Zavrieť

Porady

Ako protestovať proti likvidácii živnostníkov p.Mihálom, Miklošom

Nové odvody a dane ,ktoré chce zaviesť Mikloš a Mihál
sú likvidačné pre malých živnostníkov
- príkladom sú odvody do ZP, SP ktoré už nebudú
odpočítateľnou položkou pre DP

Doplnok:
-navrhujem protestovat posielaním e-mailu každý deň
proti likvidácii živnostnikov
ak má niekto e-mail na Mihal,Sulik,Mikloš,Figel,Radičova .....
nech to uvedie v príspevku

živostníkov je asi 230 000
Naposledy upravil dusanf : 08.03.11 at 16:39
Usporiadat
Téma je uzavretá.
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Myslel som to ironický,ešte aj dovody stále iné uvadzajú-najzabavnejší je ten že reformu odvodov museli prijat,lebo systém by skolaboval,na druhej strane raz tvrdia fiškalnú neutralitu,teraz že zamestnanci a živnostníci na reforme zarobia,tak ako a kde získa stratový systém,mimo tvrdých reštrikcii voči chorým a dochodcov?, lebo stratovost sa iba prehlbi a reštrikcie neviem či budú postačújuce na krytie strát a reforiem-a to ešte rozumné a spravodlivé reformy nezačali ani robit,len akési bludné hokusy-pokusy.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88 Pozri príspevok
Dúfam, že si si všimol, ako sa Mikloš vyjadril na adresu firiem, ktoré využívajú zamestnávanie živnostníkov, ako akúsi konkurenčnú fintu. Povedal niečo v zmysle konkurenčnej výhody tých firiem, ktoré živnostníkov využívajú pred firmami, ktoré túto fintu nevyužívajú.
--------------------------------------
Defakto, uznal konkurenčné znevýhodnenie firiem na trhu tým, že platia za zamestnancov odvody. No nevyjadril sa v tom zmysle, že naše firmy neoperujú len na našich a európskych trhoch, ale aj na svetových trhoch.
-----------------------------------------------------------------------
No a na tých svetových trhoch sú znevýhodňované do takej miery, že jednoducho nepredávajú a zahraničné firmy bez odvodov, sú u nás tak zvýhodnené, že u nás predajú čokoľvek.
Takže im jasne ukázal cestu zisku firiem náklady firme, veď zamestnanec - živnostník to dorovná na daniach a odvodoch.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

trisestri Pozri príspevok
Myslel som to ironický,ešte aj dovody stále iné uvadzajú-najzabavnejší je ten že reformu odvodov museli prijat,lebo systém by skolaboval,na druhej strane raz tvrdia fiškalnú neutralitu,teraz že zamestnanci a živnostníci na reforme zarobia,tak ako a kde získa stratový systém,mimo tvrdých reštrikcii voči chorým a dochodcov?, lebo stratovost sa iba prehlbi a reštrikcie neviem či budú postačújuce na krytie strát a reforiem-a to ešte rozumné a spravodlivé reformy nezačali ani robit,len akési bludné hokusy-pokusy.
No a k tomu všetkému si treba uvedomiť, že deficit sa bude stále prehlbovať, stále bude menej a menej odvádzaných odvodov, menej peňazí v zdravotníctve, menej výkonov za viac peňazí a časom sa ozvú aj zdravotníci.
---------------------------------------------------
Nakoniec si aj naši páni doktori uvedomia, že slepé črevo u Nemca je veľmi podobné tomu Slovenskému a tak prečo by nemali za operáciu na Slovensku, brať rovnako, ako v Nemecku.
---------------------------------------------------
Veď ak Slovenský dláždič má brať rovnako, ako Taliansky, prečo by to nemalo platiť aj u lekárov, alebo učiteľov.
Som zvedavý, ako budete kukať, keď vám predložia solidárny účet, lebo poisťovňa neplatí a nemocnica má exekútorov na krku.
0 0
Radolus Radolus

Radolus je offline (nepripojený) Radolus

A o aké že práva sa tu vlastne dovolávaš?
Chceš vyjsť do ulíc, strieľať a zapaľovať iným autá, domy a plieniť obchody?

ANO PRESNE TAK.Právo na slušný život nič viac nechcem.Chcem zarábať aspoň 50% toho čo zarába napríklad Nemec alebo Rakušan za TAKÚ ISTÚ ODVEDENÚ PRÁCU ako odvedie Slovák na Slovensku.

Ceny máme rovnaké ak nie aj drahšie ako vo vyspelích krajinách a platy máme ako nejaký chuďáci.85% Slovákov žije z ruky do úst a môže si tu písať kto čo chce.

Nech sem páni poslanci dajú zoznam firiem a nech k nim pridelia aj platy.Ja som doma už 4 mesiace a v Novozámockom a Trnavskom okrese je NEMOŽNÉ zohnať prácu za 500-550 Eur v čistom.

Ak aj je nejaká tak za 2 Eurá na hodinu a to je čo ? ? ? Napľuť do očí takým zdieračom čo ponúkajú 2 Eurá.A takých je dnes 70% firiem takže si tu môžeme ťahať ružové motúziky okolo nosa pravda je ÚPLNE INDE.

A napluť do očí aj našej SUPER VLÁDE čo v kuse tvrdí ako nám rastie ekomonika a ako sa tu máme všetci dobre.
0 0
somo22 somo22

somo22 je offline (nepripojený) somo22

Reforma daňovo-odvodového systému má podporiť zamestnanosť a negatívne sa dotkne len časti živnostníkov. Podľa premiérky Ivety Radičovej je možné, že pre živnostníkov, čo majú vyššie zisky, môže byť dopad mínusový. Budú platiť vyššie dane a odvody, ale iba vtedy, ak nemajú reálne náklady na výkon svojej činnosti. ani ja nemam realne naklady kedze mi vsetko dodava zamestnavatel...len nemozem byt zamestnancom lebo by to boli prilis velke vydavky pre firmu.... Pan Miklos asi pocital s tym ze si zaplatim odvody a potom este aj dan,. myslim ze sa preratal, asi si zrusim zivnost, zaregistrujem sa na urade prace nech za mna odvody plati stat, a ja budem pekne pracovat na cierno...ved aj tak pocitali s tym ze troska klesnu prijmy do statneho rozpoctu:-))
0 0
vcielkaisr vcielkaisr

vcielkaisr je offline (nepripojený) vcielkaisr

som na čiastočnom invalidno dôchodku ...viac
Keby len ceny, ale aj na kvalite nás odrbavajú,zaplatíme odvody a za marodku dostaneme menej ako zaplatíme za lekára a lieky-tak to dopadne pri naších pravicových banditoch,ktorý robia stále reformy a potom reformy vlastných reforiem,lebo nenažratým papuliam je stále málo.
0 0
Jano24 Jano24

Jano24 je offline (nepripojený) Jano24

slimak Pozri príspevok
Odkedy je povinny dohodar platit ZP za rok 2011? Ci si RZZP. Ja o tom neviem.

Toto je zaujimave.
Urazove poistenie? To je co? Zamestnavatel ma platit?
Aj toto je zaujimave Takze pasivny príjem?

3,3 * ZM* 0,22(9%+13%)= 160,47. ZM=? ,221 eur? Takze SZCO minimum 727 eur? zamestnanci kolko?

Takze SZCO ma vyssi maximalny VZ ako zamestnanec, aj ked
im nevzniká nárok na dávky v nezamestnanosti, úrazové dávky a dávku garančného poistenia4 ? Velmi zaujimave. Nehovoriac o dohodarovi. Kolko to je pre jednotlive skupiny?
Som zvedavy ci stat bude platit aspon tolko co samoplatcovia do ZP.


A solidarita. To je ked platis a mas z toho nic. Takze stupne pocet dohodarov - dochodcov? Zatial tolko.

Predchadzajuci Miklosov system bol neúnosne administratívne zaťažujúci,neprimerane nákladný,neprehľadný a komplikovaný(toto velmi neporiesili),nerovný z hľadiska daňovo-odvodovej záťaže(toto asi vobec),znižujúci motiváciu pracovať z hľadiska vysokej daňovo-odvodovej záťaže práce(to ako naplanovanych 5 eur to zlepsi?);neefektívny,neúčinný,neudržateľný, nepodporujúci zamestnanosť. OK zvysime zamestnanost, resp. som zvedavy ako to moze pomoct.
To čo si písala Evina že tomu trošku nerozumieš hneď pod týmto príspevkom, tak vyzerá to tak že SZČO budú mať oveľa vyšší vymeriavaci základ ako zamestnanci. Zamestnanci 3,8 násobok zo superhrubej mzdy to je 3932,20€ mesačne a maximálne poistné 9437,30€.Ale to je z 19% /plus asi urazove,08%/ .Takže maximálny vymeriavaci základ je pre SZČO je oveľa vyšší ako pre zamestnaca, keďže ten platí 13 a nie 19%. Ale transfer do II.pilierapre SZČO je je maximálny ako pre zamestnanca. Je to trošku zakamuflované. To bolo kriku, keď od politikov tejto koalície,keď chcela Tomanová zvýšiť maximálne vymeriavaci základ z trojnásobku priemernej mzdy na 4 násobok a maximálny dôchodok sa ma počítať z trojnásobku.V tomto Fica prekonávajú .Nič neostáva len šup do jednoosobových s.r.o čiek a zobrať si príklad z iných z minulosti a neodvádzať okrem minimálneho zdravotného odvodu nič do socialky, alebo si dať v tej s.r.o minimálny plat a platiť z neho minimálne odvody.
0 0
Jano24 Jano24

Jano24 je offline (nepripojený) Jano24

Jano24 Pozri príspevok
To čo si písala Evina že tomu trošku nerozumieš hneď pod týmto príspevkom, tak vyzerá to tak že SZČO budú mať oveľa vyšší vymeriavaci základ ako zamestnanci. Zamestnanci 3,8 násobok zo superhrubej mzdy to je 3932,20€ mesačne a maximálne poistné 9437,30€.Ale to je z 19% /plus asi urazove,08%/ .Takže maximálny vymeriavaci základ je pre SZČO je oveľa vyšší ako pre zamestnaca, keďže ten platí 13 a nie 19%. Ale transfer do II.pilierapre SZČO je je maximálny ako pre zamestnanca. Je to trošku zakamuflované. To bolo kriku, keď od politikov tejto koalície,keď chcela Tomanová zvýšiť maximálne vymeriavaci základ z trojnásobku priemernej mzdy na 4 násobok a maximálny dôchodok sa ma počítať z trojnásobku.V tomto Fica prekonávajú .Nič neostáva len šup do jednoosobových s.r.o čiek a zobrať si príklad z iných z minulosti a neodvádzať okrem minimálneho zdravotného odvodu nič do socialky, alebo si dať v tej s.r.o minimálny plat a platiť z neho minimálne odvody.
http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=38&id=475

Tam reforma verejná diskusia sa tieto čísla dajú nájsť
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Mám otázku.Kto je dusanf?Založil temu a zmizol.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať