Zavrieť

Porady

Ako protestovať proti likvidácii živnostníkov p.Mihálom, Miklošom

Nové odvody a dane ,ktoré chce zaviesť Mikloš a Mihál
sú likvidačné pre malých živnostníkov
- príkladom sú odvody do ZP, SP ktoré už nebudú
odpočítateľnou položkou pre DP

Doplnok:
-navrhujem protestovat posielaním e-mailu každý deň
proti likvidácii živnostnikov
ak má niekto e-mail na Mihal,Sulik,Mikloš,Figel,Radičova .....
nech to uvedie v príspevku

živostníkov je asi 230 000
Naposledy upravil dusanf : 08.03.11 at 16:39
Usporiadat
Téma je uzavretá.
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

BXLmiami Pozri príspevok
Odkiaľ len ty tak dobre vieš,v čom ja podnikám.Ved aj podnikateľ roka 2010 je lekár.
Snáď si len nemyslíš, že ak sama napíšeš, že keď vyčerpáš finančný limit, musíš liečiť pacientov zadarmo, že si človek ako ja bude myslieť, že si murár, alebo pekár.
--------------------------------------
Takej jednoduchej dedukcie, je schopný aj tretiak z pomocnej.
Na druhej strane, ten tretiak len veľmi ťažko vydedukuje, ako po krátkom rozhovore zistíš, že chodí do pomocnej. Následne sa čuduje, ako si to zistila a odkiaľ.
------------------------------------------
Som rád, že ťa to pobavilo.
Naposledy upravil jar88 : 30.03.11 at 11:48
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
KAS15 Pozri príspevok
Vlada by mala zvyhodnovat PRAVE malych podnikatelov, ved v bohatych krajinach typu Rakusko je domace vykonne hospodarstvo postavene na malych rodinnych podnikoch. Nie, nase vlady, jedna za druhou chcu furt len tahat sem zahranicnych investorov, vsemozne ich zvyhodnovat a potom sa cuduju ze struktura nasho hospodarstva je nevyhovujuca...ja som za otvoreny protest pred parlamentom. Ak zvysia odvodove zatazenie SZCO, ja koncim a dam sa na urad prace. To sa Miklosovi asi bude pacit viac...?
Zvýhodňovanie malých podnikateľov tu je. Dostať príspevok na založenie živnosti je nič? Dokonca to bolo donedávna tak prehnané, že ten príspevok sa ťahal od štátu každé tri roky.

Robím dosť DP aj pre SZČO, takže viem posúdiť aj výšku ich odvodového zaťaženia a prínosu pre spoločnosť. V prvom rade by každý jeden z nich sa mal pozrieť do vlastného svedomia.

Ochranu a výhody v odvodoch by mali dostať tie SZČO, ktoré boli k "podnikaniu " dotlačené zo strany zamestnávateľov, ale to by nebolo systémové riešenie.

K problematike "murárov". Prevážna väčšina z nich má skutočné náklady iba na pracovný odev a náradie typu kelňa a pod. Všetko ostatné si zväčša dajú preplatiť predložením bločkov o nákupe. Takže kde je potom opodstatnenosť vysokých paušálnych výdavkov?
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

filip.vacko Pozri príspevok
Toto je práveže nechutná a zákerná lavicová demagogia.

1. Nikto nehovorí, že ten systém bol v 90. rokoch pred krachom a vela tých výhod museli zobrať
2. V skutočnosti sú tieto krajiny slobodnejšie, a teda pravicovejšie a "kapitalistickejšie" ako napríklad naša krajina. Také Dánsko je dokonca "kapitalitickejšie" ako USA!

Zdroj: http://www.heritage.org/index/ranking

Málokto hovorí, že v týchto krajinách sú velmi liberálne pracovné zákony, napríklad v žiadnej z krajín Škandinávie nie je žiadna štátom určená minimálna mzda. A tiež aj kopec dalších vecí, odporúčam si o tejto problematike naštudovať viac http://www.heritage.org/index/Country/Denmark

Každý spomína len výšku daní, ale to je len jeden z ukazovatelov slobody. Severná Kórea, najmenej slobodná krajina na svete, sa pýši tým, že nemá žiadne dane.
No v USA by ta hnali z takým porovnavaním,z komunistov sa stali najvetší experti na liberalizmus,jasn é že zase predvádzaš nejakú ultrapravicovú demagogiu,niekomu som stupil na otlak s tými s.r.o-jasné že tam kde je miera nezamestnanosti zanedbatelná,tak možu mat aj trebárs liberalný trh práce,takisto kde je spoločnost vyspelá dobre vedia že o dobrého zamestnanca sa treba starat a dat mu aj dobrú mzdu,jasné že v Bratislave nepotrebujú inštitút minimalnej mzdy,ale na východe kde je málo pracovných miest a kde podnikajú byvalý eštebaci,ktorý si myslia že ludí treba žmykat ako citron,že treba radšej investovat do svojích mileniek a drahých limuzín ako dat zarobit svvojím zamestnancov,je potrebný aj ZP aj inštitút minimalnej mzdy.
Dalšia ultrapravicová demagogia že inštitút minimálnej mzdy a odvody brania vyšej zamestnanosti-tak prečo podnikatel ludí zamestná
a/preto že ma produkt alebo službu ktorá ma odbyt na trhu?
b/preto že je dobrý ujo a ked zlý štát zruši minimalnú mzdu a zníži odvody,on ako dobrý ujo poskytne prácu naničhodným nezamestnaným?
Ako podla tejto zvratenej logike by azda mali mat najvyšiu zamestnanost v únii Rumunsko a Bulharsko a najvyšiu nezamestnanost Nemecko,Rakúsko atd
Myslíš aké výhody brali v týchto severských krajinách,že odmietli slobodným zdravotne postihnutým preplacat prostitútky? Porovnavat branie až neunosne prehnaných výhod s braním žobračenky,braním zakladných životných istot je zvratené,takisto porovnavat branie výhod v krajine kde je práca s krajinou kde na 4500 volných pracovných miest je 420 000 uchadzačov-zabudol si dodat že v tých krajinách okrem ospevovanej slobody podnikania je aj nízka miera korupcie,vyššia vymožitelnost práva a mnohý naši ryžovníci by skončili v base a nie ponižovali ludí zvrálenou logikou ako medialné hviezdy alebo neviem aké podnikatelské celebrity.Včera vystupil jeden pán podnikatel,ktorý si zarobil vlastným umom a neutočil ani na minimálnu mzdu,ani na ZP,ani na výšku odvodov.Takže miesto falošných obvinení na základe s kontextu vytrhnutých údajov treba logické,vecné fakty v komplexnom súvise.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Milan Benka Pozri príspevok
Zvýhodňovanie malých podnikateľov tu je. Dostať príspevok na založenie živnosti je nič? Dokonca to bolo donedávna tak prehnané, že ten príspevok sa ťahal od štátu každé tri roky.

Robím dosť DP aj pre SZČO, takže viem posúdiť aj výšku ich odvodového zaťaženia a prínosu pre spoločnosť. V prvom rade by každý jeden z nich sa mal pozrieť do vlastného svedomia.

Ochranu a výhody v odvodoch by mali dostať tie SZČO, ktoré boli k "podnikaniu " dotlačené zo strany zamestnávateľov, ale to by nebolo systémové riešenie.

K problematike "murárov". Prevážna väčšina z nich má skutočné náklady iba na pracovný odev a náradie typu kelňa a pod. Všetko ostatné si zväčša dajú preplatiť predložením bločkov o nákupe. Takže kde je potom opodstatnenosť vysokých paušálnych výdavkov?
Milan k dotáciám sa nejdem vyjadrovať lebo neviem aké percento živnostníkov tie dotácie zobrali-z môjho okolia nikto za celý čas čo robím účto. /15 rokov/, ale štát tým rieši napríklad nezamestnanosť ....

Neplatím minimálne odvody, ale živnostník nemá byť prínosom pre spoločnosť platením vysokých odvodov. Zivnostník nezvyšuje mieru nezamestnanosti, nežiada sociálne dávky, stará sa sám o seba atď. atď.

Nemôžeme zovšeobecňovať, vždy a všade sú takí, ktorí porušujú pravidla, ale zavedenie paušálnych výdavkov malo aj iný cieľ ako len náhradu nákladov, ktoré si potom zoženú napríklad tým, že tých kelní kúpia 5krát toľko a pod. A nejde tu o milonárov.....Nevyberajte si profesie, je to problematické. Jednoducho v každej profesii sú takí a onakí. Môžeme sa baviť o percente paušálnych výdavkov, ale nie ich rušiť a mali by sme sa baviť hlavne o iných výdavkoch, ktoré sú v štátnej správe napríklad....
5 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

filip.vacko Pozri príspevok
Toto je práveže nechutná a zákerná lavicová demagogia.

1. Nikto nehovorí, že ten systém bol v 90. rokoch pred krachom a vela tých výhod museli zobrať
Rovnako nikto nezbadal, že ten socializmus tu zostal.
Veď čo podstatné sa vlastne zmenilo? Pamätáte sa vôbec, ako bolo pred rokom 1989 a ako to prebiehalo po roku 1990.???
-----------------------------------------------
Ja som začal podnikať hneď v roku 1990 a začal som s 20.000 Sk. Sledoval som, ako fungovali ľudia a ako sa nikomu do ničoho nechcelo.
Nikto sa dodnes nad tým nezamýšľa, čo je v štáte potrebné na podnikanie a že nestačí mať len povolenie od štátu.
-----------------------------------------------
Ak som chcel vyrábať, potreboval som dodávateľov materiálu, strojov a nástrojov a potreboval som aj odbyt - obchodníka. Potreboval som aj ľudí. Ale všetko bolo štátne. V banke sa čudovali, načo mi je účet. Vo výrobných závodoch nevedeli, ako predať súkromníkovi stroj. Vo Ferone nevedeli predať železo a tak podobne. Štátne obchody nevedeli nakúpiť a colníci nevedeli precliť vývoz na západ.
-----------------------------------------------
Časom však prebehli nejaké tie zmeny.
1. Malá privatizácia. (ľudia kupovali na dlh obchody a obchodíky - začala vznikať súkromná obchodná sieť)
2. Veľká privatizácia. (začali vznikať súkromné veľkoobchody a rôzni dovozcovia)
3. Všetko však záviselo od štátnych bánk (takto tu vznikol taký zvláštny, bankový socializmus) Nikto normálny nedostal normálny úver. Každý chcel len tunelovať.
4. No a tak sa stalo, že skoro každý začal podnikať zavesený na štátnom cecku. (to bola éra Mečiarizmu) dopadlo to tak, ako to dopadlo, lebo skoro všetky peniaze sa točili cez štátnu kasu a štátne banky.
5. Dnes to funguje trochu lepšie, máme tu väčší súkromný sektor, máme už aj súkromné banky, ale to čo je najdôležitejšie, sa dodnes k lepšiemu nezmenilo. Zmenilo sa to len k horšiemu, lebo stále viac a viac peňazí, sa točí cez štátnu kasu, alebo cez zákonom (štátom) zriadené toky peňazí.
---------------------------------------------------------------------
Tak sa pýtam, čo sa vlastne zmenilo, keď smerovanie 70 až 80 % peňazí, určuje štát. Ak štát určuje kam dáte 70 percent peňazí, tak to určite nie je trhová, trhom riadená ekonomika, ale štátom riadená ekonomika. No a tak, ako to tu štát riadi, tak to tu aj vypadá.
-----------------------------------------
Nefunguje školstvo, zdravotníctvo, polícia, súdnictvo, proste nič. Kára stojí na prázdnych gumách a vy tu špekulujete, aké puklice sú lepšie. Aké veľké odvody treba zaplatiť, aby sme mohli kúpiť lepšie puklice.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

trisestri Pozri príspevok
v krajine kde je práca s krajinou kde na 4500 volných pracovných miest je 420 000 uchadzačov....
.....Takže miesto falošných obvinení na základe s kontextu vytrhnutých údajov treba logické,vecné fakty v komplexnom súvise.
Ty si vážne myslíš, že tu máme málo práce?
Nebuď smiešna-smiešny.
-----------------------------------
Roboty tu máme viac než dosť.
Všade kam len oko dohliadne je kopec roboty. No a na tom tebou spomenutom východe, je rozdrbané snáď naozaj všetko.
Veď tam máte aj školy, kde nie je WC a deti chodia na latrínu. Padajú vám strechy na hlavu, máte tak rozbité cesty, že vám odpadávajú kolesá a ty povieš že nie je roboty?
-----------------------------------
Roboty je dosť, ale nemá ju kto zaplatiť. Vieš prečo ju nemá kto zaplatiť?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Štát nemá na zaplatenie, lebo platíte málo odvodov a daní
a vy na to tiež nemáte, lebo platíte veľa odvodov a daní.
------------------
Tak sa stalo, že nemáte peniaze a štát tiež nemá peniaze.
------------------
No a tak sa mi natíska otázka, čo bolo skôr, vajce, alebo sliepka.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

jar88 Pozri príspevok
Štát nemá na zaplatenie, lebo platíte málo odvodov a daní
a vy na to tiež nemáte, lebo platíte veľa odvodov a daní.
------------------
Tak sa stalo, že nemáte peniaze a štát tiež nemá peniaze.
------------------
No a tak sa mi natíska otázka, čo bolo skôr, vajce, alebo sliepka.
štát nemá, lebo ma na sebe prisaté pijavice cez všelijaké tendre, obstaravania, verejné zákazky-inač tie zariadenia nie sú súkromné a netreba zovšeobecnovat, z eurofondov som videl ako sa renovujú mnohé školy
Na cesty niet preto,lebo sa stavajú dialnice mnohonásobne drahšie ako inde vo svete./inak autobusová stanica je na h.... a je jedno či je v Košiciach alebo Blave.a tak isto niektoré nemocnice a polikliniky/
Dane a odvody preto sú vysoké a je ich málo,lebo ich platia iba poctivci, špekulanti a podvodníci vedia ako ich neplatit,stačí kolobeh zakladania a rušenia s.r.o./ak by sfunkčnili zákon v ktorom je to trestné a boli by palky ako v USA,asi by sa zlepšila platobná discíplína/
A kto to je štát,myslím že sú to konkretný ludia,tí ktorý nám vladnú aj tý ktorý ich posluchajú a nevedia vykopnút.A sloboda podnikania,niektorý jej majú až habadej,zníženie miery prerozdelovania,pekná vec ale ako to dosiahnút v spoločnosti odchovanej kolektivizmom a ako ochranit pri tom tých cca 10%,ktorý nemajú talent ani schopnosti na sebauplatnenie? A práve liberali idú viac vyberat-nie šetrit na strane neefektívnej spotreby štátu,ono potom by boli peniaze aj na dialnice aj na školy,len komu už zaleží na nejakom východe,ked treba živit sponzorov a byrokratický aparat.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Rád by som dostal tiež takmer 44000€ na vytvorenie jedného pracovného miesta, o čo som ja sprostejší ako nejaká superpodnikateľská firma zo zeme zasľúbenej, nás musia obrať (čo obrať super ošklbať) aj o to posledné, aby mohli rozdávať.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ale slubili priemerne platy vyse 1000 Eur. Vrcholovy manazment po milione a robotnici minimalnu mzdu.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

durisovad Pozri príspevok
Ale slubili priemerne platy vyse 1000 Eur. Vrcholovy manazment po milione a robotnici minimalnu mzdu.
Tí robotníci sa budú grupovať z tých čo položia živnosť a úrad práce ich tam vyženie.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54 Pozri príspevok
Rád by som dostal tiež takmer 44000€ na vytvorenie jedného pracovného miesta, o čo som ja sprostejší ako nejaká superpodnikateľská firma zo zeme zasľúbenej, nás musia obrať (čo obrať super ošklbať) aj o to posledné, aby mohli rozdávať.
Tých cca 42 až 43 tisíc eur, je suma odvodov a daní zo mzdy, ktorú firma zaplatí za 10 rokov. Tým sa stane ich výroba cenovo schopná konkurovať na všetkých svetových trhoch.
----------------------------------
To znamená, ak by sme všetci nemuseli platiť odvody, mohli by sme vyrábať a vyvážať čokoľvek a všetko by sme si vedeli zaplatiť len z daní zo zisku a zo zaplatenej dph.
--------------------------------------
Málokto si uvedomuje o čo všetko sa pripravujeme platením odvodov.
Tých 400.000 nezamestnaných, nič nerobí a ani si neužíva technický pokrok doby. Vlastne len prežívajú od podpory k podpore a od sociálky k sociálke.
0 0
filip.vacko filip.vacko

filip.vacko je offline (nepripojený) filip.vacko

trisestri Pozri príspevok
No v USA by ta hnali z takým porovnavaním,z komunistov sa stali najvetší experti na liberalizmus,jasn é že zase predvádzaš nejakú ultrapravicovú demagogiu,niekomu som stupil na otlak s tými s.r.o-jasné že tam kde je miera nezamestnanosti zanedbatelná,tak možu mat aj trebárs liberalný trh práce,takisto kde je spoločnost vyspelá dobre vedia že o dobrého zamestnanca sa treba starat a dat mu aj dobrú mzdu,jasné že v Bratislave nepotrebujú inštitút minimalnej mzdy,ale na východe kde je málo pracovných miest a kde podnikajú byvalý eštebaci,ktorý si myslia že ludí treba žmykat ako citron,že treba radšej investovat do svojích mileniek a drahých limuzín ako dat zarobit svvojím zamestnancov,je potrebný aj ZP aj inštitút minimalnej mzdy.
Dalšia ultrapravicová demagogia že inštitút minimálnej mzdy a odvody brania vyšej zamestnanosti-tak prečo podnikatel ludí zamestná
a/preto že ma produkt alebo službu ktorá ma odbyt na trhu?
b/preto že je dobrý ujo a ked zlý štát zruši minimalnú mzdu a zníži odvody,on ako dobrý ujo poskytne prácu naničhodným nezamestnaným?
Ako podla tejto zvratenej logike by azda mali mat najvyšiu zamestnanost v únii Rumunsko a Bulharsko a najvyšiu nezamestnanost Nemecko,Rakúsko atd
Myslíš aké výhody brali v týchto severských krajinách,že odmietli slobodným zdravotne postihnutým preplacat prostitútky? Porovnavat branie až neunosne prehnaných výhod s braním žobračenky,braním zakladných životných istot je zvratené,takisto porovnavat branie výhod v krajine kde je práca s krajinou kde na 4500 volných pracovných miest je 420 000 uchadzačov-zabudol si dodat že v tých krajinách okrem ospevovanej slobody podnikania je aj nízka miera korupcie,vyššia vymožitelnost práva a mnohý naši ryžovníci by skončili v base a nie ponižovali ludí zvrálenou logikou ako medialné hviezdy alebo neviem aké podnikatelské celebrity.Včera vystupil jeden pán podnikatel,ktorý si zarobil vlastným umom a neutočil ani na minimálnu mzdu,ani na ZP,ani na výšku odvodov.Takže miesto falošných obvinení na základe s kontextu vytrhnutých údajov treba logické,vecné fakty v komplexnom súvise.
"jasné že tam kde je miera nezamestnanosti zanedbatelná,tak možu mat aj trebárs liberalný trh práce,"

lenže ono je to naopak. tam, kde je liberálny trh práce, tam je nízka nezamestnanosť. to je ako keby si videl, že bohaté krajiny majú vysoké sociálne dávky, tak povieš, že sú bohatí vdaka tým vysokým sociálnym dávkam.

",takisto kde je spoločnost vyspelá dobre vedia že o dobrého zamestnanca sa treba starat a dat mu aj dobrú mzdu,jasné že v Bratislave nepotrebujú inštitút minimalnej mzdy,ale na východe kde je málo pracovných miest a kde podnikajú byvalý eštebaci,ktorý si myslia že ludí treba žmykat ako citron,že treba radšej investovat do svojích mileniek a drahých limuzín ako dat zarobit svvojím zamestnancov,je potrebný aj ZP aj inštitút minimalnej mzdy.
Dalšia ultrapravicová demagogia že inštitút minimálnej mzdy a odvody brania vyšej zamestnanosti-tak prečo podnikatel ludí zamestná
a/preto že ma produkt alebo službu ktorá ma odbyt na trhu?
b/preto že je dobrý ujo a ked zlý štát zruši minimalnú mzdu a zníži odvody,on ako dobrý ujo poskytne prácu naničhodným nezamestnaným?"


Čiže tým ludom je určite lepšie so sociálnymi dávkami, ako keby ich mal "vykorisťovať nenažraný kapitalista" za nižšiu ako minimálnu mzdu. Poviem len jednu vec - keby sa to tým zamestnancom neoplatilo, tak by do toho nešli. Minimálna mzda a mohutné zákonníky práce chránia zamestnaných pred nezamestnanými. Tak je to.

Dalej, neberieš do úvahy dalšie veci - ked budú nižšie mzdové náklady, budú lacnejšie aj samotné výrobky, čiže za mzdu 200 eur by si mohol zamestnanec kúpiť viac ako polovicu z toho, keby zarábal 400 eur minimálnu mzdu (viem, že je nižšia, to je len porovnanie)

"Ako podla tejto zvratenej logike by azda mali mat najvyšiu zamestnanost v únii Rumunsko a Bulharsko a najvyšiu nezamestnanost Nemecko,Rakúsko atd"

Ty týmto chceš na posmech povedať, že tam, kde sú liberálnejšie pracovné zákony a poprípade aj chýbajúca minimálna mzda, tam je automaticky nižšia nezamestnanosť. Nuž skutočne je to tak. Samozrejme, nie automaticky. A okrem iného sa tu proti tebe obrátila tvoja neznalosť faktov

V Nemecku ani Rakúsku nie je minimálna mzda. V hociktorej z týchto dvoch krajín je nižšia nezamestnanosť, ako či už v Rumunsku, alebo Bulharsku.

Ale opakujem, je kopec iných vecí, ktoré ovplyvnujú zamestnanosť. Avšak liberálnosť pracovných zákonov je jednou z najpodstatnejších vecí.

"Takže miesto falošných obvinení na základe s kontextu vytrhnutých údajov treba logické,vecné fakty v komplexnom súvise."

práve o to sa snažím.
0 0
filip.vacko filip.vacko

filip.vacko je offline (nepripojený) filip.vacko

jar88 Pozri príspevok
Nefunguje školstvo, zdravotníctvo, polícia, súdnictvo, proste nič. Kára stojí na prázdnych gumách a vy tu špekulujete, aké puklice sú lepšie. Aké veľké odvody treba zaplatiť, aby sme mohli kúpiť lepšie puklice.
Presne, takéto riadenie štátu je systémovo zle nastavené, je to absolútne choré. Keby tak ludia vedeli, kolko penazí im štát berie, tak by sa na to všetko pozerali úplne inak.
0 0
filip.vacko filip.vacko

filip.vacko je offline (nepripojený) filip.vacko

trisestri Pozri príspevok
štát nemá, lebo ma na sebe prisaté pijavice cez všelijaké tendre, obstaravania, verejné zákazky-inač tie zariadenia nie sú súkromné a netreba zovšeobecnovat, z eurofondov som videl ako sa renovujú mnohé školy
Na cesty niet preto,lebo sa stavajú dialnice mnohonásobne drahšie ako inde vo svete./inak autobusová stanica je na h.... a je jedno či je v Košiciach alebo Blave.a tak isto niektoré nemocnice a polikliniky/
Dane a odvody preto sú vysoké a je ich málo,lebo ich platia iba poctivci, špekulanti a podvodníci vedia ako ich neplatit,stačí kolobeh zakladania a rušenia s.r.o./ak by sfunkčnili zákon v ktorom je to trestné a boli by palky ako v USA,asi by sa zlepšila platobná discíplína/
A kto to je štát,myslím že sú to konkretný ludia,tí ktorý nám vladnú aj tý ktorý ich posluchajú a nevedia vykopnút.A sloboda podnikania,niektorý jej majú až habadej,zníženie miery prerozdelovania,pekná vec ale ako to dosiahnút v spoločnosti odchovanej kolektivizmom a ako ochranit pri tom tých cca 10%,ktorý nemajú talent ani schopnosti na sebauplatnenie? A práve liberali idú viac vyberat-nie šetrit na strane neefektívnej spotreby štátu,ono potom by boli peniaze aj na dialnice aj na školy,len komu už zaleží na nejakom východe,ked treba živit sponzorov a byrokratický aparat.
S tými s.r.o. s tebou súhlasím. To, čo je umožnené firmám s.r.o. nemá absolútne nič spoločné so slobodou, spravodlivosťou, ani so zdravým rozumom. Také niečo by na slobodnom trhu nikdy nevzniklo, ved to je absurdné a fikcia, že niekto by mal ručiť za svoje záväzky len do určitej sumy.

"A sloboda podnikania,niektorý jej majú až habadej"
Ktorí? Tak ty zrejme nepodnikáš, ved len skús nejakému podnikatelovi povedať, že má vela slobody, ten z toho namieste zošedivie.

"zníženie miery prerozdelovania,pekná vec ale ako to dosiahnút v spoločnosti odchovanej kolektivizmom a ako ochranit pri tom tých cca 10%,ktorý nemajú talent ani schopnosti na sebauplatnenie?"

Ved predsa nehovoríme o zrušení štátu, len o, ako sám hovoríš, znížení miery prerozdelovania. Myslím, že takých 10% HDP by bohate stačilo. Jednou z prvých vecí, ako neubrať týmto ludom, ale zároveň razantne znížiť náklady štátu by bolo to, že by si svoje sociálne dávky museli odpracovať. A nie prostredníctvom vlády - v súkromnom sektore. Je napríklad dávka 80 eur mesačne, tak ten, kto ju chce dostať, by musel pracovať trebárs 20 dní v mesiaci po 4 hodiny. Zdá sa mu to ťažké? Nuž, tak nedostane nič. Súkromnému sektoru by nebolo treba doplácať skutočne nič a štát by mal absolútne minimálne náklady. V podstate by išlo len o dokladovanie toho, že daný človek má oprávnenie pracovať za tak málo.

Dalej sa treba zamyslieť nad tým, že práve súčasný systém je taký, že vytvára kopec ludí, ktorí na jednej strane nemajú velké uplatnenie, no na druhej strane stoja systém OBROVSKE množstvo penazí. No a ked sa chcú zamestnať za dobrú prácu, tak nemôžu, lebo z ich miezd sa platia/platili by sa zase dalšie vzdelávania pre ludí, ktorí nebudú mať zase uplatnenie.

"A práve liberali idú viac vyberat-nie šetrit na strane neefektívnej spotreby štátu,ono potom by boli peniaze aj na dialnice aj na školy"


Nuž, lenže títo naši sú asi takí liberáli, ako boli kresťania stredovekí inkvizítori. A len prosím, na školy už skutočne nie viac penazí. Je choré a zákerné, že tolko ludí hovorí, že v školstve je málo penazí. Vieš kolko stojí nahrubo priemerne 1 rok 1 triedy ZŠ ? na koruny 1 milión. MILION KORUN! kam tie peniaze idú?!! a ako vôbec niekto môže ešte chcieť, aby tam išlo ESTE viac? kolko penazi tam ma isť, aby to už konečne fungovalo? 2 miliony? 5 milionov? 100 milionov? ja som si istý, že nech by tam išlo penazi hocikolko, nikdy by to nebolo dosť.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

filip.vacko Pozri príspevok
"jasné že tam kde je miera nezamestnanosti zanedbatelná,tak možu mat aj trebárs liberalný trh práce,"

lenže ono je to naopak. tam, kde je liberálny trh práce, tam je nízka nezamestnanosť. to je ako keby si videl, že bohaté krajiny majú vysoké sociálne dávky, tak povieš, že sú bohatí vdaka tým vysokým sociálnym dávkam.

",takisto kde je spoločnost vyspelá dobre vedia že o dobrého zamestnanca sa treba starat a dat mu aj dobrú mzdu,jasné že v Bratislave nepotrebujú inštitút minimalnej mzdy,ale na východe kde je málo pracovných miest a kde podnikajú byvalý eštebaci,ktorý si myslia že ludí treba žmykat ako citron,že treba radšej investovat do svojích mileniek a drahých limuzín ako dat zarobit svvojím zamestnancov,je potrebný aj ZP aj inštitút minimalnej mzdy.
Dalšia ultrapravicová demagogia že inštitút minimálnej mzdy a odvody brania vyšej zamestnanosti-tak prečo podnikatel ludí zamestná
a/preto že ma produkt alebo službu ktorá ma odbyt na trhu?
b/preto že je dobrý ujo a ked zlý štát zruši minimalnú mzdu a zníži odvody,on ako dobrý ujo poskytne prácu naničhodným nezamestnaným?"


Čiže tým ludom je určite lepšie so sociálnymi dávkami, ako keby ich mal "vykorisťovať nenažraný kapitalista" za nižšiu ako minimálnu mzdu. Poviem len jednu vec - keby sa to tým zamestnancom neoplatilo, tak by do toho nešli. Minimálna mzda a mohutné zákonníky práce chránia zamestnaných pred nezamestnanými. Tak je to.

Dalej, neberieš do úvahy dalšie veci - ked budú nižšie mzdové náklady, budú lacnejšie aj samotné výrobky, čiže za mzdu 200 eur by si mohol zamestnanec kúpiť viac ako polovicu z toho, keby zarábal 400 eur minimálnu mzdu (viem, že je nižšia, to je len porovnanie)

"Ako podla tejto zvratenej logike by azda mali mat najvyšiu zamestnanost v únii Rumunsko a Bulharsko a najvyšiu nezamestnanost Nemecko,Rakúsko atd"

Ty týmto chceš na posmech povedať, že tam, kde sú liberálnejšie pracovné zákony a poprípade aj chýbajúca minimálna mzda, tam je automaticky nižšia nezamestnanosť. Nuž skutočne je to tak. Samozrejme, nie automaticky. A okrem iného sa tu proti tebe obrátila tvoja neznalosť faktov

V Nemecku ani Rakúsku nie je minimálna mzda. V hociktorej z týchto dvoch krajín je nižšia nezamestnanosť, ako či už v Rumunsku, alebo Bulharsku.

Ale opakujem, je kopec iných vecí, ktoré ovplyvnujú zamestnanosť. Avšak liberálnosť pracovných zákonov je jednou z najpodstatnejších vecí.

"Takže miesto falošných obvinení na základe s kontextu vytrhnutých údajov treba logické,vecné fakty v komplexnom súvise."

práve o to sa snažím.
však pod pracovat sám za 200 eur,ukáž príklad ten vlastný,tvoja znalost faktov je úžasna,ked napíšeš o tom ako sa budú zlacnovat produkty,mzda sa na ich cene podpisuje ako jeden z mnohých faktorov a nie velkou mierou,nepochopil si otázku prečo Rumunsko nemá najvyšiu zamestnanost v únii,ked ma najnišie mzdové náklady-ako zamestnavatel ak nepotrebuje zamestnanca,tak ho nezamestná ani za 100 eur,nemyl si ho zo socialným ústavom a opačne ak ho potrebuje nie je problém aby niekoho zamestnal-inák predpokladám že si ten čo vypisuje bludy po blogoch sme,tam ti to vlastný čitatelia vysvetlili,viem že by sa ti pačilo aby si mastil vrecka na úkor zamestnancov,ale nie všetci sú taký blbý aby pritakali sprostostiam bude ti lepšie,ked ja si zoberiem viac pre seba z tvojej mzdy-za chvílu budeš tvrdit že minimalná mzda nie je nikde vo svete mimo SLOVENSKA,také ultrapravicové kydy,pravicová premierka Merkelová iba zo žartu špekuluje nad ochranou pracovného trhu po jeho otvorení lacnej pracovnej sily,ked niekde nie je inštitút minimalnej mzdy,sú iné prvky na ochranu mzdovej úrovni,investori majú od liberálov štedré stimuly na úkor danových poplatníkov,ešte im ma aj mzdy škrtat,ešte sa vratím ku cenám,že vysoka dph a spotrebné dane a celkové ceny vstupov a ich zdražovanie modrými súdruhmi ti už nevadia,mali sme aj omnoho nižšiu minimálnu mzdu a zamestnanost rekordy nelamala, takisto odstupné pre zamestnancov vadí hlavne tým ktorý dobrovolne manažerom ho davajú viacmesačnej výške ako je minimálne v ZP,pre zamestnancov nie,ale k manažerom ktorý odchadzajú vedia byt nesmierne štedrý.No tvojí modrý súdruhovia už 2 krat idú devastovat davky len aby mohli následne zdevastovat aj minimalnú mzdu,tak ak niekto chodí do práce ma aj naklady-prepočítavaj cestovné,nápoje,stravovanie atd-z tých 200 eur po nakladoch ostane tak 100 eur a nájomne a energie je zhruba na tej výške a jeho rodina sa može íst past,aj keby dvaja robili,vtedy im ostane 100 eur,pričom 50 eur na osobu,jasné budú celý štastný za 1.5 eur na den-inak má by si si naštudovat aj našu ústavu a listinu zakladných práv v časti socialné práva-nakoniec osobná otázočka aké sú tvoje náklady mesačne aj s cestovným,nájomným,platbami za energie,odpad a dalšie poplatky?/tvrdenie že zamestnavatel nemá nič iné na starosti len blaho nezamestnaných a ich zamestnavanie kvoli tomu aby ich nemusel živit štát je totálne smiešné,tomu sám snad neveríš?/
Naposledy upravil trisestri : 31.03.11 at 20:17
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

a ešte 2 fakty ktoré ta usvedčujú z demagogie:
Treba poznamenať, že minimálna mzda nie je stanovená vo všetkých krajinách EÚ. V týchto krajinách je minimálna mzda riešená formou kolektívnych dohôd.zdroj-IZ/takže tam kde nie je v ZP,je riešená inou formou/
http://www.infostat.sk/new_web/sk/in...119&Itemid=110 Prečo až na malé výnimky tato tabulka potom v opačnom garde nekopíruje nezamestnanost?

Nezamestnanost sa da znižovat nie striktne účelovou demagogiou, neuspešnými pseudonástrojmi,ani zufalými stimulmi,ale rozvojom obchodu,cestovného ruchu,ekologického polnohospodarstva,znížovanim daní a hlavne je vela ludí ktorý by si vedeli zarobit na seba,ale nezarobia na učtovničku/sami si ho nevedia spracovat/,nezarobia na všelijaké byrokratické poplatky a odvody-čo tak spravit skutočne tolko krát slubenú službu pre začinajúcich živnostníkov,že všetko vybaví jednoducho a rýchlo na jednom mieste,štartovné odpustenie platenia odvodov na 2 roky,licencované živnosti za rozumné ceny,bezplatné poradenstvo-podpora živnostníkov vyjde lacnejšie ako investičné stimuly a títo budú tu a neodídu po vyčerpaní stimulov dalej,takisto živnostník je prinosom pre ekonomiku ako aj pre demokraciu,zarobí pre seba a svoju rodinu-nie na korumpovanie moci ako zastupcovia niektorých velkých firiem a monopolov.
1 0
canbo canbo

canbo je offline (nepripojený) canbo

filip.vacko Pozri príspevok
Toto je práveže nechutná a zákerná lavicová demagogia.

1. Nikto nehovorí, že ten systém bol v 90. rokoch pred krachom a vela tých výhod museli zobrať
2. V skutočnosti sú tieto krajiny slobodnejšie, a teda pravicovejšie a "kapitalistickejšie" ako napríklad naša krajina. Také Dánsko je dokonca "kapitalitickejšie" ako USA!

Zdroj: http://www.heritage.org/index/ranking

Málokto hovorí, že v týchto krajinách sú velmi liberálne pracovné zákony, napríklad v žiadnej z krajín Škandinávie nie je žiadna štátom určená minimálna mzda. A tiež aj kopec dalších vecí, odporúčam si o tejto problematike naštudovať viac http://www.heritage.org/index/Country/Denmark

Každý spomína len výšku daní, ale to je len jeden z ukazovatelov slobody. Severná Kórea, najmenej slobodná krajina na svete, sa pýši tým, že nemá žiadne dane.
Myslím , že v Dánsku ste nikdy nebol , článok http://www.heritage.org/index/Country/Denmark je ne-pravdivý a hlavne o min. mzde a odstupnom , daňovom zaťažení . Z vlastnej skúsenosti npr. : min. mzda je 2900€ ale priemerná cca4000, zamestnávatelia v rovnakom "fachu" sa strážia aby nikto nedal menej a dodržiaval kolektívne zmluvy. Pre jednoduché cestovanie (diaľnice a vlaky - pekné drahé) sa veľmi, veľmi slušne zaobchádza zo zamestnancami. Pracovné podmienky, prostredie v práci
( nástenky - najlepší pracovníci, hodnotenie... výdajne stravy,niekde skoro samoobslužné bufety - no nekradne sa tam... čiste WC, s papierom je samozrejmosť... ),
Vybavenie ochrannými a pracovnými prostriedkami je pre "našich " podnikateľov platiacich min . mzdu snáď nočná mora.
Áno, tam platí dohoda o pres-časových hodinách - žiadne nariaďovanie, dohoda.
Pre Slovákov platia rovnaké podmienky ako pre domácich, iba prví rok je úľava na dani ( plat na slovensku 700€ je tam označovaný ako bieda- krajná núdza preto tá úľava), Prídavky na deti sú ináč odstupňované ako u nás a oveľa kratšie ako tu.
Podpora a záujem zamestnávateľa nekončí na bráne fabriky, zabezpečenie ubytovania 1.rok zdarma, spoločné posedenia pri príležitostiach , zabezpečenie
potvrdení a dokladov potrebných pre naše úrady daňové , socialku... samozrejmosť.
Podnikateľ a auto na podnikanie iba pi-kap max trojmiestný , ináč iné lepšie auto iba za svoje a drahšie s mimoriadnym dodanením.
Dovolenka skoro povinná, ...

Skúste si overiť skutočnosť neverte pochybným článkom - päť ročná skúsenosť je iná.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

canbo Pozri príspevok
Myslím , že v Dánsku ste nikdy nebol , článok http://www.heritage.org/index/Country/Denmark je ne-pravdivý a hlavne o min. mzde a odstupnom , daňovom zaťažení . Z vlastnej skúsenosti npr. : min. mzda je 2900€ ale priemerná cca4000, zamestnávatelia v rovnakom "fachu" sa strážia aby nikto nedal menej a dodržiaval kolektívne zmluvy. Pre jednoduché cestovanie (diaľnice a vlaky - pekné drahé) sa veľmi, veľmi slušne zaobchádza zo zamestnancami. Pracovné podmienky, prostredie v práci
Pekne sa to číta.
Priemerná mzda 4000 € na zamestnanca.
-----------------------------------------
Vieš si predstaviť, canbo, že by si si otvoril firmu tu na Slovensku, kde by tvoji zamestnanci zarábali čo len 3000 € mesačne?
--------
Čo by ste asi tak produkovali a pre koho by bola vaša produkcia určená?
-----------------------------------------
Ak sa ti podarí niečo také vyšpekulovať, som prvý záujemca o miesto u teba.
Som schopný pracovať 16 až 20 hodín denne, 7 dní v týždni a nezáleží mi ani na lokalite tvojho pracoviska. Kľudne môže byť aj v Hornej Dolnej. Nepotrebujem ani bufet na pracovisku, ani firemnú kávu. Stačí mi toaleta a sprcha a rozkladacie lôžko niekde pod stolom, či pod oknom.
Naviac počas skúšobnej doby, by som bol ochotný pracovať bez nároku na mzdu, len nech sa firma rozbehne.
-------------------------------------------
Verím, že takých ľudí by si našiel aj viac, ale neverím, že by si niekedy dokázal taký produkt vymyslieť. Tak nesnívaj o 4000 eurách mesačne.
0 0
canbo canbo

canbo je offline (nepripojený) canbo

jar88 Pozri príspevok
Pekne sa to číta.
Priemerná mzda 4000 € na zamestnanca.
-----------------------------------------
Vieš si predstaviť, canbo, že by si si otvoril firmu tu na Slovensku, kde by tvoji zamestnanci zarábali čo len 3000 € mesačne?
--------
Čo by ste asi tak produkovali a pre koho by bola vaša produkcia určená?
-----------------------------------------
Ak sa ti podarí niečo také vyšpekulovať, som prvý záujemca o miesto u teba.
Som schopný pracovať 16 až 20 hodín denne, 7 dní v týždni a nezáleží mi ani na lokalite tvojho pracoviska. Kľudne môže byť aj v Hornej Dolnej. Nepotrebujem ani bufet na pracovisku, ani firemnú kávu. Stačí mi toaleta a sprcha a rozkladacie lôžko niekde pod stolom, či pod oknom.
Naviac počas skúšobnej doby, by som bol ochotný pracovať bez nároku na mzdu, len nech sa firma rozbehne.
-------------------------------------------
Verím, že takých ľudí by si našiel aj viac, ale neverím, že by si niekedy dokázal taký produkt vymyslieť. Tak nesnívaj o 4000 eurách mesačne.
Pozor je neponúkam prácu , iba opisujem vlastnú skúsenosť a holú skutočnosť.
Myslíte že ak vyrábate zhodný výrobok v dánsku a na slovensku s predajnou cenou zhodnou , a tam zarobí aj robotník a u nás pre robotníka neostane.
Prečo pochybujete? Myslíte prečo odchádzajú z Dánska aj na Slovensko ,no aby zarobili. Ale aj na Slovensku sa správajú slušne (Dánska spoločnosť
- technicky zástupca pre Michalovce od 1500€.)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať