekár.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Z týchto dvoch návrhov je Miklošov určite lepší a správnejší, aj keď som už predtým písala, ak reforma tak komplexná a pre všetkých.....

http://hnonline.sk/ekonomika/c1-5139...e-zivnostnikov

Sulíkov návrh znamená podstatné zvýšenie daní, najmä pre živnostníkov, resp. malo by sa používať označenie SZČO, pracujúcich hlavou a samozrejme aj následné zvýšenie odvodov a u všetkých nie zníženie ale zvýšenie toľko deklarovaného administratívneho zaťaženia živnostníkov. A už vôbec nechápem prečo v tomto prípade už neprekáža, že bez minima , sa budeme skladať na penziu 100% a pri platení minima nie.... tak nechápem prečo boli toľkí - najmä zväz živnostníkov s tým súhlasní.
Návrh Mikloša sa týka odvodovej reformy a nie reformy daní ako Sulíkov tam môžeme diskutovať o percentách a o tom prečo zatiaľ len pre živnostníkov, ale je smerovaný aspoň k odvodovej reforme...
Naposledy upravil evina : 30.03.11 at 11:24
0 0
filip.vacko filip.vacko

filip.vacko je offline (nepripojený) filip.vacko

trisestri Pozri príspevok
Bodaj by ne,pozeram tie pijavice,mnohý majú aj po 30-40 s.r.o,zakladajú,rušia a znovu zakladajú nové,všelijaké až komické zmeny názvov,prečo asi?-moj bývaly spoužiak podnika z ministrom Miklošom a tam je aj bývaly lavicový primator Košíc Trebula zamotaný,auta za niekolko milionov mení ako ponožky /ten spolužiak/,to len potvrdzuje aka lumparina je náš štát a prečo sú tu mafianské zákony,všetko prehnité korupciou a že jedno či sa niekto hra na lavicu alebo pravicu,všetko jedna podvodnícka banda-neviem či ste všimli že Fico ktorý sa hra na lavicu bez výhrad ponechal všetky Kaníkové reformy,jedine zrušil Zajacovky a pridal vianočný príspevok aj to ktovie či nie na úkor valorizacii dochodkov.Včera chudáci boli koaličný poslanci taký domotaný že ani nevedeli čo schvalujú,tak čakajme čo vyúzlia pri reforme odvodov-jar88,nie každý ma nadelené možnosti postarat sa o rodinu,solidarita ma ovela širšie súvislosti ako si ty ochotný ich vnímat pri svojej nafukanosti-napríklad ochrana pred drastickou kriminalitou,ak budú taký čo nebudú mat čo jest a ich rodina tiež,tak ti skočia po krku alebo niekomu z tvojích blizkých-dost ti unikajú mnohé súvislosti,napríklad aj taká že kde je najvyšia miera solidarity,je aj najniššia kriminalita/severské krajiny/Pravicová demagogia o výške odvodov,najme pre živnostníkov je skor ich výška neunosná,lebo niektoré živnosti si leedva zarobia na vlastný príjem nie to ešte na odvody-velké,stredné firmy a s.r.o ich možu kludne zaplatit.
Toto je práveže nechutná a zákerná lavicová demagogia.

1. Nikto nehovorí, že ten systém bol v 90. rokoch pred krachom a vela tých výhod museli zobrať
2. V skutočnosti sú tieto krajiny slobodnejšie, a teda pravicovejšie a "kapitalistickejšie" ako napríklad naša krajina. Také Dánsko je dokonca "kapitalitickejšie" ako USA!

Zdroj: http://www.heritage.org/index/ranking

Málokto hovorí, že v týchto krajinách sú velmi liberálne pracovné zákony, napríklad v žiadnej z krajín Škandinávie nie je žiadna štátom určená minimálna mzda. A tiež aj kopec dalších vecí, odporúčam si o tejto problematike naštudovať viac http://www.heritage.org/index/Country/Denmark

Každý spomína len výšku daní, ale to je len jeden z ukazovatelov slobody. Severná Kórea, najmenej slobodná krajina na svete, sa pýši tým, že nemá žiadne dane.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať